Na hlavní stránku  
Právě je stř 26.06.2024, 03:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva

(David)
 Odkaz na příspěvek Dave
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Tak jsem se po roce, kdy jsem zde figuroval jako návštěvník (2012) a následném zaregistrování počátkem tohoto roku, rozhodl zřídit si zde deník.
Půsty resp. lačněním 1-3 dny (suché, o destilce a urinové) se zabývám 3-4 roky a teprve tento rok jsem absolvoval 7 a 14 denní půst (pouze destilka).
Níže vložím popis ze svého 14 denního půstu z jiného vlákna, který se konal po velikonocích.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Týden za mnou, týden přede mnou, ale uvidíme kam až to dotáhnu - jakmile mi to začne zasahovat do práce , tak končím. To je moje hlavní kritérium. Jinak ten první týden docela šel. Pokoušel jsem se o lehký poklus a posilování s vlastním tělem. Pocity celkem v pohodě. Včera jsem asi prošel acidotickou krizí - bušení srdce, slabost, únava, mozek nic nebral. Váhový úbytek v průměru 1,1 kg denně, takže doufám, že se to už konečně sníží. Acetonový dech asi je, ale nijak extrémně, přesto mi dneska alkohol tester ukázal 0,7 promile. Oproti první sedmičce jsem si musel tentokrát 2* vyčistit žaludek - nějak se to dralo ven. Tak to je asi tak všechno...

14 dní za mnou, patnáctý už nebude. Důvod je prostý, jednoduchý a možná i nepochopitelný - prostě se mi už nechce.
Jinak druhý týden mi připadal snazší než ten první - nebyl jsem tak emocionálně připoután k jídlu.
Bohužel se objevily tři velice nepříjemné životní události, které nesnesly odkladu a bylo je třeba řešit. Tak jsem si třikrát šáhnul na dno a zvažoval o ukončení půstu. Nakonec jsem to nevzdal a jsem rád.
Váhový propad se snížil až po devíti dnech - o 0,2 kg. Do té doby stále 1,1 kg. V ten moment jsem se přestal hlídat a při dalším půstu už budu sledovat pouze vnitřní pocity, váhu už ne.
Kdysi jsem tady psal, že se mi při půstu propadají tváře a jakoby zapadají oči. Tentokrát k tomu nedošlo, takže jsem mohl i mezi lidi. Pouze bylo třeba vyměnit kalhoty .
Někdy jsem měl více energie, někdy méně. Nejzajímavější byly noci. Někdy jsem spal jako špalek ( tak tady se nic nedělo). Někdy ji skoro celou probděl ( se zavřenýma očima v posteli - za to co se v tyto momenty dělo bylo velice zajímavé ) .
V druhém týdnu jsem vynechal poklus i posilování s vlastním tělem a nahradil severskou chůzí. Vždycky jsem si myslel, že je to pro důchodce, ale nakonec jsem si tento styl velice oblíbil ( alespoň na období půstů - i příštích ).
Dnes ráno jsem ukončil napařeným rajčetem.
A to je asi tak vše...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nyní procházím 7 očistnými kroky podle Partykové resp. Cingroše.
Včera jsem dělal očistu jater. Protože se přidala i manželka, tak jsme jeli podle p.Zajíčka z zdravi-az.cz. Lenuška tu někde popis zkopírovala.
Po druhé dávce Epsomské soli naběhla jakoby šanka. Ráno to samé, ale to je asi tak všechno. Takže výsledek nijak valný :( .
Za měsíc očistu zopakuji podle Partykové.
Manželka to schytala - nevolnost, málo energie, šílená únava, ale výsledný efekt se dostavil... :-) Teď už je jí lépe.


+Panda, +lva, +north108 Hodnocení: +3
sob 22.06.2013, 16:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Dave
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Dave, aký je rozdieľ medzi postupom podľa pani Partykovej a zo zdravi-az?
Ideš hneď teraz na 5.krok očistu ľadvín? Ja asi nabehnem na ňu za cca 2 týždne, možno skôr.

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
ned 23.06.2013, 13:48
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Dave
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Podle Partykové znáš. ;-)

Ve stručnosti podle zdravi-az.cz :
Příprava je v podstatě stejná.

Samotná očista je načasována takto:

do 14 hod - pouze jablečná šťáva, potom pouze voda.
v 18 hod - se vypije 180 ml Epsomské (hořké) soli s vodou
ve 20 hod totéž - dostavil se projímavý účinek, ale prý je to běžné
ve 22 hod - se vypije 120 ml olivového oleje + 180 ml šťávy z grapefruitu nebo citronu (důkladně promíchat ). Co nejdříve si lehnout a na játra termofor nebo PET láhev s teplou vodou.
druhý den ráno v 6 hod - třetí dávka 180 ml Epsomské soli s vodou
druhý den v 8 hod - čtvrtá dávka Epsomské soli s vodou. Opět se dostavil projímavý účinek. Prý je to běžné. Po cca 30 min vypít větší množství vody.
druhý den v 10 hod - start stravování - ovocné šťávy, potom ovoce a pak lehký oběd

Očistu ledvin provedu až budu mít trochu času, takže nejdříve v polovině července. Nebo další půst - fakt ještě nevím.


Hodnocení: 0
ned 23.06.2013, 20:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Dave

Registrován: stř 09.01.2013, 11:51
Příspěvky: 62

Reputace: +49
A hele, deníček ;-)


+Panda Hodnocení: +1
pát 28.06.2013, 11:17
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Dave
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Tak jsem si konečně koupil zde již v minulosti několikrát zmiňovanou knihu od G.L. Paulson, Kundalini a čakry. Skočil jsem do knihkupectví a měl štěstí - měli poslední. :happy: Původně jsem myslel, že ji pouze přečtu. Netušil jsem, že se jedná o "učebnici". Zatím ji pouze pročítám, potom se pustím do praktických cvičení. Kniha se mi velice líbí a musím konstatovat, že už dlouho mě nic tak nechytlo... :-)


+Panda Hodnocení: +1
pát 28.06.2013, 19:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz