PRO OSOBY S OTEVŘENOU MYSLÍ <<< OBSAH >>> PRO VĚDECKOU MYSL


PRO ESOTERIKY

Všudypřítomné Světlo (známé např. jako energie, prána, čchi, ki, orgon, éter, vril, kvantové pole), ze kterého je vše vybudováno, udržuje při životě osobu, která nejí hmotné jídlo. JÁ je zdrojem tohoto Světla. Všechno, co člověk potřebuje pro život svého těla a mysli, je tvořeno bezprostředně ze Světla. Jedním z požadavků, aby lidské tělo správně fungovalo bez materiální výživy, je odpovídající modifikace některých programů v instinktu. Instinkt řídí celý metabolismus a formuje fyzické tělo člověka.

Mysl a tělo člověka je souborem programů, vytvořených částí Vědomí, zvanou JÁ. Člověk si neuvědomuje větší část tohoto souboru, který je řízen instinktem. Podle funkce programů průměrného obyvatele Země, tělo potřebuje jíst "normálně", aby správně fungovalo. Pokud nedostane žádné jídlo, vyčerpá energii i stavební materiál a v krajním případě zemře. Pokud programy fungují tímto způsobem, žít bez jídla je proti přírodě (což je také soubor programů).

V tomto souboru programů lze provést úpravy, které umožní tělu přijmout vše, co potřebuje pro normální fungování, a to z jiných zdrojů, než je trávicí systém. Podle programového vybavení, které bylo tímto způsobem upraveno, jsou lidská mysl a tělo vytvořeny z hmoty vynořující se bezprostředně ze Světla. Je to přesně ten stejný proces, který se nazývá stvoření světa (Genesis) Velkým Třeskem.