SAMOTNÝ ČI NE <<< OBSAH >>> DOBRÉ ZDRAVÍ


HALUCINACE NEBO VIDINY

Citlivost půstující osoby nebo osoby přecházející na inedii roste, což může vyvolávat halucinace (vidění neexistujících věcí). Pokud se to stane jen občas, není to žádný problém, ale jestliže se frekvence halucinací zvyšuje, je lépe navštívit specialistu. Důvodem může být chvilkové neškodné narušení práce mozku - to ještě není žádný problém. Horším případem je, pokud je taková porucha trvalá a vyžaduje léčbu. Nadměrně dlouhý (tedy pro tělo příliš zatěžující) půst způsobuje halucinace. To je znamení pro ukončení půstu.

Je vhodné naučit se rozlišovat mezi halucinacemi a vizemi, které vidí to, co existuje v nemateriálním světě (pro většinu lidí neviděné), nebo ne v této době. Samočištění těla dovolí mozku a smyslům pracovat lépe, což může vyvolat zintenzivnění projevů tzv. paranormálních schopností. Jednou z těchto schopností je vidění jiných bytostí, dimenzí a časů.

Halucinace jsou projevem onemocnění těla a mohou být známkou toho, že adaptační proces je příliš intenzivní. Mohou být také způsobeny dočasnými stavy mysli, vyvolanými toxiny během jejich vylučování z těla.

Nicméně v případě, že vidiny jsou způsobeny aktivací nadsmyslového vnímání, vycházejícího z paranormálních schopností, nejedná se o halucinace a nejsou tedy předmětem k léčbě. Je třeba se naučit, jak je správně používat a jak je interpretovat. Lidé zkušení v této oblasti mohou pomoci a proto je dobré zůstat s nimi v kontaktu.