INEDIA A PŮST <<< OBSAH >>> POCIT POHODY


ZMĚNA TĚLESNÉ HMOTNOSTI

Když člověk přestane vkládat do těla jídlo a pití, tělo nejprve odstraňuje (po dobu prvních několika dnů až několika týdnů) látky, které představují největší překážky v jeho fungování. Voda je rozpouštědlem, proto ji tělo potřebuje, aby mohlo odstraňovat nepotřebné a toxické látky. To je důvod, proč tělo potřebuje vodu během prvních několika dnů až několika týdnů půstu. Jak moc? Obvykle ne moc, litr, šálek denně nebo méně, záleží mimo jiné na osobě, klimatu a fyzické aktivitě. Po dostatečném pročištění se poptávka vody tělem sníží na úroveň několika jednotek až desítek kubických centimetrů za den. Při dostatečně příznivých podmínkách může potřeba pití úplně vymizet, protože tělo již více vody nepotřebuje.

Pití má velký vliv na tělesnou hmotnost. Pokud člověk během půstu pije jen tolik, kolik požaduje jeho tělo, tělesná hmotnost se snižuje až na úroveň pro tuto osobu nejvhodnější. Správná tělesná hmotnost se pro danou osobu může značně lišit od té, která je všeobecně považována za přiměřenou a také od hmotnosti publikované v tabulkách (závislost mezi váhou a výškou).

Správná tělesná hmotnost nastává, když tělo nemá ničeho přebytek ani nedostatek, ne když se člověk nejvíce podobá ostatním lidem. Většina lidí nevěří, že tělo při své správné hmotnosti vypadá skoro jako kostra potažená kůží.

Člověk se cítí nejlépe, když jeho tělo dosáhne správné váhy, protože pak funguje správně. Váhový rozdíl mezi dvěma osobami stejné výšky může být až 15%, přestože každá z těch osob má tělo o správné hmotnosti.

Během půstu tělo nevyhublé osoby směřuje ke správné hmotnosti. Tělo dosáhne správné hmotnosti při půstu za dobu, která závisí např. na počátečním přebytku tuků, vody a svalů, sféře Vědomí osoby, duchovní a fyzické aktivitě. V případě velmi obézní osoby to může trvat několik měsíců (pro tuto osobu je půst velmi prospěšný).

Co se děje dál, to znamená, co se děje v těle poté, co dosáhne své správné hmotnosti?

Pokud osoba umí žít bez jídla, tj. umí být inediatem, pak její tělo nadále udržuje správnou hmotnost. Pokud však nemůže žít bez jídla, pak její tělesná hmotnost i nadále klesá. Děje se tak proto, protože tělo neustále tráví a odstraňuje buňky a nedostává materiál k jejich obnově. Tato osoba nežije plně ze Světla. Pokud pokračuje tento proces, nazývaný sebetrávení, tělo se stává vyhublé a nakonec přestává fungovat, tedy umírá smrtí z hladu.