Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 10:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Naozaj deníček - Mirec

Registrován: stř 02.01.2019, 19:51
Příspěvky: 7

Reputace: 0
Panda, vidím to ináč.
Skúsenosti reálnych ľudí môžu byť veľmi nápomocné. Práve aj to, že človek vidí, ako sú tie skúsenosti jednotlivcov odlišné, mu pomôže dospieť k tomu, že je to ozaj individuálne a že tie všeobecné návody slúžia len ako taká základná osnova alebo inšpirácia, nie ako presné pravidlá. Napríklad mne dali oveľa viac skúsenosti a príbehy ľudí než nejaké základné informácie a inšpiračné návody. Ono v podstate tie skúsenosti ľudí sú práve tými základnými informáciami a inšpiračnými návodmi - založenými na skúsenostiach.


Hodnocení: 0
pát 09.04.2021, 15:50
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Naozaj deníček - Mirec
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ano, to taky. (to není v rozporu)


Hodnocení: 0
pát 09.04.2021, 21:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Naozaj deníček - Mirec

Registrován: úte 16.03.2021, 20:48
Příspěvky: 25

Reputace: +6
Ahoj Pando, Mirku.
Vlastne to, čo píšeš cítim tiež tak nejako. Niet nad vlastnú skúsenosť. A všetko potrebné poznanie už máme v sebe. Ani neviem, prečo som sa tu tak rozpísal, inak nie som tak veľmi zdieľny :)
Ale vlastne viem.
Práve končím inú, 90-dňovú aktivitu. Ktorá ma k pôstu priviedla. Ide o "Exodus 90". A toto 90-dňové duchovné cvičenie je založené na troch pilieroch: modlitba, askéza, bratstvo. Bratstvo v zmysle pravidelných týždenných stretnutí (i keď v tejto situácii len virtuálne), vzájomného zdieľania a podpory. Človek vidí, ako to ide ostatným, cíti spolupatričnosť niekam, podporu a že na to nie je sám. A je to fakt dobré. Sila.
A tiež, keďže som nikde nenašiel podrobný návod na návratovku, "kuchárku" či receptár - nápady, čo si dať, špeciálne túto dôležitú časť pôstu som pocítil nutkanie podrobne zaznamenať.
Myslím, že deníček k najbližšiemu pôstu si budem viesť svoj súkromný. A sem zazdieľam už len taký sumár, výsledné pocity, skúsenosti, poznania.
I keď, každý si tvorí svoju realitu sám. Myslím tým, že pri tejto mojej 15 som sa stretol len a len s pozitívnymi reakciami okolia.

Ak to ale "tu a teraz" dovedie niekoho so záujmom o spoločnú podporu pri 21, so začiatkom povedzme od 1. piatku mesiaca máj/květen (7.5.2021), niekoho, kto už má za sebou aspoň 7, je ochotný sa od teraz v rámci prípravy postiť piatky a má aspoň mierne športové pozadie (to sú také všeobecné odporúčania pred dlhším pôstom), budem rád, ak na to budeme viacerí.


+Panda Hodnocení: +1
ned 11.04.2021, 19:46
Profil
 Odkaz na příspěvek 21

Registrován: úte 16.03.2021, 20:48
Příspěvky: 25

Reputace: +6
Tak tá 21 od 7.5. do 27.5. i následná návratovka sa podarila.
Posledný týždeň pôstu a prvý týždeň návratovky opäť slabosť a pocit chladu. Dosť som schudol. Poctivá návratovka.

Z mnohých stravovacích predsavzatí (ako jesť len 2x denne; množstvo nie väčšie ako miska zo spojených dlaní; len RAW stravu; ...) mi doteraz zostalo už len zopár. Ako že na raňajky vždy ovocie (s vločkami) a pri každom jedle mať >50% RAW zeleniny/ovocia).

Hovorí sa, že 21 dní celkom vyčistí. No moč som mal stále nažltlý, ani v 21. deň nebol ako čistá voda.
Zvykol som si na pitie destilovanej vody. Najprv som ju kupoval, no už si destilujem sám doma. A som rád, že do seba nedávam to, čo zostáva na spodku toho hrnca.
Pred pôstom mi nebolo vyslovene zle. No teraz po som si všimol, že ani po fyzicky namáhavej práci ma nebolí chrbát. To som predtým tak nemal, boľavé kríže po námahe boli už "normál". No a teraz zrazu sa vrátil ten zdravý normál, že chrbát proste nebolí.

Teraz si užívam dary záhrady, čerešne, egreše, marhule, ... onedlho paradajky, paprika, slivky, ...
No a keď to pojeme, teším sa na jeseň na ďalší pôst. Rád by som okúsil 40, no podľa posledných skúseností myslím, že to bude skôr "21 s možnosťou predĺženia".

Zdravím všetkých. Fandíme si.


+Panda Hodnocení: +1
pát 16.07.2021, 13:19
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Naozaj deníček - Mirec
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Moč neznamená stupeň pročištění. Při půstu se odbourávají tkáně a tak vždy musí být v moči odpadní látky (minimálně sůl, nutná k funkci vylučování moči ledvinami).


Hodnocení: 0
pát 16.07.2021, 13:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz