ZMĚNA TĚLESNÉ HMOTNOSTI <<< OBSAH >>> BUDOVÁNÍ TĚLA


POCIT POHODY

Během první dvou až třech týdnů půstu se může pocit pohody velmi měnit. Během této doby není třeba se příliš zabývat (samozřejmě v rozumných mezích) svou tělesnou slabostí, bolestmi, závratěmi, nevolnostmi nebo jinými objevujícími se příznaky. Jsou to příznaky čištění, tedy sebeléčení těla. Později, když tělo dosáhne svého přirozeného stavu, který obvykle nastává po dvou až třech týdnech (u obézních osob může být mnohem delší), se váš pocit pohody stává perfektní. Teprve pak (možná poprvé v životě) pochopíte, co to znamená cítit se dobře a být skutečně zdravý. Máte velmi mnoho energie, chuti do života, do práce a fyzické aktivity a také se velmi projevuje tvořivost.

Co se děje dál v průběhu času?

Pokud umíte žít bez jídla, tedy můžete být inediatem, zůstanou dobré pocity pohody, i vše s nimi spojené. Dobrá nálada, radost, spokojenost a optimistický láskyplný postoj k ostatním indikují výborný stav těla. Jak se říká: "Ve zdravém těle zdravý duch."

Pokud však nemůžete žít bez jídla, budete cítit slabost, nebude se vám chtít nic dělat nebo dokonce propadnete smutku. Čím více bude tělo potřebovat jídlo, tím hůře se budete cítit psychicky. To signalizuje, že byste se měli vrátit zpět k jídlu.