HYPNOTICKÁ <<< OBSAH >>> POKUSNÁ


STŘÍDAVÁ

Střídavě se rozumí jíst v určité dni. Dříve, než začnete jíst střídavě, snižte počet jídel za den. Například, pokud jíte pětkrát denně, snižte četnost na čtyřikrát denně. Poté, co jste si přivykli na čtyři jídla denně, snižte jejich počet na tři. Pokračujete tak dál až přijde čas, kdy budete jíst jen jedno jídlo denně a budete se při tom cítit dobře.

Následně budete jíst jen jednou za dva dny (takže se budete každý druhý den postit). Dnes budete jíst (samozřejmě pouze jedno jídlo), zítra se postit, pozítří znovu jíst a popozítří se znovu postit atd. Takže vzorec stravování vypadá takto: J P J P J P atd. (J - den s jedním jídlem, P - den půstu). Po určitém čase se tento rytmus stane natolik normální, že o tom ani nebudete přemýšlet. Automaticky, aniž o tom budete uvažovat, počítat dny nebo plánovat, budete cítit hlad a jíst jen každý druhý den.

Dalším krokem je jíst jedno jídlo pouze každý třetí den. Dnes jíte a zítra a pozítří se postite. Stravovací vzorec: J P P J P P J P P J P P J P P atd. Když se tento rytmus stane tak normálním, že ho budete vykonávat automaticky, pak přidáte jeden den půstu. Takže teď budete jíst jen jednou za čtyři dny: J P P P J P P P J P P P J P P P atd.

Vezměte, prosím, na vědomí, že v den, kdy jíte, množství snědeného jídla není větší než množství, které jste pravidelně konzumovali, když jste jedli normálně. Takže každý čtvrtý den jíte to samé množství, jako když jste jedli denně (a ne čtyřikrát tolik).

Tímto způsobem se postupně dostanete na jedno jídlo týdně, a po té ještě méně, např. dvakrát za měsíc. Pak je lepší konzumovat pouze potraviny pro trávení nejlehčí (např. ovoce, tekutiny), aby nepoškodily trávicí systém z důvodu snědení něčeho nevhodného po mnoha dnech půstu. Dlouhé žvýkání a míchání se slinami jsou nesmírně důležité (později o tom napíšu více).

Když jíte jen několikrát za měsíc, může se stát, že zapomenete na den, kdy máte jíst. Můžete též, pokud nemáte pocit hladu, vynechat tento den, čili sloučíte dva nebo více půstů dohromady. Pokud budete od začátku nazývat půsty nejedením, můžete říci, že prodlužujete jednotlivá období nejedení.

Dejte si pozor na tento způsob dosažení ŽSBJ, protože může způsobit vysílení těla. Pro nepřipravené osoby může prodlužování období půstu způsobit vyhublost a další negativní příznaky. To je jasné znamení, že tělo přijímá příliš málo potravy. V takovém případě zkraťte období půstu, změňte metodu nebo pracujte na rozšíření sféry Vědomí, ve které žijete.