DUCHOVNÍ ROZVOJ <<< OBSAH >>> ZVĚDAVOST


OMLAZENÍ

Nebudeme-li brát v úvahu činnost mysli, pak lze říci, že hlavní příčinou biologického stárnutí lidského těla je kontaminace toxiny a přebytek tuků, v kombinaci s nízkou úrovní životní energie. Mnoho lidí, kteří provádějí ŽSBJ nebo dostatečně dlouhý půst, pociťují, že se jejich těla omlazují. To je hlavní důvod, proč se někteří lidé rozhodnou začít ŽSBJ.

Proces biologické regrese v důsledku půstu nebo inedie je známým jevem, o čemž svědčí nejen vzhled těla, ale i výsledky klinického výzkumu. Příkladem může být Evelyn Levy, která podstoupila vyšetření štítné žlázy po přechodu na ŽSBJ, v roce 1999. Výsledky ukázaly, že štítná žláza patří osobě 15leté, zatímco Evelyn bylo v té době 38 let.

Abych se ujistil, že mi dobře rozumíte, dovolte mi zdůraznit, že dlouhé hladovění, ani ŽSBJ, negarantují biologické omlazení každému člověku. Nucení těla žít bez jídla déle, než potřebuje, způsobí opačný výsledek - urychlení procesu stárnutí. Všiml jsem si, že u mnoha osob, které se nutily žít bez jídla, se proces stárnutí jednoznačně urychlil.

Jestliže se SPT (skutečné potřeby těla) shodují s celkovým nedostatkem potřeby jíst, pak se biologický věk vrací na hranici stanovenou myslí, protože v tomto případě toxiny, přebytečné tuky a příliš nízká hladina životní energie neurychlují proces stárnutí. V každém jiném případě je to nucení těla nepřijímat potravu (hladovění) a zraňování, které se vizuálně projeví stárnoucím vzhledem těla.

Osoba zvaná nesmrtelná, čili ta, která umí udržet své tělo v dobrém stavu tak dlouho, jak se rozhodne, se může obejít úplně bez jídla. Samozřejmě to neznamená, že každý nesmrtelný je nejedící, nebo naopak.