SUCHÝ PŮST <<< OBSAH >>> NEPŘÍJEMNÉ REAKCE


VODNÍ PŮST

Voda je jediná látka, která smí být konzumována. Měla by být čistá, nejlépe dešťová (shromážděná daleko od znečištěného vzduchu) nebo destilovaná. Pokud používáte destilovanou vodu, nejprve ji ochlaďte, až se v ní začne vytvářet led a potom ji nechte pomalu ohřát na teplotu vhodnou k pití. Pijte vodu o pokojové teplotě nebo teplejší.

Nic se nepřidává do vody, ani cukr, dokonce ani kapka citrónové šťávy, ani med, ani káva nebo čaj. Pití vody s přidanými látkami narušuje trávicí proces a neumožňuje tělu přepnout se na vnitřní výživu (a vypnout trávicí trakt). Když vnitřní výživa nefunguje, opotřebovává se tělo při půstu mnohem rychleji. To se projevuje mimo jiné i rychlejší ztrátou hmotnosti a horší náladou a může dojít k rychlému vyčerpání minerálů. Tento proces se nazývá hladovění; pokud se v něm pokračuje, může přivodit až smrt.

Vodní půst může trvat od jednoho dne do několika (v extrémních případech i přes deset) měsíců. Délka závisí na, mimo jiné, celkové hmotnosti nahromaděné nadbytečné hmoty (hlavně tuků) a fyzické aktivitě postící se osoby. V průměru lze předpokládat, že ke "spálení" 1 kg tělesného tuku jsou zapotřebí 2 až 4 dny. Například osoba, která má 20 kg přebytečného tuku, může přidat 40 až 80 dní k běžné délce půstu. Běžná délka půstu trvá obvykle od 1 do 40 dnů; ve většině případů čím déle, tím je to pro tělo prospěšnější. Každý krátký půst je pro tělo dobrý, ale výhodnější je půst trvající nejméně 14 dní - minimální doba potřebná k zajištění trvalých zdravotních změn.

Pokud jste se ještě nikdy nepostili, je třeba se to nejdříve naučit. První půst by měl trvat pouze 1 den. Po několika dnech můžete zkusit půst o délce 2 dny (a 2 noci). Udělejte si přestávku týden a pak půstujte po dobu 3 dnů. Můžete opakovat tyto 3denní půsty vícekrát, až budete cítit, že nejsou pro vás již nic zvláštního, pak můžete půstovat déle.

Poté zkuste 4 nebo dokonce 5 dní půstu. Prodlužujte další půsty, např. na 7, 9, 10, 12 dní a nocí nebo jinak, dle svého vlastního pocitu, až dosáhnete 14 dní. Jakmile se dostanete nad 2 týdny (nebo více), s největší pravděpodobností budete cítit, že jste schopni půstovat i několik týdnů.

Půst o délce 7 týdnů (i méně) může způsobit "zázraky" na zdraví. Biologicky omladí tělo - fakt ověřitelný klinicky, vizuálně i skrze vlastní pocity. Odstraní téměř všechny nemoci (některé, jako např. zanedbaná rakovina, mohou vyžadovat opakování půstu), vyhladí vrásčitou kůži, obnoví přirozenou barvu a sílu vlasů a zabrání ztrátě vlasů (vlasy dokonce mohou začít znovu růst), zkrášluje tělo (nejen prostřednictvím odstranění tuků).

Lidé, kteří se postili ze zdravotních důvodů, vyprávějí s přesvědčením ostatním o mnoha přínosných duševních i psychických zdravotních změnách, které zažili. "Nikdy jsem si nepředstavoval, že bych se mohl cítit tak dobře." "Pokud jste to nezažili, nevíte, co je skutečně dobrý zdravotní stav, i kdyby jste se někdy už cítili dobře a zdravě." - Tyto a podobné názory lze slyšet.

Je jedno vážné nebezpečí, které může způsobit, že tělo přestane pracovat (zemře) - strach. Sociální sugesce (ve které většina lidí na Zemi žije) vštěpuje do mysli přesvědčení (program), že člověk musí jíst, a že hladovění poškozuje tělo. Proto, pokud tomu věříte, nezačínejte hned půst 40 dní, protože pokud to uděláte, může tělo přestat pracovat dříve, jenom z důvodu strachu. Raději nejdříve procvičujte půsty, abyste si ověřili (vyzkoušeli) na vlastní kůži, že takové názory pramení z nedostatečné základní znalosti o fungování lidského těla.