Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 15:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Cef píše:
JUPÍ !!! JUPÍ !!! JUPÍ !!! - vitej u nas Antonine :).
Chces rict, ze uz jsi byl 8 dni na prane ? Nejedl jsi a soucasne neubyval na vaze, jel z caker ?:)


Díííky za přivítání. :heart:
Bohužel na váze jsem stále ubýval. I když se to potom dost zmenšilo.
Váha je jeden z mých ,,strašáků" (a taky to straší okolí).

Ale jak nádherně píše ve své knížce J.M. Werdin. I neúspěšný pokus nás posouvá vpřed.
A co se nepodaří dnes není třeba odsuzovat.
Není to boj s tělem, ale souznění.
A já prostě zatím zcela nesouzněl.
Ale myslím si že nějaké dílčí výsledky mám.
;-)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Panda Hodnocení: +1
čtv 02.08.2012, 07:40
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
Taky tě vítám :) Jak píšeš váha je strašák i pro mne. Teda spíš je to strašák pro moje okolí a moje okolí se stává strašákem pro mne...

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


Hodnocení: 0
čtv 02.08.2012, 12:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Razík píše:
Taky tě vítám :) Jak píšeš váha je strašák i pro mne. Teda spíš je to strašák pro moje okolí a moje okolí se stává strašákem pro mne...

Jo, jo, to je přesně ono. Díky za přivítání.
Četl sem v diskuzi na předchozích s stránkách, že jsi měl při návratovce problémy s vyprazdňováním.
Mám takovouto zkušenost:
Při jednom půstu jsem dostal v noci křeče do lýtek. Co s tím?
Napadlo mě nedostatek hořčíku. Tak jsem si koupil dologran a preventivně jsem jej při návratovce užíval a křeče už se neukázaly.
Při tom jsem ale zjistil, jako vedlejší ,,produkt" , že nádherně funguje vyprazdňování. Já, kterej jsem měl problémy v minulosti se zácpou, jsem běžně chodil na ,,velkou" 4 x denně.
Takže moje zkušenost je taková (někde jsem se to potom i dočetl) , že dostatek hořčíku pozitivně ovlivňuje peristaltiku střev a tím i vyprazdňování.
A taky samozřejmě dostatek vody.
:mrgreen:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 02.08.2012, 19:04
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
Ty problémy byly, protože jsem jedl moc velké porce a travení se asi nestihlo pořádně nastartovat:)
Jinak ty křeče do lýtek jsem měl taky hodně, často mě to i budilo, ale u mě to přestalo samo. I bez potravinových doplňků...

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


Hodnocení: 0
čtv 02.08.2012, 20:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Jednou v noci, při pokusu o přechod na nejezení (už jsem dělal 3 pokusy) jsem cítil, že křeč do lýtka opět přichází.
A to už jsem se naštval a pořádně jsem tomu svýmu tělu vyhuboval. Tak chceš přejít na výživu pránou, tak koukej aspoň trochu toho hořčíku z prány do těch lýtek dostat.
A tělo se leklo a ten hořčík poslalo. Křeče se nedostavily. 8-o
Jestlipak ty naše tělíčka nejsou moc zhejčkaný. Možná by jsme měli být více důslední v tom co děláme.
Nikoli násilí, ale důslednost.
O tom se hezky rozepisuje pan Werdin ve své knížce. :sun:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Lenuška Hodnocení: +1
čtv 02.08.2012, 22:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu

Registrován: úte 14.08.2012, 09:37
Příspěvky: 1

Reputace: 0
ahoj vsetkym rad by som sa zoznamil s niekym kto uz funguje na prane ja som nejedol18 dni a mam v plane sa do toho pustit znova rad sa podelim so skusenostami z inymi ludmi ktorych tato tema zaujima dakujem


Hodnocení: 0
úte 14.08.2012, 09:41
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
dodasi vítej. Mám ale obavu, že přímo s pránistou se nesetkáš. Obvykle ti co žijí jen z prány, tak se stáhnou do ústranní a nedávají o sobě vědět (zřejmě je to součást duchovního vývoje).

Pokud na to jdeš přes půsty, jsi na dobré cestě a pro ostatní bude přínos když budeš psát o svých pokrocích.


Hodnocení: 0
úte 14.08.2012, 11:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci

Registrován: čtv 28.02.2013, 13:29
Příspěvky: 3
dosažený půst 3 dny
Reputace: 0
Panda píše:
Doporučené délky půstů jsou stanové podle událostí, které se v těle odehrávají. Není sice nutné doby dodržet (a navíc se mohou u různých lidí lišit), ale jsou doporučené pro lepší využití půstu. Obvykle každou etapu člověk prožívá jinak a je vhodná pro jiné účely. (snad nenapíšu moc nepřesností, už si teorii moc nepamatuju :-) )

1 den - pro odlehčení organismu, např. po nevhodné stravě z předešlého dne, je to takový malý úklid největšího odpadu a lidé často zařazují pravidelné "jedničky" každý týden.

3 dny - organismus čerpá z pohotovostních zásob. Projevuje se pocitem hladu a slouží k pročištění trávicího traktu.

7 dnů - kolem 3. dne se snižuje produkce kyselin v žaludku, klesá pocit hladu, začínají se spalovat tkáně, stoupá acidóza. Je to poměrně klidné období, překonala se doba hladu z prvních 3 dnů, ale ještě nepřišla první krize. Slouží k očištění jater a žlučníku.

14 dnů - kolem 10. dne (ale může přijít např. i 6. den) přichází první acidotická krize = dočasné nadměrné zvýšení kyselosti v organismu. Její překonání vyžaduje zvýšené úsilí, půstař může sklouznout k předčasnému ukončení půstu, což by byla chyba. Půst je lépe ukončovat plánovaně, protože jinak si člověk přestává věřit, má pocit selhání, začne na této hranici končit pravidelně a nikdy se nedostane už dál. 14 dnů je rozumná hranice mezi 1. a 2. acidotickou krizí.

21 dnů je asi tak doba druhé krize, pro takto zkušené půstaře už není problém, spíš si jí oddělují další stadium půstu.

40 dnů je doporučené maximum, za které by člověk (s běžnou hmotnosti a tedy zásobou tkání) už běžně neměl jít, aby se nedostal pod kritickou váhovou hranici. K delším půstům je už potřeba buď mít tukové rezervy (lidé s nadváhou) nebo zásobování pránou.


Ahoj, jsem naprosty zacatecnik. Zatim jen vyloucil patky (po ctvrtecni veceri nasleduje sobotni snidane) plus jednou mesicne 3 dny. Spis krotim vahu a trenuju rodinu na to, ze obcas proste nejim. Mohu se zeptat na ty doby ? Proc po 3 dnech je hned 7 ? To je vic nez dvojnasobek. Nebylo by vhodne vlozit i 5 dni ?

_________________
Jarda


Hodnocení: 0
úte 05.03.2013, 16:51
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
To jsou jen zajímavější doporučené hranice, kdy se v organismu něco znatelnějšího mění, ale samozřejmě je není nutné dodržovat a je možné držet jakoukoliv délku.


Hodnocení: 0
úte 05.03.2013, 17:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu

Registrován: čtv 18.07.2013, 13:59
Příspěvky: 1

Reputace: 0
Zdravím, mal by som záujem o prechod na pránickú výživu. Už pol roka som vegetarián. Mám pocit že som už prirpavený začať s 21 dňovým procesom ale bojím sa jednej veci.
Henri Monfort na jednej prednáške povedal že mal 120kg a po procese vážil 90kg.(Momentálne má 75kg a toto číslo sa už uňho nepohlo) Moja momentálna váha je 65kg a bojím sa že by moje telo nevydržalo pokles dajme tomu 10kg kilogramov. Neviem si predstaviť že by som mal 50kg pre boha. Ako to je to teda s tou váhou ? Môžem sa bez strachu pustiť do toho ?

Ďakujem za odpoveď.


Hodnocení: 0
čtv 18.07.2013, 14:12
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Vítej Ravn :-) .
Otázkou je, jestli jsi skutečně připraven, nebo jestli v sobě živíš falešnou ideu vlivem přednášek Henriho Monforta. :-| Už jen to, že máš strach (byť z váhy - taky jsem měl) není asi nejlepší ukazatel. Ale musíš vědět sám co cítíš.
Možná by nebylo marné zkusit půst, a uvidíš jak budeš reagovat - třeba to bude v pohodě nebo zjistíš, že je všechno úplně jinak. Nebo přejít na veganskou stravu, popř. oboje. :-)
Asi jsem Ti nedal odpověď jakou jsi očekával, ale nenech se odradit od konečného cíle... :)


Naposledy upravil Dave dne čtv 18.07.2013, 19:57, celkově upraveno 1

+Panda, +lva Hodnocení: +2
čtv 18.07.2013, 16:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
ravn píše:
Zdravím, mal by som záujem o prechod na pránickú výživu. Už pol roka som vegetarián. Mám pocit že som už prirpavený začať s 21 dňovým procesom ale bojím sa jednej veci.
Henri Monfort na jednej prednáške povedal že mal 120kg a po procese vážil 90kg.(Momentálne má 75kg a toto číslo sa už uňho nepohlo) Moja momentálna váha je 65kg a bojím sa že by moje telo nevydržalo pokles dajme tomu 10kg kilogramov. Neviem si predstaviť že by som mal 50kg pre boha. Ako to je to teda s tou váhou ? Môžem sa bez strachu pustiť do toho ?

Ďakujem za odpoveď.


Také já Tě zdravím Ravne (?) , víš obecně se říká, že člověk, který se ptá zda něco zvládne, tak že ještě není připraven. Já patřím k těm lidem, kteří si jdou svou vlastní cestou k přechodu a to krůček po krůčku přes nejrůznější očisty a to už téměř rok a půl. Tak to dělal i Henri, svou váhu snížil v rámci provádění nejrůznějších očist, protože trpěl nejrůznějšími onemocněními a chtěl se jich zbavit právě prostřednictvím půstů. K přechodu na pránu se dostal až když měl za (tuším) sebou rok a půl nejrůznějších půstů. Nepíšeš, jestli máš nějakou zkušenost s půsty a s poklesem váhy během půstů. Dave Ti dobře radí, vyzkoušej půst a uvidíš. Víš, četla jsem různé příběhy, kdy se lidé snažili přejít na pránu a po třech týdnech zjistili, že to prostě není pro ně ideální. Jak říká Henri, na vědomé úrovni to neovlivníš, pokud na to nejsou všechna Tvá těla připravena, tak Ti nezbývá nic jiného než začít znovu jíst. Možná jsi také na některé jeho přednášce slyšel, jak vypráví příběh o člověku, který byl mistrem nějakých bojových umění a 25 let byl vegetariánem, no a při přechodu a pránickou stravu, mám pocit že pátý den, se v něm probudil tygr a měl neskutečnou potřebu sníst maso a cítit tu krev...... no a tak si šel to maso koupit. No a na pránu nepřešel.


+Dave, +Panda Hodnocení: +2
čtv 18.07.2013, 19:45
Profil ICQ

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Zdravím ravn ... Jak psali Dave a Iva, do těchto oblastí je třeba se pouštět až když si je člověk jistý tím co dělá. Nejdříve dobře zvládnout půsty, od krátkých po delší, protože 21denní přechod není v podstatě nic jiného než půst.


Hodnocení: 0
pát 19.07.2013, 21:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Mirku, Monfort v knize několikrát zdůrazňuje, že přechod na pránu není půst, že je to jen jiná forma výživy.
Ale samozřejmě je otázkou, kolika lidem se to hned napoprvé povede, takže půsty jsou dobrá zkušenost. Jak píše Iva, Monfort dooručuje provádět půsty minimálně rok a půl předtím, ale jen jednodenní až třídenní.


Hodnocení: 0
sob 20.07.2013, 07:52
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Právě, že pokus o přechod je přechodem jen ve velmi malém procentu, pro většinu lidí je to běžný půst a proto musí mít dostatečné zkušenosti s půsty, např. aby věděli jak po neúspěšném přechodu provést správnou bezpečnou návratovku, jinak se může takový pokus o přechod stát dost nebezpečnou záležitostí. Když se někteří hazardéři po 21 dnech hladovění začnou opět cpát hamburgery, tady už jde o život, ať už si tomu říkají jak chtějí. Měl by si být jistý tím co dělá, vědět jak se z neúspěšného pokusu o přechod vrátit bezpečně zpět.


+Dave Hodnocení: +1
sob 20.07.2013, 16:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Začátečníci a zájemci o přechod na pránu

Registrován: ned 07.10.2012, 15:16
Příspěvky: 25
dosažený půst 21 dnů
Reputace: +1
Souhlas, ale doplnil bych ještě toto.
V jedné z besed na youtube Henri Monfort říká, že organizované přechody začal dělat před pěti lety a tenkrát se to dařilo asi třetině lidí. Od té doby se ta úspěšnost zvyšovala. Posledně (v roce 2011) se prý podařilo přejít už 98 procentům lidí.

Jak je tu zmíněno,že pránická strava není půst...
Na přednášce v Pardubicích se prý řešil dotaz z publika ohledně půstů. Někomu, kdo bez problémů držel řadu dlouhých půstů se stále nedaří přejít na pránickou výživu... Monfort mu tam prý odpověděl, že jeho tělo není schopno přejít právě kvůli těm dlouhým půstům, které držel. Bylo to něco ohledně strachu těla z nejezení...

Na té přednášce jsem nebyl, slyšel jsem to od známého. Třeba tam někdo byl a upřesní to. Ta myšlenka mě zaujala.
Může to být ale také tak, že Henri uznává to, čím si sám prošel a protože dlouhé půsty nedržel, tak je prostě moc nepodporuje.


Hodnocení: 0
pon 22.07.2013, 11:59
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz