ZTRÁTA REALITY <<< OBSAH >>> POCIT CHLADU


ZMĚNY KŮŽE

Kůže je jedním z hlavních míst, kde lze pozorovat čisticí a vylučovací funkce organismu. Maz a pot obsahují látky nechtěné tělem, protože mu škodí, a proto jsou vylučovány (je to místo, odkud přicházejí různé zápachy lidského těla).

Zjednodušeně řečeno, kůže je přes játra spojena s tlustým střevem. Dokonce se říká, že kůže člověka odráží stav tlustého střeva a jater. Samozřejmě celkový obraz stavu pokožky odráží více faktorů.

Když tělo vylučuje jed, může tak učinit přes kůži, která pak reaguje zarudnutím, vyrážkou, ekzémem a pod. Měl-li půstař kožní problémy, pak je velká šance, že se mu znovu objeví během půstu, kdy se tělo čistí od toxinů, které byly příčinou problému.

Změny kůže během půstu mohou být také způsobeny aktivací staré nemoci. Nicméně také nová nemoc, která se objeví v průběhu půstu, může způsobit kožní změny. Ve většině takových případů je nejlepším řešením pokračovat v půstu, aby byla nemoc dříve odstraněna.

V extrémních případech, kdy osoba pokračuje v půstu navzdory vyhublosti jejího těla, mohou kožní změny znamenat nemoc, které se člověk nebude moci zbavit. V tomto případě je tělo a jeho imunitní systém příliš slabý, takže lepším řešením by bylo začít znovu jíst.

Shrneme-li to, alergie, vyrážky a jiné kožní problémy, objevující se při půstu, nejsou důvodem k přerušení půstu, ale k jeho pokračování (s výjimkou ve výše uvedeném případě).