Na hlavní stránku  
Právě je sob 01.06.2024, 22:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek ravima

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Mám na sobě už snad 100x ověřenou zkušenost, že stačí si dát malilinký kousíček něčeho co nechci a pak se minimálně týden plácám v přežírání vším možným. Např. kousíček čokolády na konci návratovky po 21 => další (už větší) kousíček za pár minut => nic se neděje, tak co, dám si rovnou celou čokoládu a od zítřka už jenom zdravě => další den už jím všechno na co přijdu, pořád s takovým tím "od zítřka už budu jíst jenom to co chci" => následující týden až měsíc nonstop přežíračka ve stylu "cukrárny a mcdonald" a zvlášť když mám zrovna malou váhu, tak jsem schopný sníst 2 velké pizzy najednou, namažu si je máslem (celým - 250g), k tomu čtvrt kila sušenek a nakonec to zajíst velkou zmrzlinou. Po pár hodinách klidně můžu pokračovat a dám si kilo kysané smetany, k tomu půl kila sladkého pečiva atd.

Jak jsem vyčetl z různých diskuzí, podobné zkušenosti má snad většina půstujících/vitariánských atp. lidí. Někdo se třeba neuhlídá už na začátku návratovky po půstu, což naštěstí není můj problém, dokud mám pevný jasný systém ("vitariánství", nebo "půst", nebo "návratovka", nebo "jedno malé makrobiotické jídlo denně" a tak podobně), tak není vůbec žádný problém, ten přichází až s prvním sebemenším porušením toho systému. Naposledy to byl jeden malý tvarohový knedlík, i po 100 jasných zkušenostech jsem věřil, že tentokrát to vydržím a zůstanu u toho jednoho knedlíčku, no ale pak už automaticky následovalo přežírání jako vždycky, naprosto bez možnosti kontroly.

Já mám dneska skoro pocit, že mi ten zájem o stravu a půsty celkově spíš uškodil, než pomohl. Před tím jsem byl normálně zdravý a jídlo nade mnou nemělo v podstatě žádnou moc, neřešil jsem to. Teď je to z určitého pohledu horší s tou závislostí na jídle (z jiného pohledu zase mám zajímavé zkušenosti, vím toho hodně moc o jídle, vím že můžu 21 dní nejíst a nikdo to ani nepozná, vím že se můžu 21 dní totálně přežírat a taky se nic zvláštního nestane), ale nemocný nijak naštěstí nejsem.

Jak se z tohoto dostat. Udělat 40 a pak bude možná silnější vůle? Vůbec tomu nevěřím, bohužel. A zdá se, že ani breathariáni toho nejsou uchráněni, třeba Pavel M. myslím normálně jí minimálně o Vánocích, ostatní aspoň pijou kávu a jí čokoládu nebo tak nějak a kdoví kolik breathariánů spadlo zpátky k žrádlu (Wiley Brooks když ho přistihli v McDonaldu, tak pak začal doporučovat colu a hovězí hamburgery jako ideální doplněk k práně, a vymyslel si k tomu různé mystické teorie aby se z toho vysekal :-) :-)
I můj oblíbenec J. Werdin se breathariánstvím propracoval po pár letech k přežírání, ať už si to každý obhajuje jak chce, prostě to tak je.

Myslím, že nejdřív musí být člověk na nějaké duchovní úrovni, a pak teprve se může zabývat půsty a breathariánstvím. Ne opačně, jak si to asi dost lidí myslí a jak to propaguje třeba Pavel M.
Nejdřív na sobě pracovat duchovně a až zjistím že mi v tom jídlo vadí, tak se k tomu dostanu přirozeně a pak jsem přesvědčen že žádné úlety nehrozí.
Hodně jsem si sliboval třeba od té 21, ale nic, ani nemám větší vůli, to taky spíš naopak, bohužel, a netýká se to jenom jídla.


+detox Hodnocení: +1
pát 10.02.2012, 17:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Citace:
Hodně jsem si sliboval třeba od té 21, ale nic, ani nemám větší vůli, to taky spíš naopak, bohužel, a netýká se to jenom jídla.
Jednoduche ravimo - motas se totiz (jako vic lidi)v kruhu:).
Vysvetlim, Tvuj ego-mozek Ti nakuka, ze zdibec cokolady nebo knedlicek nic neudela, stejne jako "nic" neudela odvyklemu kurakovi 1 cigareta.
O tom neco vim - po 2 pokusech a az 3 (!!) uspechu. A nesel jsem na to napred pres duchovno, prdlacky, pusty prisly az potom:).
Pokud se nevzrepres sam sobe (egu) v tomto levelu jaky mas uz ted k dispozici, nikam k duchovnu se vyrazne nepohnes.
Tim padem projedes navratovku na cele care a jsi tam kdes byl, mozna jeste couvnuty o hezky kus nazpet:). Sranda, ze jo ?

A pointa je, ze te nepodarena navratovka zadne vuli (mentalni zalezitost) nenauci jak to o ni tvrdi Ti co je naucila. (opakovani matka moudrosti)
Tim padem Ti opet chybi vule pri dalsim pokusu atd .. a cyklus se opakuje donekonecna, a nebo se to jeste zhorsuje presne jak pises:).
Jsi to Ty, kdo to musi rozseknout, nikdo jiny to za Tebe neudela, ani pust samotny bez navratovky, svoji vuli tim spis jeste zmensujes.
Musis to udelat napred Ty, tak uz to proste chodi a tak dlouho dokud se to nepovede:).

(nekazu vodu a nepiju vino, hlasoval jsem 2, ale prepis otazku nikoli "uz vubec" ale "vyrazne mene", dokonaleho cloveka asi neznam)

Obrazem pro ty co se radi vraceji na zacatek:)


Hodnocení: 0
pát 10.02.2012, 21:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Návratovku jsem NIKDY nepokazil, a už vůbec ne po 21. Stejně mě to ničemu nenaučilo. Když jsem v nějakém systému, kterým je mimo jiné i návratovka, není žádný problém. Ale to jsem popsal dost podrobně tady v tom prvním příspěvku.
(btw anketa se netýká návratovek)


Hodnocení: 0
pát 10.02.2012, 22:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
???
Máte opakovaně problémy s přežíráním po půstech a podobných pokusech? - znela otazka.
---------------------
Potom se zrejme mijime, snist to co Ty tak asi exploduju a NIKDY nepokazenou navratovku si taky neumim predstavit.
To jsi pak zlomek promile z promile dokonalych, vzacny ukaz, uc to lidi:).
Ahoj:)


Hodnocení: 0
sob 11.02.2012, 00:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
No vidíš, možná právě to že nekazím návratovky mi pak dovoluje sníst relativně bez problému to co jsem psal :-)
Nepřipadá mi to dokonalé a není na tom co učit, prostě když jsem v režimu "návratovka" tak není co řešit. Horší je to po návratovce, když si začnu pohrávat s myšlenkou na kousek něčeho dobrého, co přece nemůže jednou uškodit :-) A tyhle myšlenky je strašně těžké nebo spíš nemožné dlouhodobě potlačit. Proto půst spouští žravost bez ohledu na návratovku, je to jenom otázka času kdy člověk podlehne, většina lidí asi ještě před koncem návratovky, no. Řekl bych, že to je duchovní nevyspělostí, která je nezávislá na půstu.
Citace:
Jsi to Ty, kdo to musi rozseknout, nikdo jiny to za Tebe neudela, ani pust samotny bez navratovky
...ani půst s návratovkou, bohužel, to je moje několikanásobná zkušenost. Souhlasím, jsem to já, kdo to musí rozseknout, ale jak...
Život beru jako školu, takže mně to ani nijak zvlášť nevadí, prostě získávám zkušenosti a věřím, že se to jednou nějak prolomí, každopádně všechno má určitě dobrý smysl :-)


Hodnocení: 0
sob 11.02.2012, 01:44
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
ravimo já byl také přesvědčený, že mluvíš o návratovce. V tom případě je to tedy úplně jiná situace. To co řešíš, není přejídání jako následek půstu, ale následek nevyrovnaného složení stravy. Snažíš se příliš násilně změnit složení své stravy, bez dostatečného respektování signálů těla. Při změně složení se sníží efektivnost získávání životní energie z potravy (dočasně než se tělo adaptuje), ale protože po půstu a návratovce Ti chybí ještě dostatečná zásoba životní energie, řeší to tělo požadavkem ke zvýšení množství stravy. Ty bys neměl kombinovat současně dvě věci - měnit svou stravu a současně dělat půsty. Měl bys nejdříve dosáhnou stabilního stavu ve stravě (např. pár týdnů jíst stejným stylem, kdy už nebude nutkání slouzávat, což bývá příznak nesprávného složení) a pak teprve půsty. Když se po nich budeš vracet ke stravě jako před půstem (plynule, ne skokem), tak by k přejídání neměl být důvod.

Pokud se např. stravuješ vitariánsky a jedno jídlo "mimo" Ti nastartuje sklouznutí k vařenému, znamená to, že na té vita stravě jsi příliš násilným způsobem, tělo s tou stravou není smířené a vyžaduje ještě jiné složky a proto jakmile se k takové možnosti dostane, začne ji usilovně vyžadovat (=sklouznutí). Změny ve stravě bys měl aplikovat pomalu, postupně se přizpůsobovat (tj. nenajet hned na 100%) tak, abys necítil potřebu vracet se ani po jednorázovém ochutnání, což by mělo znamenat, že tělo je přizpůsobené a vyrovnané s takovou stravou.

Promiň že napíšu svůj názor, ale už delší dobu mám z Tvých příspěvků na různých fórech dojem, že vystupuješ dost zmateně a neuspořádaně. I přes značné zkušenosti jsou Tvé některé příspěvky jakoby začátečnické ... a příliš rozvleklé. Ty bys měl (na rozdíl např. zde od Maitri) naopak méně psát, více se stáhnout a věnovat více sobě, svému vnitřnímu zkoumání a analýze, raději než styku s vnějším světem. Mám z toho stále dojem, že "bojuješ na příliš mnoha frontách". Vystupuješ na vitariánu, makrobiotice, AZ a nevím kde všude ještě, Tvé snahy a zájmy jsou pak příliš roztříštěné a neumožňují Ti se věnovat více sobě, zaměřit se na užší oblast, což je pak cítit i z Tvých příspěvků. Zřejmě i ve stravě střídáš různé varianty (skokové změny) a nepostupuješ systematicky (s přihlédnutím k potřebám těla a k jeho signálům), z čehož by pak měl pramenit i problém s přejídáním.


Hodnocení: 0
sob 11.02.2012, 05:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
ravima píše:
Řekl bych, že to je duchovní nevyspělostí, která je nezávislá na půstu.
Je a neni:). Precti si znovu tento link : viewtopic.php?f=7&t=25
-------------------
Jde to u lidí, kterým by se to podařilo v tomto životě kdyby se tomu věnovali, nebo max v následujícím. Mladá "zvířecí" duše 21 dní nedá i kdyby se přetrhla. Zásadní problém je v tom, že když vytrhnete toto umění z řetězce návazností, nevíte potom co s ním.
-------------------
Co z toho pro Tebe vyplyva si musis najit uz sam. Sice jsem to "vytrhnul" z tematu o breatharianstvi, ale ono vsechno souvisi se vsim:).
Mirek uz se (u sebe v deniku) trochu blizi pravde, ale nektere jeho postrehy jsou jine nez moje (podobne jako Tvoje).


Hodnocení: 0
sob 11.02.2012, 11:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Mirek píše:
Měl bys nejdříve dosáhnou stabilního stavu ve stravě (např. pár týdnů jíst stejným stylem, kdy už nebude nutkání slouzávat...
...Pokud se např. stravuješ vitariánsky a jedno jídlo "mimo" Ti nastartuje sklouznutí k vařenému, znamená to, že na té vita stravě jsi příliš násilným způsobem, tělo s tou stravou není smířené a vyžaduje ještě jiné složky...
To umím, přece to popisuju v tom prvním příspěvku. Například jsem jedl vitariánsky několik měsíců v kuse a naprosto žádný problém, energie plno, jídlo mi chutnalo, sportoval jsem každý den, neměl jsem chuť na vařené atd. Tedy žádné známky toho, že by tělo nebylo smířené a potřebovalo nutně ještě jiné složky (z cukrárny a mcdonaldu apod. ? ), které jsem vlastně nikdy v životě nejedl, až po těchhle pokusech...
Mirek píše:
Promiň že napíšu svůj názor, ale už delší dobu mám z Tvých příspěvků na různých fórech dojem, že vystupuješ dost zmateně a neuspořádaně...
Dík za názor, nemusíš se omlouvat, to mi nemůže uškodit, jedině pomoct. Ale delší dobu? Na vitariánu i na makrobiotice mám 15 příspěvků a většinu z poslední doby... jenom u Jardy mám necelých 100 a to je za delší dobu rozložené a taky do mnoha témat, takže z těch pár příspěvků to v podstatě nutně musí vypadat neuspořádaně, to je mi jasné.
Mirek píše:
Ty bys měl (na rozdíl např. zde od Maitri) naopak méně psát, více se stáhnout a věnovat více sobě, svému vnitřnímu zkoumání a analýze, raději než styku s vnějším světem. Mám z toho stále dojem, že "bojuješ na příliš mnoha frontách". Vystupuješ na vitariánu, makrobiotice, AZ a nevím kde všude ještě, Tvé snahy a zájmy jsou pak příliš roztříštěné a neumožňují Ti se věnovat více sobě, zaměřit se na užší oblast, což je pak cítit i z Tvých příspěvků.
Taky zajímavý názor :-) Jsem 100% introvert a sem tam jednou za čas mám potřebu něco někam napsat, v reálném životě nemluvím skoro vůbec.
a teď ještě trochu ego-obhajoba :-) : Za svými příspěvky na AZ si stojím, tam to mám zpravidla promyšlené a hodně to pomohlo nejen mně, ale vím že i několika jiným lidem včetně Jardy a tu krátkou stručnou účast na jiných fórech zatím nemá smysl hodnotit.
No a nakonec tady jsem si založil deníček, protože směřuju k breathariánství, popsal jsem v kostce pár posledních let a uvidíme kam to půjde do budoucna, v příštích pár týdnech budu nejspíš zkoušet Pavlovu "makrobiotiku"; momentálně jsem v půstu.


Hodnocení: 0
sob 11.02.2012, 14:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Cef píše:
Taky zajímavý názor :-) Jsem 100% introvert a sem tam jednou za čas mám potřebu něco někam napsat, v reálném životě nemluvím skoro vůbec.
a teď ještě trochu ego-obhajoba :-) : Za svými příspěvky na AZ si stojím, tam to mám zpravidla promyšlené a hodně to pomohlo nejen mně, ale vím že i několika jiným lidem včetně Jardy a tu krátkou stručnou účast na jiných fórech zatím nemá smysl hodnotit.
No a nakonec tady jsem si založil deníček, protože směřuju k breathariánství, popsal jsem v kostce pár posledních let a uvidíme kam to půjde do budoucna, v příštích pár týdnech budu nejspíš zkoušet Pavlovu "makrobiotiku"; momentálně jsem v půstu.
To nas bude asi vic tady introvertu, asi proto se schazime a bavime o vecech u kterych si extroverti (povetsinou hmotari) klepou na celo, kdyz se o necem bavime, je tak ?:)
Ale k veci. kdyz uz Te tu pitvame, taky jsem mel pocit, ze jsi vyrazil od Jardy Z. (taky jej ctu) do sveta prozkoumat co dal se zdravym zivotem.
Zeptam se takto - kde jsi na te ceste zakopnul o pust a kolik 21 mas ? Pred AZ, ci potom ?
Dik:).


Hodnocení: 0
sob 11.02.2012, 20:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Cef píše:
To nas bude asi vic tady introvertu, asi proto se schazime a bavime o vecech u kterych si extroverti (povetsinou hmotari) klepou na celo, kdyz se o necem bavime, je tak ?:)
Ale k veci. kdyz uz Te tu pitvame, taky jsem mel pocit, ze jsi vyrazil od Jardy Z. (taky jej ctu) do sveta prozkoumat co dal se zdravym zivotem.
Zeptam se takto - kde jsi na te ceste zakopnul o pust a kolik 21 mas ? Pred AZ, ci potom ?
Dik:).

S těmi introverty x extroverty si nejsem tak jistý, znám i pár ex. kteří vůbec nejsou "hmotaři" a mají pro mě navíc tu výhodu, že mě občas i donutí mluvit (svými otázkami) :-)

A zase je to naopak - první byl půst, pak makrobiotika, pak vitariánství a až úplně nakonec Jarda :-D
[ svou první trojku jsem dal, když jsem ještě neznal ani pust.cz, netušil jsem co znamenají pojmy "vitariánství", "makrobiotika" atp. - přišel jsem k půstu přes sport - díky jednomu křesťanovi trenérovi kulturistiky: http://www.musculus.cz/kulturistika/zdr ... -hladoveni ]
21 mám jednu z posledního léta, tedy to už je z doby kdy jsem znal všechny servery a fóra a nějaké ty knihy :-) Byl jsem většinu toho půstu 24h denně v lese, mimo dosah jídla atp. to byl fakt super půst ;-)


Hodnocení: 0
sob 11.02.2012, 21:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: ned 29.01.2012, 17:59
Příspěvky: 4

Reputace: +1
Ahoj ravimo. Skus si dostopovat kedy k tomuto problemu prislo a kedy si zacal vobec o nom uvazovat. Ono mne sa deje presne to iste co tebe. Cim dalej nad tym uvazujem tym je to horsie pretoze myslienky sa zhmotnuju :D a tipni si cim sa zhmontni ked sa mysli stale len na to co JEM , kolko toho JEM , ci JEM zdravo , ci JEM vela . v NEMYSLENI je riesenie. ale o tom pise aj pavel aj cef aj Mirek. Pavel konkretne v casti o sugescii. aj ta moze byt riesienie. a o 40 nepochybujem ani v najmensom aj ked myslet si znamena hovno vedet :D vyskusaj a uvidis sam :) Drzim palce :)


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 01:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: ned 29.01.2012, 17:59
Příspěvky: 4

Reputace: +1
Vtedy povedal Ježiš svojim učeníkom: Ak chce niekto prijsť za mnou, nech zaprie sám seba a vezme svoj kríž a ide za mnou!
Lebo ten, kto by chcel zachrániť svoju dušu, ztratí ju, a kto by pre mňa ztratil svoju dušu, najde ju.

Este ze vjeme co ten kriz je a co nam ta 40 mozno prinesie :) uz len CHCIET :)


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 01:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
vidman píše:
Ahoj ravimo. Skus si dostopovat kedy k tomuto problemu prislo a kedy si zacal vobec o nom uvazovat. Ono mne sa deje presne to iste co tebe. Cim dalej nad tym uvazujem tym je to horsie pretoze myslienky sa zhmotnuju :D a tipni si cim sa zhmontni ked sa mysli stale len na to co JEM , kolko toho JEM , ci JEM zdravo , ci JEM vela . v NEMYSLENI je riesenie. ale o tom pise aj pavel aj cef aj Mirek. Pavel konkretne v casti o sugescii. aj ta moze byt riesienie. a o 40 nepochybujem ani v najmensom aj ked myslet si znamena hovno vedet :D vyskusaj a uvidis sam :) Drzim palce :)
Taaak, vidman presne - myslenky se ale nezhmotnuji i myslenky samy uz jsou hmotne muzes snadno overit meditaci - imaginaci s pismeny:).
Cokoli nechces, neudelas. Zertem nekdy Mirkovi rikam k pustu : "Nemysli a jed", misto dlouheho vysvetlovani proc a nac, on ted na to prichazi tak jako tak uz sam.
Obrazem : Nechces postavit dum, neudelas to, chces jednou postavit dum, driv nebo pozdeji toho dosahnes.
A zase opacne - nechces byt veznem sveho majetku za zdi s ochrankou (stejne tu vsecek ten hmotny bordel nechas) tak to proste neudelas:)
A tak je to se vsim. Jeste obrazem, vzpominam na muj 3 pokus se seknutim s cigaretami.
Na zaklade 2 predchozich NEUSPESNYCH zkusenosti, jsem se po 3 (!!) dny zaviral v dilne od rana do vecera a pripravil si praci pro ruce, ono zni to smesne, ale kurak s 30 prumerem denne po 30 let opravdu skonci s cigaretami NEVI co s rukama.
Zkratka nejakou praci na PC, uklid, tridil naradi, sroubky a byl happy. Za tri dny vylezl z dilny nekurak a uz je tak tomu 7 rok, leti to, ze ?:)).
Co chci rict je, ze chces-li se nekam pohnout musis vy..piiiiipat sam se sebou, vyzrat na sebe, na ego-mozek, ktery Ti naseptava, aby sis "pro jistotu" nekam schoval balicek cigaret, (cokoladu, nebo knedlicek, kilo chipsu, cokoliv), kdyby bylo nejhur.
Musim si toho byt vedom a ucinit vedoma protiopatreni zdanlive sam proti sobe, jina cesta neni:). Poschovavat jidlo mimo radius meho dosahu, (nevzit si penize do prace, Miro:)) ani kreditku, atd.) fantazii se meze nekladou:))).
Jeste jinak ravimo, Ty jsi dal "objednavku" sportu, pustu, vita, makro s predpokladem, ze Ti to co chces (zbavit se napr. toho obzerstvi) zajisti samo a naporad, jako lidi co jdou k doktorovi pro recept.
Tak to ale potom budicek !:)
Takhle to nefunguje, i vysoce duchovni lide jsou vystaveni pokuseni, nebo myslis ze ne ? Precti si Vnitrni Hrad od Terezie z Avily, byla prohlasena za svatou.
Najdes googlem, Mira o ni pise zde jako o jednom z lidi zijicich z prany. http://www.breatharian.eu/breath/spanelsko/tereza/.
V moji hlave je VZDY primarne chybka, ze se nepouci z predchozich "pokusu", presne jak postrehl vidman, jen to vypovida o mem selhani, nikoli selhani metody.
------------------
Cize z jisteho pohledu (viz Terezie od Jezise vyse) ano, musime se vzdat sveho ega a meditaci (kontemplaci, modlitbou) si rici "nahoru" aby nam bylo pomozeno.
Takto si aspon vysvetluji co jsi myslel tim jit na to pres duchovno. Muze byt:). A musime se taky naucit se "odevzdat", t.j. umet verit. Vira je dar:).
Viz 1K 13,13 A tak zůstává víra, naděje, láska – ale největší z té trojice je láska.
------------------
Dalsi blud mezi lidmi : "Mas 40 a nechas se vytocit, dohadujes s jinymi lidmi, jaktoze nejsi div ne svaty ?"
Hodne lidi 40 povazuje za metu, kdy mu vse spadne do klina, omyl ! Zacne sice na veci nahlizet jinak, vidi souvislosti co jinym prozatim unikaji, ale to je jenom zacatek dalsi driny na sobe. Zase obrazem : Jako next level v gamese, spotis celo, porazis dalsiho bosse, utres celo, oddychnes si a jdes dal .. Jenze ouha !
Next level je kapanek obtiznejsi, to jsme necekali, co s tim ?:))) - viz vyse vnitrni hrad o stupnujicim se pokuseni "zlych sil" .. atd, dal si to odvodte sami.
Jiste, ziskane bonusy si nesete vzdy dal sebou, za to ta namaha podle me urcite stoji, ale nepodlehejte klamnym iluzim, ze se Vam po 40 automaticky rozsviti nad hlavou svatozar:)).
Omyl, zustavame dal lidmi, smrtelniky s pokusenimi a svym krizem co nesem dal, viz vyse a nebo Jezis (smrtelnik z Boha) vystavovan pokuseni:)
------------------
Dobrym obrazem toho je jeho vztek a vypraskani bicem smenarniku, lichvaru a trhovcu z Boziho chramu jeho Otce, cize prival emoci - vzteku nad neuctou, nebo bezpravim a nebo taky ono notoricky zname "Apage satanas":).
Nebylo psano jen "nesudte, abychom nebyli souzeni" a "nastavte druhou tvar", nebyl jenom idealem ziti, byl jen clovek, i kdyz syn Bozi, vim, tezko to jde do hlavy, ale je to tak.
A zase pojdme zpet, protoze vse souvisi se vsim (jak nahore tak dole) a dualitou (principem, podstatou) Vesmiru je neutralita to je oc mame usilovat, nikoli se jenom permanentne usmivat i na zlo co nam probiha primo pred ocima.
Ano, muzeme byt "nad veci", ale to je tezka cesta, jednoho znam co se mu to zrejme podarilo.
Echart Tolle to vydrzel nalavicce v parku takto dva roky jako bezdomovec, pak tento zivot vzdal a sel a napsal o sve zkusenosti knihu.
Troufa si nekdo zit na lavicce v parku jako bezdomovec dva roky, usmivat se na svet, byt "mimo" nad veci, jit v jeho stopach ?
------------------
Vidman, je tezke zaprit sebe a vzit svuj kriz:). Vis jak vetsinou Kristovi ucednici dopadli ve fyzickem svete ? Presto jeho uceni lasky k Bohu a bliznim jako jedinemu Otci nas vsech jeho deti zije dodnes.
Laska vsak jeste neznamena prihlizet mlcky jakemukoli zlu, proto se m.j. taky nektere duse vraci a pomahaji tem co jdou v kruhu zrozeni za nimi (nikoli pod nimi, to je obrovsky rozdil).
Pozor na to, nekdo to nemusi vydychat a tim narazi a nikam se nepohne dokud se nenauci patricne pokore a nadhledu.
Viz "Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili"
Nemuze byt z principu stale veselo ani stale smutno (Mirek na to jde pres kvantovou fyziku, viz jeho skvely clanek - cokoli nas vychyli do extremu posune nas dal), zivot se neodviji v linii horni uvrate uspechu ravima, ale sinusovce uspechu a padu, cize nasim ukolem neni resit jen treba to prezirani (pak Ti nic nedoslo), ucelem je sinusovku co nejvice zplostit do primky uprostred a bude Kralovstvi nebeske hned a tady a v nas primo:).
------------------
Ravima, asi tak, mam 21/2006, 26/2006 a 40/2010, mezi tim zhola nic (1-3 na nachlazeni nepocitam), sportuju malo, ale pravidelne denne (at uz jen drepy, kliky primerene veku, hehe:)), denne neco ctu, sleduju dokumenty ( nikoli eksn filmy madeinusa "rozbiju Ti bradu, jestli se mnou nesouhlasis":)) ) s meditacemi je to zatim horsi, ale delam co muzu:), jim co telo chce, ale neprejidam se, na Vanoce jsem skocil z 76 na 81 kg, ale dnes mam uz zase 75, stacilo VEDOME vynechat par "veceri", udelat nejaky maly pust), zkousim taky nejake ty mineraly podle Jardy Z. stavicky (mnam) a ocisty, neresim to, jde to uz samo.
Ale ! Nedelam zavery po prvni 21-ce. Pokud se nekdy rozhodnes jit dal (idealne 40) uvidis sam jakou anketu pak vyrobis:)
------------------
Fuj to je dlouhy, nejspis tim 40/2010 - rozstrel myslenek znovu nabiha rychleji uz po 3 dnech, hehe:) Nic lidi, dam tejden pauzu asi:).
Opatrujte se:).


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 12:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Ano, záměrně se vyhýbat pokušení... ale vždycky se to nepovede, je to boj. Ono v podstatě stačí, naplnit se "tím správným". Pak není problém jídlo, ani jakákoliv jiná závislost. Ne vždy dokážu včas začít s tou správnou činností (jakmile začnu, jde to jak po másle). A pak snadno zavládne pohodlnost/lenost a závislosti se velmi rychle chytí.
vidman píše:
Ahoj ravimo. Skus si dostopovat kedy k tomuto problemu prislo a kedy si zacal vobec o nom uvazovat.
Začalo to s vitariánstvím - cca 2 měsíce jsem byl na vitariánství z důvodu zvýšení výkonnosti ve sportu, a dařilo se. Pak přišla nějaká oslava narozenin, spíše ze společenských důvodů jsem si něco dal a hned jsem byl v tom, což mě hodně překvapilo, protože do té doby jsem měl spoustu té "životní energie", jak píše Mirek. Od té doby až doteď se to pořád střídá, taková sinusoida s hodně velkou amplitudou :-)
Cef píše:
Jeste jinak ravimo, Ty jsi dal "objednavku" sportu, pustu, vita, makro s predpokladem, ze Ti to co chces (zbavit se napr. toho obzerstvi) zajisti samo a naporad, jako lidi co jdou k doktorovi pro recept.
Tak to ale potom budicek !:)
"objednávka" byla fakt především o tom, že jsem chtěl zvýšit svou fyzickou výkonnost. A to se povedlo, hlavně na vita. Obžerství byl jen nežádoucí(?) vedlejší účinek :-)
Je to asi boj na celý život, no, něco odejde, a hned přijdou další problémy k řešení :-)


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 14:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: ned 29.01.2012, 17:59
Příspěvky: 4

Reputace: +1
a co keby sme radsej zopakovali 3x pavlov kalendar aj so 40 a pak uvidime :D? neboj kamo neni kam sa ponahlat ono tieto extremi sa nam deju asi koli tomu ze na jednej strane moc chceme a na druhej niesme ochotny sa zbavit starych zvykov :) ale dost bolo polemizovania tu nase problemy aj tak nevyriesime a mozme o tom pisat donekonecna :)


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 14:33
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
Cef píše:
...Precti si Vnitrni Hrad od Terezie z Avily, byla prohlasena za svatou....
Po Tvé inspiraci jsem doplnil: http://www.breatharian.eu/breath/spanelsko/tereza/


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 15:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Super Mirku, ze to je tu pohromade. A zase tu mame sedm komnat k Bohu, ze ? .. sedm stupnu "nahoru".
Proste preskocit se neda nic, ten baladuv vyrok o kopci se mi tak libil, ze jsem si jej prdnul dolu do podpisu:).
Vidman - presne, tuny teorii nenahradi jednu praxi a opakovani matka moudrosti se rika:).


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 16:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
ravima píše:
Začalo to s vitariánstvím - cca 2 měsíce jsem byl na vitariánství z důvodu zvýšení výkonnosti ve sportu, a dařilo se. Pak přišla nějaká oslava narozenin, spíše ze společenských důvodů jsem si něco dal a hned jsem byl v tom, což mě hodně překvapilo, protože do té doby jsem měl spoustu té "životní energie", jak píše Mirek. Od té doby až doteď se to pořád střídá, taková sinusoida s hodně velkou amplitudou
Taaaaak ! Cize zase zpet ravimo - neodpovida to presne tomu co pise Pavel na LP k vitarianstvi ?
Telu neco chybi (co asi? - energie) a tu se snazi nabrat kde se da, pokud neumis ovladat jeste cakry a dorovnat jednostrannou stravu tak jak ma byt.
Cize ano, mozne vysvetleni proc jde spousta lidi od zdi ke zdi jako popisujes Ty:)).
At to zkratim jak psal uz Mira, kasli na ankety, akorat budes mit v hlave vic chaosu, vycisti ji pusty - praktikuj a "duchovno" prijde taky:).


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 16:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Cefe, taky pocházím z křesťanského prostředí :-)
tak sem hodím taky nějaký ten citátek:
Ř 7,15 Nerozumím tomu, co dělám; vždyť nedělám to, co chci, nýbrž činím to, co nenávidím. Činím-li však to, co nechci, souhlasím se Zákonem, že je dobrý. Ale pak již to nekonám já sám, nýbrž hřích, který ve mně přebývá. Vím totiž, že ve mně, to jest v mém těle, nepřebývá dobré; neboť chtít dobro dokážu, ale konat už ne. Vždyť nečiním dobro, které chci, nýbrž zlo, které nechci. Jestliže však činím to, co nechci, nedělám to již já, ale hřích, který ve mně přebývá. Nalézám tedy tento zákon: Když chci činit dobro, je při mně zlo. Podle vnitřního člověka radostně souhlasím se zákonem Božím. Vidím však jiný zákon ve svých údech, který bojuje proti zákonu mé mysli a činí mě zajatcem zákona hříchu, jenž je v mých údech. Já nešťastný člověk! Kdo mne vysvobodí z těla této smrti?
---
...ale jasná odpověď nikde... :-). takže nezbývá než bojovat a věřit, že válka už je předem vyhraná, je to jenom otázka času.
Teď by to chtělo půst od internetu :) tak sedmičku aspoň.


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 16:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Cef píše:
Taaaaak ! Cize zase zpet ravimo - neodpovida to presne tomu co pise Pavel na LP k vitarianstvi ?
Telu neco chybi (co asi? - energie) a tu se snazi nabrat kde se da, pokud neumis ovladat jeste cakry a dorovnat jednostrannou stravu tak jak ma byt.
Cize ano, mozne vysvetleni proc jde spousta lidi od zdi ke zdi jako popisujes Ty:)).
At to zkratim jak psal uz Mira, kasli na ankety, akorat budes mit v hlave vic chaosu, vycisti ji pusty - praktikuj a "duchovno" prijde taky:).
A jak mi vysvětlíš, že mi vitariánství celkem dobře fungovalo na sport atd., když jsem podle tebe neměl energii?
Anketu jsem chtěl smazat brzo po tom co jsem ji sem dal, mám pocit, že nebyla moc pochopena, stejně jako můj první příspěvek tady, ale asi to nejde. Nevadí, přežijem to tady i tak :-).


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 16:16
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
Cef píše:
...A zase tu mame sedm komnat k Bohu, ze ? .. sedm stupnu "nahoru"...
Sedm čaker a sedm kroků ve stravě vedoucích k breathariánství (=sedm vibračních energii rezonujících s čakrami, postupným zjemňováním stravy dochází k rezonanci na vyšší frekvenci čaker):
1. kořenová čakra - všestranná strava (včetně masa)
2. sakrální akra - vegetariánství (vypustí se maso)
3. solar-plexus - veganství (vypustí se živočišné složky stravy)
4. srdeční čakra - vitariánství (vypustí se tepelná úprava potravin)
5. krční čakra - fruktariánství (pouze sladké ovoce, fruktóza, vypustí se minerály)
6. čelní akra - liquidariánství (ovocné šťávy, vypustí se vláknina)
7. temenní čakra - breathariánství (vypustí se energie z potravin)
Ano a jak píšeš, správně fungující čakry pak dokáží eliminovat ty chybějící složky.


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 16:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ravima je to jak rikas, nektere texty v Bibli jsou nepochopitelne a rozporuplne, tezko rict do jake miry je to prekladem, do jake miry autorem ado jake miry nasim nepochopenim.
Nicmene Bibli pitvat nebudem, na to jsou jini svedkove:). My pujdem cestou zivota a praxe - viz Esejskych - knihy jsou mrtve:).
----------------
Ad anketa - nelam si s ni uz hlavu:).
K te energii, nevysvetlim, jen tipuju, asi je to docasne, ne dlouhodobe. Musel jsi asi zit z toho cos mel nasportovano a najezeno z minula, to je mozne vysvetleni.
Proto me (nesportovci) tloukl Pavel do hlavy sport, abych jednou 40 dal a u me to zafungovalo na 100%, povedlo se.
Help : Nepodcenuj vliv pohyb a sportu na cakry potazmo psychiku a duchovno a psychika jak znamo ridi telo, ne opacne:).


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 16:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Mirek píše:
Sedm čaker a sedm kroků ve stravě vedoucích k breathariánství (=sedm vibračních energii rezonujících s čakrami, postupným zjemňováním stravy dochází k rezonanci na vyšší frekvenci čaker):
1. kořenová čakra - všestranná strava (včetně masa)
2. sakrální akra - vegetariánství (vypustí se maso)
3. solar-plexus - veganství (vypustí se živočišné složky stravy)
4. srdeční čakra - vitariánství (vypustí se tepelná úprava potravin)
5. krční čakra - fruktariánství (pouze sladké ovoce, fruktóza, vypustí se minerály)
6. čelní akra - liquidariánství (ovocné šťávy, vypustí se vláknina)
7. temenní čakra - breathariánství (vypustí se energie z potravin)
Ano a jak píšeš, správně fungující čakry pak dokáží eliminovat ty chybějící složky.
Jakoz i prvni stupen Kvetu zivota - 7 kruhu, viz jeden z dilu Oka, atd, atd .. kdo hleda najde, sedmicek jsou na Svete mraky, vidis, vse souvisi se vsim, neni to jednoduse uzasny ?:).
Neuniknes postupnemu procesu nikam, vsude Te to potka:). Kdo specha a skoci do toho od konce je ochuzen o tuny poznani, nevi co se snim deje a pak jde a spolyka prvniho mekace i skaramem, to jsou ty pripady breatharianu-rychlokvasek:).


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 16:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ravima

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Cef píše:
K te energii, nevysvetlim, jen tipuju, asi je to docasne, ne dlouhodobe. Musel jsi asi zit z toho cos mel nasportovano a najezeno z minula, to je mozne vysvetleni. ...
Help : Nepodcenuj vliv pohyb a sportu na cakry potazmo psychiku a duchovno a psychika jak znamo ridi telo, ne opacne:).
Jo, to je dost možné, je pravda že jsem dost zhubl.
Vliv sportu na psychiku je mi jasný, stačí když se ráno přinutím k tomu jít si ven zaběhat, pak už je celý den OK. Jde právě o to donutit se začít - to je ten nejtěžší bod, pak už je to relativně snadné.


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 16:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz