Co dělat pro to, abych se stal inediatem? Mohu žít bez jídla? <<< OBSAH >>> Odkud berou nejedící energii, ze které žijí?


Je nesmysl, že lidé mohou žít bez jídla. Jak mi to dokážete?

Tímto prohlašuji, že necítím žádnou potřebu dokazovat, že život bez jídla je možný, nebo že já či jiná osoba jsme nejedícími. Nemám v úmyslu to dokazovat, ale jsem otevřený výzkumům a experimentům (jak jsem o tom v knize již psal), jejichž výsledky mohou někteří lidé považovat za důkaz.

Člověk žijící na Zemi kráčí svou vlastní jedinečnou cestou, prožívající a budující své vlastní znalosti. Člověk staví svůj vlastní svět. Každý člověk je jiný svět. Všechny tyto světy jsou odlišné, ačkoli obsahují podobné nebo dokonce společné prvky.

Dokázat, nebo ne, můžete jenom sami sobě. Jiným věcem nebo jiným lidem můžete pouze věřit, nebo ne, protože oni vám nic nedokáží. Můžete také stanovit hladinu víry, která bude pro vás znamenat důkaz. Takže pokud věříte tomu, že je to nesmysl - ano, máte pravdu, pro vás to je pravda.

Člověk staví svůj svět svými vírami, zkušenostmi a znalostmi. Proto to, co je pravda pro jednu osobu (v jejím světě), nemusí existovat nebo může být nepravdou pro jinou osobu (v jejím světě). To znamená, že pravda je relativní vzhledem ke světům lidí.

Když je pro jednu osobu (v jejím světě) možnost žití bez jídla pravdou, neznamená to automaticky, že tomu tak bude pro každou osobu. Možnost žití bez jídla je pravdou pro některé lidi, mohou to dokonce praktikovat, ale současně pro jiné osoby je to nepravdivé a nemožné. Proto, když jedna osoba žije šťastně bez jídla, může jiná osoba zemřít, pokud se o to pokusí.

To je jen jeden příklad toho, jak něco může být současně možné i nemožné, pravdivé i nepravdivé. Samozřejmě to nebrání člověku ve shromažďování informací, ve změnách přesvědčení, v životních zkušenostech a v budování vlastních znalostí.

Osoba vyznačující se přirozenou tolerancí umožňuje ostatním lidem prožívat, cokoliv si zvolí (tj. stavět svůj vlastní svět), protože ona ví, že je to projev svobodné lidské vůle.