Na diskuzi  

Zobrazeno 3282x

Elitom Ben Yisrael - holistický breathariánský život

Dnes jsme na břehu jezera Erie v severním Ohiu, kde budeme hovořit s breathariánem Elitomem. Máme na něj mnoho otázek a chtěli bychom, aby nám sdělil svou životní filosofii.

Elitom Ben Yisrael nejedl jídlo deset let. Je zdravý, energický a šťastný. Elitom se podělil o své znalosti z "holistické medicíny a cvičení," aby pomohl ostatním vést zdravější životní styl a podporovat soucitnou veganskou stravu bez živočišných produktů.

"Naší činností je přinášet holistickou medicínu, která se využívá ve všech aspektech našeho života, aby přinesla vyšší energii, kterou tohle fyzické tělo může jíst. Jíst na co? Pro lepší zdraví, dlouhověkost a také ve skutečnosti, používá tuto energii pro všechny povinnosti každodenního života bez použití fyzických potravin."

Ačkoli existuje mnoho příkladů jednotlivců, kteří žijí bez závislosti na jídle, je stále pro mnoho lidí obtížné pochopit možnost životního stylu bez jídla.

"Pro mnoho lidí ano. Potýkají se se vzdělávacím systémem a změnou paradigma, v které se lidstvo nachází. Hlavním důvodem, proč člověk jí, je získání energie. Když má málo energie, řekne: 'Musím se najíst.' Tato energie prostě nepřijde ve formě fyzické potravy. Takže když říkáme: 'Přináším holistické praktikování, které lidská bytost dělá, aby získala více energie.' Stejně jako cvičení, pokud člověk každý den cvičí, pak řekne: 'Získal jsem zpět více energie, než kdybych to neudělal.' Ale nyní opravdu pochopíte, že lidské tělo to bude dělat automaticky. Když člověk dává své tělo do tohoto typu cyklu, pak může naprosto omezit fyzickou potravu."

Jaký byl Elitomův životní styl před tím, než se stal nezávislým na jídle? Co ho motivovalo, aby hledal alternativní životní styl?

Mohl byste pohovořit o tom, jaká byla vaše strava před tím, než jste se rozhodl stát breathariánem?

"Narodil jsem se v roce 1969 a ve srovnání s ostatními rodinami kolem nás, které prostě jedly cokoli, co peníze umožňovaly, od vepřových kotlet až po kuřecí a všechno ostatní. Velmi skoro se naše rodina z finančních důvodů také uchýlila k tomuto druhu stravy a myslela si, že je to normální, tři jídla denně, jíst všechny typy různých jídel, jíst cokoli na co jste měli chuť. Nicméně znalosti nikdy nepřišly prostřednictvím toho, co zapříčiňovalo zdravotní problémy. V afroamerické komunitě, která v životě má téměř každý aspekt škodlivý zdraví, zvláště zde, na pobřeží Ameriky - nikdy nám nebylo poskytnuto upozornění, že je to strava, která nám toto přináší."

Naštěstí ve svém hledání vlastních znalostí Elitom objevil alternativu soucitného životního stylu, kterou osvícení Mistři po věky vyučovali a podporovali. Prostřednictvím rostlinné stravy Elitom utekl osudu života ve zdravotních problémech, které by byly výsledkem konzumace živočišných produktů.

"Měl jsem také dost štěstí, že i když jsem byl starší, narazil jsem na tyto znalosti, že můžete změnit svou stravu. Je to na vás. A hned, když jsem změnil svou stravu z jedení všeho možného na veganství, došlo k zlepšování zdravotního stavu v mém fyzickém bytí."

Jak přešel Elitom z veganství na život bez jídla? Ačkoli byl zvyknut na masitou stravu, Elitom Ben Yisrael si uvědomil zdravotní nevýhody konzumace živočišných produktů. Kvůli vlastnímu bádání a hledání znalostí pro sebe se setkal se svatým mužem, který ho seznámil s léčivými a hojivými výhodami rostlinné veganské stravy. Jako vegan začal Elitom prověřovat jiné životní styly, které ho nakonec přivedly k breathariánství.

Existoval někdo, kdo ovlivnil váš způsob myšlení, který zapříčinil, že jste se rozhodl stát breathariánem?

"Nuže, hlavní osobou byl Ben-Ami Ben-Israel, duchovní učitel z Izraele. On byl prvním, kdo mě přivedl ke svaté stravě a mělo to co do činění s nejedením zvířat a živočišných produktů. Nicméně, i když jsem se k tomuto dostal, stáčel jsem své poznání rovnou k tomu. Začal jsem kontrolovat jiné vyšší znalosti týkající se stravy. Začal jsem hledat živá jídla, víte, která se nevaří. Pak jsem začal objevovat jen pití tekutin a pak v neposlední řadě jsem narazil na webových stránkách na knihu o jedné ženě, o Jasmuheen, která byla breathariánkou z Austrálie. A hned jsem si objednal tu knihu. A od toho dne jsem směřoval kupředu, bylo to jako hračka, která vyskočí ze škatulky, a kterou už prostě neschováte. Jednou jsem měl znalosti, začal jsem se kolem toho točit, využívat vážněji holistické praktikování a tělo skutečně po nějaké době začalo být renovováno a začalo být vyživováno bez jídla."

Jaký byl pro Elitoma přechod z jedení potravy ke spolehnutí se na kosmickou energii, či pránu, jako výživu? Podobně jako u breathariána Jericha Sunfira, osobního fitnessového trenéra byl proces náročný.

"No, jít do tohoto procesu není vůbec jednoduché, zvláště naše naprogramování, ze kterého pocházíme: 'Musíš jíst nebo zemřeš. Musíš jíst, abys měl energii.' Takže právě nyní skutečně rozbíjíte myšlenkový systém, kterému nejen že jste věřili ve své mysli, ale to, co mysl dělá, tělo následuje. Tento myšlenkový systém šel do všech buněk vašeho těla. Dokonce, ačkoli tělo dělá dvě věci, ví, co má dělat na jedné úrovni. Znamená to také poslouchat své vedení, které je za tím, což je naše myšlení. Takže jít do tohoto přechodu přináší mnoho nepohodlí. Nejdřív ze všeho se všechny orgány zbavují toxických látek, které se v průběhu let nahromadily, pokud by jste neudělali tenhle přechod, docela brzy by se to akumulovalo do nemoci - vysokého krevního tlaku nebo čehokoli. Budete podráždění. A také musíte nechat tělo odpočinout, dokud nebude umět získat znovu energii, protože se musí zbavit všech těchto toxinů. Takže ano, je to velmi těžké."

Neexistuje žádný vzorec, jak přestát změny v procesu přechodu. Různí jedinci nezávislí na jídle to zvládali různými způsoby. Mistr Liao Fong-Sheng čchi-kung breatharián z Formosy (Taiwanu) spoléhal na praxi čchi-kung, aby se dostal přes obtíže. Jericho Sunfire zůstal pevný v jeho rozhodnutí stát se nezávislým na jídle a stále se snažil, dokud to nepřekonal během fruitariánské a liquidariánské etapy. Elitom se spoléhal na holistické přístupy, které zahrnují meditaci, aby se dostal skrz proces přechodu.

"Abych vám opravdu pomohl projít skrz přechod, například doporučuji, co řekla Jasmuheen: 'Prostě si dej volno. Nedělej nic, zruš program,' čemu také věřím. To je místo, kde jsem nyní, kde prostě můžeš zastavit, když se tak budeš cítit. Nech tělo, ať projde přechodem. Ale když nejste na to zvyklí, jak jsem řekl, existují věci, které doporučuji jako první, když tento přechod začne. Nejdříve ze všeho pochopit, kde máte ve svém těle energetická centra, začít meditovat a soustředit se na ně. Dělejte to třikrát denně, takže se energie může sama dostat nahoru. Budete tyto praktiky ihned cítit. Dělejte dlouhé procházky, ale skutečně vědomou chůzi, místo běžné chůze, prociťte celé tělo, protože celé tělo... všechny póry ve vašem těle jsou jako malá ústa, nebo malé nosy - ony dýchají. Celé tělo začne dýchat a bude zdravější. Jsou věci, které byste měli dělat, pokud najdete Tai Chi, pokud najdete jógu, dýchání energie do místa. To vám opravdu pomůže, jakmile tělo začne procházet tímto přechodem. Tak jak jsem řekl, začínáte v tomto úseku, uchopujete všechny tyto holistické melodie, dáváte je dohromady... na co? Tak tělo může začít fungovat z vyšší energie. To je hlavní důvod, proč to děláme. Chcete být zdraví."

Během rozhovoru nám Elitom sdělil, že vyrůstal v obyčejné domácnosti, která se stravovala dle amerického standardu a z důsledku konzumace živočišných produktů směřovala k životu sužovanému zdravotními problémy. Naštěstí ve svém hledání vědomostí Elitom objevil alternativní soucitný životní styl, který osvícení Mistři vyučovali a podporovali po mnoho věků. Prostřednictvím stavy založené na rostlinném základu se Elitom vyhnul ponurému osudu nemocí souvisejícími se živočišnými produkty. Od té chvíle se přiklonil směrem k alternativní stravě bez masa, která zahrnuje syrovou a tekutou potravu. Jednoho dne, když se dozvěděl o Jasmuheen, breathariánce z Austrálie, se Elitom rozhodl úplně se obejít bez jídla. Jak se začal spoléhat k přežití na kosmickou energii nebo pránu, uvědomil si Elitom, že proces přechodu na breathariánství je náročný. Nicméně, setrval ve svém cíli. V rozhodnutí stát se nezávislým na jídle, Elitom využíval k zvládnutí stádia přechodu holistické přístupy, které zahrnovaly meditaci, cvičení a spojení s přírodou.

"Během mého přechodu jsem zaznamenal jednu věc, když jsem zkusil experimentovat s tímto druhem potravin, nebo s tamtím druhem potravin, dokonce jsem ani nepoznal, jak to chutnalo nebo co jsem jedl. Teď to bylo jako jíst špínu. Je to jako iluze. Co to bylo, co jsem to sám sobě dělal? Takže samozřejmě, když to zažije lidstvo jako celek, tak se samozřejmě konečně pozvednou k tomu, že to dobře nechutná. Byl to jen systém víry a myšlení, my všichni můžeme zahájit zlepšení planety a vesmíru."

Jako breatharián si Elitom uvědomil, že není potřeba dokonce ani pít vodu. Podobně jako breathariánovi, indickému svatému muži Prahladu Janimu, Elitomovo tělo vytváří vodu, kterou potřebuje.

Jsme opravdu zvědaví, jak jste se předtím zmínil, že můžete samovolně vytvořit vodu uvnitř svého těla. Prosím, řekněte nám o tom.

"Takže, projít skrz breathariánský proces je obvykle největší výzvou. Chcete-li opravdu zlomit ten systém víry, může tělo vytvářet vodu? Nazvali to... jako když děláš změnu stravy, máš svou živou a syrovou potravu, pak se dostaneš k bodu, který se nazývá liquidariánství - to je člověk, který se rozhodne stále pít a to je přímo pod breathariánstvím, před tím než to přelomíš. Tělo vytváří pro sebe tekutinu, je to velmi těžké, protože když procházíš tímto přechodným stádiem, kdy zanecháš potravin, tělo si vlastně vezme, co potřebuje. Nazývají to nejvybranější stravou na světě, protože, i když by se dalo říci: 'Dobrá, jím mrkev a brokolici a dá mi to to, to a to.' Můžete jíst příliš mnoho a dostat příliš mnoho něčeho v porovnání s breathariánstvím. Ale tělo samo například ví, kdy se má něčeho zbavit. Zbavuje se něčeho v pravý čas. Proč? Takže vás to nezraní a nezabije, možná by mohla přijít nevolnost z jater - cítíte to celé dny. To skončí, ale tělo se toho bude zbavovat průběžně, takže vám to neublíží. Tak tedy, aby došlo k odstranění, bude to dělat samo, bez toho, že budete pít tekutiny. Aby to odstranilo, bude si samo vytvářet tekutinu."

Jakmile Elitom přestal jíst potravu, zažil znatelné změny.

Když přestanete jíst potravu, zastavíte celý řetěz reakcí, vaše společenské chování, jsou věci, které spolu s tím souvisejí. Cítíte se izolován?

"Ano, mnohokrát, přesně tak."

Takže musíte najít útěchu uvnitř sebe?

"Buď útěchu uvnitř vás, nebo můžete hrát tu hru v průběhu nějakého času. Prošel jsem tou hrou, kterou jsem musel projít, nehrál jsem jen se sebou, ale i s ostatními okolo mě. Takže když nebudete dávat na sebe pozor, mohli byste dostat polévku. Mohl byste mít, zvláště, pokud jste s přáteli a podobně, mohl byste dostat trochu čaje nebo džusu, nebo tak něco. Vaše tělo stále prochází nepohodlím, ale je to jako byste dělali oběť, jen proto, abyste udrželi teplo od vás pryč. Ale čím více a více se tato znalost dostává ven, tím více můžete opravdu být sami sebou, a vydat se, kam potřebujete jít a doufejte, že ostatní by se mohli společně také svést."

Jakmile překonal společenské překážky, když se stával plně nezávislým na jídle, Elitom jako breatharián sklízel fyzické výhody.

Ještě býváte nemocen?

"Ne, vůbec ne. Když máte něco do činění s nevolností, nemocí, a chorobou, to jsou tři různé úrovně energie, které klesají. Jinými slovy, nevolnost je energie, které se zbavíte rychle, něco jako nachlazení. Pokud nic neděláte, tělo se časem tohoto nachlazení zbaví. Nemoc je tatáž věc, je jen mnohem více vysilující zbavit se jí. Něco jako neštovice, bude to trvat mnohem více času, ale tělo se toho zbaví. Ale choroba, která je od 'ne-lehko' nebo 'ne-pohoda', např. druh nějaké rakoviny, je těžší se toho zbavit. Můžete se toho zbavit, protože existují informace, které z toho přicházejí, ale bude to trvat mnohem déle a je to jiný typ změny a musíte do toho dát mnohem více energie, protože jste dali mnoho energie, abyste to dostali. Něco jako osoba, která chytá rakovinu z kouření cigaret. Dali do toho spoustu času a energie. Museli jste vlastně jít pracovat, abyste vydělali peníze, abyste šli koupit cigarety. Museli jste to dělat rok za rokem. Takže jste si skutečně vydělali příčinu a následek svého činu, na který právě došlo. Takže je to to samé, jako to, co jste řekla ohledně onemocnění. Každá nevolnost, nemoc a choroba je ve skutečnosti vytvořená jedincem, ať už si to uvědomuje nebo ne."

Kromě fyzické výhody dobrého zdraví objevil v sobě Elitom jasnost mysli a vnímání.

Vnímáte díky fyzické změně na svém těle, že se i váš život ohledně toho změnil?

"Přesně tak. Protože všechno, co jste vložili do svého těla, ve skutečnosti má co dělat s vědomím a myšlenkovým procesem, se kterým máte co do činění. Protože podle mě, to je také věda. Jinými slovy, jsem něco jako výzkumný pracovník, který používá své tělo jako laboratoř, aby tím prošel. Během let jsem zaznamenal mnoho poznámek. Jednou jsem byl v situaci, kdy jsem se držel jen pití šťáv, které jsem sám dělal z bio ovoce. Pak jsem jednoho dne šel k tomu přístroji, abych si udělal džus, kterému se říká: '100% pomerančový džus.' Před tím, než jsem si ho vzal, měl jsem jiné šťávy, myslel jsem na všechny pozitivní věci, které jsem chtěl dnes udělat. Když jsem vzal džus do nádoby, bylo to, jakoby něco prošlo kolem mě a řeklo: 'Odlož to až na zítra.' Právě z tohoto myšlenkového procesu o tom, co vchází do mého těla právě teď. Takže hodně lidí to dokonce ani nezaznamená, ale existuje informace co teď vyjde ven, například, hodně lidí, kteří jsou ve vězení, hodně z nich bylo zavřeno kvůli stravě. Děti ve škole, proč dostávají špatné známky? Hodně z toho se zakládá na stravě. Takže existuje spousta věcí, kterými by se lidstvo mělo zabývat, za které by měli vzít zodpovědnost, co vchází do vašeho těla, a také spojení s myšlenkovým procesem a to je to, o čem duchovnost a holistika (celistnost) mluví celou dobu, o spojitosti mysli a těla."

Jako breatharián Elitom také dosáhl zesílení smyslů duchovního uvědomění.

Takže jste nám říkal, protože přemýšlíte jinak, změnil jste mnoho úrovní?

"Mnoho úrovní, mnoho úrovní svého bytí, své fyzické tělo, emocionální tělo, mentální tělo a také duchovní tělo. Nyní, když jsem řekl duchovní, většina lidí se chce otočit k náboženství, a naopak, a znovu k systému víry. Jakkoliv se na to dívám, když se podíváte na slovo 'spirála', je kořenem slova spiritualita (duchovnost). Každý myšlenkový proces a každý skutek, který děláme, buď zvýší vaše vibrace, nebo je sníží, (to se mi líbí) takže každý z nás je na tom duchovně. Vy si skutečně můžete zvýšit vaši energii, protože nejsme nehybná energie, že jenom stagnujete, nebo si ji můžete snížit. Je to vaše volba. Skutečně, když máme co dělat s těmito změnami, jako tato, jsem dokonce na úrovni růstu, tam kde je tolik úrovní růstu, přál bych si, abych byl k nablízku jiným lidem zrovna jako jsem já."

Předtím jste se zmínil, že se spoléháte na čistý vzduch?

"Ano, čistý vzduch je velmi důležitý. Jednou se mě nějaká žena zeptala: 'Takže chceš říct, že když už nebudeš více jíst, nemusíš na záchod?' No, samozřejmě, tělo vyloučí ven jen tu věc, kterou do něho vložíš. Ano, samozřejmě, pokud si přestanete dopřávat fyzických potravin, tak nic fyzického nevyloučí. Ale poradit si s čistým vzduchem je velmi důležité, protože díky našemu výzkumu jsme zjistili, že vždy jednou za čas tělo stále něco vylučuje. Řeknete si: 'Odkud se to bere?' Nyní to ale má co do činění se životním prostředím kolem vás. Znečištěním. Ve skutečnosti tělo přijímá vše, co má kolem sebe, ať si to uvědomujeme nebo ne. Jen jako příklad: myš v rohu místnosti, která se kouká za roh a pozoruje vás. Tělo to zaznamená, dokonce i když jste to vy vědomě nezaznamenali. Na vyšší úrovni naberete tak mnoho věcí, že dokonce, pokud by letěl meteor nad našimi hlavami, buňky těla to sledují. To je úžasné. Takže pryč se vším jedením a krmením. Tělo je úžasné. A lidstvo svým vzděláváním a myšlenkovým procesem, opravdu podceňuje tělo. Ale tak to vůbec není; ono je na vysoké úrovni. Je to na mysli, aby nyní dohnala tělo."

Elitom je přesvědčen, že breathariánský životní styl ztělesňuje princip nenásilí - ahimsa. Odráží způsob života, který všem bytostem přináší mír a harmonii.

"Pomůže vám to v mnoha směrech. Nejdříve ze všeho to zastaví zvířecí koncentrační tábory, které se konají - to je to, čemu říkám zvířecí továrny. Průměrný člověk si myslí, že jde jen do obchodu s potravinami, jen tam je vidět maso, a bylo to prostě chráněno a tak dále, ale ve skutečnosti je to vražda. Lidé si neuvědomují, že praktikují kanibalismus. Jedná se o ostatní cítící bytosti a existuje cena, která se musí za zabití a snědení těchto bytostí zaplatit, protože vidíme tu cenu. Vidíme všude nemocnice, lidstvo společně tyto nemocnice vybudovalo kvůli svému způsobu myšlení. To je důvod, proč je to potřeba."

Vedle osobních výhod je Elitom přesvědčen, že životní styl nezávislý na jídle má konstruktivní globální důsledky.

"Tohle (bretahariánství) je nutné, protože právě nyní, ať si to lidé uvědomují nebo ne, jsme na křižovatce - je třeba se změnit. Problémem lidstva je toxicita, takže zásadní prospěch z toho... zabývání se vodou, zabývání se vzduchem, zabývání se koncentračními tábory pro zvířata. Průměrný člověk, který kupuje steak a hot-dogy, je ale ve skutečnosti kanibal, vrah. A existuje cena k zaplacení z důvodu nemoci, choroby, nakažení, které z toho pochází. Je to nepřirozené. Věci, které lidstvo konzumuje, jsou nepřirozené. Nebyli jsme navrženi, abychom se každodenně procházeli s tak vysokou úrovní toxicity v nás. Protože na jedné úrovni Nebe - dobrá, tohle je ode mě - je vysoký stav vědomí a nebeský organismus bude vytvářet nebeský domov k žití. Takže pokud se lidská bytost změní, planeta se změní."

Ve skutečnosti je Elitom nadšený, že sklízí výhody z toho, že žije z prány, z kosmické energie, a podporuje ty, kteří by možná chtěli následovat tento způsob života.

Doporučil byste tento životní styl ostatním?

"Absolutně! Dokonce i když to vy neuděláte, vložte to do svého bytí, vědět, že to existuje, protože to bude snazší pro lidi, kteří to chtějí hluboko uvnitř udělat. Existuje něco, co cítím, dokonce i když se člověk rozhodne si dopřávat, měli by tím procesem projít, aby poznali, že je to jen iluze a může být zastavena. Myslím, jen o tom vědět, prostě to mít. A poznání nepochází jen od někoho, kdo vám o tom řekne. Opravdu to poznáte poté, když to uděláte vy sami a to přinese poznání v buňkách celého těla. Ony to už vědí, protože všichni vaši předci jsou ve vás."

Elitom má radu pro jednotlivce, kteří by měli zájem se zcela obejít bez jídla a žít z kosmické energie.

"Nuže, nejdříve ze všeho je velmi důležité zjistit co nejvíc můžete, obojí, klady i zápory, protože vás nikdo nenutí to udělat. Ujistěte se, že je to to, co chcete udělat. Není to pro slávu, pro bohatství nebo: 'Hej, všichni! Podívejte se na mě, jsem breatharián!' To není to, o co jde. Najít nějaký druh odloučení, abyste byli sami se sebou. Nechcete být zaneprázdněni, mít naplněný rozvrh, protože hlavní věcí, kterou dáváte do souladu, a do pořádku, je vaše mysl. Není na tom pro fyzické tělo nic špatného. Může to udělat. Myslím, že je to jedno z největších a neslýchaných tajemství lidské rodiny. Tělo vždy ví jak být dokonalé. Ví, jak být zdravé. Ví, jak žít věčně. Je to mysl, se kterou máme co do činění. Takže samozřejmě chcete dát mysl do stavu, kdy nebude obtěžovat. Takže se v podstatě zabýváme meditací, přirozeně odloučit sám sebe - to je hlavní věc, kterou člověk potřebuje, dostat se nad to, aby mohl zahájit tento přechod."

Elitom vyšel na veřejnost se svými znalostmi, aby pomáhal ostatním převzít kontrolu nad svým vlastním blahem.

"Když jsem přešel na breathariánství, byla to dokonce i pro mě nová vzrušující věc. Potkal jsem jednu ženu, jmenuje se Norma Gentile, která pracovala se skutečně vysokou energií a dělali jsme společně seminář. Bylo tam všude mnoho lidí, kteří přišli a bylo to opravdu zajímavé, protože, když jsem řekl: 'zaktivujte si čakry a energetická centra,' bylo mnoho lidí, kteří by to chtěli dělat, ale potřebovali učitele, tak jsme skutečně zřídili celý seminář a dělali jsme to. Zabývali jsme se vibrací hudby, aktivací svého těla, ale hlavní věc: za prvé přimět lidi obrátit se ke změně své stravy, aby zanechali masa a dostali se výše, aby poznali celou cestu k breathariánství, že to existuje."

Kromě toho, že udělal audio CD, aby ostatní seznámil s životním stylem bez jídla, pracuje Elitom v současnosti také na knize.

"Má název: 'Je v pořádku být zdravý' ('It's Okay to be Healthy'). A důvodem, proč jsem zvolil tento název je, že dává lidem najevo, že je to v pořádku, že jsou zdraví. Takže: 'Je to OK, být zdravý,' v podstatě berete tuto výzvu, abyste byli dále zdraví, a je v pořádku to udělat, protože existují jiní na planetě, kteří to dělají."

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz