Na hlavní stránku  
Právě je stř 26.06.2024, 03:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Tak si tu spravím aj ja svoj denníček. Pozrel som si logosov a to ma presvedčilo. Komunikácia v tejto komunite je mi sympatická, dúfam, že zapadnem. K pôsteniu som pričuchol prvýkrát niekedy na jar tohoto roka. Mám pár rokov pred 40kou a dlhšiu dobu ma obťažujú rôzne zažívacie potiaže. Začiatkom tohoto roka sa moje subjektívne pocity natoľko zhoršili, že som začal hľadať rôzne alternatívne riešenia (keďže na klasických lekárov veľmi nedám), až som sa dopracoval sem. V tom čase som upravil stravu a začal som s jednodennými pôstami. Dokonca som zaradil jeden trojdenný. Všetko to prebehlo bez väčších potiaží. Ako som už inde písal, dlhšie pôsty som nezaradil len kvôli rešpektu pred pôstom a spoločenským "okolnostiam". Po tomto očistení sa mi môj subjektívny stav natoľko zlepšil, až som sa na všetko absolútne vydlabol. Bolo mi tak výborne, až som začal opäť fajčiť, piť alkohol a jesť piate cez deviate. Výsledok môjho úspešného ťaženia na seba nenechal dlho čakať a hop po pár mesiacoch som opäť tu. :)

Takže som si pred pár týždňami zaradil asi dva jednodňové pôsty a momentálne sa nachádzam v 3. dni pôvodne 3dňového pôstu. Píšem to tak preto, že si myslím, že by som mohol kľudne skúsiť aj 7dňový, ale ako tu viacerí písali, môžem ukončiť aj skôr. Takže tomu nechávam voľný priebeh. Viac ako 7 dní by som ale nechcel. Máme tu predsa naše číselné zákonitosti... :)
Ak ho porovnám s tým predošlým, tak tento prebieha o niečo ťažšie. T.j. pociťujem väčšiu psychickú aj fyzickú únavu a dnes poobede som začal pociťovať väčšiu potrebu sa najesť. A je mi strašná zima od nôh. Tie horšie stavy sa snažím prekonať spánkom. Prvé dva dni prebehli bez potiaží, dokonca som bol každý deň športovať - futbal v telocvični. Jeden deň hodinku, druhý dokonca dve. Tomu prisudzujem aj tú väčšiu únavu v tretí deň. Čo je zaujímavé aj pri prvom aj pri tomto 3D pôste mi výrazne zožltli bielka. Ešte z mladosti mám zistenú slabšiu funkciu pečene a v poslednom čase pred pôstom som niekde v jej okolí pociťoval hlavne zrána tlaky. Tam je toho samozrejme viac pokope - žlčník, pankreas. Takže sám neviem a som zvedavý na ďaľší priebeh aj na stav po.
Ak niekto viete niečo o tých žltých bielkach, napíšte.


Naposledy upravil Gordon dne úte 11.12.2012, 21:32, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 20:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Pri týchto dlhších pôstoch mám oveľa väčšiu chuť zaoberať sa samým sebou. A ono asi o tú duchovnú stránku asi fakt dosť pôjde, ak chcem vydržať dlhšie. A bude treba nejaké techniky ako zamerať koncentráciu na niečo iné ako hlad či iné telesné pocity. Nebude mi stačiť len to odhodlanie ako najvyšší cieľ, treba aj také operatívne barličky, ktoré ma udržia v odhodlaní. Dnes som v tomto smere urobil chybu, príliš dlho som ostal v kancli a tá monotónnosť ma dosť "zabila". Ok, zajtra vyskúšame nejaké rozptylovače. :)


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 21:29
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
Při půstu je důležité se dostatečně zaměstnat, aby psychika vůbec neměla čas přemýšlet že drží nějaký půst.


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 21:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Přesně tak, jen upřesním, je třeba se dostatečně zaměstnat a zaplnit tak vzniklou „prázdnotu” po vynechání jídla. Ideální čas nastudovat vše potřebné okolo půstu.


+logos Hodnocení: +1
úte 11.12.2012, 22:33
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Vypĺňam: mletím maku. Asi nie tá najsprávnejšia voľba. Momentálne môžem tvorbou slín konkurovať môjmu štvornohému priateľovi. Dúfam, že to nenaštartuje trávenie. Aby ten pocit hladu nebol ešte silnejší.


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 23:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Ahoj, ak si si precital moj dennicek, tak sa mozes poucit. A hlavne studuj a studuj, tak ako radi Petr, co najviac veci okolo postu. Cim dlhsi post planujes, tym viac vedomosti o tom by si mal mat. Ja som do toho isiel bez vedomosti a to bola moja chyba, ktorej som sa ja dopustil, tak sa jej skus vyvarovat.
A poradil by som vybrat si jeden den v tyzdni, kedy prestat jest a nech to tak funguje niekolko mesiacov za kazdych okolnosti, kym sa ti to stane prirodzene. Na postovanie jedneho dna v tyzdni nepotrebujes ziadne vedomosti, staci iba ten den nejest.


Hodnocení: 0
stř 12.12.2012, 10:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
... ale ostatní dny v týdnu nepřejít k přejídání, jinak se všechny pozitivní účinky půstu nulují. Nejlépe začít jíst až někdy k poledni. Když je člověk odpočatý z noci tak nepotřebuje přísun energie, proto bývá problém s přejídáním k večeru, kdy je člověk už unavený. Což znamená potřebu dostatku spánku, tím se čerpá energie, při nedostatku spánku se snadno sklouzává k přejídání aby se dohnala chybějící energie. Pro vydatný spánek je nutné dostatečný počet hodin před spaním nejíst (končit např. v 18h), jinak je organismus zatížený trávením, špatně spí a pak si to druhý den kompenzuje zvýšenou potřebou jídla. Proto se paradoxně stává, že když se někdo večer přejí, tak tím víc má pak ráno hlad, protože je nevyspalý a potřebuje nějak dodat chybějící energii. Spánek by měl být pokud možno symetrický kolem půlnoci, protože energie se čerpá ze Slunce a proto člověk funguje efektivněji když v noci spí a ve dne je aktivní.


Hodnocení: 0
stř 12.12.2012, 12:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Dík logos, ja som začiatkom roka strávil na fórach štúdiom pôstu a zdravého stravovania desiatky hodín. Na základe tých ifnošiek som si prečítal Partykovú. Tým nechcem povedať, že už netreba viac. Možno som aj na niektoré moje otázky už poznal odpoveď ale mám tú krásnu vlastnosť, že sa viem nadchnúť pre ten istý vtip aj niekoľkokrát, ak ho počujem po dlhšej dobe. :) Teraz som sa dočítal na druhom fóre z vlastných príspevkov :D, že už mám za sebou dva pôsty okolo 3 dní. Takže podľa mňa na mieste je skúsiť dlhší. Uvidíme možno sa mi podarí aj ten 7dňový. Jednodňovky som tu viacmenej ani nespomínal. Tie som zaradil počas môjho "hýriaceho" obdobia do týždňového kalendára. Len sa to nie vždy podarilo aj zrealizovať a zopár krát som to absolvoval aj tak, že som hneď po jednodňovke, dal niekoľko pív. Som proste nedisciplinovaný v tejto oblasti, ale len keď sa cítim v pohode. Čiže asi najväčšie rezervy mám v mentálnej stránke, čo mi môže byť veľkou prekážkou pri snahe o dlhšie pôsty. Ináč s Tebou samozrejme absolútne súhlasím a ďakujem za odpoveď. Ako si to asi spomínal aj Ty, toto fórum resp. jeho komunita je veľkým motivátorom a mne osobne veľmi pomôže, ak si tu v čase "môjho vnútorného boja" môžem prečítať pár viet adresovaných práve mne. Takže za to všetkým vrelé dík.
Máme tu teda 4. deň môjho (x-dňového pôstu). Prebudenie absolútne v pohode, čerstvý, po 5 hodinách spánku. Chuť do jedla z včerajška prešla. Dokonca sa cítim oveľa lepšie ako v druhý a tretí deň. Mozog sa nejak vyrovnal s tým nedostatkom cukrov a už šlape jak hodinky. Nervozitu, ktorú som ešte včera trocha pociťoval, dnes vymenil blahodárny kľud. Večer idem hrať futbal, som zvedavý, nakoľko to bude badateľné, že pôstim 4.deň.


Hodnocení: 0
stř 12.12.2012, 12:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Panda

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Citace:
... ale ostatní dny v týdnu nepřejít k přejídání, jinak se všechny pozitivní účinky půstu nulují. Nejlépe začít jíst až někdy k poledni. Když je člověk odpočatý z noci tak nepotřebuje přísun energie, proto bývá problém s přejídáním k večeru, kdy je člověk už unavený. Což znamená potřebu dostatku spánku, tím se čerpá energie, při nedostatku spánku se snadno sklouzává k přejídání aby se dohnala chybějící energie. Pro vydatný spánek je nutné dostatečný počet hodin před spaním nejíst (končit např. v 18h), jinak je organismus zatížený trávením, špatně spí a pak si to druhý den kompenzuje zvýšenou potřebou jídla. Proto se paradoxně stává, že když se někdo večer přejí, tak tím víc má pak ráno hlad, protože je nevyspalý a potřebuje nějak dodat chybějící energii. Spánek by měl být pokud možno symetrický kolem půlnoci, protože energie se čerpá ze Slunce a proto člověk funguje efektivněji když v noci spí a ve dne je aktivní.


Tak toto som ja samozrejme robil všetko presne naopak. Ani to ďalej nejdem rozoberať. Ak to tu napíšem o pár mesiacov znova, vyhoď ma odtiaľto. :) Môj najväčší problém je v tomto smere to, že obľubujem nočný čas. Vtedy sa viem najlepšie koncentrovať a popravde si aj dosť vychutnávam to, že sa môžem venovať len mojím záľubám a nikomu a ničomu inému. Preto chodievam spávať bežne okolo jednej v noci. :/


Hodnocení: 0
stř 12.12.2012, 13:03
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
Také to často nedodržuji, ale když ten správný režim dodržím (tj. chodit spát brzy a dlouho před spaním nejíst) tak je to obrovský rozdíl jak se pak cítím následující den. Zkus si to někdy pár dnů, abys měl porovnání a věděl o co usilovat. Nejlépe když se ještě ráno po probuzení přidá 5 Tibeťanů a příp. meditace.


Hodnocení: 0
stř 12.12.2012, 13:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Ak ides neskoro spat, ja v tom problem nevidim, len nesmies it spat najedeny. Ak si po veceroch jedol, ako aj ja kedysi :delicacy: , tak tam to chce disciplinu a jednoducho s tym prestat. Cele desatrocia sme si pestovali zlozvyky, tak teraz to nejaky cas potrva, kym sa clovek toho postupne pozbavuje.

Najlepsie je postupne odburavat jeden za druhym, nechci byt niekym inym za par tydnov, alebo mesiacov. Radsej jeden uspech, ako 30 neuspechov.

Paneboze, mat tieto vedomosti v 20.-ke. :remorse: Ale aj tak velka vdaka vsetkym. Kedy to ku mne malo prist, tak to prislo.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
stř 12.12.2012, 13:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Panda píše:
Také to často nedodržuji, ale když ten správný režim dodržím (tj. chodit spát brzy a dlouho před spaním nejíst) tak je to obrovský rozdíl jak se pak cítím následující den. Zkus si to někdy pár dnů, abys měl porovnání a věděl o co usilovat. Nejlépe když se ještě ráno po probuzení přidá 5 Tibeťanů a příp. meditace.

Mne je to jasné. Len si musím zvážiť, či to chcem vymeniť za tie dve-tri hodinky (t.j. od 22.00 do 1.00), ktoré patria len mne. Ak budem vstávať o ráno skôr. Nič nezískam, pretože ráno sa tak koncentrovať neviem a večer sa ešte do 22.00 chcem venovať rodine. Takže dilema, ktorú si samozrejme musím vyriešiť sám.


Hodnocení: 0
stř 12.12.2012, 14:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
logos píše:
Ak ides neskoro spat, ja v tom problem nevidim, len nesmies it spat najedeny. Ak si po veceroch jedol, ako aj ja kedysi :delicacy: , tak tam to chce disciplinu a jednoducho s tym prestat. Cele desatrocia sme si pestovali zlozvyky, tak teraz to nejaky cas potrva, kym sa clovek toho postupne pozbavuje.

Najlepsie je postupne odburavat jeden za druhym, nechci byt niekym inym za par tydnov, alebo mesiacov. Radsej jeden uspech, ako 30 neuspechov.

Paneboze, mat tieto vedomosti v 20.-ke. :remorse: Ale aj tak velka vdaka vsetkym. Kedy to ku mne malo prist, tak to prislo.


Ja som ešte pred rokom cvičil a naberal aj na svalovej hmote. K tomu patrilo aj dať si večer určitú dávku sacharidov napr. osladený tvaroh, aby telo v noci malo možnosť dodať dosť energie pre svalové bunky. A nemal som pocit, že je to nesprávne. Proste som tak bol spokojný a dosahoval som progres. Teórii som samozrejme veril...

To s tými vedomosťami v 20ke, asi nie je možné. Som v dosť intenzívnom kontakte s mladými (cez šport) a poviem Ti, že s tými vedomosťami by si bol najčudnejší tvor na svete :) Čím ale netvrdím, že sme sa nemohli obaja "zobudiť" troška skôr. :)
A pokiaľ by som ja nemal tak vrúcny vzťah k športu, tak by som podľa všetkého dosiahol Tvoje bývale úctihodné parametre vo veľmi skorom veku. Bol to síce boj, ktorý manželka prehrala, ale myslím, že aj ona to dnes neľutuje. :)


Hodnocení: 0
stř 12.12.2012, 14:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Hehe, pánové když k těmhle věcem příjdete už ve dvaceti, první co uděláte je že pošlete doháje rodiče, učitele a svýho lékare. Jsou to pro vás troubové co se ani o svý zdraví neumějí postarat. Dáte relativně snadno 21 denní půst, ale dál vás to moc nebere. Na žebříčku priorit stojí výše zcela jiný zájmy. Jo a samozřejmě i tak jste exoti mezi svými vrstevníky, ale víte že o takových věcech se s nimi nebaví.


Hodnocení: 0
stř 12.12.2012, 16:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
:) tak to smekám klobouk :) ja som v tom veku riešil celkom iné témy :) a hlavne som mal pocit, že som kombinácia robocopa a terminátora ...


Hodnocení: 0
stř 12.12.2012, 16:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Gordon píše:
:) a hlavne som mal pocit, že som kombinácia robocopa a terminátora ...

:lol: To já taky. A ještě jsem uznával Ramba a Pavla Máchu jako dalšího frajera co nemá naděláno v gatích a umí si s lumpama poradit. :lol:

Ale vážně, když je člověk připraven nějakou pravdu přijmout, v ten pravý čas je mu dána. Potká toho pravého člověka, knihu, nebo třeba diskuzní fórum. Říká se, že k půstu dospěje jen stará duše, která si už prožila na světě mnoho životů. Takže buďte rádi za to, že jste dospěli tak daleko. To dokáže jen malý procento či spíš promile lidí.


+ANTONÍN, +Gordon Hodnocení: +2
stř 12.12.2012, 21:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Končím 4.deň x-dňového pôstu: dnes som sa cítil perfektne, neboli žiadne potiaže, dokonca som zvládol aj futbal. Jediné čo ma trápi je pocit kyslosti v žalúdku. Neviem, či to znamená, že chce žalúdok tráviť, alebo niečo vylučuje, čo treba dostať z tela von.


Hodnocení: 0
čtv 13.12.2012, 01:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
5.deň:
vstával som o 6tej. Čerstvý, oddýchnutý.
Subjektívne pocity ok, energia ok, hlad nepociťujem.
Rozhodol som sa ale dnes pôst ukončiť. Po návratovke ma čakajú spoločenské stretnutia, na ktorých musím byť aspoň troška "normálny", čo sa týka konzumácie.
Je to škoda, petože sa cítim fakt fajn. Je veľkou chybou dať si ďaľší pôsť napríklad hneď v januári? Kalendár na pust.cz totiž navrhujem 7 dňový pôst až v marci.


Hodnocení: 0
čtv 13.12.2012, 14:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Pri konci môjho pôstu som opäť pocítil ten nepíjemný pálivý pocit zo žalúdka. Tak som dal na slová logosa, nalial do seba liter vlažnej vody a hajde na toaletu. Posledné dávky boli kyslé ako C-čko. Akurát som nevedel, kedy skončiť. Možno som mal ešte pokračovať. Stále ešte cítim pálivý pocit záhy. Ráno začínam návratovku. Teraz sa treba sústrediť na ňu. Nebude to ľahké. Je pred námi víkend. Hlava bude oveľa menej zamestnaná. Asi vymyslím nejaký sankovací program pre rodinu.


Hodnocení: 0
čtv 13.12.2012, 23:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
logos píše:
Ak ides neskoro spat, ja v tom problem nevidim, len nesmies it spat najedeny. Ak si po veceroch jedol, ako aj ja kedysi :delicacy: , tak tam to chce disciplinu a jednoducho s tym prestat. Cele desatrocia sme si pestovali zlozvyky, tak teraz to nejaky cas potrva, kym sa clovek toho postupne pozbavuje.

Najlepsie je postupne odburavat jeden za druhym, nechci byt niekym inym za par tydnov, alebo mesiacov. Radsej jeden uspech, ako 30 neuspechov.

Paneboze, mat tieto vedomosti v 20.-ke. :remorse: Ale aj tak velka vdaka vsetkym. Kedy to ku mne malo prist, tak to prislo.
Ctes mi myslenky, citim to podobne - skoda "promarnenych" let, ale na druhe strane vse prichazi k cloveku jak ma a kdy ma prijit ( http://cz.bibleserver.com/ref/21003001# ... ./Kazatel3 ), az kdyz je na to pripraveny:).


Hodnocení: 0
pát 14.12.2012, 09:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Říká se, že k půstu dospěje jen stará duše, která si už prožila na světě mnoho životů.
Tak to potom nazdar dedkove a baby ! :)))) ..


+Petr Hodnocení: +1
pát 14.12.2012, 10:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Cef, pozri môj posledný príspevok v denníku. Čo to mohlo byť, čo som vracal? Je to fakt všetko odpad? Mne to pripadalo ako žalúdočná štava.


Hodnocení: 0
pát 14.12.2012, 10:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Dnes druhý deň návratovky. Vštko v poriadku, vstávam o 6tej sám od seba, čo sa mi teda predtým nestávalo. :) Včera večer nápor na zmysly, musel som stráviť 4 hodiny v reštaurácii na slávnostnej večeri. Okolo mňa rebierka, steaky, no proste hrúza. Hlad som nepciťoval, ale slín som mal plnú h.bu. :) Po dvoch hodinách trápenia ma začala trápiť strašná záha, asi tie žalúdočné štavy, ktoré začal produkovať žalúdok z vnemov, ktoré som videl...
Včerajšia strava: 1 rajčina naparéná ráno, druhá naobed.
Dnes sa chystám troška viac zeleniny podľa návodu z pust.cz.


+Panda Hodnocení: +1
sob 15.12.2012, 09:18
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
Ty jsi se udržel jen na 2 rajčatech a na oslavě ničemu nepropadnout? Teda to jsi dobrý.

Cef píše:
Petr píše:
Říká se, že k půstu dospěje jen stará duše, která si už prožila na světě mnoho životů.
Tak to potom nazdar dedkove a baby ! :)))) ..
Ještě že jsem tak mladá duše a mohu prožít ještě mnoho životů. :hyper: Stále nechápu, proč je snahou buddhismu nemuset se již znovu reinkarnovat a opakovat život. Tohle vysvětlení jsem nikde nenašel, co je špatného na opakování životů.


Hodnocení: 0
sob 15.12.2012, 11:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Možná proto, že je potom možnost volby. Ale co se o tibetu píše, byly tam opravdu těžký podmínky k životu a asi v tom lidi viděli jakýsi východisko ze svý bídy. - viz třeba Milarepa


Hodnocení: 0
sob 15.12.2012, 11:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Panda píše:
Ty jsi se udržel jen na 2 rajčatech a na oslavě ničemu nepropadnout? Teda to jsi dobrý.


Tak snažím sa počúvať Vaše rady. Veď na to sme tu: ja, aby som počúval a Vy, aby ste radili


Hodnocení: 0
sob 15.12.2012, 15:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Gordon píše:
Cef, pozri môj posledný príspevok v denníku. Čo to mohlo byť, čo som vracal? Je to fakt všetko odpad? Mne to pripadalo ako žalúdočná štava.
Prevazne ano, stavy.
Zbytky stravy (jedu) odchazi strevem, neni proto spatny klistyr a vyhodit to obcas ven:).


Hodnocení: 0
sob 15.12.2012, 15:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Ešte ma napadlo, ja som ešte v návratovke nebol na veľkej. S tými klystýrmi som asi ešte nedospel... Uvidíme, kedy niečo vylezie.


Hodnocení: 0
sob 15.12.2012, 15:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Gordon píše:
Tak snažím sa počúvať Vaše rady. Veď na to sme tu: ja, aby som počúval a Vy, aby ste radili

Inspiruj se od nás, studuj a ověřuj si. - Malachov, Partyková, Mácha, zahraniční zdroje v AJ - zagoogluj. Až si to nastuduješ z více úhlů a budeš mít půst příslušné délky vyzkoušený sám na sobě, dojdou ti i souvislosti proč kdo co napsal a kolik dnů autor sám dal. To jsou cennější zkušenosti než jen věřit někomu a řídit se jeho radou.


+Cef Hodnocení: +1
sob 15.12.2012, 17:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Gordon

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
3.deň návratovky: zelenina 3x, začínal sa ozývať hlad, tak som telu dal, ale len malé dávky - mrkva, uhorka, šalát
dnes veľka potreba, naštartovali sa črevá s čím prišla náhla únava (hneď po vykonaní potreby), pociťujem mierny tlak v črevách, ten pretrvával až do večerných hodín, tak
som študoval a našiel som info o kandide, celkom by to pasovalo na moje symptómy ... nejdem z toho robiť žiadne unáhlené rozhodnutia, skúsim prežiť sviatky a potom sa povenujem črevám a ich mikroflóre
každopádne som rád, že som po pár mesiacoch našiel cestu späť
na silvestra ma čaká nová kategória predsavzatí :)

teraz bude podstatné, zmanažovať celú rodinu, aby spolupracovala...

ešte ma napadlo, že odvčera ma začalo bolieť hrdlo a to som si myslel, že v pôste sa nachladnúť nedá :)


Hodnocení: 0
pon 17.12.2012, 00:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz