Na diskuzi  

Upozornění: Plánované ukončení provozu těchto www stránek ke dni 31.12.2026.

Mistryně Ching Hai: Otázky a odpovědi ohledně breathariánství

Z videokonference na Supreme Master Television: Mistryně Ching Hai odpovídá na otázky ohledně breathariánství

Jeden z breathariánů, kterého jsme uváděli na Supreme Master TV říká, že pocitem hladu se naše tělo snaží detoxikovat a že nám vlastně neříká, že máme hlad na jídlo. Když si to vykládáme, že máme hlad a najíme se, neumožníme tělu se detoxikovat. Je to tak, Mistryně?

Ano, je to jistým způsobem správně, musíte ale taky... Nemůžete spoléhat jen na to, ano? Musíte mít speciální vedení, abyste to dělali správně, jinak byste si mohli ublížit tělesně i duševně.

Mnoho breathariánů, například Mistr qigongu Liao Feng Sheng, Elitom ben Yisrael, a Isabelle Hercelin předvádějí Tai Chi nebo podobné praktiky divákům. Jak to pomáhá při přechodu na život bez jídla? Je nutné dělat taková cvičení?

Ano, je. Ano. Breatharián jen nedýchá. Musíte cvičit, abyste posílili svaly a aby tělo dobře fungovalo. Takže to není jen... Ano, jako vše ostatní, musíte stále pracovat. Slyšela jsem, že když několik dní nepracujete, vaše svaly zeslábnou a ztratíte na váze, zhubnete a takové věci. Proto je to „udržovací“ proces. Ano. A kanadská pranariánka Marie Claire doporučila pití vody, když si někdo chce udržet tvar svého těla během transformačního procesu bez jídla. Potřebujeme pít... Ano.

Jak nutné je mít vodu, když jsme ve stádiu bez jídla? Potřebujeme vůbec pít vodu, abychom začali žít bez jídla?

Každý je jiný, víte? Někteří lidé pijí raději vodu nebo čaj. Někteří lidé přestanou se vším - žádné jídlo, žádné pití. Ale cvičte. Ano.

Podle brazilského breathariána Oberom C. Silvy, on se považuje za „pranariána“ ne za breathariána. Je nějaký rozdíl mezi breathariánem a pranariánem?

Nemyslím si, že je tam velký rozdíl, zřejmě se to liší v konceptu, víte? Když například lidé řeknou „prána,“ myslí životní sílu, která udržuje tělo a stvoření, ano? A když lidé řeknou „breatharián“, pak zřejmě hned myslí na vzduch, spoléhají jen na vzduch. Víte, co myslím? Jinak, ale nevidím velký rozdíl mezi těmi dvěma, ano?

Slyšeli jsme o nějakých lidech, kteří se snažili stát breathariány, a neuspěli, někdy dokonce za dramatických okolností. Řekla byste, že to byla jejich mysl, která jim bránila od breathariánství a že jejich mysl bránila celému procesu? Nebo je to proto, že breathariánství není pro každého?

Ano, myslím, že mysl taky a potíže při zbavení se zvyku, který s nimi byl celý život, jinak je to pro všechny. Každý se může stát breathariánem, věřím. Není to tak těžké, jen musí změnit koncept. A musíte vědět, že bez jídla můžete žít, že nezemřete. A kdybyste zemřeli, byl váš čas zemřít. Není to breathariánský proces, který by vás zabil. A samozřejmě, že aspiranti na breathariána, studenti breathariánství, když začínají s procesem nebo chtějí začít, musí dodržovat všechna pravidla.

Stejně, jako u všeho jiného, jsou tady pravidla k úspěchu, víte, a k úspěšnému udržení tohoto stavu. Není to jen tak, že to uděláte jednou a pak je hotovo. Není to tak. Je to celoživotní proces.

Ano, práce. Ano. Jděte na hřiště, cvičte, jděte se projít do lesa, dýchejte čerstvý vzduch, choďte bosi, Tai Chi Chuan a qigong, proč ne, ano? Ano, Mistryně. Dobrá. Ne jako vy šťastlivci, jen si tady sedíte a sluníte se a zavíráte oči a spíte, relaxujete. A dokonce můžete jíst a pít, vegansky.

Mistryně, jak funguje karma (odplata) na proces bez jídla? Když je někdo připraven na breathariánství, ale jeho karma (odplata) mu nedovolí tím projít, bude pak ten člověk muset zůstat na normální stravě? Je možné splatit karmu (odplatu) jedení jinou formou, abychom mohli dosáhnout stádia bez jídla?

Ne, ne, ne. Prostě to zkuste znovu, když to jednou překonáte, pak budete stejně vaší karmy (odplaty) zbaveni. Protože jste se dostali mimo systém, karmický systém, systém dávání a braní. Zkuste to znovu, nebo to dělejte postupně. Jako někteří lidé, projděte 21 denním procesem, nebo jen 7 denním procesem, jakkoli si to zvolíte nebo toho nechte „okamžitě.“ jak jsem to udělala já, ale udržovací proces, víte, je delší, je celoživotní.

Proto, možná můžete přestat „okamžitě“ nebo to dělejte 21 dní nebo to dělejte postupně po 21 dnech nebo to dělejte postupně dokud nepřestanete, například, nejdřív přejděte na syrovou stravu a pak stále méně a méně a pak jezte ovoce a pak méně a méně
a pak pijte ovocné šťávy
a pak pijte míň a míň
a pak pijte vodu
a pak míň a míň
a pak přestaňte. Ano?

Ano, ale to je... Jen to říkám, ale nevedu vás, ano? Nejsem breathariánský učitel. Není to můj záměr. Jsem zde, abych zachránila svět. Ano? Dobrá. Proto, pokud sníte trochu jídla je to v pořádku nebo ne? To je na vás. Ano? Je mnoho učitelů, kteří vás mohou učit, ano? Dělejte to správně pod vedením, ano?

Mistryně, mezi miliardami lidských bytostí se jich jen několik stalo breathariány. Mají breathariáni nějaký speciální systém v jejich těle, například, navíc čakry, navíc řetězce DNA v jejich těle, aby byli schopni přijímat energii z vesmíru nebo jen mají silnou vůli, aby změnili svůj stravovací zvyk? Děkuji, Mistryně.

Silná vůle je taky potřeba. A po chvíli, po chvíli vám budou andělé a nebeské bytosti Třetí úrovně pomáhat - možná vám dají trubičku, vloží vám trubičku, neviditelnou trubičku do těla, něco takového - nejdřív, aby vás vyčistili a pak, aby vás s ní živili. Po třech, čtyřech dnech se to děje. Pak se taky změní DNA? Ano, změní se, nějak. Změní se trochu systém, aby se přizpůsobil novému způsobu života. Budete se cítit velmi lehce, velmi šťastní a lehcí. Ano, budete mít lehký krok.

Mistryně, je špatné jíst, když nemáte hlad a jíte jen ze zvyku nebo pro odstranění stresu?

Ne, není to špatné, jen to není dobré pro vaše tělo, když jíte se stresem, nejen jídlo. Když jíte, měli byste se soustředit na nebeskou sílu, skrze jídlo, které vás vyživuje. Není to jídlo, které vás vyživuje, je to nebeská síla, která prochází jídlem, protože jsme na to zvyklí. Proto bychom měli jíst v takovém stavu mysli, víte, s vděčností a radostí, ne když máte stres a jste naštvaní, protože to budete přijímat s jídlem a to není pro vaše tělo dobré. Mohli byste onemocnět nebo z ničeho ztloustnout.

Mistryně, je zvyk jedení spojený s egem? Pomůže nám breathariánství omezit naše ego?

Ne. Může vaše ego zvětšit, protože si můžete myslet, že děláte něco velkého a že to moc lidí nedokáže. Je možné tím vaše ego nafouknout.

Mistryně, pokud nám ještě chutná jíst, znamená to, že pro nás není breathariánství vhodné?

Ne. Jestli ráda jíte, jezte, ale stejně se můžete stát breathariánkou, pokud jí chcete být. Samozřejmě, že všichni rádi jedí, protože jídlo je zvyk, víte? A taky něco jako společenská radost být pohromadě s přáteli a jsou to dobré vzpomínky. Proto lidé rádi jedí. A taky to dobře chutná a pak zvyknete si na určitý druh jídla. Když toho ale chcete nechat, můžete to udělat, postupně.

U lidí, kteří se stali breathariány, to neznamená, že nemají rádi jídlo nebo že by měli averzi na jídlo a proto se ho vzdali - ne, ne. Byli taky jako vy, milovali jídlo, ale jen s ním chtěli přestat, protože se chtěli živit pránou, životní silou, místo materiálního jídla, ano?

Když jíte, měli byste se soustředit na nebeskou sílu skrze jídlo, které vás vyživuje. Není to jídlo, které vás vyživuje, je to nebeská síla, která prochází jídlem, protože jsme na to zvyklí. Proto bychom měli jíst v takovém stavu mysli, víte, s vděčností a radostí, ne když máte stres a jste naštvaní, protože to budete přijímat s jídlem a to není pro vaše tělo dobré.

Je breathariánství nebo solariánství běžnou praxí na jiných planetách v naší galaxii?

Ano, v některých galaxiích, ale není to běžná praxe. Záleží na jaké planetě, ano? Na mnoha planetách používají jídlo, jako my, jen jinak, nebo možná méně, možná jiné jídlo.

V sérii knih „Klíč k okamžitému osvícení“ Mistryně vysvětlovala, že lidské tělo má dva systémy, systém motoru a systém životní síly. Znamená to, že breatharián má schopnost zavřít systém motoru?

Ne zavřít, jen přepnout na jiný. Myslíte, že přepnou na systém životní síly? Ano, jen ho nepoužívají. Vidíte? Získávají ale pomoc od božstev z Třetí úrovně, aby to udělali. Oni ho nezavřou. Proto někteří lidé, po 21 dnech, se vrátí zpět a zase jedí, jako normálně. Nebo po mnoha, mnoha letech se znovu vrátí k jídlu. Vidíte? Prostě ho nepoužívají.

Takže jen leží ladem? Bez záměru, když není využíván?

Ne, jen tam je. Kdybyste ho chtěli znovu použít, můžete. Žádný problém. Ano. Samozřejmě, ale po mnoha letech když jste bez jídla, kdybyste znovu začínali jíst, buďte raději opatrní, samozřejmě. Nevrhněte se rovnou na velký veganský dlouhý sendvič nebo něco takového. Ano, pijte nejdřív šťávy nebo čistý vývar, ano? - pomalu, pomalu a pak si zase zvyknete jíst tuhé jídlo.

Liší se struktura těla osvícené osoby a normálního člověka?

Ano, buňky se regenerují rychleji a efektivněji než u normálního člověka a proto zůstávají dlouho mladí, a taky se vzorec vln mozku zklidní. Ve fungování mozku nastanou některé změny k lepšímu a to způsobuje, že jsou taky mnohem inteligentnější a mnohem uvolněnější a po mnoha stránkách lepší. Není nutné, abyste se stal breathariánem, ale mohl byste jím být. Je to pro vás dobré. Je pro vás dobré být volný od všech těchto zátěží a závislostí na materiálním světě. Čím méně jste závislý, tím lépe.

Zdroj: www.beveg.estranky.cz

~ ~ ~

Mistryně, je lepší, aby se praktikující Quan Yin stal breathariánem?

Ano, je. Je to pro vás dobré. Ano, protože, když se nepodílíte na tom řetězci jídla a produkce, máte méně špatné karmy (odplaty) a postupujete rychleji, protože vy už jste zasvěcení v síti velké záchrany a vašim pěti až devíti generacím je zaručeno, že budou vysvobozeni, budete-li dál praktikovat.

A tak, když se stanete breathariány, neublíží to. Bylo by to pro vás dobré. Byli byste volní, cítili byste se lehčeji, lépe. Když jsem byla breatharián, cítila jsem se velmi lehce, měla jsem pocit, jako bych stále létala na obláčku. Ano, a jakmile jsem začala jíst, měla jsem pocit, jako bych spadla z pátého patra na zem. Tak se cítíte.

Mistryně, moje další otázka zní: Jak se liší člověk, který dosáhne stádia nezávislosti na jídle z lásky k Bohu a člověk, který dosáhne stejného stádia přes 21 denní breathariánský přechodový proces, ale nemá duchovní záměr.

Pak on nebo ona dosáhnou nižší úrovně vědomí, ano? Jen láska k Bohu vás vezme nahoru. Ano, protože jak už jsem vám řekla, síla prány je z tvořivé síly a tvořivá síla je z Třetí úrovně. Nahoře, už není žádné stvoření, tvořivá síla, jen nebeská blaženost. Ano? Dobrá? To je důvod, proč se někdy uvnitř Třech světů celé stvoření taky zhroutí a pak se obnoví znovu a znovu. Ano.

Stává se to často, Mistryně?

Co, jestli se stává?

Stává se to často? Zmínila jste, že někdy Tři světy mohou zkolabovat.

Často. Dost často, ale jsou to věky, víte? Je to jako několik okamžiků ve stvoření, ale pro nás jsou to věky, proto se nestrachujte. Trvá to dlouho. Ne tak často, jak k vám hovořím.

Mistryně, je důvodem nedostatek jídla, kterému teď náš svět čelí, že Mistryně požádala Supreme Master TV, aby vysílali o breathariánství, aby to pomohlo lidem naložit s nedostatkem jídla?

Ne, ne, ne, ne, ne. Ne, ne. Ne. Skutečně ne. Jen chci, aby lidé věděli, že tyto věci existují a že člověk skutečně není živ jen z chleba a že můžete žít i bez jídla, kdyby to bylo nutné, v případě, že by si lidé mysleli, že bez jídla by zemřeli. Víte, co myslím? Taky, aby lidé věděli o této volbě, že kdyby chtěli, že by se mohli taky osvobodit od této zátěže jedení.

Mistryně, právě teď je potřeba, aby se celý svět stal veganský, abychom ho zachránili fyzicky. Nicméně, kdyby se stalo víc lidí breathariány, byli bychom schopni zachránit planetu, aniž by se všichni stali vegany?

Ne. To by nestačilo. To by nestačilo. Lidé se musí změnit taky, aby mohli vytvářet laskavější energii pro planetu. Ano? Jen laskavá energie může zachránit planetu, ne spoléhat se jen na někoho jiného, ale všichni to musí udělat.

Další otázka, kterou nám často kladou, když mluvíme o breathariánství: Většina každodenní práce lidstva je spojena s jídlem, pěstování potravin nebo prodejem potravin. Mistryně, kdyby se celý svět stal breathariány, co by všichni ti lidé dělali?

Problém tohoto světa je, že musíme pracovat hodně, protože potřebujeme jídlo, vidíte? Kdybychom už nepotřebovali jídlo, nemuseli bychom pak tolik pracovat, kdyby se všichni stali breathariány. Mohli by relaxovat, měli by víc času na koníčky, víc času na meditaci, na modlitby a přemýšlení o Bohu nebo by dělali něco jiného, co dělají v životě rádi. Ano? Ano, dělali by například jiné věci a radovali by se, víte? Nebylo by toho moc na práci, kdybychom nepotřebovali jídlo, ano? Jednodušší životní styl.

A existuje souvislost mezi breathariánství a naší duchovní úrovní?

Například, je snazší být breatharián, když jste z určité úrovně? Ano, čím vyšší, tím menší zátěž a méně překážek. Ale normálně je to přemožení zvyku. Je to mechanická funkce těla, proto se dá změnit. Víte, co myslím? Ano, změníte to taky změnou zvyku. Vše můžete změnit do tří týdnů, abyste se zbavili toho zvyku a se správným vedením a podporující skupinou je snadné to udělat. Není těžké být breathariánem.

Jsou speciální andělé, kteří pomáhají těm, kdo se chtějí stát breathariány?

Ano, ano, jsou. Ano.

Kolik andělů potřebuje člověk, aby se stal breathariánem?

Asi tři, čtyři stačí.

A jak pomáhají andělé těmto lidem, aby se stali breathariány?

Myslím, že je podporují duchovně a taky jim poskytují nějaké speciální vybavení, aby se mohli živit kosmickou energií, tvořivou silou.

Jsou nějaké podmínky nebo morální standardy k breathariánství?

Ne, není potřeba. Musíte ale skutečně milovat Boha dost, abyste se všeho vzdali, ano? Ano, Mistryně. Jinak to můžete zkusit udělat během 21 dní. To taky s podporou učitele a přátel, to můžete udělat taky. Někteří lidé to dělají, protože jsou zvědaví, někteří lidé to dělají, protože si myslí, že mají silnou vůli, někdy ale selžou. Ano? Jen pokud máte silnou lásku k Bohu, budete schopni uspět a vydržíte to dlouho.

Mistryně, proč někteří lidé cítí volání, že se mají stát breathariány?

Proč ne?

Zdroj: www.beveg.estranky.cz