Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 13:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek HiMoon

Registrován: pát 11.05.2018, 13:01
Příspěvky: 2
vegetarián dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: 0
Zdravím vás. :-) Tak si sem dám deníček aj ja. 1-3 pôsty tu nejdem rozpisovať. Niekedy bolela hlava, inokedy nie. Návratovky na naparenej zelenine, neskôr ovocie a ako posledné jedlo nesolené, varené zemiaky s petržleňom a cibuľkou.

Teraz mám svoju prvú sedmičku.
Mám 29, som chudšej postavy, ale nie vychudnutý. Sedavé zamestnanie aspoň čiastočne kompenzujem dennou rýchlou chôdzou (0,5 - 1 hod) a cca 2x za mesiac turistikou.
Pôstujem hlavne kvôli zlepšeniu zdravia. Mám po operácií nosných dutín a problémy pretrvávajú (zatiaľ v miernejšej forme)
Liečim sa so žilami: Varixy v pokročilom stave a bercové vredy (preliečené)

Počas celého pôstu som v práci (snažím sa viac hýbať v prestávkach)
Pijem kojeneckú vodu s najnižším množstvom minerálov. Vyradil som zubnú pastu, aby som nedráždil chute.

1 deň - Normál. Všetko v pohode. Hlava tentokrát nebolí. Cítim hlad (nemal som deň vopred prípravu-tak to poznať)
2 deň - Trochu menej energie ale stále OK. Hlad je menší. Problematické dutiny pracujú - viac vylučujem hlieny
3 deň - Cítim sa unavenejší a mám výraznejší hlad. Dutiny sa trochu skľudnili
4 deň - V noci krče v nohách a buchanie srdca (akoby nevládalo) - podarilo sa rozdýchať. Mám málo energie, zadýcham sa aj pri miernej chôdzi. Hlad necítim. V práci začali bolieť stehna a kolená … po prechádzke sa cítim lepšie.
5 deň - Nad ránom len jeden kŕč v nohe. Energicky som na tom lepšie ako posledny deň. Hlad sa nedostavil. Mení sa chuť v ústach, ale jazyk je bez povlaku. Pobolievanie v nohách podobné silnej svalovke v práci pokračuje. Viac sa snažím hýbať - pomáha to. Voda už má nepríjemnú chuť, večer trochu nevolnost a nepríjemý pocit v žalúdku (žeby záchvev hladu??)
6 deň - Noc bez krčov. Ráno stolica. Energia rovnako ako 5 deň. Povlak na jazyku nemám, chut v ustach je rovnaká, ale nie po acetone. Nohy už neboleli. Napriek únave mám problém zaspať, ale teplá sprcha pomohla.
7 deň - Okrem miernemu poklesu energie všetko v poriadku. Ráno stolica. Aj dnes sa mi motá hlava pri vstávaní (ako po minulé dni). Nemám povlak na jazyku, ani acetonový dych. Občas cítim nevolnosť od žalúdka. Opäť nemôžem zaspať, neviem myslieť na iné ako na jedlo :remorse: Mám nepríjemný pocit v bruchu, no už neviem rozlíšiť, či ide o hlad alebo je v tom niečo iné. Spím cca 3 hodinky.


Postrehy:
- Musím sa behom pôstu viac hýbať. Do najbližšieho dlhšieho pôstu plánujem zlepšiť kondičku a nabrať trochu na váhe.
- Plánujem si zaobstarať destilovanú vodu. Dalo sa to celkom aj s kojeneckou, ale možno spomaľuje priebeh pôstu, keďže sa acidická kríza nedostavila a neviem či došlo k úplnému zastaveniu trávenia. Teším sa potom na porovnanie priebehu s destilkou.

Čo sa zlepšilo? Jemné popraskané cievky na nohách sa trochu zhojili, večer som nemal opuchnuté nohy ako to býva u mňa zvykom, Zlepšili sa dutiny - nie sú bolestivé, ikeď problém pretrváva ...uvidíme čo s tým spravia dlhšie pôsty na destilke.

Teraz však zaradím jednodenné pôsty a zlepším kondičku.
Držte palce, začínam návratovku. :delicacy: Snáď to nepreženiem. :-D


Hodnocení: 0
ned 08.07.2018, 17:57
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz