Na diskuzi  

Zobrazeno 4156x

Jericho Genesis Sunfire - breatharián

Jericho Genesis Sunfire se od dětství zabýval sportem. Jeho hbité nohy ho dostaly do profesionálního ragbyového týmu v neobvykle ranném věku. Reprezentoval Velkou Británii, v 19 letech přešel k profesionálům. Po šesti letech své profesionální ragbyové kariéry se rozhodl změnit povolání a dělat to, co umí nejlépe – pracovat jako fitnesový trenér. Nyní žije již více než dva roky nezávisle na jídle.

Jericho vypráví svůj příběh, jak se stal breathariánem:

Nic o tom do té doby nevěděl, rozběhlo se mu to tak nějak přirozeně...

Asi dva roky poté, co skončil hrát ragby, se jednoho rána probudil a cítil se špatně. Nejhůře za několik let. Nedávalo to v ničem smysl, cítil se zle, slyšel své sípání, měl pocit, že mu ztěžkl hrudník. Všechny odpady se v něm hromadily, bylo to, jakoby měl zablokované plíce, byl v depresi. Byl plný hlenu. Druhého dne, když chtěl sníst sousto vařeného jídla, šel zvracet.

Následoval svou intuici a nakoupil si ovoce, když ho snědl, cítil obrovskou úlevu a energii. Od té doby přestal jíst maso a vařené potraviny a prostě žil z ovoce. Jericho neměl kontakt s žádnými lidmi, kteří by mu poradili, neměl přístup na internet a netušil, že existují lidé, kteří jedí jen ovoce a říká se jim fruitariáni. Myslel, že to tak půjde dál, ale po sedmi dnech – bum! Detoxikační rána. Po dalších sedm dnů byl v posteli s těžkými chřipkovými příznaky, dokonce ani netušil, že jde o detoxikaci. Obviňoval ovoce, že mu způsobilo chřipku. Tak zase začal jíst vařenou stravu a zase mu bylo hůř, což poznal, že tudy cesta nevede. Tělo prostě odmítalo vařené jídlo. Když procházel detoxikací, nikdy ho nenapadlo vyhledat lékařskou pomoc. Zvládal to s odvahou a intuicí a šel vpřed, aby se zbavil závislosti na vařené stravě. Zjistil, že je na ní závislý jako na droze. V noci se plížil ven, aby sehnal hranolky. Dělal to samé, co dělají drogově závislí, když se chtějí zbavit závislosti. Ale my nevidíme vařené jídlo jako drogu. Myslel si, že přechod na fruitariánství bude hračkou, ale bylo to naopak. Říká, že to se sílou vůle nemá nic společného. „V jedné minutě se cítíte silný jako hrom a v následující minutě jíte hranolky nebo koláč s jablky.“ Byl srážen k zemi a rozbíjen na kousíčky. Závislost na vařeném jídle se stále vracela a nic ji nemohlo překonat. Velmi mu pomohly výplachy slanou vodou a pomohly tak detoxikačnímu procesu.

„Když se nad tím zamyslíte, tak lidmi vyrobené jídlo nemá nic společného s vašim tělem.“

Jericho musel projít i očistou, jak na fyzické úrovni, tak i na duševní. Musel se vypořádat s příznaky spojenými se zanecháním jídla. Byly to bolesti hlavy, silné bolesti, dráždivé. Byl letargický, stísněný. Zažíval tělesný zápach, pach z úst apod. Měl významný úbytek hmotnosti. Za léta si vybudoval vodu a tuk. Celý život jedl vařenou stravu a teď jeho tělo potřebovalo čas, aby se zbavilo všech toxinů, které se v něm za celé léta nahromadily. To, co jídával, bylo toxické, proto si tělo zadržovalo vodu, aby neutralizovalo toxicitu, měl tuk a byl zapálený. Každý, kdo přechází na syrovou stravu a přeskakuje mezi syrovou a vařenou, bude vědět, že vás to bude nafukovat a budete zapálení. Když děláte očistu, nejde vše hned napoprvé ven. Dokonce slaným výplachem to musíte dělat sedm dní.

Vše se vrací na původní velikost, vše se začíná smršťovat a posouvat, dokonce i zuby. Žil asi tři roky na šťávách, kdy si odšťavňoval citrusy, byla to pozdější doba fruitariánství. V té době ho bolívaly zuby. Měl již větší část detoxikace za sebou. Jakmile jednou člověk začne s přechodem, po celou dobu přechodu se počátky fází překrývají.Takže pokud např. zvládnete fruitariánství, už jste zahájili liquidariánství. Jericho dělal fruitariánství asi 10 let a v posledních několika letech to již bylo o liquidariánství. A to již bylo více na hranici s duchovnem. Musel pouvažovat, jakou cestou chce jít, zůstat v zóně klidu nebo přijmout volání k breathariánství? Vzal si nějaký čas a přemýšlel. Smál se, plakal, dostal vztek, prošel všemi emocemi, kopal do kamenů... Nejtěžší etapu detoxikace měl za sebou, většinu práce hotovu, stal se tuhým chlapíkem -rozhodl se jít dál. Největším problémem byl úbytek hmotnosti. Jednoho dne pociťoval pohodu, bylo to v období, kdy přecházel na liquidariánství a najednou mu poskočila váha odnikud o 10kg nahoru.  „Člověče, musel jsem zasalutovat tělu, bylo to neuvěřitelné, poznal jsem věci, které se takto úžasně mohou stát.“ Pak se rozhodl být bez vody. Od doby, kdy se stal breathariánem, nebyl již nikdy Jericho nemocen. Jeho výdrž i fyzická kondice je perfektní. Strávil 15-16 let, než tím vším prošel a teď za to sklízí odměnu.

Další změny, kterými prošel, jakoby se učil znovu chodit. Byl lehký jako pírko, byl mnohem lehčí a když razantně vstal, přepadl na jednu stranu, chodil mimo rytmus, překračoval, musel si zharmonizovat pohyby a nevkládat do nich tolik síly. Nazval to nejpodivnější věcí, znovu se naučit chodit, běhat, vstát. „Nakláníte se a přepadnete, na začátku je odhad úplně mimo.“

Často se ho lidé ptají, jak je možné, že má tak vypracovanou svalnatou postavu. Říká, že můžete snadno a lehce ladit svalovou hmotu, máte dostatek energie, cvičíte, necítíte únavu a energii vám nebere trávicí systém.

Jericho je nyní více než dva roky nezávislý na jídle, ale stále cítí, že je zde mnohem více k učení. „Nežijete, protože jíte, ale navzdory tomu, že jíte.“

 „Upřímně věřím, že to není pro každého, věřím, že jsem měl duchovní vedení, které mi umožňuje dostat se zpět k přirozenému stavu, který je nezávislý na jídle. Nebylo to silou mé vůle – nemělo to nakonec se mnou nic, co dělat.“

Zdroj: www.beveg.estranky.cz