PŘÍMÝ SYSTÉM (šišinkový) <<< OBSAH >>> NEJEDENÍ A ŽSBJ


OČISTA TĚLA

Lidské tělo má propracovaný systém čištění. Odstranění nadbytečných jedovatých látek se provádí skrze výkaly, moč, dech, hleny, maz, pot, krev, mízu, slzy, vlasy, nehty a pokožku (odlupováním se). Lidské tělo lze přirovnat ke stroji produkujícímu odpad, který se vytváří především z toho, co člověk sní.

Na účinnosti systému čištění stroje, nazývaného lidské tělo, závisí jeho fungování. Pokud je tělo doposud čištěno úplně a neukládá nic na později, pak funguje správně. Pokud však (což se stává nejčastěji) tělo není schopno přetvořit a odstranit látky do něj vpravené v příliš velkém množství, hromadí je. Hromadí je např. v podobě glykogenu v játrech, v tuku pod kůží a mezi svalovou tkání, ve formě slizu neznámého složení v cystách, jako chemické sloučeniny těžkých kovů v kostech, kostní dřeni, mozku.

Tělo člověka, který jí mnoho potravin (zejména pokud jsou plné toxinů), dýchá jedovaté plyny obsažené ve vzduchu a pije znečištěnou vodu, má vážné problémy, protože jeho tělo není schopno se samo dostatečně čistit. Hromadí tudíž všechno to, co doposud nebylo schopno odstranit, aby se čisticí a vylučovací systém neucpal. Pokud se čas od času nechá tělo dostatečně odpočinout, to znamená postí se a dýchá čistý vzduch, odstraní tím nahromaděné škodlivé zásoby.

Tyto nahromaděné látky (jinými slovy: toxiny) jsou jednou z nejčastějších příčin onemocnění. To je důvod, proč léčebný půst (zvláště suchý) je nejúčinnější fyzickou metodou léčení lidského těla známou na Zemi. Správně prováděný půst "činí zázraky", protože odstraňuje "nevyléčitelné nemoci".

To je tak jednoduchá informace, že ji dokáží pochopit i děti v základní škole. Ale proč tolik lékařů o tom neví? Když nevědí, jak vyléčit nemocného, říkají, že nemoc je nevyléčitelná, ale faktem je, že nevyléčitelné nemoci neexistují. Existují "specialisté", kteří neumí vyléčit nemocného. Pokud tito lidé tvoří většinu, vytváří silnou sugesci a namísto, aby si přiznali nedostatky v základních znalostech léčení člověka, mluví o nevyléčitelnosti, čímž vznikne mýtus o nevyléčitelnosti.

Není třeba být vědcem, lékařem či filozofem, abychom pochopili jednoduchý fakt, že znečištěné tělo potřebuje odpočinek od jídla a od další tělesné intoxikace, aby ze sebe mohlo odstranit jedovaté látky. Dávat znečištěnému tělu chemické sloučeniny zvané "léky", je jednou z nejčastějších chyb, páchaných člověkem z důvodu jeho nevědomosti. Konzumace těchto chemikálií dodatečně otravuje tělo.

Jak funguje čisticí systém průměrného obyvatele "západního světa", kde lidé nehladoví, protože mají jídla příliš mnoho? Pro porovnání vezměme například automobil. Jestliže jsou otáčky jeho motoru na dvou až třech tisících za minutu, bude s autem možno jezdit mnoho let bez problémů s motorem. Ale pokud je motor stále nucen pracovat na 7000 a více otáčkách, tak se ve velmi krátké době porouchá.

Systém očišťování onoho průměrného obyvatele "západního světa" může být porovnán právě s motorem, který vyje při maximálních otáčkách. Je až div, jak značně odolný je čisticí systém člověka. Žádný stroj postavený člověkem by nebyl schopen vydržet takovéto zacházení.

Čisticí systém se skládá hlavně z jater, ledvin, kůže, plic a tlustého střeva. Právě tyto orgány jsou přetíženy z důvodu nadměrného množství přijaté potravy. Proto v současné době rakovina tlustého střeva, rakovina jater a kožní nádory, jsou jedny z nejčastějších nemocí i příčin smrti. Nadměrně zatěžovaný orgán se porouchá dříve, po několika letech, anebo dokonce po několika desítkách let. Tyto orgány pracují téměř na 100%, ale aby udržovaly tělo čisté, neměly by překračovat 70% svého výkonu. Nejlepší by byla méně než polovina jejich kapacity.

Výsledky mnoha výzkumů o vlivu potravin na člověka dokazují jednoznačně to samé, že čím více člověk jí, tím více je nemocný, rychleji stárne a dříve umírá. Statisticky, snížení příjmu potravy o polovinu prodlužuje biologický život nejméně o 20%. Pokud by průměrný obyvatel "Západního Světa" snížil množství přijaté potravy čtyřnásobně (některým lidem by prospělo až devítinásobné snížení), pak by byl statisticky normální život těla, téměř bez chorob, do věku 120 let.

"Všeho moc škodí" - je faktem, ale tvrzení "Příliš málo škodí" je také pravdivé. Pro každou osobu existuje určité množství, které je tím správným množstvím. Na všechny ty tabulky a grafy reprezentující vztahy mezi tělesnou hmotností, množstvím a kalorickou hodnotou potravin, je proto lépe se dívat s přimhouřeným okem. Je lépe používat techniku vědomého stravování, která stanoví tři faktory: co, kolik a kdy musí tělo sníst, aby mohlo správně fungovat. Zevšeobecňování zde může přinést více škody, než užitku.