OMEZENÁ VÍRA V INFORMACE <<< OBSAH >>> HALUCINACE NEBO VIDINY


SAMOTNÝ ČI NE

Zvažte, zda v době nejintenzivnější adaptace těla na ŽSBJ nebo během dlouhého půstu (pokud ho plánujete dělat) budete v kontaktu s ochráncem (pečovatelem). Ochránce je důvěryhodná osoba s bohatými zkušenostmi, která vás může navštívit a poradit, i když jste v ústraní. Pokud se v té době s ochráncem nestřetnete, můžete s ním mluvit po telefonu.

Setkání s ochráncem slouží ke kontrole, zda je u vás všechno v pořádku či zda něco nepotřebujete (pomoc, radu, věc, předat zprávu či prostě jen "podpořit na duchu").

Také zvažte, zda patříte mezi ty lidi, kterým setkání s jinými osobami (dokonce i blízkými přáteli) během pobytu v ústraní neprospívá. Někteří lidé potřebují kompletní izolaci. Setkání s kýmkoliv, byť jen na krátkou dobu, jim způsobuje více stresu než radosti. Cítíte-li potřebu zůstat v plné izolaci, alespoň sdělte svým příbuzným a nejbližším, kde budete bydlet, jak dlouho a co budete dělat.

Dokonce i když jste se rozhodli být zcela sami, ujistěte se, že (pro případ "co kdyby") budete mít možnost kontaktovat zkušenou osobu, protože můžete někdy pocítit, že někoho z nějakého důvodu potřebujete.