Na diskuzi  

Zobrazeno 3962x

Hira Ratan Manek - pohled do Slunce pro mír a dobré zdraví

Dnes se setkáme s úžasnou duší, Hira Ratan Manekem, který cestuje po planetě a učí ostatní umění dívání se do slunce. V rozhovoru s Miriam Knight, autorkou časopisu "Nové spojení: Pacifický severozápadní žurnál vědomého žití", Hira Ratan Manek (také známý jako HRM) odhalil vznešenou myšlenku, která ho neustále inspiruje, aby cestoval po světě navzdory svému pokročilému věku 73 let: "Globální léčení a mír všude. Nebude žádná energetická krize, protože sluneční energie nikdy neskončí; žádné znečištění, protože slunce nikdy nevytváří znečišťující látky; žádná obezita ani hlad, žádné AIDS ani rakovina. Všichni budou mentálně, fyzicky i duchovně zdraví. Ano, postupujeme směrem ke zlatému věku satyayuga ze současné kaliyuga - od špatného k věčně dobrému."

Prostřednictvím umění dívání se do slunce Hira Ratan Manek získává schopnost žít bez jídla po dlouhé časové období. Nejdelší čas, jaký kdy byl bez jídla, bylo 411 dní, kdy byl pod dohledem skupiny mezinárodních lékařů a vědců v Ahmedabadu v Indii. Pojďme nyní zjistit více o tomto laskavém člověku s velkým srdcem.

Hira Ratan Manek, bývalý strojní inženýr, se narodil 12.9.1937 v Bodhavadě, v Indii. Vyrůstal v Calicut, Kerala, kde navštěvoval školu a nakonec získal titul ve strojním inženýrství na univerzitě v Kerale. "Vychovávali mě v jihozápadní části Indie, ve státě zvaném 'Kerala', který je známy jako 'Boží zem', protože počasí je tam stále stejné. Roste tam mnoho věcí, jako je čaj, káva, kardamon, kešu, pepř, zázvor - pěstuje se tam tak mnoho drahých koření. Byl jsem vzděláván anglickým způsobem. A ještě i dnes většina z nás studuje v Indii anglickým způsobem. Takže mluvíme velmi plynně anglicky."

Po dostudování Hira Ratan Manek pomáhal své rodině v lodní přepravě a v podnikání s kořením. "Staral jsem se o práci mých lodí. Má rodina vlastnila mnoho velkých zaoceánských nákladních a osobních lodí. Takže jako majitel jsem využil strojní inženýrství, které jsem studoval a takto vše pokračovalo až do roku 1975. Potom pro lodní dopravu nastaly zlé časy. Museli jsme zavřít naši společnost."

Když selhal rodinný podnik, začal své vlastní podnikání s kořením. Až do současné doby Hira Ratan Manek byl vždy dychtivým čtenářem dávných kultur, ke kterým si vypěstoval zájem ještě v dětství. Jako výsledek tohoto hobby byl přitažen k rozšířenému tématu uctívání slunce v těchto dávných kulturách. "Pracoval jsem ve svém podnikání s lodní dopravou a exportem koření do různých oblastí světa. Mezitím jsem se oženil. Mám ženu, jednoho syna, jednu dceru, dva vnuky. A v roce 1992 jsem začal s díváním se do slunce, o kterém jsem čítával v práci po 25 let. Už od dětství jsem se velmi zajímal o starobylé kultury rozšířené po celém světě. Velmi mě přitahovaly kultura Inků v Jižní Americe, Vira Kocha v Peru, Májové v Mexiku a domorodí indiáni ve Spojených státech. A je tam mnoho podobností s tím, čemu věříme v Indii o uctívání slunce. Takže to mě vedlo více a více do podstaty tohoto dívání se do slunce. Proč bylo uctívání slunce v různých kulturách ve starověku po celém světě? A trvalo mi to 30 let, nakonec odhalit tajemství, proč to tak bylo a jaký to má užitek."

V průběhu své praxe si Hira Ratan Manek uvědomil, že dívání se do slunce na pravidelné bázi má nesmírný užitek pro mentální i fyzické zdraví každého, kdo to praktikuje. Se svým vědeckým zázemím Hira Ratan Manek proměnil starobylé umění dívání se do slunce a učinil je dostupnějším modernímu světu. "Uplatnil jsem svou vědeckou mysl, vytvořil jsem protokol praktikování přijatelný pro přesvědčení a znalosti moderní lékařské vědy. Byl jsem úspěšný. Měl jsem velké problémy s nespavostí, depresí a všemi těmi věcmi, kvůli mým podnikatelským aktivitám - vyléčil jsem se z toho. A pak jsem si pomyslel, že toto je ta nejlepší věc, aby byla dána lékařům a uspokojila je. Třikrát mě pozorovali a shodli se na tom, že tyto věci jsou možné."

Od roku 1995 do 1996 Hira Ratan Manek žil bez jídla po dobu 211 dní, zatímco byl pod dohledem Dr. C. K. Ramachandrana, lékařského odborníka na alopatii a ajurvédskou medicínu. O čtyři roky později ho pozoroval mezinárodní tým 21 lékařů a vědců, který vedl Dr. Suhdir Shah a Dr. K. K. Shah, v jeho stavu bez jídla po dobu 411 dní. Během pozorování Dr. Navneet Shah, endokrinolog, prohlásil: "Pan Hira Ratan Manek úspěšně dokončil 411denní půst 14. února 2001. Začal 1.1.2000. Konzumoval pouze převařenou vodu a to mezi 11:00 a 16:00. Žádné jiné tekutiny, žádné jídlo, žádné injekce. Během tohoto přísného pozorování byl zcela izolován. Lékařská prověrka začala pár dní před postním programem a pokračovala až dodnes. Spočívala v denním psaném záznamu tepu, krevního tlaku, dýchání, teploty, příjmu vody... Pravidelně se prováděla ECG Ultrasonografie, EEG, CT a M.R.I. mozku bylo provedeno na konci jednoho roku a tým složený ze všeobecných praktických lékařů, chirurgů, kardiologů, endokrinologů, neurologů ho pravidelně vyšetřoval od prvního dne hladovky... a nezjistil žádnou lékařskou anomálii. Dokonce i mozek a mentální schopnosti jsou úplně normální... Zbytek ostatních parametrů je v normálu."

Potřetí medicínští lékaři a vědci na Univerzitě Thomase Jeffersona v Pensylvánii v USA pozorovali Hira Ratan Maneka po dobu 130 dní. Během tohoto období pozorování zjistili, že šedé buňky Hira Ratan Maneka se regenerovaly. Bylo pořízeno 700 fotografií, na kterých bylo ukázáno, že neurony byly aktivní a neumíraly. Dále epifýza se zvětšovala a ne zmenšovala, což se typicky děje po padesátce, a její maximální průměrná velikost je asi 6 x 6 mm, avšak u HRM byla naměřena ve velikosti 8 x 11 mm. Po třech letech praktikování se Hira Ratan Manek rozhodl, že zavře svůj podnik a zasvětil svůj život výuce starobylého umění dívání se do slunce, na zdokonalení kvality života ostatních. Nyní cestuje po celé planetě, přičemž vede téměř 300 přednášek a workshopů ročně.

"Pochopil jsem, protože toto je bezplatná praktika. A lidstvo by nemělo ztratit tyto výhody. A tak jsem ukončil své podnikání. A od roku 1995 chodím a zvěstuji tuto praktiku po celém světě. Posledních mnoho let neustále cestuji po celém světě. Není to pro mě vůbec těžké, protože získávám hodně energie přímo ze slunce, na které se mé tělo vyladilo. A toto je to, co lidem zvěstuji, že na vyřešení všech problémů v životě, obzvláště zdravotních problémů, slunce nejenže je nejlehčím zdrojem, ale též bezplatným zdrojem. A v současnosti, když čelíme ekonomickým problémům, když každý chce vyléčit své problémy s minimálními náklady, toto praktikování dívání se do slunce je zcela zdarma a stává se velmi populárním po celém světě."

~ ~ ~

"Posledních mnoho let neustále cestuji po celém světě. Někdy dávám i 4 - 5 přednášek. Zítra v sobotu budu mít 3 přednášky. Před dvěma dny v Bahía Blanca jsem měl 5 přednášek v jeden den. Den předtím v Mar del Plata jsem měl 3 přednášky. Takže to pro mě není těžké, protože získávám mnoho energie přímo ze slunce. Toto je to, co lidi učím, že na vyřešení všech problémů v životě, hlavně zdravotních problémů, slunce nejenže je nejlehčím zdrojem, ale i bezplatným."

Prostřednictvím této metody praktikování, Hira Ratan Manek získává schopnost žít bez jídla po dlouhé časové období. "Do mé mysli vešla intuice. Vytvořil jsem protokol praktikování. Já sám praktikuji a k mému překvapení, můj hlad začal mizet."

Nejdelší dobu, po kterou žil bez jídla, bylo 411 dní, kdy byl pod dohledem skupiny mezinárodních lékařů a vědců v Ahmedabádu v Indii. Během pozorování konzumoval pouze převařenou vodu a podstoupil mnoho testů. Jako výsledek nebyly zjištěny žádné lékařské anomálie a jeho šedé mozkové buňky se regenerovaly! Jak je možné, že dokáže přežít bez potřeby jídla?

Hira Ratan Manek se podělil o své myšlenky během rozhovoru s korespondentem Supreme Master Television. "Když lidé slyší o životě bez jídla poprvé, mohou se divit, jak je to možné, že lidské tělo dokáže žít bez potřeby jídla či pití. Je to jen tak, že tělo vyžaduje energii. Jíme, pijeme, to vše děláme kvůli energii. Pokud tělo dokáže získat energii z nějakého jiného zdroje, pak se dokáže vyživit. A na základě starobylého vědeckého poznání víme, že lidské tělo závisí na pěti elementech, jako je slunce, vzduch, voda, zem a kosmos nebo vesmír. Takže tyto další zdroje dají energii. Všichni nepřímo používáme energii ze slunce. Ale tělo má mechanismus, jak ji použít přímo. Takže na tom není nic zvláštního, protože nejsme na to zvyklí, nebo když lidé nevědí, pak mohou být překvapeni, ale toto je skutečně věda."

Kromě ztráty potřeby jídla Hira Ratan Manek měl z toho i jiný prospěch. "Měl jsem mnoho problémů s nespavostí, depresí a všemi těmi věcmi, kvůli mým obchodním aktivitám - vyléčil jsem se z toho."

Uvědomil si, že dívání se do slunce na pravidelné bázi má nesmírný užitek pro mentální i fyzické zdraví každého, kdo to praktikuje. Se svým vědeckým zázemím Hira Ratan Manek proměnil starobylé umění dívání se do slunce a učinil je dostupnějším modernímu světu. "Tato metoda je velmi jednoduchá. Musíte nejdříve zenergetizovat svůj mozek, pak tělo. A mozek je zenergetizovaný pomocí světla přicházejícího ze slunce, které vstupuje přes oko. A proto se musíte dívat do slunce. A všeobecně, všichni se bojíme dívat se do slunce, ale teď víme vědecky, že první hodina slunce ráno nebo poslední hodina slunce večer nemá vůbec žádný škodlivý vliv. A během tohoto času, pokud se začnete dívat pomalu, začnete jen s 10 sekundami a každý den to zvyšujete o deset sekund, pak přichází energie ze slunce, která se nazývá fotony a která se dostane do mozku, a to dává všechny prospěšné efekty lidskému tělu."

Podle Hira Ratan Maneka, člověk může dosáhnout duševní mír a fyzické zdraví přes praktikování dívání se do slunce. A co vedlejší účinky? Hira Ratan Manek se podělil o své zkušenosti a názory na dívání se do slunce. "Jak jste se cítil v přechodné fázi?" "Cítil jsem se normálně, protože jsem si přečetl, že je to možné, a tak to pro mě nebylo žádné překvapení. S touto metodou nikdo nebude unavený, protože nakonec zenergetizujete tělo. Když jste nabití energií, jak se můžete unavit? Takže není žádná otázka ohledně škodlivých vlivů nebo vedlejších účinků. Vlastně, člověk se dostane z krize energie, budete mít více a více energie. Dokonce i lékařský, říkají, že lidské tělo je stvořené ze světla. Pokud jsme stvořeni ze světla, světlo nás může vyléčit. Takže všechny síly přírody jsou jen na to, aby pomohly našemu zdraví, udržet nás šťastné. Pokud ale setrváme mimo přírodu, pak rozhodně trpíme."

Po třech letech praktikování se Hira Ratan Manek rozhodl, že zavře svůj podnik s kořením a zasvětil svůj život výuce starobylého umění dívání se do slunce, na zdokonalení kvality života ostatních. "Je mým životním posláním, že na zemi by měla být prosperita lidí, která nakonec povede ke světovému míru. A já chci každého jednoho člověka na této planetě vidět zcela bez problémů v životě."

Na přednášce v Madridu, ve Španělsku, letos Hira Ratan Manek představil rozmanitý užitek z dívání se do slunce. "Pokud milujete slunce, dá vám vše, co požadujete, obzvláště nejvyšší zdraví, a zcela bez peněz. Pokud chcete získat lásku slunce, musíte dělat pouze malé praktikování, a toto praktikování je známé po celém světě jako 'dívání se do slunce'. 'Sledování se do slunce' je starobylá praktika. Jen jsem tu praktiku znovu oživil. Praktikoval to náš předek, hned na začátku lidstva před tisíci lety. Pouze během posledních pár tisíc let, jak pokročila moderní věda, lidstvo ztratilo kontakt s praktikou dívání se do slunce."

Hira Ratan Manek také zdůraznil, že jak lidské tělo, tak i životní prostředí mohou odvodit léčivé vlastnosti se všedávajícího slunce. "Dívání se do slunce během bezpečného času a ohřívání těla bezpečným sluncem snadno vyléčí všechny vaše zdravotní problémy. Na Zemi není žádná lepší medicína, než je slunce. Slunce vám nikdy nemůže uškodit, pokud ho využijete správným způsobem. Stanete se duševně zdravými a duševně klidnými a tak se to stane vašim příspěvkem ke světovému míru a světovému blahobytu. Celý svět může být snadno proměněn díváním se do slunce. Pokud skutečně chceme světový mír, trvalý světový mír, musíme se všichni stát duševně zdravými a mírumilovnými a dívání se do slunce je odpovědí. Slunce též zmenšuje znečištění, vyvažuje ekologii a životní prostředí, čistí náš mozek a všechny naše slabé vlastnosti. A božství, které je v nás skryté, přichází na povrch. Deprese, schizofrenie, duševní fóbie, závislosti, jako alkohol, kouření, drogy, ty všechny zmizí automaticky."

Kromě duševních a fyzických aspektů existuje i duchovní prospěch z praktikování sledování do slunce. "Když praktikujete dívání se do slunce, když se stanete duševně a fyzicky zdravými, slunce vás také pomalu povede k neustálé meditaci. I s otevřenýma očima, dělajíc vaši denní práci v životě, budete vždy v meditačním stavu, nebudete mít žádné rušivé myšlenky - vy budete vždy ponoření v božských myšlenkách."

Dívání se do slunce také pomáhá snižovat potřebu jídla, zvláště během období půstu. Když je člověk vyživován energií slunce, hlad a touha po jídle po čase také zmizí. "Existuje vědecká metoda postění, která je nyní vědecky akceptována. Pokud následujete tu metodu, váš hlad také pomalu zmizí. Ale vaše tělo získá energii přímo ze slunce a nepotřebujete získávat energii z jídla. Hlad přichází proto, že tělo vyžaduje energii. Ale tělo má mechanismus, aby se spolehlo na energii ze slunce. Mnoho lidí v minulosti žilo ze slunečního světla po celá léta. Nepostíte se v pravém slova smyslu. Ale vědeckým způsobem, postění se ve vás děje přirozeně. Nekontrolujete hlad. Hlad z vás mizí. A když jste při 270. dny praktikování, když jste na úrovni 45 minut dívání se do slunce, váš hlad zmizí navždy."

Motivován soucitem vůči lidstvu, Hira Ratan Manek pokračuje ve sdílení své metody dívání se do slunce, dávajíc téměř 300 přednášek po celém světě za rok. Jeho životním posláním je šířit toto poselství globálního léčení a míru. Všichni budou mentálně, fyzicky a duchovně fit. Ano, směřujeme ke zlatému věku satyayuga ze současné kaliyugy - od špatného k věčně dobrému.

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz