VODNÍ PŮST <<< OBSAH >>> VÝPLACH STŘEVA (klystýr)


NEPŘÍJEMNÉ REAKCE

Během půstu se tělo samo čistí, odstraňuje toxiny a parazity - to může způsobovat nepříjemné reakce. Každý člověk to cítí jinak. Někdo necítí nic mimořádného po celou dobu půstu a nemá žádné nepříjemné reakce, zatímco jiný postící se člověk se cítí tak špatně, že srovnává ten stav s umíráním.

Takže pokud se během půstu cítíte dobře, můžete se těšit z výhod přinášených tělu a mysli a můžete pokračovat ve svém každodenním životě (kromě jedení, samozřejmě) jako obvykle. Pokud patříte k těm lidem, jejichž tělo projevuje nepříjemné reakce, vězte, že to jsou prospěšné příznaky vaší biologické i duševní automatické očisty a omlazení - můžete v klidu čekat, až přejdou. V několika málo případech příznaky mohou vyžadovat, abyste přerušili půst.

Zde jsou některé z mnoha nepříjemných reakcí, které se mohou objevit během půstu (všechny jsou jen dočasné):

Pokud se některý z výše uvedených příznaků objeví, jen prostě počkejte, až odezní po pár hodinách, dnech nebo (v extrémních případech) týdnech. Tyto příznaky samy o sobě tělu neškodí, ale je třeba jim věnovat pozornost, protože například závratě a mdloby mohou způsobit pád a zranění.

Pokud je váš krevní tlak nízký, věnujte mu ještě více pozornosti, protože může jít dokonce ještě níže a může dosáhnout úrovně nebezpečné pro správnou funkci těla. Raději ho kontrolujte a plánujte si činnosti s ohledem na tuto skutečnost.

Jsou-li v ledvinách velké kameny, může se stát, že větší kus zablokuje močovod a způsobí extrémní bolest, která může vyžadovat lékařský zásah (ne ukončení půstu, ale odblokování močovodu).

Stručně řečeno, každá z nepříjemných reakcí, která se objeví během půstu, naznačuje procházení procesem odstraňování usazenin (nahromaděných za léta), jako jsou toxiny, mrtvé buňky, tuky a také projevy vlastních samooprav a regulací (např. endokrinních žláz). Tělo, ideální biologický samořízený stroj, obnovuje stav nejlepšího fungování, pokud je mu to dovoleno, pokud mu je poskytnut čas a není zatěžováno trávením.

Půst je období, kdy tělo není rušeno a je mu umožněno provádět nezbytné opravy, čištění, renovace atd., aby mohlo fungovat lépe a déle. Provádění pravidelných půstů je jedním z nejdůležitějších tajemství dlouhého a zdravého života.