VĚDOMÉ JEDENÍ <<< OBSAH >>> SYMPTOMY


VLASTNÍ

Každý člověk je jiný, je jiným světem. Jak by se (pokud je to vůbec možné) mohla vypracovat metoda správná (ve všech detailech) pro každého? Věříte, že tu práci někdo může dělat za vás?

Pro vás je nejvhodnější vaše vlastní metoda, zahrnující (nebo ne) prvky ze všech výše uvedených metod a možná i dalších. Vypracujte ji na bázi informací a zkušeností získaných v této oblasti.

Někteří lidé jsou systematičtí, pracují pomalu a trpělivě, jiní chtějí hned, třeba i silou, dosáhnout plánovaných výsledků; a jiní volí střední cestu. Jedni preferují duchovní stránku, jiní "musí" mít důkazy, protože pro ně všechno "musí být logické"; a jiní spojují srdce s rozumem. A tak dále. Jak si můžete všimnout, díky různosti charakterů lidí, "pro každého něco jiného" je "to nejlepší".

Pokud budete mít informace o různých metodách dosahování života bez jídla, můžete vytvořit svou vlastní metodu. Jako příklad vlastní metody může být ta, která v sobě zahrnuje upřesňující (přírodní) metodu. Současně trávíte mnoho času duchovním cvičením (duchovní metoda). Mimochodem zjistíte, že můžete snadno vyjít s jídlem každý druhý den nebo dokonce méně často (střídavá). Rozhodnete se rovněž, že budete jíst více vědomě, s cílem dát tělu jídlo ve správném čase a množství (VJ). Hledáte také materiály, přemýšlíte, účastníte se setkání, diskusních skupin, čtete atd. (filozoficko-intelektuální). Mimoto se pravidelně díváte do Slunce a chodíte bosí po zemi (sluneční) a v době půstu jíte bílé práškové zlato (alchymistická).

Během praktikování můžete cítit, že ne všechno vám vyhovuje; pak svou vlastní metodu změníte. Jednou ustanovená metoda nemusí být neměnná, protože nejdůležitější je to, aby se vaše zkušenost posouvala na cestě k cíli.