Na diskuzi  

Upozornění: Plánované ukončení provozu těchto www stránek ke dni 31.12.2026.

Znamení Střelce

Do tohoto znamení vstupuje Slunce 23. listopadu a zůstává v něm do 21. prosince. Vládcem znamení je Jupiter.

Vzhled

Lidé narození v tomto znamení mají většinou velmi štíhlou, elastickou postavu s nápadně dlouhýma nohama. Jejich čelo je vysoké, obočí tvoří krásný oblouk, nos je pěkně formovaný. Mívají pěkné, lesklé vlasy, které jim na spáncích rychle vypadávají. Jejich oči hledí vždy přímo, zdá se, že v pohledu mají výraz odvahy. Zuby mívají zdravé. Barva pleti je velmi svěží. Celá postava, hlavně v starších letech, působí dojmem zdraví a síly.

Povaha

Povahově bývají tito lidé veselí a uvolnění. Neznají překážky a váhavost. Obyčejně jsou přísní a upřímní. Snad až tolik přísní a upřímní, že dokáží zranit druhé. Ale přitom nejsou uštěpační nebo zlomyslní. Prostě jsou tak poctiví, že si své názory za žádných okolností neumějí nechat pro sebe. Kdo si jejich povahu oblíbí, velmi rád se s nimi setkává a baví, protože jejich přirozený způsob života je svěží, oživuje a podněcuje. Život berou z jeho veselejší a snadnější stránky, jen zřídka se zaměstnávají duševními problémy. Rádi sportují, věnují se zvláště jízdě na koni a lovu. Následkem své prudké povahy jsou někdy mnohomluvní, ale nikdy nikomu nelichotí. Milují život v přírodě, a když se do ní delší čas nedostanou, cítí se jako ve vězení. Tento typ lidí není možno omezovat. Jinak by ztratili pocit svobody a nezávislosti.

Zvykají si být velmi výbušní, hned je všechno rozčilí. Ale když je hněv přejde, brzy zapomenou na jeho příčinu. Se svými pochybnostmi se nikdy netají, i před jinou osobou hovoří o nich přímo. Celkem jsou to lidé štědří, rádi něco darují a potom se těší z radosti jiných. Když chtějí někomu pomoci, vyhazují peníze dost lehkomyslně. Přitom sami nejsou nároční a znají hodnotu peněz. Hry v karty jsou pro ně dost nebezpečné, protože jsou prudcí, často všechno postaví na jednu kartu.

Jinak jsou to lidé podnikaví a dobrodružní. Jsou dobyvační a touží po nezávislosti. Jejich úsudek je logický, jsou vytrvalí, stálí a většinou se nehodí pro život v městě.

Láska

Jejich povaha je velmi ohnivá, lehce vzplanou. Když někoho mají rádi, milují ho s velkou vášní. V lásce jsou nedočkaví, ale přitom upřímní; netrápí se a netouží tajně. Svému partnerovi dají najevo, že s ním jdou jen proto, aby ho dobyli. Milovanou osobu rádi obdarovávají, někdy skutečně dávají víc, než mohou. Zvláště muži se dokáží pro ženu zcela zničit. Ale tu je každé napomínání zbytečné. Rádi se sice pro lásku nadchnou, ale vždy visí nad nimi nebezpečí, že jejich svazek dlouho nepotrvá, protože se po čase nadchnou pro jinou osobu. Pro manželství nejsou tedy ideální, velmi rychle tu dochází k rozvodům. Ale pro manželství se nehodí ani ženy narozené v tomto znamení. Znají to a proto se často rozhodnou pro volný a nezávislý život. Jinak tyto ženy rády sportují a milují přírodu.

V manželství nejlépe vycházejí s osobami narozenými ve znamení Lva nebo Skopce. Tento druh lidí má totiž stejné myšlenky a názory, dokonce i stejné cíle. Dobře se snášejí i s osobami narozenými ve znamení Vodnáře a Střelce. Ale snad nejpříznivějšího spojení by dosáhli s člověkem, kterému Měsíc stojí ve znamení Střelce.

Dětství

Děti narozené v tomto znamení jsou většinou veselé a usměvavé, velice zdravé, čilé a svěží. Nesnášejí rozmazlování. Někdy jsou trochu prudké, ale to jim musíme odpustit, protože prudkost je jejich povahová vlastnost. Snaží se, ale v mnohých případech se nedokáží ovládnout.

Když si však přece jen příliš dovolují, musíme je krotit. Nerady mají sedavé hry. Potřebují pohyb, volnost. Pohyb na slunci a na vzduchu. V tomto je příliš neomezujme, protože potřebují pocit nezávislosti a samostatnosti, po kterém velmi touží. Musíme jim ho dopřát, protože jinak by se nám odcizili. Ale když jim tuto životně důležitou volnost poskytneme, poslechnou nás ve všem. Neučí se moc rády. Nemají na to dost nadání. A není správné, když je s učením příliš zatěžujeme. Zato rády čtou cestopisné a dobrodružné knihy a takového čtení se nemohou nikdy nasytit.

Povolání

Lidé narozeni ve znamení Střelce náramně milují volnost a život v přírodě. Tyto vlastnosti je předurčují k sportovní kariéře. Hodí se také za lovce a myslivce. Jsou z nich dobří důstojníci. Velmi rádi jezdí, a proto se hodí za učitele jízdy. Mohou z nich být výborní vedoucí výprav. Snesou totiž velké útrapy a dovedou čelit každému nebezpečí. O svých výpravách dokáží napsat velmi poutavé knihy. Nesnesli by však natrvalo sedavé zaměstnání.

Nemoci

Pokud jde o choroby, jsou především choulostiví na plíce. Právě proto je přitahuje tak mocně život v přírodě. Nelze říci, že by trpěli na těžké případy plicních chorob. Většinou si stěžují na onemocnění plicních hrotů. Ve svém nejvlastnějším zájmu se musí šetřit a přísně dodržovat lékařské rady. Ale o to se musí starat hlavně jejich blízcí, protože oni sami jsou dost lehkomyslní. Často mívají také ischias. Při sportování přicházejí často k úrazům, jako jsou zlomeniny a vykloubeniny.

Je-li Jupiter, který vládne tomuto znamení, nepříznivě ozařován v době jejich narození, přidružují se ke zmíněným chorobám ještě choroby oční.

Z knihy Ladislav Jančo - Sny, karty, horoskopy