PROČ INEDIA <<< OBSAH >>> SVOBODA


ZDRAVOTNÍ STAV

Představte si, že vaše tělo funguje perfektně, bez známky nemoci. Žádné nachlazení, rýma, kašel, bolest, únava, letargie (mohli bychom zde vyjmenovat mnoho poruch). Tělo je zdravé a čisté, jako by patřilo naprosto zdravému dítěti ve věku několika měsíců.

Při čtení tohoto popisu si můžete pomyslet, že se cítíte plně zdraví, tak jak to tento text uvádí. Nicméně, pokud nemáte pozitivní zkušenost se stavem nejedení, nebo půstem, pravděpodobně necítíte a nevíte, co mám na mysli. Tento stav dokonalého zdraví a pohody, přestože nevím, jak přesně ho popsat, nelze vyjádřit slovy tak pečlivě a důkladně, jak byste ho mohli pocítit vlastní zkušeností.

Většina "zdravých" lidí neví, co je dokonalé zdraví, protože nemají tuto zkušenost. Pokud jste to nezažili sami, stačí si jen představit, že v průběhu inedie se člověk cítí lépe, než v čase, kdy jedl a cítil se "dokonale".

Imunitní systém funguje tak efektivně, že i když jste ve skupině lidí, kteří trpí nachlazením, chřipkou nebo jiným infekčním onemocněním, kteří kolem sebe kýchají, smrkají a kašlou, nemá to na vaše zdraví žádný vliv.

Jedním z důvodů této vysoké odolnosti vůči infekci, která je ve skutečnosti opravdu přirozeným stavem těla, je absence toxinů v těle, které se u lidí stravujících se "normálně" zavádí s jídlem a hromadí v těle řadu let.

Průmyslově vyráběné potraviny jsou kontaminovány mnoha zemědělskými toxiny a jinými jedovatými látkami, které se přidávají za účelem zvýšení produkce potravin, zlepšení chuti, čerstvosti, vzhledu atd. Množství těchto látek, které jsou pravidelně do těla zaváděny s jídlem, je větší, než je schopno tělo odstranit. To je důvod, proč se tělo čistí po dobu několika prvních týdnů, či dokonce měsíců bez příjmu potravy, což mohou doprovázet různé symptomy. Po tomto procesu čištění a obnovy zdraví se budete jasně cítit lépe a přinese vám to pocit, že mysl a tělo se stávají lehčími.