O AUTOROVI TÉTO KNIHY <<< OBSAH >>> KARIÉRA


KRÁTKÁ HISTORIE

Přišel jsem na tento hmotný svět 2. června 1963 kolem 6:45 ráno. Když jsem byl v dospívajícím věku, začal jsem se více zajímat o nadpřirozené (tzv. paranormální) jevy. Začalo to proutkařením, pak se okruh zájmů rozšířil na jógu, bioenergoterapii, duchovní rozvoj a s ním související praktiky. To dalo vzniknout mému zájmu o zdravý způsob života, (sebe)léčení a léčebné půsty.

V době mého mládí bylo v Polsku obtížné najít literaturu věnovanou esoterickým tématům. V nejlepším případě to byly velmi draze prodávané kopie knih. Existovaly také organizace proutkařů, které organizovaly setkání zaměřená na nevysvětlitelné jevy. V míře možností jsem se jich účastnil, abych mohl stále více poznávat a dozvídat se.

V roce 1984, předtím, než jsem byl odveden do povinné vojenské služby (které se nedalo vyhnout), jsem strávil 4 měsíce v duchovním semináři. To byla pro mě další zajímavá zkušenost a možnost poznat duchovní život zevnitř.

Od roku 1989 jsem procestoval přes 3 roky po asijských zemích, jako učitel a propagátor mezinárodního jazyku Esperanto. V té době jsem byl schopen najít již mnohem více literatury o esoterických tématech. Kdykoliv jsem měl příležitost, četl jsem a pak praktikoval to, co jsem se naučil. Také jsem navštěvoval, pokud byla po cestě, různá centra duchovního rozvoje. Nicméně, i přes četbu cenných knih, rozmlouvání s "osvícenými" lidmi, návštěvy center duchovní praxe, jsem nenašel to, co (jak teď vidím) jsem hledal.

Nyní již vím, že to "cosi" se nachází ve mně a já jsem toho zdrojem. Čím hlouběji jdu do sebe, tím lépe vidím, že všechny znalosti, které jsem kdy potřeboval, všechno, co jsem hledal a ještě mnohem více, bylo tam, ve mně, od počátku. Jediné, co jsem potřeboval udělat, bylo dovolit, aby se to mohlo vyjevit. Velcí, velmi nebo málo známí (velmi nebo málo propagovaní) "duchovní mistři" mi nemohou dát to, co mám v sobě odjakživa. Mohou být jedině zdrojem informací, obrátit k tomu mou pozornost.