TEPLOTA TĚLA <<< OBSAH >>> PROPLACHOVÁNÍ TLUSTÉHO STŘEVA


PITÍ PŘI NEJEDENÍ

Častou chybou půstujících osob je to, že se nutí k pití příliš velkého nebo naopak příliš malého množství vody. Pijte vodu nebo jiné tekutiny v takovém množství, které je požadováno vaším tělem. Pijete-li více nebo méně než vaše tělo skutečně potřebuje, škodíte mu. Když pijete příliš mnoho, nutíte svůj trávicí systém, zejména ledviny, vypořádat se s přetížením.

Přebytek vody v těle může způsobit otoky nohou nebo obličeje. Může to také být příčinou nadměrného množství hlenu, kterého se tělo zbavuje pomocí vyrážky, kašle nebo rýmy. Voda je nejlepším rozpouštědlem a zdrojem energie, ale její nadmíra způsobuje zvýšení spotřeby energie tělem.

Lidé, kteří pijí během půstu hodně, si myslí, že tím zajistí lepší odplavování toxinů z těla. Tělo není splachovací toaleta, nelze ho vyčistit propláchnutím větším množstvím vody. Dokonce to může mít za následek snížení množství odstraněných toxinů.

Nejlepším řešením je pít takové množství vody, které tělo požaduje. Pít, když máte žízeň, ne když máte hlad. Pijte pomalu, malými doušky a promíchávejte před polknutím se slinami.