A BEZ FILOZOFOVÁNÍ? <<< OBSAH >>> ZDRAVOTNÍ STAV


PROČ INEDIA

V prvé řadě mi dovolte zdůraznit, že účelem této kapitoly není povzbuzovat kohokoli, aby nejedl, ale poskytnout objektivní informace. Kapitola "Proč žít bez jídla" nemá přesvědčovat o nadřazenosti inedie, ale informovat o aspektech a vlivu ŽSBJ na jednotlivce a společnost.

Pokud vás inedia nezajímá, pokud máte pocit, že jídlo je radost, které se nehodláte vzdát, pak jistě tento způsob života není pro vás vhodný, takže můžete zde přestat se čtením. To, co cítíte, je pro vás nejdůležitější, jestliže jste se rozhodli jít vědomě, čili zvolili si cestu duchovního rozvoje.

"Proč bych měl žít bez jídla, když jídlo je radost?" - občas se mě lidé takto ptají. Především byste měli vědět, že nemusíte, protože se nikdo nechystá vás do toho povzbuzovat nebo nutit. Nicméně pokud byste chtěli vědět, proč se někteří lidé rozhodli pro ŽSBJ, můžete si přečíst, co nejčastěji sdělují.

Snad každý nejedící má vlastní odpověď na tuto otázku, ale některé odpovědi se často opakují. Zde jsou uvedená některá fakta a nejčastější odpovědi. Popisy jednotlivých zkušeností pocházejí od lidí, kteří nenutili své tělo žít bez jídla a jejichž těla při tomto stylu života fungují správně.