Na diskuzi  

Zobrazeno 5934x

Barbara Moore - lékařka a breathariánka

V letech 1950 se lékařce Dr. Barbaře Moore, narozené v Rusku, dostalo zvláštní pozornosti po celém světě pro její sólovou trnitou cestu přes celý svět. Co bylo na ní nejvíce zvláštní, byla její strava: byla breathariánka. Vydání novin London Sunday Chronicle ze dne 17. června 1951 uvádí: "Žena padesátnice, která vypadá jako by jí bylo jen 30, včera tvrdila, že porazila věk a očekává, že bude žít přinejmenším do 150 let. Dostala se k tomu odmítáním jídla. Před dvaceti lety jedla denně tři normální jídla. Pomalu během 12 let si redukovala stravu, dokud se neudržela fit na jednom jídle za den, složeném z trávy, ptačince (rostlina), pampelišky, jetele, a příležitostně sklenici ovocné šťávy. Před pěti lety to úplně změnila na šťávu a syrová rajčata, pomeranče, traviny a bylinky. Nyní nepije nic jiného než sklenici vody ochucenou několika kapkami citrónové šťávy. Říká: 'Je mnohem více na slunci a ve vzduchu, než můžeme vidět pouhým okem nebo vědeckými přístroji. Tajemství je najít způsob, jak absorbovat tuto extra - kosmickou radiaci - a změnit ji na potravu.'"

Podobně jako indická jogínka Giri Bala v Jóganandově knize "Životopis jogína", Dr. Barbara Moore také žila z prány čili ze životadárné síly.

Pojďme nyní společně do Velké Británie, kde Dr. Barbara Moore vyrůstala. Narodila se v roce 1903 a měla poměrně normální výchovu. Dr. Barbara Moore studovala školu v Anglii, kde se stala zdravotní lékařkou. Jako většina lidí jedla 3 jídla denně až do svých třiceti let. V tuto dobu postupně snižovala množství jídla, které jedla, a když jí bylo 42, její aktivní životní styl a bujná osobnost byla nasycována jen jedním jednoduchým jídlem denně na rostlinném základu, z ptačince (rostlina), jetele, trávy a pampelišky.

Když už více nepociťovala potřebu jíst pevnou stravu, stala se liquidariánkou, žijící hlavně ze šťávy ovoce a šťávy z bylinek. Po nějakém čase dokonce vyloučila ze své stravy i to, a pila jenom vodu s několika kapkami citrónové šťávy, kompletně se spoléhajíc na výživu z Boží milosti. Byla obrazem perfektního zdraví, kráčejíc tisíce mil po celém světě: šplhala do hor ve Švýcarsku, kráčela 1000 mil přes Británii během 23 dnů a totéž ve Spojených Státech, kde ušla přes 3000 mil ze San Franciska do New Yorku během 46 dnů.

Spisovatelka Anne Wigmore napsala v knize "Obilní tráva": "Barbara Motore si po léta vytvořila zvyk cestovat po Švýcarsku, chodit po Alpách... Také úplně přešla napříč Anglií (asi tisíc mil), udržujíc tempo pět až šest mil za hodinu, šestnáct až osmnáct hodin denně. V 56 letech Dr. Moore rozbila obvyklou víru, že potřebujeme maso a mnoho vařené stravy, abychom byli silní a měli velkou výdrž."

Dr. Barbara Moore prošla také Austrálii a jiné země, včetně výpravy 1800 mil z Říma v Itálii. Vskutku, její pěší putování bez stravy a dobré zdraví inspiruje až do dneška mnoho lidí využít pěší chůzi zvláště na získávaní peněz pro charitu.

Dr. Barbara Moore byla po velkou část svého života vegetariánka. Po úplném vystudování medicíny měla dobrou znalost ohledně různých potravin a jejich účinků na organismus. Předložila mnoho referátů a článků a pořádala přednášky týkající se zdraví a prospěchu. Dr. Barbara Moore byla zděšena rostoucím trendem nezdravé stravy (již v roce 1946). V článku nazvaném "Špatný vliv Anglické stravy" uvedla: "Věčně rostoucí hypnózu reklamní magie podporují fantasticky vypadající kartóny a krabice s úžasnými vlastnostmi."

Byla šokována, co se stalo se standardní stravou v Anglii, zvláště s nedostatkem výživných látek v tom, co nazývala "křupavé chrupky", typ cereální snídaně, přesmažené brambory, stejně jako těžké přemočené pařené moučníky a mléčné pudinky, a dělala to nejlepší, aby zvýšila povědomí o tom, že tyto potraviny nejsou pro nikoho zdravé.

Zaujala zřetelně vědecký přístup a to tak, že vyživovala své tělo opatrně zkoušejíc na sobě a sledujíc odezvy na každou změnu ve výživě na svém těle. Řekla: "Postupovala jsem pomalu z vegetariánství na syrové ovoce a pak na tekutiny. Nyní se dopracovávám přímo k vesmírné stravě. Přešla jsem stravovací fází a nemusela jsem jíst, když jsem nechtěla, protože můj zažívací kanál se podstatně přeměnil. Není to více špinavá trubice a není schopna zvládnout vlákninu."

Dr. Barbara Moore poprvé zjistila, že může žít bez potravy když byla na první dovolené v horách ve Švýcarsku. Mohla chodit po výletech a šplhat v Alpách každý den po mnoho týdnů a dokonce měsíce bez jakékoli potřeby jídla. Své tělo jednoduše udržovala na čisté vodě, slunečním svitu a čerstvém horském vzduchu. Byla fascinována, jakým způsobem lidské tělo získává energii a teplo.

Prostřednictvím svých vědeckých experimentů objevila, že ani její energie ani tělesné teplo nepochází z potravy. Vysvětlovala to v jednom ze svých projevů: "Strávila jsem tři měsíce v horách ve Švýcarsku a Itálii a nejedla nic jiného než sníh a pila jen vodu ze sněhu. Denně jsem šplhala po horách, ne že bych jen seděla a postila se a četla knihu nebo zírala na oblohu. Ne, denně jsem vyrazila z mého hotelu do hor, často 15 mil, šplhala do sedmi až osmi tisíc stop, pak jsem sešla dolů a šla pěšky na můj hotel dalších 15-20 mil. Během mého půstu jsem denně šplhala po horách, a když jsem nemohla kvůli špatnému počasí, šla jsem pěšky 30-40 mil. Tohle mě přesvědčilo. Rok od roku jsem dělala to samé, shledávala jsem, zda je to pravda nebo ne."

Poznání, že její tělo bylo schopno přežít po dlouhou dobu bez potřeby jakékoli potravy, ji ohromilo a ona pokračovala v testech této teorie po návratu domů, kdy řekla: "Když jsem toto zjistila, šla jsem o krok dále, chtěla jsem vědět, zda mohu žít úplně bez potravy, nejen dva nebo tři měsíce ale delší dobu. Shledala jsem, že je to možné..."

Fascinovány jejím neuvěřitelným životním stylem bez jídla, noviny London Sunday Chronicle uvedly interview s Dr. Barbarou Moorovou. Reportér byl ohromen jejím mládím a uvedl, že ačkoli jí bylo 50 let, vypadala mladší tak na 20 let. Co se týká jejího mladého vzhledu, Dr. Barbara Moore řekla: "Místo přemýšlení, že můj život skončí za deset let, mládnu. Každý může udělat to samé, pokud to zkusí. Tragédie je, že jídlo je jedno z největších požitků života. Přestat jíst znamená zažít nepohodlí jenom ve fázi, když se tělo nastavuje na nový chod, který byl původním způsobem života. Nyní shledávám dokonce odporným i zápach potravin."

V odpovědi na otázku ohledně zdraví uvedla: "Jsem silná jako muž a potřebuji pouze 3 hodiny spánku pro duševní relaxaci. Jelikož mé tělo nemá žádné toxiny, nejsem nikdy nemocná."

Jako výsledek svého úplného spolehnutí na Boží požehnání pro výživu se její tělo záhadným způsobem změnilo k lepšímu. "Moje buňky a krev podstatně změnily složení. Jsem odolná proti teplu, hladu i únavě. V zimě nebo v létě, dokonce i ve Švýcarsku jsem nosila jen krátký svetr s krátkým rukávem a sukni. V chladném počasí na mě lidé zírali. Zatímco se třesou, mně je teplo."

Bohužel Dr. Barbara Moore neměla možnost pokračovat v testování své teorie, že by mohla žít zdravým a šťastným životem bez jídla až do 150 let. V roce 1977, na jedné expedici v USA, procházela pobřežím, byla zachycena autem a krátce po té zemřela. Kdyby se toto nestalo, může si být každý jist, že by stále šťastně žíla jenom z její "kosmické stravy."

V dnešní době jsme díky jedincům bez jídla jako Dr. Barbara Moore a mnoha dalších zjistili, že je možné, aby naše těla přežila bez jídla nebo dokonce bez vody. Naše tělo může být trvale udržováno na kosmické energii. Prostřednictvím jejich příkladů můžeme vidět, že naše tělo nezbytně nepotřebuje potravu, aby si zachovalo dobré zdraví. Spíše se jeho funkčnost a výkon může dokonce zvýšit. Nejsou nemocní, mají malou potřebu spánku a vždycky mají spoustu energie. Náš obzor je rozšířen prostřednictvím příkladů jejich životních stylů bez jídla a můžeme ocenit úžasné lidské tělo a jeho pozoruhodnou schopnost fungování čistě z kosmické energie pomocí Boží milosti.

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz