Na diskuzi  

Zobrazeno 5318x

Jericho Genesis Sunfire - breatharián a osobní fitnes guru

Jericho Genesis Sunfire je bývalý profesionální ragbyový hráč, který hrál pro Oldham Ragby Ligu fotbalového klubu a v Londýnském Crusaders ve Velké Británii. Po letech, kdy byl frutariánem, liquidariánem a wateriánem se přikláněl směrem k breathariánství. Vysvětluje, že bytí bez jídla nám pomáhá rozvíjet a objevovat naše vnitřní Já.

Můžete nám říct, proč je pro vás tak důležité být breatharián?

"Skutečnost, že jsem breatharián, je jednoduše proto, že je to vše o rozvíjení vašeho lidského potenciálu a vaší vlastní intuice."

Mohl byste nám říct trošku o lidském potenciálu?

"Nuže, věřím, že lidský potenciál je v podstatě to, co s ním uděláte. Již jsme schopni nekonečně mnoha věcí, o kterých dokonce ani nevíme, ještě ani věda se toho nedotkla – nedokáže to dokonce vysvětlit. Takže podle mne lidský potenciál je v podstatě - laicky řečeno - dát pryč vše z cesty, co může třeba sabotovat váš vývoj."

Co je dle vašeho pojetí největším lidským potenciálem?

"Podle mě je to to, co z něho uděláte. Je to doslova to, co chcete a jak moc to chcete a co jste ve skutečnosti ochotni vlastně udělat, abyste byli nejlepší, jak můžete být, ve skutečnosti dokonce překonat to, co si myslíte, že můžete být."

Takže, co potřebujeme udělat, abychom dosáhli maxima lidského potenciálu?

"Podle mého názoru musíte být ochotni žít život a kráčet po cestě. Musíte být ochotni pustit se do práce, musíte být ochotni obětovat se, musíte být ochotni jít přes oheň, hrozně moc. Je to pro mě život a osobní rozvoj, něco jako stav zasvěcení a pokud nedostanete přes tyto zasvěcení, pak se nedostanete skrz určité části života."

Mohl byste nám říci o tom, jaké jsou překážky v překonání a dosažení našeho maximálního lidského potenciálu?

"Psychické, to je hlavní věc. Ve skutečnosti, podle mě, je to největší věc. Pokud se nemůžete rozvinout, nebo rozvinout umění nechat to jít, pak se nemůžete dostat moc daleko."

A když mluvíte o tom, nechat to být, mluvíte o zvycích a závislostech?

"Ano, sabotující chování z minulých vztahů, obecně věci, které vás drží zpátky. A vy musíte být otevřený, musíte se odkrýt a být otevření ke změnám."

Aby pomohl svému vývoji, rozhodl se začít používat jméno "Jericho Sunfire".

"'Jericho Sunfire' je nezničitelná, nezastavitelná síla přírody, proto jsem cítil, že je nezbytné se rozvíjet kvůli mému postoji v životě."

Možná, že jeho smysl pro samostatnou a vnitřní sílu je výsledkem jeho výchovy. Vychovávala ho jenom jeho matka, proto se naučil starat se o sebe v raném věku a vyvinul lásku ke zvířatům.

"Mohl bych říct, že mé dětství bylo příliš tvrdé ve srovnání s ostatními. Moje matka je západní Indiánka a otec jižní Američan, tak kázeň nebo kázeňské metody byly místy docela kruté a necitlivé. A v sedmdesátých letech byla matka mladá a svobodná matka. A možná neudělala správnou volbu, ale zvolila takovou volbu, jakou zvolila. A v mém dětství dokonce ačkoli mi poskytla vše, co jsem potřeboval, velmi vzácně jsem dostal to, co jsem chtěl, možná spíš v oblastech lásky a pozornosti, tak jsem se musel starat sám o sebe. Byl jsem jako dítě samotář, byl jsem sám pro sebe. Byl jsem velmi citlivý, extrémně citlivý. Miloval jsem všechno až na kost."

Byl ve škole velmi dobrým studentem a uznáván jako výjimečný atlet.

Řekněte nám něco o vašich aktivitách ve škole. Jak to šlo ve škole?

"Fantasticky. Byl jsem ve škole čilá osoba. Byl jsem jako šprt, jeden z třídních šprtů. Jedna z věcí, kterou vždy má matka udělala bylo, že jsem vždycky dostal knihu, kterou jsem chtěl. A mohu vám říci, že jsem jich měl velmi mnoho, každou knihu o ptácích, knihu o hvězdách, rybách - o všem, co mělo co dělat s přírodou, jsem měl knihu, skutečně jsem to četl a věděl jsem docela dost. Takže pro mě byla škola velmi příjemný akademický čas."

A když jste byl starší, když jste byl v pubertě a jako mladý dospělý, řekněte nám o vašem zapojení ve sportech?

"Sport byl ohromný, mohl bych říct, že ještě v mateřské školce jsem mohl vždycky běžet. Byl jsem vždy vítěz v běhu v době školních sportovních dnů. Na základních školách jsem zářil a základní škola byla místo, kde jsem opravdu vyčníval. Běhání bylo mou specialitou. Na sportovních dnech jsem vyhrával, dostal jsem mnoho medailí, mnoho trofejí atd. Dostal jsem mnoho pozorností, poct. Bylo to tak zábavné, jen běžet před svými kamarády a celá ta vibrace z běhu, tak rychle, jak je to možné, celý vítr ve vašich vlasech vaše míhající se nohy, víte. Bylo to pro mě, jako být v jiném světě."

Jeho hbité nohy ho dostaly do umístění do profesionálního ragbyového týmu v neobvykle raném věku.

"A v době, kdy jsem chodil na střední školu, jsem byl Nickem Smithem, učitelem tělesné výchovy, uveden do ragbyové ligy. Zároveň byl i trenérem školního ragbyového týmu, a povšiml si mé rychlosti a co ne, mého postoje a vyzkoušel mě pro svůj tým a mohl jsem čestně říci, že zbytek je historie, jak se říká, protože on měl tým s otevřenou věkovou hranicí a já měl 13, 14, byl jsem na této cestě příliš mladý. Otevřený věk je pro dospělé. A já byl v tomto týmu s otevřenou věkovou hrancí. A co se v podstatě stalo, bylo, že se o mě doslechli Yorkshirští hledači talentů pro amatérské Yorkshirské družstvo do 17 let, zjistili, kdo jsem a přišli se podívat. Líbilo se jim, co viděli a nabídli mi tam prozkoušení. A jel jsem na zkoušky. Na poprvé jsem se tam nedostal, ne proto, jak jsem hrál, ale proto, že jsem byl příliš mladý. Bylo mi stále 14, tak mi řekli, vrať se příští rok a bereme tě. Příští rok jsem se tam dostal a šel za Yorkshiry za devatenáctileté a za reprezentaci města a pak jsem reprezentoval jako amatér Velkou Británii za devatenáctileté. Hrál jsem tam pár zápasů a když mi bylo 19, přešel sem k profesionálům. Jako profesionál sem šel hrát za oldhamský ragbyový ligový klub, byl to můj první klub, a mohu čestně říci, že to byla nejlepší doba mého života, i když můj život ještě není u konce."

Jeho zkušenosti v ragbyové lize mu pomohly vytvarovat jeho charakter a daly mu životní dovednosti, které potřeboval.

"Bylo to kamarádství, co mi prospívalo, týmový duch. Ragbyová liga byl můj druhý otec. Ragbyová liga mě naučila, jak se stát mužem. Naučila mě, zda mám srdce nebo ne. Naučila mě, jak respektovat ostatní lidi. Naučila mě hodnotám života a velkým životním dovednostem, které dosud používám."

~ ~ ~

V šestém roce své profesionální ragbyové kariéry se Jericho rozhodl změnit povolání a dělat to, co umí nejlépe - pracovat jako profesionální osobní fitnessový trenér. Po letech, kdy byl fruitariánem, liquidariánem a wateriánem se přikláněl směrem k breathariánství. Jericho se svěřil zpravodaji Supreme Master Television, jak přešel z pravidelné stravy a stal se frutariánem a liquidariánem.

Takže kdy jste původně začal přestávat s pravidelnou západní stravou?

"Myslím v roce 1994. Je to teď opravdu zběžné datum, protože je to už tak dlouho, ale myslím kolem 1994. Bylo to možná rok nebo dva poté, co jsem skončil hrát ragby. Začal jsem studovat, chtěl jsem být grafickým návrhářem. A jednoho dne jsem se po probuzení cítil opravdu špatně - řekl bych nejhůře za několik let. A když se na to podívám zpátky, mohu jen říci, že jsem se vždycky cítil zle. Vždycky. Ale jednoho dne jsem se probudil a nedávalo to smysl. Nedávalo to smysl, že jsem se cítil tak špatně. Stal jsem se tak citlivý na skutečnost, že se cítím zle, mohl jsem slyšet své sípání, když jsem dýchal. Cítil jsem, že se mi můj hrudník stal tak těžký. Protože všechny odpady se právě hromadily a hromadily a bylo to jako zablokování mých plic, atd. Moje myšlení bylo netečné, byl jsem vždy v depresi, prostě to nemělo smysl. Den poté jsem se rozhodl, že pokud sním ještě jedno sousto vařeného jídla, pudu zvracet. A současně jsem měl silný intuitivní sklon k ovoci - pamatuji si to dodnes - byla to manga, dvě manga, meloun a hrozen vína. Zelené víno. A nevysušené fíky. Jenom jsem vyšel ven a hned se vrátil z obchodu. Byl to obrovský indiánský obchod, jeden z těch obchodů, kde můžete dostat ovoce z celého světa a jen si to užít. A to, co jsem udělal bylo, že jsem se vrátil domů a prostě jsem ty věci trhal. Bylo to, jako nadýchat se čerstvého vzduchu, opravdu bylo! A tak velmi jsem si to užil, protože jsem skutečně poté mohl dýchat. Ve skutečnosti jsem potom měl energii a mohl opravdu myslet. Tak jak jsem řekl, velmi jsem si to užil, udělal jsem to samé příští den. Totéž a ten samý efekt. Miloval jsem to. Bylo to pro mě jako najít Svatý grál. Bylo to jako najít chybějící puzzle, které jsem hledal tak dlouho, jako když najdete klíč, který otevřel ty odemčené dveře, ten ztracený na otevření dveří."

Od té doby Jericho úplně přestal jíst maso a vařené potraviny a prostě žil z ovoce.

Jednoho dne jste prostě od toho upustil a stal se vitariánem, fruitariánem.

"Stal jsem se fruitariánem. A mé ego by vám řeklo ano, udělal jsem okamžitou změnu. Nezajímal jsem se o nic dalšího, striktně o fruitariánství. A bylo to vyloženě ovoce - žádné oříšky, žádná semena, žádná voda, žádná zelenina, jen ovoce. Jen jsem si řekl: 'Hele, jestli existují vegetariáni, tak ze mě bude fruitarián, když jím jen ovoce.' A čestně jsem věřil, že mohu jíst jen ovoce po zbytek svého života. Neměl jsem žádné obavy, žádnou představu strachu, žádný pojem pochyb, žádnou představu, že bych mohl onemocnět, dostat anorexii nebo něco takového. V podstatě to bylo tak, jak jsem začal. Nyní to dělám 10 let, přibližně 10 let, zhruba 8-10 let."

Jelikož v té době nemohl najít nějaké informace na internetu nebo podpůrné skupiny pro vitariány nebo fruitariány, Jericho se sám učil, jak zůstat duševně a fyzicky v dobré kondici s fruitariánskou stravou.

"V podstatě jsem se musel sám učit po krocích. Učil jsem se o čištění, učil jsem se o detoxikaci, učil jsem se o emocionálním pročišťování a jak velmi intenzivní může být. V podstatě jsem měl digitální fotoaparát a jednou jsem se dostal do bodu, kdy se všechno změnilo. Protože jsem začal zaznamenávat fotky, začal jsem zaznamenávat mou váhu, velikost, začal jsem nahrávat videa, cvičení, která jsem dělal, a takové záležitosti. A to byl okamžik, kdy se věci opravdu změnily. Když se zeptáte nějakého guru v syrovém hnutí a řeknou vám, že když jdete skrz svou detoxikaci, jenom tak posedávejte, zůstaňte v posteli, necvičte, a vydržte to. Proto jsem se cítil hůře, a tak jsem se rozhodl jednoho dne jít do toho a dostat se zpět do formy, dát se zpět do pořádku, přestat hrát oběť, přestat být depresivní, prostě, aby věci zase běžely. To je to, co jsem udělal. Jak jsem řekl, vzal jsem digitální fotoaparát a začal jsem se z toho dostávat a učit se pokročilá cvičení, o kterých jsem věděl, že je mám uvnitř, která můžu dokázat. A pak jsem se začal postit. Znovu, jak jsem řekl, tehdy se věci začaly měnit ve smyslu, že jsem byl fruitariánem."

Postupně přežíval jen z vody a časem bral jen tu a tam několik doušků vody.

"Pak jsem udělal skok, neočekávaný skok do liquidariánství, které bylo velmi jemnou záležitostí, protože co se stalo, bylo nakonec po letech, myslím tak asi po třech letech, když se na to dívám zpět, všiml jsem si, že množství šťávy a ovoce, které jsem jedl, se měnilo. Množství šťávy, které jsem měl, se snižovalo a ovoce, které jsem měl, se změnilo do stádia, kdy jsem byl na jaře a v létě jen na pomerančích, na podzim na grapefruitech a taky vodní meloun v létě. Pak jsem dosáhl stádia, že jsem měl jen pomeranče na podzim, v zimě, na jaře a vodní meloun v létě. Pak jsem byl po celou dobu, po celý rok jen na pomerančích, asi tak rok a pak minulý rok jen na vodě."

Vůbec žádné ovoce, jen voda?

"Vůbec žádné ovoce, jen voda. A pak dokonce, bylo to, zdá se, velmi krátké období a dosáhl jsem stavu, kdy jsem měl asi jen jen tu a tam několik doušků během dne. A pak dokonce se mi zdálo, že důvodem pro to byla úzkost."

Pro Jericha bylo přirozené v tomto stavu experimentovat s breathariánstvím, spoléhající se na kosmickou energii pro přežití.

Pak jste přešel od wateriánství na breathariánství?

"Ano. A zase jsem fušoval do breathariánství, když jsem byl liquidarián a tentokrát jsem fušoval ve skutečnosti ještě více, a pak ještě více během posledních šest měsíců, kdy jsem byl waterián, s breathariánstvím jsem se skutečně cítil dobře. Vlastně se mi to dařilo. Ve skutečnosti jsem si začal myslet: 'Dobrá, počkej minutku, může na tom něco být.' Dělám to s vřelou intenzitou, provozní teplotou, druh intenzivní, provozní teploty, o které si pomyslíte, že můžete vypít oceán, myslíte, že potřebujete vypít oceán, abyste se ochladili. Existují takové druhy úzkostí a podmínek, kterými se musíme zabývat, protože, když se na to podíváte, jdete do jakékoli fitnessové třídy, co vidíte? Lidé tam cvičí a mají své láhve s ledem, tyto velké 1,5 litrové láhve s dobrou kondenzací a naše celá aklimatizace je, během cvičení nebo po cvičení, potřebujeme se napít. A jako bývalý ragbyový hráč, který přijel k nám domů, příliš silný. Tak jsem se musel vypořádat s takovými věcmi, nebylo to snadné."

Ale udělal jste pokrok. Nebyl to jen jeden krok. Byl to vývoj.

"To byl. To byl. A řeknu vám rovnou, je to nádhera. Ale jak jsem řekl, našel jsem to, našel jsem celý způsob. A teď, během minulého roku jsem byl docela tvrdý breatharián, kromě doby čištění. Byly doby, kdy jsem věřil, že potřebuji čištění, vyčistit se, tak jsem to dělal."

Takže nikdo nemůže opravdu projít procesem evoluce bez detoxikace a čištění, nemohou jít jen na žití z vody?

"Pro mě to byl můj pád, to bylo místo, kde jsem to vždy zpackal, když jsem zkoušel žít bez vody. V průběhu let to šlo snadněji, ale jak jsem řekl, učil jsem se těžce, těžce jsem se aklimatizoval, musel jsem se učit. Ustalování, které zažíváme, když žijeme bez vody, protože v podstatě už být bez jídla nebo ovoce je dost těžká představa pro každého. Myslím, představte si, že by vám někdo dnes řekl, že od této chvíle nebudete už nikdy jíst žádné další jídlo. Toto sdělení obyčejně každému přivodí obavy. Takže pro mě být bez vody, nebo pomyslet na to, bylo jako vrchol v tom nechat něco jít, a já jsem bojoval ze všech sil."

~ ~ ~

Jericho intuitivně cítil, že je nyní doba k nezbytným změnám ohledně planety a životního prostředí.

Takže, kdy jste začal poprvé přemýšlet o tom, stát se breathariánem?

"Nepřemýšlel jsem. Byl jsem dost proti tomu. Byly tam jakoby dvě věci, které se děly. Moje intuice, která se vydala k tomuto stavu, roztočila kola, ale duševně nebyl jsem s to - obavy dát tomu volný průběh. Můj prvotní postoj již hluboko uvnitř věděl, že šlo o to velké nechat to být - a to jsem nebyl ochoten pustit. Takže jsem neměl jakýkoli úmysl stát se breathariánem."

Takže, co nastalo ve vašem životě, že způsobilo, že jste se stal breathariánem?

"Mohu upřímně říct - evoluce, zrovna jak jste řekl, mí ochránci, mí mimozemští průvodci a nadcházející změny ve světě, v životním prostředí, na Zemi. Existuje něco, co přichází a my potřebujeme udělat nyní změny. Potřebuji nyní vykonat své poslání. Má zpráva se nyní potřebuje dostat ven. Lidi, kteří jsou jako já, kteří rezonují s tím, co dělám, intuitivně vědí něco v hloubi, ale nevědí co, proto jsem zde, abych byl připraven, abych byl ve formě, takže můžeme jít domů a dostat se přes tyto změny."

Takže měl jste nějakého breathariána ve funkci vzoru nebo poradce?

"To vše byla má intuice následující mé vlastní útroby, má vlastní tvrdohlavost a pokyny od mého průvodce. Je to bez stínu pochybností a nevadí mi to říct."

Jaké to je, být breatharián? Zeptali jsme se Jericha, jaký druh fyziologické změny jeho tělo muselo podstoupit, když se měnil a stal se breathariánem.

"Když se dostanete přes proces - úzkost, trápení pustit to, pak jdete přes proces změny vašeho těla, vaše orgány se smršťují, vaše tělo se dostává zpět do své přirozené velikosti, do stavu, ve kterém chce být, protože vaše tělo to vždy dělá. Lidé si myslí, že jsou hladoví, ale oni nejsou. Je to jen pocit, když se krmí, jejich tělo se zkouší dostat zpět do přirozené velikosti. Ale my se držíme vkládání potravy do nás a potlačujeme ten pocit, myslíme, že jsme uspokojili náš pocit hladu, ale neuspokojili. Jednou z věcí, kterou jsem se jako breatharián naučil, je, že taky pěkně krmíte potřebu. Vy ani tak nekrmíte sebe, ale svou potřebu. Osobně to nazývám vaší citovou vazbou, vaším citovým já. Potrava je používána v každé situaci v naší společnosti. Naše společnost se točí kolem jídla a pití. To opravdu dělá."

Jak to, že někteří lidé jsou schopni být bez jídla? Je to něco, co je vlastní každému z nás? Jericho s námi sdílel některé své myšlenky.

Řekněte nám něco o tom, proč si myslíte, že lidské tělo je skutečně schopné života a funkce bez jídla a pití?

"Protože je to individuální přirozený stav. Jak jsem řekl, pro některé jednotlivce to může být ovoce. A proto se zdá, že se někomu zcela daří z ovoce a někomu zcela daří s breathariánstvím."

V minulosti existovali breathariáni. Paramahansa Jógananda ve své knize 'Životopis jogína' vyprávěl o některých ženách, Giri Bala a také Theresa Neumannová, obě jsou do jisté míry velmi dobře známé breathariánky. Existovalo mnoho dalších během věků. A ti lidé popisují možná svou víru v Ježíše Krista nebo v Krišnu, Boha a proto existují jako breathariáni, aby lidé věděli, že se opravdu mohou spolehnout na Boha nebo Ježíše a udržet své tělo bez čehokoli dalšího. Máte nějaké takové přesvědčení nebo víru?

"Ano. Jak jsem řekl, věřím, že můj duch je mimozemský a věřím, že jsem zde, abych ukázal možnosti breathariánské stravy lidem, kteří jsou jako já. A pro ostatní - prostě otevřít mysl. Nezkouším a neučím. Nevěřím, že jsem učitel. Naprosto věřím, že jsem zde, abych ukázal a žil příkladem. Jak jsem řekl, nejsem forma nejduchovnějšího člověka. Stěží dokonce medituji. Šel jsem striktně s intuicí a tvrdohlavostí a věřím, že každý potřebuje vlastní systém víry, jak dosáhnout této záležitosti."

Bytím bez jídla je Jericho přesvědčen, že dosáhne své obživy ze slunečního svitu, ze vzduchu, ze své nejoblíbenější hudby a milujícího citového stavu.

A tak to, co víme z kvantové fyziky, a ta říká o iluzi fyzičnosti a také to, co víme o transcendentálním zvuku a transcendentálním světle. Můžete nám říct, co je tím zdrojem energie a cokoli dalšího, co vás vyživuje?

"Věřím, že jsem zde, abych ukázal, že to není obrovská znalost. Věřím ve svou vlastní jednoduchou cestu, že sluneční svit je velmi důležitý, ne tak, že byste stáli venku na slunci denně každou minutu, dokud nezapadne, protože tomu já upřímně nevěřím. Upřímně věřím, že jsou období, kdy slunce není zdravé. Ale existuje světlo ve vzduchu. Stejně jako jsme nyní ve stínu, ale je tu stále světlo, je tu stále energie, která rezonuje se mnou s mým původním já a z toho jsem živen. Ve skutečnosti jsou chvíle, kdy se cítím tak lehce, jako bych byl součástí vzduchu, součástí větru. Skoro jako vlastní obraz, někdy jakoby jen unášen vzduchem. Miluji hudbu. A vždycky jsem měl s sebou své MP3 a když jsem venku pracoval, pouštěl jsem si hudbu. A hudba mě vždy dostala přes všechny těžké časy na této planetě. Hudba byla mým partnerem coby oblíbené jídlo, takže to jsou okamžiky, kdy se určitě krmím zvukem, to vím. Je to vše o změně vašeho citového stavu a zvuk to pro mě dělá velmi efektivně. Udržujte se v pozitivním, čestném, milujícím, podporujícím citovém stavu, pak odstraníte jakoukoli citovou připoutanost k jídlu, vodě, čemukoli, jednoduše změnou vašeho citového postoje na pevném základu."

Podobně jako breathariánská jogínka Giri Bala, se Jericho domnívá, že naše tělo na své udržení může získat z okolního prostředí cokoli potřebuje.

"Naučil jsem se jako breatharián, že nezáleží na tom, co jíte. Klíčem je přestat jíst lidmi vyrobená umělá jídla. Tělo dostane všechno, co potřebuje, ze svého prostředí. Vyrábí vše - v mých očích, tohle je má teorie, osobní teorie, jestliže mu je dána šance, bude vyrábět vše, co potřebuje. Vzhledem ke změně bude brát vše, co je třeba, z prostředí, takže nemusíme vyrábět umělá jídla a dostat se do zvyku jedení, závislosti k citovému připoutání. Mé tělo ovládá technické věci. Mým úkolem je jednoduše žít a žít příkladem, být šťastný. Mé tělo ovládá všechny tělesné přirozené záležitosti."

A jako výsledek tohoto životního stylu bez jídla, Jericho byl vždy zdráv.

"Po léta jsem nebyl nemocen. Ať už je to z nejedení vařeného jídla nebo zda je to z celého procesu, z celé očisty, z celého cvičení, z celkové syrové stravy, z úplného breathariánství, nebyl jsem po léta nemocen."

Takže jste nebyl nemocen, udržel jste se důsledně fyzicky a duševně vnímavý.

"Ano. Neříkám, že to bylo takto po celou dobu. Zpočátku, jak děláte první pokroky, procházíte některými věcmi. Projdete tím, že musíte pracovat, uděláte některé oběti, projdete ohněm. Ale musíte udělat to nejlepší, co můžete v každém okamžiku a přeprogramovat své tělo a nastavit standard tak, že když ukončíte svou práci, své očištění, vaše tělo vás povede k této příležitosti. Protože musíte nastavit standard vašeho těla, jakmile dokončí čištění nebo projde procesem detoxikace, pak zůstane na této úrovni. Proto musíte nastavit svůj standard."

~ ~ ~

Jak dlouho vám trvalo, než jste prošel fyzickými změnami poté, co jste se stal breathariánem?

"Mohl bych říct 2 až 3 týdny, a potom to bylo doslova žít život. Myslím, stále procházíte menšími změnami, ale na tyhle dáváte větší pozor asi během 2 až 3 týdnů. A během těchto 2 až 3 týdnů je to nepohodlné. Není to pohodlný čas."

Jakými fyzickými změnami jste procházel?

"Vše bylo vnitřní a vše bylo v nitru, můj trup - smršťování, orgány měnící svůj účel a použití pro různé věci. Na co speciálně byly užívány, nejsem si příliš jist, ale vím, že se věci měnily drasticky. Jak jsem řekl, tělo se vždycky chce vrátit zpět do původního stavu. Což podle mě vytvářelo smysl mít mnohem lehčí tělo. Je to jako cítit zdroj energie, jako generátor ve vašem trupu, který vytváří nesmírné množství energie. Bylo to podivné, mít lehčí fyzické tělo nebo mít pocit fyzicky lehčího těla, byly chvíle, kdy jsem vstal a byl jsem jako mimo, ne proto, že jsem měl závrať nebo tak, ale prostě proto, že moje síla si podmaňovala mé fyzicky lehčí tělo a já se mohl překompenzovat. Takže byla chvíle, kdy jsem opravdu musel použít svůj lepší úsudek úplně znovu. Bylo to jako znovu se naučit chodit, znovu se naučit, jak vstát, jak znovu běhat, a to byla pravděpodobně nejpodivnější změna."

Byly překážky v překonávání těchto změn a jak jste se vyrovnal se změnami?

"V podstatě to bylo spojeno s malou úzkostí, která s tím přicházela, protože, jak jsem řekl, vstáváte a najednou hledáte sám sebe, nakláníte se příliš rychle nebo překračujete při vaši chůzi a jdete opravdu legračně. Na začátku je váš odhad úplně mimo a přistihl jsem se, že se ptám, 'Jsem to já, je to můj mozek? O co tady jde?' A to bylo zrovna to, že jsem se musel vypořádat s používáním nové postavy, nového těla."

Jako profesionální osobní fitnessový trenér, odpovídal Jericho na některé naše otázky o budování svalové hmoty jako breatharián.

Můžete budovat svalovinu při breathariánské stravě?

"Řekl bych ano, ladíte ji, snadno a lehce. Také věřím, že obzvláště, když jste breatharián. Když nemáte nic v cestě - žádné překážky, žádné rozptylování, nic netrávíte - vaše tělo může ve skutečnosti dělat co má dělat, a vydávat, co se předpokládá, že by mělo dělat a někdy je to pocit, jako že mám více tekutin, protože vše jen plyne, plyne; tělo dává mému systému, co potřebuje. Takže ano, mohl bych říci, že ve skutečnosti můžete dvojnásobně snadněji při breathariánství vyladit a dosáhnout dobré svalové postavy."

Takže máte spoustu energie jako breatharián, dokonce na cvičení?

"Nazval bych to vitalitou nebo mít se dobře. Zcela věřím, že vitalita přichází z nitra, jako z vašeho pupku, nebo pod vašim pupkem, a tam cítím svou energii. Ano, řekl bych, že mám fantastické množství vitality. Možná to je energie."

Jaký má vliv fruitariána a žití bez jídla na životní prostředí? Jericho sdílel některé své myšlenky ze svého eko-šetrného životního stylu.

Myslíte, že být vitariánem nebo dokonce fruitariánem by mohlo mít příznivý vliv na stav světa?

"Samozřejmě."

Řekněte nám jaký.

"Dovedete si představit zmenšení odpadu, obalů? Dovedete si představit kolik energie byste měli jen na žití? Máte-li obal, který je šetrný k životnímu prostředí, i tak se musíte toho obalu zbavit. Stále musíte ten obal dělat. A s fruitariánstvím jenom zkompostujete to, co nesníte, co nepotřebujete. Máte celoživotní dodávky jídla zdarma, stačí recyklovat. Sít a sadit semena."

Vzhledem k rozhovoru, který se konal v Mexiku, kde Jericho vyučoval jeden z jeho osobních fitnessových tréninkových programů, jsme se ho zeptali, co si myslí o roku 2012.

Jsme zde blízko Cancunu, v Mexiku, přímo v srdci starobylé Mayské civilizace. Řekl byste nám něco málo o Mayském kalendáři a přicházejícím roce 2012?

"Vím naprosto houby ohledně Mayského kalendáře, ale jsem tady tažen k duchovním změnám. Ve skutečnosti věřím, že jsem sem byl určitě umístěn z nějakého důvodu. Určitě existuje silný tah, který chce, abych tu dokončil práci. Aspoň něco je třeba udělat, něco je zde potřeba dokončit. Osobně věřím, že jsem se tu naučil breathariánské řemeslo, protože když hodláte přežít v tomto vedru jako breatharián, v těchto podmínkách, pak můžete přežít kdekoliv. Věřte mi, že jo. Je tady duchovní síla, která je tak úžasná. Esence této země, esence této oblasti je úžasná. Zjistíte, že se vše děje časově souběžně, vše se děje v pravý čas. Najednou se vám otevřou dokořán dveře, které byly zavřeny, zrovna se otevřou v ten pravý čas v životě a dostanete prostě cokoli, co jste chtěli. A je to úžasné. Věci, které se mi staly, od doby, kdy jdu touto cestou. A čím více o tom mluvím s Mayským lidem, tím více o roce 2012 se objevuje a tím více věcí začalo dávat smysl. A tento rok 2012 je jediná věc, která mi právě teď dává smysl. Nevěřím, že bude zkáza a tma ve dne v 12:00 v roce 2012, že svět bude zničen. Myslím, že to bude naopak. Ale věřím, že se už měníme. Věřím, že se nyní musíme probudit, začít nyní jednat, poslouchat a opravdu musíme začít pracovat v tuto dobu."

Proč se musíme probudit? Jaké změny potřebujeme udělat?

"Potřebujeme probudit naši intuici, přítomnost jiných ras a druhů. Potřebujeme se zbavit našeho ega. Planeta je na pokraji obrovského detoxu, obrovského čištění a my opravdu potřebujeme zastavit poškozování planety, ubližování jeden druhému."

Jericho věří, že jsme jako lidské bytosti na této planetě, abychom se naučili milovat a pomáhat jeden druhému.

"Věřím, že musíte usilovat o to být nejlepší, jací jen můžete v životě být, protože v této formě a tvaru máte jen jeden život. Zcela věřím, že jsme zde, abychom byli milujícími. Podporujícími a milujícími bytostmi."

Co si myslíte, že je ta nejdůležitější věc, které bychom měli dosáhnout v životě?

"Láska, štěstí a spokojenost v každém jednotlivém možném způsobu, který naleznete. Zraňuje mne, když vidím přátele nebo lidi, které znám, dokonce i lidi, které neznám, kteří si jen stěžují na život. Protože život je to, co z něj uděláte. Jistě, špatné věci se ději i dobrým lidem, ale v podstatě je život tím, co si z něj uděláte. A já zkouším docílit lepšího porozumění, jak bych mohl prokázat dobré věci v mém životě a mohl bych je předat dalším."

Takže můžeme konkrétně říci, co je naším smyslem tady na tomto světě?

"Například půjdu sám příkladem. Věřím, že má duše není z této Země. Věřím, že má duše, nebo můj duch, pokud to tak chcete nazývat, je mimozemského původu. Nechci to dramatizovat, víte, jako Battlestar Galactica nebo věci jako Hvězdné války, ale věřím, že jsme skutečně duše nebo duchové, kteří obývají plavidla. Pro jakýkoliv důvod, nebudu to spefifikovat, protože nevím, ale věřím, že náš důvod je milovat a podporovat lidskost, duše, které jsou z této Země, protože myslím, že tu jsou dvojí odlišné duše. Kdybychom to řekli laicky, existují dvojí odlišné duše: pozemské duše a nepozemské duše. Jsem přesvědčen, že jsem nepozemská duše. Věřím, že existuje mnoho, mnoho tisíc jiných možná andělů - lidé možná znají anděly, pracovníky světla, to je možná více známý termín. A já pevně věřím, že mým cílem, vlastně můj speciální úkol je pomoci jiným nelidským duším, andělům, pracovníkům světla, jakkoli to chcete nazvat, rozvíjet se a posilovat, abychom mohli zvládnout vypořádat se s nadcházejícími změnami a ve skutečnosti najít cestu domů."

Co je pro nás nejdůležitější věcí dělat tady na Zemi?

"Uvědomit si, že všichni máme individuální cesty. Jak jsem řekl, nevěřím, že jsme všichni stejní. Věřím, že jsme všichni odlišní, někteří jsou pozemské duše, někteří nepozemské. Věřím, že pro mě být breathariánem je můj původní stav, takže mé tělo, nebo mé fyzično, nebo můj duch se snaží vždy dostat zpět do původního stavu, což je pro mě breathariánství. Pro ostatní, závisí na tom, odkud jsou, z které oblasti vesmíru, galaxie, na čemkoli, to může být ovoce. Takže ostatní možná potřebují rozvíjet způsob, jak se dostat na fruitariánskou stravu a možná neví, proč jsou k tomu taženi. Možná nevědí, proč je jejich intuice táhne k této cestě tak silně."

Jak se rozhovor chýlil ke konci, Jericho s námi sdílel své osobní cíle do budoucnosti.

"Opravdu chci pomoci a transformovat tak mnoho lidí, jak to bude možné a stejně tím pomoci sám sobě. Chci být nejlepší, jak jen mohu být. Chci být nejlepší manžel, nejlepší otec, nejlepší bratr, nejlepší syn, nejlepší ve všem, nejlepší přítel, jaký mohu být. A chci naplnit, co chci dělat v životě. Chci se bavit, to je v podstatě budoucnost pro Jericha."

Bavit se tím být nejlepší?

"Být nejlepší."

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz