DOBRÉ ZDRAVÍ <<< OBSAH >>> PITÍ PŘI NEJEDENÍ


TEPLOTA TĚLA

Život v netropickém klimatu, při intenzivní adaptaci těla na život bez jídla, vyžaduje zaměření pozornosti na obvyklý syndrom - pocit chladu. Nejčastěji jsou chladné ruce a nohy, téměř ledové, přestože teplota vzduchu je poměrně vysoká, např. 25° C. Při takové nebo i vyšší teplotě je osobě chladno po celém těle.

Je-li vám pocit chladu příliš nepříjemný, je třeba obrátit svou pozornost na tělesnou teplotu, protože ta je jedním z ukazatelů životní energie člověka. Klesne-li tělesná teplota pod 35° C, je to dostatečný důvod ke konání akcí, protože ponechání těla na příliš nízké tělesné teplotě je nebezpečné.

Cítíte-li chlad a nechcete-li začít jíst, noste teplejší oblečení a často provádějte energizující cvičení. Také přidávejte patřičné vizualizace, ve kterých se, například, vidíte a cítíte jako zdroj tepla, kdy tělo vyzařuje teplo stejně jako to dělá oheň.

Je-li vám příliš zima po příliš dlouhou dobu (ve srovnání s jinými půstujícími lidmi), je třeba věnovat pozornost játrům a slezině, protože je velmi pravděpodobné, že nepracují dostatečně efektivně.

Zůstávají-li končetiny studené a mokré, můžete je něčím zahřát. Je třeba udržovat končetiny v teple i během spánku, přestože to znamená navléct si tlusté rukavice a ponožky, než jdete do postele.

Avšak oblékat se tepleji a zahřívat končetiny není správným řešením na delší dobu, protože tyto akce nestimulují člověka, aby pro tělo uvolnil dostatek své životní energie. Nejvhodnější řešení je takové, které zajistí uvolnění dostatečného množství vnitřní energie. Inediat nejen že necítí chlad více než "normálně se stravující" osoba, ale naopak, cítí se dobře ve větším rozsahu teplot.

Tělo, zejména takové, které prochází revolučními změnami, může přechodně potřebovat více tepla zvenčí. To pomůže tělu, aby se udrželo v teple a mohlo využít energii na jiné věci (např. duchovní cvičení). Z tohoto důvodu se intenzivní adaptace na život bez jídla provádí snáze v létě, pokud žijete v jiném než tropickém klimatu.

Nejdůležitější věcí je, mluvíme-li o pocitu chladu, vědět, co je příčinou -nedostatečné množství nebo nedostatečná cirkulace životní energie v člověku. Dokud se nevzdal jedení, uvolňoval svou energii pod vlivem snědených potravin. Nyní, když tato osoba už nic nejí, je jejím úkolem naučit instinkt uvolňovat energii v dostatečném množství i bez příjmu nějakého jídla.