Na diskuzi  

Zobrazeno 5260x

Jericho Genesis Sunfire - přechod na breathariánství

Minule jsme se setkali s Jerichem v jednom z výcvikových táborů v Mexiku. Během návštěvy se s námi Jericho podělil o svůj životní styl bez jídla a o to, jak se stal breathariánem. Nyní nám Jericho poví o procesu, kterým procházel, aby se stal breathariánem. Jerichovi se začal měnit životní příběh, když přestal jíst vařené jídlo a žil pouze z ovoce.

"Na fruitariánství jsem přešel, dokud jsem byl v Bristolu. Přinejmenším musím říct, že to byla traumatická zkušenost. Řekl bych i nyní, že obtížně hledám slova, abych skutečně popsal, co se přihodilo, jaký byl první moment. Jednoho dne jsem se probudil, běžný pracovní den, běžné ráno a prostě jsem se cítil ucpaný, skleslý, depresivní - nemohl jsem přijít na to, proč. Když byl čas vzít si něco k jídlu, vůbec jsem to nechtěl udělat. Něco prostě nebylo v pořádku. Snažil jsem se s tím toho rána něco udělat, ale prostě jsem nemohl, něco nebylo v pořádku. A v podstatě došlo k tomu, že jsem se donutil jíst a opravdu jsem to nechtěl. Zkoušel jsem přemýšlet, proč, co se děje a jen to nechat být, ať to přejde nebo tak nějak, ale prostě jsem to nechtěl udělat."

"A tak jsem udělal to, že jsem se jen posadil a přemýšlel o věcech a jen mě napadlo, že se prostě necítím dobře. Opravdu jsem se necítil dobře. Jen jsem si tam sedl a usilovně přemýšlel, proč se necítím dobře. Byl jsem plný hlenu. Dokonce jsem nemohl nabrat ani plný dech, protože jsem tam měl tolik odpadu. A cítil jsem se depresivně a to bylo něco, co jsem zaznamenal, že se pomalu dělo už nějaký čas."

"Začal jsem přemýšlet, protože nic, co jsem cítil, nedávalo žádný smysl."

Místo, aby pokračoval v přijetí svého současného stavu bytí a dovolil depresím, aby ho dále užírali, Jericho vzal věci do svých rukou a zkusil něco nového.

"Prostě jsem se podíval do zrcadla a vypadal jsem jako duch a něco mi řeklo: 'Vezmi si den volna. Běž ven a sežeň nějaké ovoce.' A z nějakého důvodu mě to prostě vyzývalo. Tak jsem to udělal. Jen jsem následoval svou intuici, to je, co jsem udělal. Šel jsem do místního Indického obchodu - byl to obrovský sklad s ovocem z celého světa - a vzal jsem ananasový meloun, vzal jsem hrozny, vzal jsem pár mang, a vzal jsem - pořád si to pamatuju, trochu sušených fíků. Vrátil jsem se domů a zhltnul jsem to jako by o nic nešlo. A cítil jsem se fantasticky, takový přirozený pocit, jako bych to tak vždycky dělal. A ve skutečnosti to bylo naopak, sotva jsem kdy měl ovoce. Takže jenom Nebe ví, proč jsem chtěl na prvním místě ovoce, ale jak jsem řekl, opravdu zazvonily zvony na poplach, protože to bylo poprvé, co jsem si uvědomil svou vlastní intuici a naslouchal jsem jí. A jak jsem řekl, cítil jsem se fantasticky. Bylo to, jako nadýchat se čerstvého vzduchu, byla to celková úleva a já jsem mohl doslova cítit své tělo, jako: 'Och, nemusíme se více zabývat všemi těmi věcmi.'"

Jerichovi se líbilo, že se cítil tak dobře, tak to znovu zkoušel další den a od té doby začal experimentovat s různými druhy ovoce. Jeho nová strava se setkala s počátečním úspěchem, ale nakonec se setkal s první výzvou.

"Celý týden jsem to tak dělal a neměl jsem chuť na nic dalšího - chtěl jsem jen ovoce. Po sedmi dnech, bum! - detoxikační rána. A já si nebyl vědom vůbec ničeho kolem toho. Četl jsem nebo prolistoval možná knihu o syrové stravě nebo něco takového, ale opravdu jsem neměl přístup k internetu, abych se podíval nebo něco v tom okamžiku prozkoumal. Vzpomínám si, že jsem objednával nějaké opravdu skromné fruitariánské časopisy - nebyly to ani časopisy, byly to spíše letáky. Před tím jsem dokonce ani nevěděl, že fruitariánství existuje - myslel jsem, že jsem jediný. Myslel jsem, že jsem vytvořil slovo, protože jsem si pomyslel: 'je veganství a já jím ovoce, takže to je fruitariánství.'"

Jaké to bylo pro Jericha po sedmi dnech, co se stal fruitariánem? Jelikož Jericho neměl žádnou podporu skupiny ani informace ohledně procesu, jak být fruitariánem, učil se za pochodu a spoléhal na vlastní intuici, která ho dostala přes těžké časy, zvláště po prvních sedmi dnech, co byl fruitariánem.

"Období líbánek bylo pryč, přišla detoxikační rána. Byl jsem mimo po sedm dnů, po dalších sedm dnů jsem byl v posteli s těžkými chřipkovými příznaky, dokonce jsem to ani netušil. Pro mě to byla jen chřipka. Pro mě, to bylo jen jako: 'Dobrá, oukej, dostal jsem chřipku, špatné načasování.' Dokonce to nebylo ani o detoxu, dokonce ani o čištění, protože jsem o tom nic nevěděl. Takže jsem pak v podstatě dělal to, co dělá kdokoli jiný, obviňoval jsem ovoce: 'že jsem onemocněl z ovoce, že ovoce mi způsobilo chřipku. Kdyby bylo ovoce tak zdravé, tak bych nemohl dostat chřipku.'"

"Tak jsem se ponořil zpět do vařené stravy, a zase, bylo to pro mě utvrzení v tom, že to je špatný směr, kterým jdu, že to bylo to, co na prvním místě způsobovalo mé problémy. Protože poté, co jsem se cítil tak ohromně... jsem cítil drobná vylepšení uvnitř sebe. Cítil jsem se trochu lehčí, cítil jsem se pozitivnější, cítil jsem, jakoby ze mě byla sňata váha. Takže když jsem se vrátil k tomu, co jsem normálně jedl, vařená a zpracovaná jídla, všechno se to vrátilo opravdu rychle. Takže to bylo pro mě takové potvrzení, že jsem měl pravdu, co bylo problémem (vařené jídlo) a proto jsem nechtěl jíst, protože mé tělo toho mělo prostě dost."

Když jeho tělo procházelo detoxikací, nikdy Jericha nenapadlo kvůli svému stavu vyhledat lékařskou pomoc. Snášel to s odvahou a intuicí se svou novou stravou, experimentoval se svým tělem, co mohlo zvládnout a a vrhl se vpřed, aby se zbavil závislosti na vařené stravě.

"Pomůcky, které bych používal, abych překonal jakýkoliv den - jsem z počátku neměl žádné. Ve skutečnosti pomůckami, které jsem používal během dne, bylo vařené jídlo. A díky tomu, že jsem to dělal, jsem v podstatě zjistil naši závislost na něm jako na droze. Člověče, plížil jsem se ven ve dvě, tři hodiny ráno, abych sehnal hranolky. Bůh ví, proč jsem se musel plížit, ale říkal jsem sám sobě: 'Budu fruitarián, budu fruitarián, budu fruitarián,' pak se to přelomilo. A plížil jsem se ven, jako bych se plížil ven sám ze sebe, abych sehnal ty hranolky a chtěl jít na mejdan. A na první pohled by lidé řekli: 'Víš, máš poruchu příjmu potravy. Přestaň jíst tu ovocnou stravu a jez nějaké pořádné jídlo.' Ale byl to jen celý proces, jak se dostat z drog. A dělal jsem to samé, co dělají drogově závislí nebo zotavující se alkoholik, který by mohl sklouznout zpět - přesně ty samé věci. Ale my nevidíme vařené jídlo jako drogu."

Detoxikační období bylo pro Jericha pokořující zkušeností. Jeho hrdost a sebevědomí velmi utrpělo.

"Nejvíce znepokojující věcí pro mě bylo, že jsem prošel těžkým dětstvím, které mě vedlo k hraní tvrdého sportu - ragbyové ligy na profesionální úrovni. Hrál jsem za svou zem jako amatér - a to není špatný výkon a pak jsem přestoupil k profesionálům a hrál jsem proti slavným světovým hvězdám, velkých jmen z různých zemí. A tak jsem si myslel, že tato fruitariánská záležitost bude hračkou. Ne, bylo to naopak. To, že jsem to musel uznat, mě opravdu zlomilo. Byla to velká rána na mé ego a poznal jsem, že síla vůle nemá s tímto vůbec nic do činění, vůbec nic s tím, jak být úspěšný."

"Protože, jak jsem řekl, flámoval jsem a sklouzl jsem zpět na vařené jídlo do velké míry, hodně, hodně. A to se stalo vzorcem v životně důležitých chvílích, jak jsem řekl, vaše mysl je vždy o krok vpřed. V důležitých chvílích, když vám na mysl přijde trochu zoufalství, začne to na vás hrát a skončíte tak, že si v jedné minutě myslíte, že jste silný jako hrom a v následující minutě jíte francouzské hranolky nebo velký koláč s jablky nebo cokoli jiného."

"Sami zjistíte, že když chodíte nakupovat ty nejzáhadnější produkty, tak zjistíte, že byste se i tak nestravovali normálně ani na vařené stravě. Ale jen přechodně, pouze k ověření: 'Fajn, co když si koupím toto? Bude to v pořádku, vždyť je to jen tohle.' Budete mít takové chutě. Síla té závislosti vás bude nutit vybírat si ty nejšílenější věci. Takže jsem neměl vůbec žádné pomůcky. Protože síla vůle to zřejmě nebyla schopna zvládnout."

Bez jakékoliv podpory, spoléhal se Jericho na vlastní disciplínu a sebepoznání, aby zvládl tyto výzvy. Často to nebylo snadné a ani úspěšné.

"Vyzkoušel jsem všechno. Zkusil jsem veškerou svou houževnatost: 'Toto nezvládnu, to nezvládnu.' Vyzkoušel jsem všechny motivační věci člověku známé. Byl jsem jen srážený k zemi, rozbíjený na kousíčky, neměl jsem žádné vyhlídky. Můj detoxikační proces, má závislost na vařeném jídle se zuřivě projevovala a nic nebylo schopno ji zastavit. Takže jediná věc, o níž mohu upřímně říci, že měla úspěch, byla očista."

Naštěstí objevil výplachy slanou vodou, které mu významně pomohly s detoxikačním procesem.

"Výplachy slanou vodou byly velmi účinné a také mi to vyčistilo mysl natolik, že jsem si uvědomil rozsah znečištění, které jsem v těle měl, a to dokonce i po sedmi dnech. A určitým způsobem mě to přinutilo uvědomit si, že mě ještě čeká hodně práce. Běžný den v životě fruitariána - pro mne to bylo peklo. Bylo to peklo, dokud jsem neobjevil výplachy slanou vodou. Den v životě byl pro mě, jako bych byl obětí. Strávil jsem tak dlouho pouze detoxikací, očistou, protože to je velmi dlouhý proces, vskutku velmi dlouhý proces. A to byla má nejúčinnější zbraň (výplachy slanou vodou) proti tomu, čím jsem procházel. Bylo to jako světlo velikosti špendlíkové hlavičky na konci mého tunelu, velmi dlouhého, temného tunelu. Ani vám nedokážu říct, jaký tvrdý byl v té době pro mě tento proces."

Jericho věří, že být fruitariánem je prvním krokem na cestě k znovuobjevení našeho duchovního já. Proces překonání výzev představovaných naší myslí nás nakonec přivede k znovuobjevení sebe a časem k sebe ovládnutí.

"Lidé si myslí, že se můžete stát fruitariánem během pár týdnů a že budete v pořádku - vůbec tomu tak není. Je to první zasvěcení do vyšších úrovní vědomí a způsob, jak získat vyšší úrovně vědomí znamená eliminovat vše, co snižuje vaše vědomí, a to jsou lidmi vyráběné zpracované potraviny. Protože pokud se nad tím zamyslíte, lidmi vyráběné jídlo je přesně to, lidmi vyráběné, nemá vůbec nic společného s vaším tělem. Většinu času jsem se cítil mizerně. Ale opět, intuitivně jsem byl na tom super. Byl to ale proces zbavení se vařeného jídla a já jsem musel tím procesem projít."

Jaké to bylo projít detoxikací a očistou? Jericho musel projít oběma, a to jak na duševní, tak na fyzické úrovni.

"Musel jsem se vypořádat s očistou, s detoxikací. Musel jsem se vyrovnat s příznaky spojenými s upuštěním od jídla, se závislostí na jídle. Můj rozum si říkal: 'Proč nemohu jíst tohle? To je přece to, co jsem vždycky dělal. To je to, co děláš. Z ničeho nic mi říkáš: Ne, musím jíst ovoce.' Toto dohadování se dělo na mnoha úrovních a nebylo to pěkné."

Během svého detoxikačního procesu Jericho zažil celou škálu zkušeností.

"Některé detoxikační příznaky, kterými jsem procházel, a jsem si jistý, že mnohé z těchto symptomů byly spojené s upuštěním od vařené stravy, a celým procesem zbavování se celé této závislosti. Byly to bolesti hlavy - nikdy jsem nemíval bolesti hlavy a najednou se objevily, ve spodní části krku, takové otravné bolesti. Hrozně dráždivé. Jednou jsem doslovně chodil ulicemi a chtěl jsem se bít. Byl jsem připraven poprat se s kýmkoli. Kdyby do mě někdo na ulici strčil, byl jsem připraven poprat se nebo pohádat se. Kdyby se na mě někdo ošklivě podíval, pohádal bych se s ním."

"Mé detoxikační příznaky se v počátečním stadiu podobaly chřipce. Často jsem procházel letargií; byl jsem velmi letargický, velmi stísněný a věděl jsem, že to je spojené s tím procesem. Věděl jsem, že to není ovoce, kvůli čemu jsem nemocný, ani nic v ovoci, kvůli čemu jsem nemocný. Věděl jsem, že je to kvůli tomu, co dělám a ten proces s sebou přinášel tyto detoxikační příznaky. Přišlo za mnou 5-leté dítě a zeptalo se: 'Proč si takový hubený?' A to mě velmi zabolelo. Nevyrovnával jsem se dobře se ztrátou hmotnosti."

Když prošel procesem od fruitariánství k liquidariánství a došel do stavu nezávislosti na jídle, s poznáním, které získal během celého tohoto procesu je Jericho schopen ohlédnout se zpět a vysvětlit tu výzvu se ztrátou hmotnosti.

"Celá ta záležitost s egem mi dělala velké problémy. A ve skutečnosti, šlo o celou tu záležitost se ztrátou hmotnosti. V zásadě jsem si za ta léta vybudoval vodu a tuk. To, co jsem jedl, bylo toxické, a proto moje tělo zadržovalo vodu, aby neutralizovalo tu toxicitu, a také jsem měl tuk a byl jsem oteklý. Každý, kdo přechází na syrovou stravu a přeskakuje mezi syrovou a vařenou stravou, bude vědět, že vás to bude nafukovat a budete oteklí. Měl jsem tolik zkušeností s přechody sem a tam od fruitariánství k vařenému jídlu, věděl jsem a viděl jsem sebe přesně takového oteklého. Viděl jsem ty následky a zjistil jsem, že jsem byl oteklý, všechny ty roky předtím. Nebyl jsem svalnatý, byl jsem jen oteklý, a to je to, čeho jsem se zbavoval. Když jsem se stal fruitariánom, a přestal jsem jíst vařené jídlo, už jsem nebyl oteklý. Už jsem více nezadržoval vodu, protože to už nebylo nutné."

Protože celý život jedl vařené jídlo, Jerichovo tělo nyní potřebovalo čas, aby se zbavilo všech toxinů, které se v něm nahromadily.

"Takže o to šlo, mé tělo se zbavovalo tekutin, které zadržovalo tak dlouho. A pokud si dokážete představit, zadržovat tekutinu tak dlouho, dokážete si představit, jaká je špinavá? A všechny ty věci ve vás, spolu s tuky, částečně strávený odpad, jedovatý jako hrom. Věci, které ani nevycházejí ven, protože jsem zjistil, že když děláte očistu, ne vše vyjde ven napoprvé. Dokonce ani se slaným výplachem, proto to musíte dělat sedm dní. Naše střeva jsou pokroucená kvůli konzumaci vařené stravy. Naše orgány jsou pokroucené a přetížené. Takže ne všechno vyjde ven, některé věci zůstávají uložené v záhybech vašich střev a nikdy nevyjdou ven, pokud neprojdete smrštěním a dokud se všechno nevrátí do svého původního stavu."

Navzdory výzvám, kterými musel projít fyzicky i duševně, Jericho nikdy ani jednou necítil, že by byl v nebezpečí nebo že by měl vyhledat lékařskou pomoc.

"Bral jsem úbytek hmotnosti se slepou vírou - ani jsem o tom nepřemýšlel. Ubližovalo mi to, obával jsem se toho, víte, v tom smyslu, že nevypadám tak skvěle. Nikdy jsem neřešil otázky zdraví. Nikdy jsem se netrápil kvůli svému zdraví, protože jsem se nikdy necítil ohrožený, nikdy jsem se necítil nemocný. Cítil jsem, že procházím určitým procesem, velmi extrémním procesem, ale intuitivně jsem nikdy necítil, že jsem nemocný nebo že bych měl vyhledat pomoc. Vždy jsem se cítil takto: 'Víš co? Přejdi přes toto a budeš v pořádku.' Vždy jsem to tak cítil."

Na rozdíl od jiných fruitariánů, kteří měli nějaké problémy se zuby, Jericho měl jiné zkušenosti.

"Úplně mi to změnilo ústa. Byla o tolik svěžejší, bylo to o tolik lepší. Moje zuby byly pevnější. Nevytvářel se mi všechen ten povlak, který vzniká z vařené stravy. Takže jsem neměl problémy, o kterých hovořili lidé a jak jsem řekl, pravidelně jsem se vystavoval působení kyseliny citronové. Ale řekl bych, že jsem zažíval posouvání - mé zuby se posouvaly, protože jsem už víc nebyl oteklý, a tehdy jsem si uvědomil, že jsme oteklí ve velmi velké míře. Nejde jen o pokožku nebo o tělo, ale i vaše ústa jsou oteklá. Takže když se vše vrátí zpět na svou původní velikost, vše se začíná smršťovat a posouvat, obzvláště zuby - vaše zuby se začnou posouvat a myslím si, že to je celý ten zdroj bolesti. Během určitého období jsem měl bolesti zubů. Ve skutečnosti, když jsem se stal fruitariánem, moje zuby byly v lepším stavu. Žil jsem asi 3 roky na ovoci, na pevném ovoci, pomerančové šťávě, citrusech. Odšťavňoval jsem citrusy. To bylo v pozdější fázi fruitariánství, kdy jsem v zásadě zvládal fruitariánství. Když jsem pokračoval na liquidariánství, nezažíval jsem nic jiné než znovuobnovení zubů, celých mých úst. V tom bodě jsem už měl za sebou velkou část detoxikace, tu nejtěžší část. Takže všechno bylo rovnoměrné, ve smyslu zažívání tělesného zápachu, špatného dechu a podobně. Moje ústa na tom nikdy nebyla lépe, já jsem se nikdy necítil lépe."

Z fruitariánství Jericho přirozeně přešel na liquidariánství. Tentokrát byl ten proces mnohem jednodušší, protože většinu těžkých částí detoxikace již prošel ve fruitariánské fázi.

"Neměl jsem žádný plán ohledně přechodu na liguidariánství. Jakmile jsem zvládl fruitariánství, teprve jsem se dozvěděl o liquidariánství. A jak jsem se to dozvěděl, byl jsem už stejně tři roky v přirozeném přechodu na liquidariánství před skutečným zvládnutím fruitariánství. Na jednu věc lidé zapomínají, nebo o ní dokonce ani neví, že jakmile jste jednou na přechodu, po celou dobu procesu přechodu se počátky fází překrývají. Takže jakmile jste v polovině, například jste zvládli fázi fruitariánství, už jste zahájili fázi liquidariánství."

Jericho objevil, že podstupoval choulostivý proces přechodu na liquidariánství už během posledních tří let svého fruitariánského životního stylu.

"Dělal jsem fruitariánství asi deset let. Takže, v těchto letech, v posledních několika letech to bylo doslova o přechodu k liquidariánství. A jak jsem řekl, dokonce jsem ani nevěděl o liquidariánství, dokud jsem to neviděl na internetu a uvědomil jsem si, že to je to, co dělám!"

Proces přechodu na existenci pouze ze šťávy z ovoce byl mnohem jednodušší, protože během stádia fruitariánství prošel nejtěžší částí detoxikace. Tentokrát to bylo více o duchovních zážitcích a o vývoji.

"Opět jsem zažíval vnitřní dohadování (podmiňování), hru mysli. Protože, když o tom tak přemýšlím, mysl se mnou spolupracovala. Nebil jsem se se svou myslí. Moje mysl mi dovolila změnu - božské načasování, cokoli dalšího, duchovní spojení, má mysl mně to dovolila. Spolupracovala se mnou, přesně věděla, co jsem chtěl udělat a spolupracovala. Ale tentokrát to bylo jiné. To nebylo vše o fyzických záležitostech. Většina mých fyzických záležitostí byla hotova. Většina mého omlazení, většina mého propadu a přestavby byla provedena. Převážná část celých citových vazeb byla hotova. Zbavení se současného zvyku na vařené potravě bylo provedeno. Takže to byla poznávací linie, ale odlišná cesta byla s liquidariánstvím. A tentokrát mě to naučilo hodně ohledně mé mysli."

"Bylo to více záležitost mysli. S liquidariánstvím to bylo více na hranici s duchovnem, byla to více mysl a záležitosti podmiňování. Chtěl jsem zůstat v zóně pohodlí nebo jsem se chtěl držet této cesty a brát vše, co se stane, ať se stane cokoli. Musel jsem udělat dvě věci, musel jsem si sednout, podívat se do duše a rozhodnout se, co chci dělat. Musel jsem vzít v úvahu fruitariánství, liquidariánství - vše, čím jsem prošel. Musel jsem se rozhodnout, co chci. Musel jsem pouvažovat, kde jsem, co jsem se naučil a přijal jsem volání k breathariánství. Vzal jsem si nějaký čas, abych popřemýšlel, čím jsem prošel a kde jsem. Smál jsem se, plakal jsem - prošel jsem všemi emocemi - dostal jsem vztek, kopal jsem do kamenů. Měl jsem vztek na všechno, po celý dlouhý večer. Tak silná celá tato cesta byla, bylo to jako cesta sebeobjevení, kterou jsem nikdy neprošel. Myslím, že není mnoho lidí, kteří vůbec kdy prošli."

Vzhledem k tomu, že během fruitariánské a liquidariánské etapy prošel detoxikačním a čistícím procesem, vypořádání se s přechodem k životu bez jídla bylo pro Jericha poměrně snadné.

"Breathariánství je sladké, sladké, protože už jsem udělal všechnu práci, udělal jsem většinu práce. Takže nyní těžím z liquidariánství. Stále jsem procházel svým procesem k breathariánství ale nakonec jsem měl většinu práce hotovu. Stal jsem se takovým tuhým chlápkem, že proces, kterým musím projít k breathariánství, není nic."

Jedna z hlavních obav během fruitariánské fáze byla ztráta hmotnosti. Nicméně to už pro Jericha, coby breathariána s více zkušenostmi, nebylo více důvodem jeho zájmu.

"Je to, jakoby mě vše, čím jsem prošel jako fruitarián, připravovalo pro nynějšek, pro budoucnost. Jednoho dne, když jsem pociťoval ohromnou pohodu, což bylo v pozdějším období, ve skutečnosti pravděpodobně v době, kdy se překrývalo fruitariánství s liquidariánstvím, mi poskočila váha a najednou jsem odnikud získal 10 kilo. Člověče, musel jsem jen zasalutovat tělu. Bylo to neuvěřitelné, takže jsem poznal věci, které se takto zázrakem mohou stát. Tak jsem překonal přechod mezi liquidariánstvím a breathariánstvím a rozhodl jsem se být bez vody. Trochu jsem shodil, ale v tom čase mě to dokonce ani neznepokojilo. Stále jsem se vypracovával, všechno bylo ohromné. Byl jsem větší než většina hochů z vařené stravy."

Navzdory skutečnosti, že Jericho dále nekonzumoval potraviny, jeho výdrž byla fantastická.

"Lidi v parcích se jenom zastavovali a s úžasem koukali na to, co jsem udělal, jenom jsem všude lítal, jenom jsem všude lítal. Šel jsem do parku, kam obvykle chodívám cvičit a když jsem se dostal až k opičí prolézačce, lidé jen seděli na lavičkách v parku a dívali se."

Od doby, kdy se Jericho stal breathariánem, nebyl nikdy nemocen, dokonce ani během stádia přechodu.

"Byl jsem někdy nemocen jako breatharián? Ne, bylo to v podstatě odvozeno z liquidariánství - vůbec žádné problémy, žádné problémy. Neměl jsem žádné potíže, neměl jsem žádný kašel, neměl jsem nic. Ne, ne, dokonce ani strach, že dělám něco špatně, vůbec nic takového."

Jaké to bylo pro Jericha, když přešel zcela na breathariánství? Jericho nemohl vyjádřit svou radost, aby se mohl podělit o zkušenosti.

"Ach jo, bylo to úžasné, úžasné, úžasné. Kdybych tady zrovna teď měl skupinu roztleskávaček, řekl bych: Zakřičte 'úžasné'! Bylo to úžasné, úžasné, úžasné, úžasné. Strávil jsem 15, 16 let, než jsem tím prošel a teprve nyní za to sklízím odměnu. Stále ještě sklízím odměnu za breathariánství, cítím to. Bylo to neuvěřitelné. Žít si svůj vlastní život je sladké. Opět platí, že stále jdu tímto procesem, ale fruitariánství ze mě udělalo muže, tak si s tím dokážu poradit, žádný problém."

Jakými změnami psychickými a fyzickými Jericho prošel?

"Neztratil jsem žádnou sílu. Měl jsem důvěru v osud, protože jsem viděl odměnu, šlo o to jen projít tou krátkou záležitostí - tři, čtyři týdny. Dostat se skrz celou záležitost hladovění - to nebyl opravdu hlad, byl to jen pocit mého těla, jak se zbavovalo toho, čeho se potřebovalo zbavit, ať to bylo cokoliv, a pak smršťování zpět do původního stavu. Změny, kterými jsem procházel jako breatharián, samozřejmě, byly to duševní změny, mé myšlenky se změnily - byl jsem více pozitivní, začal jsem být více vědomý a více otevřený vůči duchovním záležitostem."

"Další změnu, kterou jsem jako breatharián zaznamenal bylo, že jsem byl lehký jako pírko a to skutečně zmátlo trochu mou mysl, protože to bylo, jako bych se učil znovu chodit. Bylo to, jako se učit znovu běhat, abych se vyvážil, protože jsem byl mnohem lehčí. Byly doby, kdy jsem chtěl vstát a prostě jsem šel na jednu stranu, nebo doba, kdy jsem se chtěl projít a musel jsem si být opravdu vědomý toho, jak mám chodit, byl jsem zcela mimo rytmus a všeho. A běh, to bylo to samé - úplně mimo rytmus a chvíli mi trvalo získat zpět celou tu lehkost."

Jericho věřil, že abychom se stali nezávislými na jídle, potřebujeme mít božské vedení. Ne každý se může stát breathariánem. Musíme věřit v náš instinkt a intuici, abychom zjistili, zda můžeme jít cestou životního stylu nezávislosti na jídle, zcela se spoléhající k přežití na kosmickou energii.

"Pro mě osobně to bylo duchovní spojení. Osobně nemám vůbec tušení, jak může lidské tělo fungovat bez jídla, ale věřím, že je to přirozený stav některých lidí. Upřímně věřím, že to není pro každého. A věřím, že jsem měl duchovní vedení, které mi umožňuje dostat se zpět k přirozenému stavu, který je nezávislý na jídle. Nebylo to silou mé vůle - nemělo to nakonec se mnou nic co dělat. Jak jsem dříve řekl, mám pocit, že mi bylo dovoleno postoupit a bylo to vše o božském načasování a nemělo to nic co do činění s tím, že já bych byl tou inspirací, že já bych byl ten úžasný - vůbec nic z toho s tím nemělo společného."

Pro Jericha následování životního stylu nezávislého na jídle je probíhající proces. Ačkoli je breathariánem více než dva roky, stále cítí, že je tady mnohem více k učení.

"Stále se považuji za dítě, které se musí učit. Stále cítím, že musím mnoho čistit, mnoho musí jít ven. Je to stálý proces. V průběhu celé této cesty jsem se zaneřádil, uklouzl jsem v průběhu fruitariánství, liguidariánství, breathariánství, a to byl vždycky proces učení. A pak se posbíráš a posuneš se kupředu. Dokonce i nyní je to vždy o procesu, vždycky se učíš nové věci."

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz