Na diskuzi  

Zobrazeno 3864x

Sunyogi Umasankar - nezávislý na jídle díky praktikování Sluneční jógy

Sunyogi Umasankar je nejznámějším solariánem z Indie. Rodák z Kalkaty rozvinul nejdříve zájem o jógu a meditaci. Přestože vystudoval jako vědec, ve věku 18 let se rozhodl strávit část svého života tak, že prošel každým státem Indie a šířil poselství "Univerzální jednoty, míru a bratrství".

Šest let Umasankar Ji chodil po indickém kontinentu bez peněz a bez majetku. Umasankar Ji začal v roce 1995 praktikovat Sluneční jógu, v době pobytu v Sri Aurobindo Ashramu v Pondicherry v jižní Indii.

Brzy si všiml, že se jeho hlad začal vytrácet a po roce praktikování Sluneční jógy se zcela zdržel potravin a žil čtyři měsíce pouze ze sluneční energie. Od roku 1996 do 2007 Umasankar Ji jedl jen jednou za měsíc nebo jednou za několik měsíců a pouze tehdy, když cítil, že by neměl odmítnout jídlo, které mu bylo nabídnuto z čistého srdce stoupenců.

Nedávno dokončil dva roky odloučení vysoko v Himalájích a vrátil se do světa, aby nadále vyučoval Sluneční jógu. Umasankar Ji učil umění Sluneční jógy 2 milióny lidí po celém světě.

Sunyogi Umasankar popisuje, jak nejprve v roce 1995 objevil starobylé umění hledění do slunce: "Bylo to ráno v 7:30 až 8:00 hodin – o mém volném čase – šel jsem na pobřeží k moři meditovat. V té době jsem cítil, že když plýtvám svým časem, že plýtvám životem, takže nemám žádné právo ztrácet svůj čas. Tak jsem šel na pobřeží, abych se podíval na moře, získal nějaké znalosti od moře, oceánu. Ale já byl velmi šťastný, slunce vycházelo na východní straně a pak se odráželo v mořské vodě a to mi přišlo do očí."

Poté, co hleděl poprvé po delší dobu na slunce, Sunyogi Umarsankar byl znepokojen, že ztratil zrak. "Celé mé oči hořely – nejen oči, celé mé tělo hořelo. Má intelektuální mysl mi řekla: 'Och, já jsem ztratil zrak! Jak to mohu zastavit?' Pak jsem zavřel oči velmi, velmi pevně, jak nejvíce to šlo, ale odrážející světlo stále mé oči zraňovalo. Pak jsem jen otočil oči na opačnou stranu a otevřel je. Cítil jsem: 'Och, ztratil jsem zrak.' Ale pak jsem viděl venku, viděl jsem malou pláž a bylo to tak jasné – bylo to viditelné, velmi malá pláž. Pak jsem cítil: 'Och, neztratil jsem zrak!'"

Při pobytu v Pondicherry, Umasankar Ji nadále každé ráno meditoval v sedě na skále u moře. I když zkušenosti byly nejprve kruté a nepohodlné, po 4 dnech začal vidět to, co popsal jako "sedm jasných barev vyzařujících ze slunce, pomalu dopadajících blížeji na zem". Zpočátku se ho tyto kosmické paprsky ani nedotkly, ale po třech měsících zkoušení cítil, že se tato kosmická energie ze slunce dotýká jeho těla a dává mu hluboký pocit klidu.

"Jednoho dne jsem měl úspěch mé oběti, mého odevzdání se slunci, že se světlo mohlo dotknout mého těla. Předtím jsem nevěděl, že je to jóga, neměl jsem žádné očekávání, že bych měl něco dostat. Jen jsem se začal zajímat a užíval jsem si těch pocitů – míním tím toho klidu. Proto jsem tam chodil. Ale toho rána se mě světlo dotklo, bylo to nádherné ráno. A v poledne, každý den jsem si dával velký polední oběd, ale ten den jsem necítil hlad, nebyl jsem hladový. Pak jsem cítil: 'Och, to by mohlo být tím, že se mě dnes dotklo světlo a proto necítím hlad.' Pak jsem cítil, 'Jak by to molo být?' Tak jsem se v noci znovu dostal k mé meditaci, abych poznal proces – jak by se to mohlo stát, abych byl 'nehladový?' Pak jsem v noci viděl to sluneční světlo, když jsem se díval skrz mozkovou šišinku, pak se mozková šišinka napojila k této kosmické energii a ta kosmická energie působí na metabolismus. Pět složek energie bylo odděleno a těch pět složek energie jde do mého mozku, aby přineslo zpět energii, aby se rozeslala do každému orgánu a každé buňce uvnitř. Takže díky této energii jsem nabitý a proto pro mě jídlo není potřebné. Jídlo pro naše tělo není požadováno, potřebujeme energii, kinetickou energii. Takže kinetická energie také nepřímo pochází ze slunce. Měl jsem vizi, že stromy mohou získat díky chlorofylu tuto kosmickou energii, sluneční energii, tak jak já mohu být schopen přijímat sluneční kosmickou energii? Pak jsem viděl, že uvnitř krve jsou fotoelektrické články. Tyto fotoelektrické články mohou čerpat sluneční energii a vytvářet tu vnitřní přípravu jídla. Tak proto jsem dostal energii přímo ze slunce."

Proč je pro nás slunce tak důležité? Na videokonferenci 3. října 2010 Nejvyšší Mistryně Ching Hai hovořila o obrovském požehnání, které slunce nabízí všem bytostem na Zemi. "Nejdříve, fyzicky řečeno, bez slunce bychom umírali nebo už bychom byli mrtví. Hodně věcí by nemohlo růst, lidé by nemohli růst – nebylo by jídlo, necirkulovala by voda, nečistil by se vzduch, atd., atd. Slunce nám velmi prospívá, slunce léčí mnohé nemoci. Například, v dávných dobách ještě neměli lék na tuberkulózu, položili pacienta do slunné místnosti nebo slunné oblasti a otevřeli okno, aby šlo slunce dovnitř a vyléčilo TB. Samozřejmě, že když byla příliš těžká, možná to nedokázalo, ale možná, že v počátečním stádiu ji takto vyléčit mohli. Slunce léčí vaši bolest a trápení, vylučuje toxiny, potem – když je horko, potíte se – a taky léčí nějaké nemoci nebo další obtíže. Slunce prospívá všemu, dobrým i špatným. Slunce by zvelebovalo celou Zemi, na které žijeme a dává všem bytostem život: rostlinám, minerálům, zvířatům atd. Slunce dává lidem také radost, bezstarostný pocit. Slunce je potřebné pro všechny na Zemi."

Mnoho lidí má užitek z praktikování Sluneční jógy. Paní Dak Lee z Kuala Lumpur popisuje své zkušenosti: "Jmenuji se Dak Lee a jsem z Kuala Lumpur v Malajsii. Praktikuji Sluneční jógu posledních deset dnů po mém setkání v Kahangu v Johoru s učitelem Swamim. Shledala jsem, že Sluneční jóga je velmi zajímavá, protože mi přinesla mnoho výhod a zjistila jsem, že nejzřetelnější výhodou byl přínos pro zdraví. Zjistila jsem, že se skutečně ohromně zlepšil můj zdravotní stav a skutečně jsem to testovala na jednom z mých zdravotních problémů, které mám. Mám líné oči a po pěti dnech se mi podařilo vyřešit problémy. Jsem vlastně na 95% vyléčena a jsem velmi šťastná kvůli tomu. Už více netrpím velkými bolestmi hlavy nebo napětím v mých očích a v mé tváři. A další výhody, které jsem zažila byly, že mé tělo je schopno regulovat teplo. Nepotřebuji spát s klimatizací nebo pobývat v klimatizovaných pokojích, dokonce i když je Malajsie tropická země. Uvědomuji si, že už nepotřebuji zapínat ventilátor, dokonce i když je venku velmi horko. A zjišťuji, že je mi pohodlně, ať je jakákoli teplota. A také, další věcí je, že jsem zjistila, že mám mnohem klidnější mysl a jsem schopna se lépe soustředit. Zjistila jsem, že Sluneční jóga mi skutečně pomohla zlepšit rychlost mé koncentrace a jsem schopná zklidnit svou mysl."

Sunyogi Umasankar vysvětluje, že nejsou žádné speciální požadavky, které člověk potřebuje dodržovat při Sluneční józe. "Slunce je pro všechny. Slunce je pro dítě, slunce je pro každou rostlinu, pro všechny, je tam. Sluneční jóga může být pro každého. Jóga je spojení mezi duší a Nejvyšší duší. Našeho vesmíru a universálnímu vesmíru, jóga je rovnováha mezi vnitřkem a vnějškem. Tak vnitřního orgánu k vnějšímu orgánu, když můžeme získat rovnováhu – to je jóga. Přes slunce děláme rovnováhu, a to nazýváme 'Sluneční jóga'. Neexistuje žádná hranice kasty, barvy pleti, vyznání a náboženství. A každý může dělat sluneční meditaci a zásadou je, že se musíme se sluncem spřátelit, musíme se slunci odevzdat."

Umasankar se nám svěřil se svým procesem, jak se stal nezávislým na jídle, zatímco plnil své denní povinnosti v Sri Aurobindo Ašrámu v Pondicherry. "Přestal jsem snídat. Tak to pokračovalo po šest měsíců. 2. února 1996 jsem byl schopen také přestat večeřet. A pak 17. srpna 1996 jsem byl schopen přestat se vším jídlem, pitím a dokonce i spaním. V té době jsem nejen meditoval. (Taky dělal.) Takže jsem více než čtyři měsíce zcela nejedl, nepil, nespal. A pak jsem cítil: 'Och, něco jsem získal!' A Sluneční jóga není nynější jóga. Naše písma se o ní zmiňovala velmi dávno, v Upanišádách a ve všech písmech je o Sluneční józe zmiňováno. Takže za čtyři měsíce jsem se dostal do této jednoduché techniky, jak my obyčejní lidé můžeme vidět slunce a můžeme získat prospěch."

Jak může člověk praktikovat Sluneční jógu? Umarsankar Ji vysvětluje základní techniku. "Používá se tam jednoduchá technika, yama (přikázání), nyama (ctnostné činnosti) asana (pozice těla). Takže první princip je tam. Nejdříve bychom měli správně sedět, pokud je to možné, můžeme sedět v padmásaně (lotosu), siddhasáně ('dokonalé' pozici), gomukhasaně (pozici krávy), vrajrasana (zenové pozici). Tyto čtyři Asány jsou u Sluneční meditace velmi preferované. Ale pokud někdo nemůže sedět, mohou sedět v počáteční úrovni v sukhasaně (snadná pozice se zkříženými nohami) a pokud někdo nemůže sedět na zemi, mohou sedět na židli. Jen jedna věc je, že páteř by měla být rovná, tělo uvolněné a někdy musíme zavřít oči, abychom připravili mysl. A pak budeme dělat pranam nebo se pokloníme vlastním rodičům, pak se pokloníme svému guru, ochráncům, učitelům a těm, od koho jsme se něco naučili, kteří jsou možná mladší, možná starší než my, možná nepřátelé, možná naši přátelé. Pak, jste-li Muslim, musíte mít v úctě Muhammada, když jste Buddhista, měli byste uctívat Buddhu, jste-li Křesťan, pak byste měli ctít Ježíše, pokud jste Hind, pak byste měli ctít všechny bohy a bohyně, ve které věříme."

Stejně důležité pro praktikování Sluneční jógy je mít správný postoj mysli. "Měli bychom cítit otevřenou mysl: všechny žijící bytosti jsou jedna rodina – možná lidské bytosti, možná zvířecí bytosti, bytí hmyzu, a rostlinná říše – všichni jsme jedna rodina. Měli bychom milovat všechny. Pak bychom si měli položit otázku: 'Kdo jsem? Co chci? Proč to chci? Co je smyslem života? Jaký je vztah mezi tím, co chci a mezi tím, co teď dělám? Znovu a znovu si musíme pokládat tyto otázky a připravovat svou mysl. Neměli bychom očekávat odpověď, odpověď přijde časem. Pak se pevně odhodláme: 'Udělám to. Musím to udělat. Pak budeme cítit, že slunce je náš nejlepší přítel, náš život a budeme připravovat svou mysl, aby se podívala do slunce, abychom otevřeli oči a skamarádili se s ním."

Sunyogi Umasankar odhalil, že u mnoha z tisíců lidí, kteří praktikují hledění do slunce technikou, kterou vyučuje, že u mnoha z nich se zlepšil zrak. Vysvětlil také, jak nejlépe využít procesu hledění do slunce, aniž bychom si ohrozili své oči.

"Musíme pomalu otevřít oči a podívat se pár palců nad slunce prostřednictvím naší šišinky. Nedíváme se přímo sítnicí, sluneční světlo nepřichází přímo na sítnici. Díváme se z ajna čakry (třetí oko), to je místo středu nad obočím. Když to dostaneme tam, kde je šišinka, šišinka bude aktivována. A zatímco se díváme tam, pár centimetrů nad slunce, pak jsme schopni přizpůsobit oči, aby nebolely, pak si oči odpočinou. Pak se můžeme podívat skrze epifýzu do středu slunce. A pomalu, pomalu se můžeme dívat do slunce, dovnitř, bude tam černá díra. Tak to je způsob, jak se musíme dívat v počáteční úrovni."

Jak je možné, že hledění na fyzický objekt, jako je slunce, prospívá našemu duchovnímu rozvoji? Ve videokonferenci Nejvyšší Mistryně Ching Hai vysvětlila, že slunce, stejně jako měsíc a hvězdy, existují nejen jako objekty na materiální rovině, ale ve skutečnosti jsou to velké duchovní bytosti.

"Slunce je velká, velká, velká duchovní bytost, která se projevuje, aby pomohla naší planetě vyživit všechny bytosti na naší Zemi. Takže vždy musíme děkovat slunci. A v dávných dobách lidé uctívali Boha slunce a také z toho důvodu. Je krásné, krásné uvnitř, neustále nás miluje. Nerozlišuje, vždy miluje, miluje, miluje. A kdykoli se podíváte nahoru do slunce, cítíte jen lásku, lásku, lásku. A když máte čas a někdy sedíte na slunci, cítíte se šťastnější. Proto se v létě lidé cítí velmi šťastní, šťastnější než v zimě, a to díky hojnému slunečnímu svitu, množství slunečního světla. A není to proto, že by nás slunce v zimě nemilovalo. Je to jen tak, že nedostatek jeho přítomnosti způsobuje, že zapomeneme na štěstí v nás. Slunce má též v sobě bytosti, ale ne fyzické bytosti. Bytosti v slunci také pomáhají velké bytosti slunce chránit naši planetu, pomáhají, aby všechny věci rostly a posílají nám štěstí. Všechno, co dělají, je to, že nám posílají blaženost, štěstí a lásku. Existují jen kvůli tomu."

Jeden ze studentů Sunyjogi Umasankara, pan Datoallen Yong, vypráví o své zkušenosti z praktikování Sluneční jógy. "Jmenuji se Datoallen Yong, jsem z Malajsie. Začal jsem se Sluneční jógou hledění v roce 2007. Setkal jsem se se svým učitelem Sluneční jógy Umasankarem v Nainitalu na úpatí Himalájí. Začal jsem hledět do slunce a shledal jsem ohromné výhody, které jsem získal. Zaprvé jsem se stal mnohem klidnější osobou a mám mnohem jasnější mysl, kolem mě začala prostupovat láska a já vyzařuji mnoho lásky, protože Sluneční jóga ze mě dělá milující bytost. A mnohem důležitější je, že jako meditující, dokážu být soustředěný ve své meditaci, že vydržím delší dobu, protože to opravdu posiluje mou meditaci. A nakonec jsem se také začal dovídat více o sobě a lépe rozumím, co je mou další cestou. Nakonec se to vrací k vlastní seberealizaci. Sluneční energie je zdarma, takže si jí může kdokoli užít. Je to životadárná energie."

V roce 2007 solariánský jogín Umasankar začal znovu pravidelně jíst. Ne proto, že by pociťoval potřebu jíst, ale protože cítil, že lidé okolo něj věnují příliš mnoho pozornosti skutečnosti, že se vzdal jídla a pití. Podle Umasankar Ji stát se nezávislým na jídle, je jen vedlejším produktem praktikování Sluneční jógy, zatímco hlavním cílem je duchovní osvícení.

"Ve skutečnosti je osvícení způsob, jak se spojit z vnitřní duše k univerzální duši – to je osvícení. Když jsme zcela vně i uvnitř v rovnováze, vnitřní vesmír k vnějšímu vesmíru, pak se dostaneme do rovnováhy – to je osvícení. Takže, když hledíme do slunce, tak potom, ze začátku – začátečníci také když hledí do slunce – vidí, že se slunce stává jemnějším a oni viděli modrou oblohu uvnitř slunce. Pak se jich ptám, 'Rušila vás vaše opičí mysl?' Byli překvapeni. Zapomněli sami na sebe a řekli mi: 'Ne, tam nemůže existovat opičí mysl, byla zastavena.' Víte, 'opičí mysl' znamená rušící mysl. Aby se zastavila, je to velmi, velmi těžké, velmi, velmi složité. Ale začátečníci na samém počátku mohou zastavit svou opičí mysl. To znamená, že vyrovnávají prostorový prvek. A když se koukají do slunce, nemají pocit, že by bylo horké – to znamená, že vyrovnávají svůj prvek ohně. Poté, co zapomenou i na svůj dech – znamená to vyrovnávání vzdušného prvku. A někteří zapomenou i na svou žízeň – což znamená, že je vyrovnáván i vodní prvek. Po praktikování sluneční meditace jsou všichni zcela odpočinutí. Užívají si svůj život, necítí se unavení a pak také zapomenou i na svou věkovou hranici. Protože je v tom hodně relaxace. To znamená, že nám poskytuje také prospěch z rovnováhy elementu země."

Během svého pobytu v Himalájích Sunyogi Umasankar měl velké štěstí, že měl dvakrát darshan s jedním velkým nesmrtelným Mistrem Mahavatar Babajem. Umsankar Ji se naučil od Sri Babaje tajemství 29 čaker, jakož i další tajemství vesmíru a Stvoření.

"Slunce je hlavním zdrojem pro všechny živé bytosti, všechny živé zdroje. Takže slunce nám může pomoci ve všech aspektech. Když se díváme skrze šišinku mozkovou, sluneční energie dává sluneční kosmickou energii každé a všem buňkám, kterými prochází, každé a všem buňkám, kde jsou toxiny, kde jsou blokády, a tato blokující energie bude sluneční kosmickou energií rozpuštěna."

Když Sunyogi Umsankar začal praktikovat v roce 1995 hledění do slunce, byl nejdříve překvapen, že se mu po třech dnech zaostřil zrak tak, že najednou byl schopen vidět i molekuly vody.

"Třetího dne jsem byl schopen vidět molekuly vody, malé, maličké molekuly vody. Pak jsem pocítil: 'Jak bych mohl vidět molekuly vody, copak sním?' Tak jsem si protřel oči, velmi silně, velmi silně, a znovu se podíval. Ne, byly tam ty samé věci, to znamená, že jsem nesnil. Pak jsem se štípl, 'Ano, nesním, jak se to mohlo stát?' Abych se to dozvěděl, seděl jsem v noci na pobřeží a meditoval, abych našel rozřešení, jak se to mohlo stát, a najednou v hluboké meditaci jsem viděl svůj vlastní mozek, mozek, mozeček, a šišinku mozkovou, jak uvnitř pracuje, viděl jsem tam. Jak používáme 2% mozku a všechny vnější technologie jsme vyvinuli, takže 2% mozku je vnější mozek a 98% mozku je náš vnitřní mozek. To je vnitřní technologie. Nejsme schopni používat tuto vnitřní technologii. Viděl jsem tam stát Galilea a jak Galileovi vyvstávala myšlenka k objevu dalekohledu. Pak jsem se začal zajímat: 'Ty 2% mozku vytvořily dalekohled a našich 98%, 100% mozku je výše, než ten dalekohled. Takže moje vizuální schopnost je mnohem lepší, než dalekohled, proto vodní molekuly mohly být viditelné.'"

Kromě toho, že se u někoho posílí vidění, jako je tomu u Sunyogi Umansankara, praktikující Sluneční jógy diskutují o tom, jak jim praktikování obohatilo životy. "Jsem Youngka z Malajsie, Kuala Lumpura. Před třemi lety jsem měl ošklivý problém s játry a doktor mi řekl, že mám 80% poškození. Toho dne jsem byl velmi skleslý. Vrátil jsem se domů, díval se na dokumentární kanál a objevil sluneční meditaci. Po deseti-denním kurzu jsem se necítil nemocný, neměl jsem žádné potíže. Cítím se za poslední tři roky vždy nabitý energií." "Myslím, že nejdůležitějším přínosem je, že to ze mě dělá šťastnější osobu a více se směji."

Ve videokonferenci Nejvyšší Mistryně Ching Hai hovořila také o mnoha výhodách, které slunce přináší, včetně možnosti stát se nezávislým na jídle díky hledění do slunce. "Miluji slunce. Zbožňuji slunce. Mohu zůstat na slunci celý den a když je příliš horko, jen se trochu přikryji látkou. Mohla bych se dokonce dívat na slunce v poledne, neublíží mi. Trochu se usměrní nebo se trochu zacloní, tak, že mě nebolí oči. Slunce je nádherná bytost. Miluji slunce napořád. Velmi slunce miluji a slunce miluje nás napořád. Vzpomínáte si, že jsem vám říkala, že se lépe cítím ve stanu, než ve velkém domě? Stále. Proč? Protože mám větší kontakt se sluncem, víc tam prosvítá a je tam méně překážek. Protože stan je příliš malý, když sedíte ve stanu, i když nejste venku na slunci, slunce svítí skrz. Cítíte se šťastnější. Když se díváte do slunce asi 10 minut ráno, nebo tak, brzy ráno, když slunce vychází a asi 10 minut – více či méně - více, ne méně – večer, když zachází. Někteří lidé to dělají, aby nemuseli už jíst., A o zdravotním prospěchu již víte. O tom jsem vám již říkala. Když se sluníme, léčí to mnoho nemocí a dokonce léčí naše psychické rozladění a taky deprese a to všechno. Vidíte, v některých zemích, kde je méně slunce, se cítí méně šťastni než v zemích, kde mají hodně slunce."

Sunyogi Umasankar se s námi podělil o znalost 29 čaker a s různými stádii na cestě Sluneční jógy. Toto poznání mu bylo odhaleno nesmrtelným Mistrem Mahavatarem Bábádžím během pobytu slunečního jogína Umasankary v Himalájích.

"Ve fázi samádhí, v té době je síla mysli vyšší než gravitační síla, takže v té době je naše tělesná hmotnost popřená. Naše životní síla vystoupí z těla, ale naše podvědomí bude připojeno, takže nebudeme mrtví, ale doktor by nám nezjistil puls, jako mrtvým. Doktor prohlásí, že jsme mrtví, ale my jsme stále naživu, můžeme se vrátit. Takže 'Sama-adhi' znamená, že jsme uvnitř i vně, jsme mikrokosmos i makrokosmos. Spojili jsme se, dostali jsme se do rovnováhy – to se nazývá osvícením. Ale Sluneční jóga nejen, že se nezastaví ve stádiu osvícení, Sluneční jóga tam začíná. Jóga je spojením mezi duší a nejvyšší duší, vnitřního kosmu s vnějším kosmem. V tu dobu jsme jen dosáhli spojení s vesmírem. Takže, Sluneční jóga tam začíná a existuje mnoho vyšších, vyšších stádií."

Lékařské vyšetřování prováděné Výzkumnou institucí Kaivalyadhama v Lonavle, Indii, to uzavřelo tím, že úroveň celkové fyzické zdatnosti slunečního jogína Umasankary se nezměnila po období, kdy byl nezávislý na jídle a že: "Dosáhl skutečnou kontrolu nad svou srdeční činností".

"Fáze, kdy jsme těsně po samádhí, je Amrit čakra – tím se míní, že můžeme přemoci hlad, můžeme přemoci také žízeň. To se nazývá Jivanmukta čakrou. Potom můžeme dosáhnout těla 'bez nemocí' – to znamená, že se nikdy neobjeví žádná nemoc. Potom je fáze Paramhansa – tím se míní, všude bude stejně. V tu dobu nikde nebudeme rušeni. To je fáze Paramhansa. Pak fáze Swatana, znamená žádné nepřátelství, včetně zvířat. Pak čakra Amar znamená, že naše tělo může být nesmrtelné, je to možné. Někteří lidé vědecké mysli přemýšlí, jak by to mohlo být možné. Víte, vibrace životního prostředí a vibrace tělesné-mysli se budou rovnat. V té době životní prostředí nemůže narušit naši životní sílu, takže životní síla nebude zničena energií z prostředí. Proto si toto tělo můžeme mnohem déle ponechat. Tomu se říká nesmrtelné tělo. Takže Maha Avatar (Bábádží), od kterého jsem se to naučil, je stále naživu, je minimálně 1500 let starý, předal mi dvakrát darshan v Himalájích. Přišel skrze světlo a to světlo začalo vibrovat a po této vibraci vyšel ve fyzickém těle, a jeho tělo bylo živé – a jeho oči se pohybovaly, jeho tvář se smála – a předal mi všechny tyto znalosti 29 čaker, co vám tady vysvětluji. Předal mi tento zákon tvoření vesmíru a proč toto tvoření začalo a jaké chyby děláme, proč jsme vytvořili globální oteplování. Všechny zákony stvoření a jak by mohly být chyby taky napraveny – všechno mě Bábádží naučil. Takže jsem za to velmi vděčný. Jsem velmi vděčný Mahaovi Avatarovi Bábádžímu, který mě učil, skutečně, je to jeho znalost. Takže potom, pomalu, pomalu můžeme dosáhnout úplného spojení se sluncem a měsícem. Takže fáze osvícení je velmi počáteční fáze pro Sluneční jógu. 'Fáze osvícení', tím se míní, když naše vnitřní kosmické světlo a vesmírné kosmické světlo se stanou jedním, dosažení rovnováhy, klidu."

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz