ZVYKY <<< OBSAH >>> VIZUALIZACE


DIETA

Jedná se o výživu člověka, kterou měl těsně před zahájením své nezávislosti na jídle. Vyjádřeno z jiného úhlu pohledu - schopnost nejedení je výsledkem celkového zrychlení vibrací lidských těl. To je důvod, proč to, co jste jedli před zahájením nejedení, může buď usnadnit, nebo ztížit proces adaptace.

Obecně lze říci, že tzv. "nízkovibrační potraviny" (např. smažené, uzené, grilované nebo obsahující velká množství chemických látek) staví člověka do těžší počáteční pozice na cestě k vysokým vibracím. Na druhou stranu tzv. "vysokovibrační potraviny" (jako je veškeré syrové ovoce bez toxinů) dávají mnohem silnější pozici. Čili v závislosti na osobě a její současné stravě, materiální stránka zahájení ŽSBJ bez mezistupňů (skokově) může být snadná, složitější, anebo se ukázat jako nemožná.

Lidské tělo nemá rádo rychlé nebo velké změny. Když jsou tyto změny velmi malé, tělo je nepociťuje. To platí i o stravě člověka, který se snaží o ŽSBJ. Pro tělo je výhodnější, pokud by změna stravy na nulu postupovala dostatečně pomalu, aby tělo nepociťovalo změnu jako nepříjemnou.

Jedním z nejčastějších "problémů", které se objevují zejména na začátku ŽSBJ, je chuť. Nejedící nepřijímá potravu, nemá tedy možnost ochutnat žádné jídlo. Pro některé lidi se to stává únavné jako noční můra. To je důvod, proč je před rozhodnutím zahájit ŽSBJ dobré zvážit situaci a zeptat se sami sebe: Jak velký problém by pro mě bylo ztratit možnost těšit se z chuti jídla?