Breatharián.eu
https://breatharian.eu/forum/

Karin
https://breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=3&t=641
Stránka 1 z 1

Autor:  Karin [ pon 04.02.2013, 15:03 ]
Předmět příspěvku:  Karin

Zdravím,

jsem tady nová, ale s půsty si hraju už asi dva roky, mám za sebou bezpočet jedniček, pár trojek a jednu sedmičku, takže nějaké zkušenosti už mám, ale ráda bych pokročila. Nemám ambice stát se breathariánem, alespoň tedy cítím, že ještě v tomto životě k tomu patrně duchovně nedospěju :-D , moje cesta vede zatím jinudy, půsty beru jako úžasný preventivně-léčebný prostředek a s tím jsem s nimi také začala, ale záhy jsem si uvědomila, že mají i velikou duchovní sílu...
Fóra chodím hlavně číst, většinou nemám potřebu zapojovat se do debaty, raději čtu o zkušenostech zkušenějších, já sama se nepovažuju za bůhvíjak zkušeného půstaře, takže raději "poslouchám." Ale sem tam taky něco přidám. Chtěla jsem se zapojit do fóra na pust.cz, ale to už umřelo, tak jsem ráda, že jsem to našla tady.

Mám jednu hlavní nejasnost ohledně půstu. Jde o přechod na endogenní výživu. Čím se tento přechod může zkomplikovat? Např. Malachov v jedné ze svých knih zmiňuje, že postícím se pacientům na jedné ruské klinice dávali šípkový čaj. A i jinde jsem párkrát narazila na zmínku o tom, že někdo kromě vody sem tam požil i něco jiného, ne přímo potravinu, ale třeba mátový čaj nebo tak. Přitom běžně se uvádí, že při půstu kromě vody naprosto nic. Tak nevím... Dojde i při tom občasném šípkovém čaji (apod.) k přechodu na endogenní výživu? Nebo ne? Nebo je to individuální? A co když si člověk vezme třeba prášek na spaní? (O tom se taky zmiňuje tuším Malachov, že na některých klinikách dávají hladovějícím pacientům pilulky na spaní nebo kozlíkové kapky, ale on sám to nepodporuje) Vím, že léky při půstu působí mnohem silněji, ale mně jde teď čistě o ten mechanismus přechodu na endogenní výživu - jestli může nebo nemůže být tímto narušen, v čem přesně spočívá a co ho může a nemůže narušit... Doufám, že mi rozumíte :)

Autor:  Panda [ pon 04.02.2013, 15:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Karin vítej. Nevadí že breathariánství není Tvým cílem - ono je to tak totiž správně. Je to jen vedlejší efekt duchovního postupu. Když to někdo považuje za svůj cíl, je to jen zkratka, která ho ale moc daleko nepřivede.

Autor:  Cef [ pon 04.02.2013, 15:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Ahoj, vitej :-).
Jednoduse - muze a taky narusi. Pust = voda+nic:).
To co zminuje Malachov jsou specielni pristupy na nekterych klinikach v Rusku a nenazyval bych to pustem, proto taky sam uprednostnuje pust s vodou:).
Cokoli ma co delat s jidem Ti rozjede znovu zaludek a koncis s pustem, i kdyz tomu tak rikas i nadale.
Jedna se uz o dietu (cajovou, juicovou, jakoukoli) protoze uz i piti je jidlo.
S leky v pustu zkusenosti nemam, jen obecne pravidlo jako Ty (ze se ma ubirat na davkovani az vysadit).
Pust.cz je dobry zdroj informaci, staci se jich pridrzet a nic nepokazis, ostatne nejakou svoji zkusenost uz odtud mas:).

Autor:  Panda [ pon 04.02.2013, 15:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Myslím že se to netýká jen jídla, ale i chuťová dráždidla (včetně vyžvýkané žvýkačky) aktivují trávení a přepínají ho do jiného režimu.

Autor:  Karin [ pon 04.02.2013, 15:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Díky :)

Pando, ale takovým dráždidlem může být i vůně jídla... I ta vůně může vyvolat sekreci slin, což už je v podstatě součást trávicího procesu...
Přiznám se, že v otázce přechodu na endogenní výživu nemám vůbec jasno :lol:

Autor:  Panda [ pon 04.02.2013, 15:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Po několika dnech půstu mě vůně jídla už nedráždila, ale naopak uspokojovala a zasycovala. Zřejmě proto, že jídlo je především psychická potřeba.

Autor:  Karin [ pon 04.02.2013, 16:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Začíná mi to docházet. Ve stadiu potravinové excitace (kdy i myšlenka na jídlo člověka dráždí) k přechodu na e. v. přece nedochází, to až pak, když už člověk při pomyšlení na jídlo neslintá... :)
S těmi bylinkovými čaji to asi bude podobné - jakmile to dráždí chuť, tak to není pro půst dobré. Možná tohle je to jednoduché vodítko, k němuž jsem chtěla dojít. Jen by mě ještě zajímalo, jak je to s těmi léky. No ale když spolknu tabletu nebo kapsli, tak se musí taky strávit. Takže léky asi taky ne... Hm, já k tomu dojdu časem sama :) A jak by to bylo v případě parenterálně podávaných léčiv, které trávení obcházejí? (Třeba injekce).
Jenom teoretizuju. Samozřejmě, že pokud se chce člověk postit a očistit, tak do sebe žádnou chemii cpát nebude. Mě jen zajímá ten proces přechodu na endogenní výživu, jeho podstata, mechanismus... Ale nikde jsem o něm nic podrobnějšího nenašla. V odborné lékařské literatuře se o tomhle člověk samozřejmě nic nedozví, v literatuře o půstech to také není moc podrobné...

Autor:  ABCD [ pon 04.02.2013, 16:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Ahoj Karin , vítej.
zeptám se dokážeš vyjádřit čemu na přechodu na edogenní výživu nerozumíš? ;-)
jde o význam slov nebo mechanismus - co se v těle při přechodu děje?:-)a kdy se to děje?

Autor:  Panda [ pon 04.02.2013, 16:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Četla jsi Partykovou? Ta mechanismus vysvětluje docela podrobně.

Z mých pozorování ten přechod není tak ostrý jak se uvádí. Tabletka si myslím že spouští trávení mnohem méně než chuťová dráždidla. U ní je ale problém se zvýšenou citlivostí organismu, proto se zvyšujícím počtem dnů je potřeba i snižovat dávku (uvádí se až na 1/10). Stejné to bude i s injekcemi - vliv na trávení bude zanedbatelný, ale vliv na organismus velký (proto je nutná jen stopová dávka).

Autor:  ANTONÍN [ úte 05.02.2013, 06:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Karin píše:
Začíná mi to docházet. Ve stadiu potravinové excitace (kdy i myšlenka na jídlo člověka dráždí) k přechodu na e. v. přece nedochází, to až pak, když už člověk při pomyšlení na jídlo neslintá... :)


Toš vitaj Karin a buď tu jako doma. :flower: :heart:
__________________________________
K tomu ,,slintání".
Nejen já, ale i další půstaři praktikujeme ,,přičichávání“ k jídlu ostatních :idea: . Pokud tedy stoluju (pochopitelně s hrnkem vody) v době půstu s rodinou. A už si na to zvykli. ;-)
Jídlo není ,,zlé“. A člověk si ho přece užívá i jinak, než jen tím, že ho nacpe do žaludku. :fruit:

A mám dojem, že se tím žaludek nenastartuje. Moje logika mi říká, proč by to dělal, když nemá důvod. Tělíčko je určitě chytřejší, než si myslíme a možná i než tušíme. O:-)

Autor:  jardeur [ pát 08.02.2013, 11:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Hoj Karin )

s endogenni vyzivou to chapu ja asi tak : fyzicke telo je de facto motor, aby mohlo existovat potrebuje energii,,,odnekud.
k tomu ma dve palivové nádrze ....jednu do ktery hazime neustale jidlo,,telo to nejak zpracuje (a nebo taky ne a vyhodi ))))
a na to jede,,,pak ma druhou nadrz vnitrni ...prepina mezi obema postupne ( u kazdeho je to individualni a mene ci vice skokové)
cili az mu zacne dochazet ,,uhlí" v nádrzi zvane jidlo ...pomalu prepina ventil na nadrz ,,vnitrek" az z ni pojede casem uplne ..
u kazdeho je to otvirani ventilů jine...casem se po opakovani pustu se to vyladi ...ze zacatku jdou ventily ztuha )))

ono totiz nacpany lednicky mame poslednich 50 let , predtim mnoho tisic let bylo bezne, ze jidlo bylo jen obcas, kdyz clovek neco dohonil,
ci nasel ...coz v zime nebyla zrovinka sranda a pri neurode ses musela v unoru rozhodnout zda zbaštit sadbu na pristi rok ci mit 1-2 mesice hlad
pokud si v lese nedobehla a nezakousla veverku )))) :delicacy:

a casem se do toho priplete jeste 3. vetsi nádrzka a ta se jmenuje vesmir a ventilky od ní se jmenujou čakry,,,,a pri delsich pustech se zacnou
rozhejbávat i oni...a to je potom teprv zazitek ))) :innocent:

cili to je moje ponekud technicke chapani ....kdyztak me frantisek(CEF) opravi )))

Autor:  Cef [ pát 08.02.2013, 16:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vstup do půstu

Neni co, daval pozor, uplne presne receno obrazem:).

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/