<< Zpět na základní stránku Petra


Programy vytvořené v Petrovi

Ukázkové programy (počet 158)

Následující programy jsou součástí plné instalace Petra (kterou je možné stáhnout zde). Všechny jsou v editovatelném stavu, tj. stačí je rozbalit do složky Program (v instalační nebo pracovní složce Petra) a otevřít v Petrovi.

Téměř všechny ukázkové programy jsou vícejazyčné, minimálně v češtině a angličtině. Výchozí jazyk, ve kterém se program zobrazí, závisí buď na nastavení jazyku v Petrovi (je-li spuštěn) nebo na jazyku operačního systému (přesněji, na zvoleném národním prostředí).

Všechny programy (158)

Programy členěné do kategorií:

3D grafika (27), Bojové hry (6), Hlavolamy (11), Hudba a zvuk (6), Komunikace (5), Kreslení (5), Matematika (16), Obrazárna (8), Pikaware (34), Pohádky (2), Psaní (5), Společenské hry (4), Systémové programy (5), Různé (24)

 

Rozpracované programy (počet 392)

Zde jsou programy, které jejich autoři nedokončili nebo z nějakého důvodu nemohly být uvedeny ve vzorových programech. Případně jsou uloženy v needitovatelném tvaru. Mohou být dobrou inspirací pro jiné programátory, nebo se může najít někdo jiný, kdo program dokončí. Často se jedná jen o nefunkční zárodky her.

Programy nejsou součástí instalátoru Petra. Programy jsou, až na označené výjimky, ve zdrojovém tvaru, tj. je možné je otevřít v Petrovi a upravovat. Některé programy jsou uložené v beta verzi Petra. Může se proto stát, že po novém uložení program přestane fungovat. Nebo Petr může zahlásit problém s jejich otvíráním, ale jsou ponechány pokud možno v původním tvaru a záleží na programátorovi jak si s nimi poradí.

Programy jsou často uložené ve starší verzi Petra - při spuštění ve Windows XP mohou přepnout klávesnici na anglickou. Pomůže uložení programu v nové verzi Petra.

Boleslav Horák (5), Dalibor Trebatický (1), Dan Townsend (1), David Němeček (156), Dominik Pacek (3), Filip Bártek (2), Frank Ostrander (2), Gemtree (7), Honzika (1), Jakub Honzík (1), Jana Baňková (1), Jaromír Horský (1), Jaroslav Knápek (37), Jaroslav Lédl (1), Jiří Tejkl (6), Jiří Vratislavský (6), Josef Davídek (1), Jožo Cenkner (1), Libor Hlaváček (2), Lukáš Turek (5), Macher (1), Miroslav Němeček (95), Miroslav Tejkl (1), Monika Němečková (7), Moravec (1), MTK (1), Petr Altman (3), Petr Daněk (12), Petr Kuklík (1), Petr Zapletal (1), Radim Pechal (1), Richard Mikulenka (9), Shubba Ravi (1), Singapur (1), Tomáš Belica (9), Tomáš Husek (2), Vojta Veselý (4), Václav Krmela (2)

Jiné programy

AWSM - Adwanced Wire Saw Machine, řezací stroj řízený aplikací napsanou v Petrovi.

Autor: Ing. Miroslav Němeček

Praha - Ovládací software (vytvořený plně v Petrovi) pro expozici "Model Prahy" v Království železnic. Na hlavní dotykové obrazovce se nachází ovládací menu s tlačítky, zobrazující informace o Praze. Aby se zajistilo zobrazení fotografií v true-color, spouští hlavní ovládací program okno pomocného (překryvného) programu, který přes hlavní aplikaci zobrazí barevnou fotografii pomocí 3D grafického rozhraní. Komunikace s pomocným programem probíhá pomocí UDP paketů. Dále hlavní program ovládá několik projekčních programů, nacházejících se na několika vzdálených PC, které promítají na model Prahy barevné obrazce. Komunikace probíhá opět pomocí UDP paketů. Zobrazený obsah lze plně definovat v konfiguračních souborech (na obrázku je pouze testovací obsah).

Autor: Ing. Miroslav Němeček

PicDev - vývojové prostředí pro jednočipové mikrořadiče PIC16F84. Zde je online dokumentace, program lze stáhnout v sekci Komunikace

Autor: Ing. Miroslav Němeček

Pidicraft - Svět z kostek, inspirováno hrou Minecraft.

Autor: Ing. Miroslav Němeček


<< Zpět na základní stránku Petra