VYHUBLOST <<< OBSAH >>> PSYCHICKÁ NESTABILITA


BOLESTI

Můžete cítit bolesti v jakýchkoliv částech těla, ačkoliv k tomu obvykle nedojde u všech najednou. Bolest hlavy je nejčastější, obvykle se objeví jako první. Další bolesti jsou v oblasti srdce, žaludku, jater, ledvin, kloubů, páteře, svalstva, střev; může k nim dojít kdykoliv a mohou trvat od několika sekund po několik dnů (déle trvající bolest je poměrně vzácná).

Bolest během půstu znamená, že tělo odstraňuje příčinu nemoci v dotyčném orgánu, to znamená, že ho opravuje (obnovuje perfektní stav a funkci orgánu). Takže je to důvod spíše k radosti než k obavám. Čím větší je problém v orgánu, tím více to může bolet a tím déle trvá oprava. Stává se často, že orgán bolí, přestože ho půstující osoba považuje za zdravý. Dokud se bolest neobjevila, osoba o nemoci orgánu nevěděla.

Čím déle člověk půstuje, tím méně bolestí se objevuje - je to výsledek samočisticích a samoopravných procesů v těle. Ale může se také stát, že po několika měsících šťastného života bez jídla se náhle objeví pronikavá srdeční bolest. V tomto případě je to nejčastěji projev probíhajících energetických změn (např. zvýšení aktivity čakry), reakce na zvýšení vnímání nemateriálních sfér, samočištění aury. Tato bolest není způsobena fyzickou změnou v materiálním orgánu uvnitř těla.

Jinou častou příčinou bolesti při půstu bývají fyzické pohyby orgánů v těle. Během půstu se některé orgány stahují a tuková tkáň se zmenšuje. To způsobuje změny svalového napětí a relativní posun orgánů. Můžete to jasně cítit, zejména v oblasti břicha.

Vzpomínám si na bolest v břiše v červenci 2001, trvající asi dva týdny, dost nepříjemnou, protože bylo pro mě obtížné sedět nebo ležet ve vzpřímené pozici déle než několik minut. Teprve když jsem se předklonil, bolest přestala. Příčinou bylo zvětšení prostoru pod bránicí. Bylo to způsobeno takovými faktory, jako je úplné vyprázdnění střev, smršťování střev, jater a ledvin, odstraněním tukových tkání z této oblasti. Proto bránice byla nucena pracovat tvrději, protože nebyla tolik podporována zespodu jako dříve.

Kromě bolestí způsobených energetickými změnami nebo v důsledku pohybu vnitřních tělních orgánů, mohou nastat ještě další silné bolesti, vyžadující zásah lékaře. Jako příklad uvedu další mou zkušenost.

Ve čtvrtém měsíci žití bez jídla jsem najednou začal cítit silnou, pronikavou bolest, až k omdlení, v pravé části břicha a zad (kterou jsem mohl porovnat jedině s bolestí, kterou cítí žena při rození). Šel jsem do nemocnice s prosbou o okamžité silné analgetikum. Později, po několika hodinách vyšetření, doktor říkal, že to bylo způsobeno něčím, co ucpalo močové cesty. Můj závěr byl, že teprve po čtyřech měsících nejedení se dostal do močovodu kámen, který jsem měl v ledvinách. A protože byl velký, způsobil při odchodu tolik bolesti.

Takže jak vidíte, jsou docela možná překvapení s takovým nebo jiným druhem bolesti. V některých vzácných případech se mohou přihodit nečekané věci, které mohou být až nebezpečné pro zdraví těla a na které tělo reaguje silnou bolestí. V takovém případě je lepší poradit se s lékařem. Ale většinou to není důvodem k obnovení příjmu potravy.