Na hlavní stránku  
Právě je čtv 04.07.2024, 09:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 847 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Mirko, zatiaľ mi tie moje zelené drijáky nebééér. Sú extatické. Myslíš, že aj prána tak chutí? ;-)


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 19:10
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3262

Reputace: +1691
Podle Monforta - jako med. ... bléé :nausea:


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 19:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
:lol:


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 20:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Mirek píše:
Dobrá inspirace ... ale začínám mít obavy, že nejdříve dospějí k práně zrovna ti, kteří se o to ani nesnaží. :-)
Miro, zacinas mit ty spravne obavy, hehe, vsak vis co myslim:).
Ale ne, kecam, taky by se mi asi libilo mit hafo casu pro sebe a neshanet porad zvanec a zabijet tim cas hned trikrat - shanenim, pripravou a konzumaci (o wc nemluve):)).


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 20:12
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Ja som asi nejaká čudná. Prípravu raw stravy vôbec nepovažujem za zabíjanie času. Teším sa, keď môžem na trhu nakupovať ovozel, ešte lepšie, keď si ho pestujem a zberám úrodu a vytešujem sa, keď chystám jedlo. Mám rada všetky tie svieže farby a vône ovocia a zeleniny. Vlastne tým kŕmim nielen brucho, ale aj myseľ - tá dostáva jesť tie farby a vôňu, to je ako prána. Tak si predstavujem pránu.


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 20:33
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3262

Reputace: +1691
Ne čudná, ale normální. Já si dřív myslel, že hlavní důvod, proč lidi nejsou na práně, je že je těžké (nebo nemožné) na ni přejít. Ale časem jsem zjistil, že lidi ji vlastně ani nechtějí. Nechápou důvody proč ji chtít a jsou vázaní na stravu kvůli psychickému požitku. Jídlo je dost důležitou součástí lidského života (to je i jeden z hlavních důvodů proč se bytosti ztělesňují na Zemi - aby poznaly požitek ze stravy - jak uvádí Werdin), lidi si chtějí těchto požitků užívat a nechtějí se jich zbavovat - takže to je ten hlavní důvod proč lidi nejsou na práně, protože ten požitek z jídla jejich psychika chce.


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 21:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Pocuj, si Ty ale volaka cudna .. :) .
-------------
Ale ne vazne, pri svych delsich pustech jsem si doslova chrochtal blahem jak malo potrebuju spanku a kolik prace (cinnosti) stihnu udelat za jediny den.
Kdyby to bylo naporad vubec by mi to nevadilo, v tomto se shodnu s panem domacim na bre.eu zcela urcite, jsme zkratka kazdy nekde jinde Reni.
Ale nezoufej si, to je normalni ve Vesmiru :sun: .
"Pisty tam jsou, valce tam jsou, svicky, vsecko jak ma bejt":). (Cetnik a mimozemstane):).


+Panda Hodnocení: +1
stř 28.03.2012, 21:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Presne tak, je to o tom pôžitku. A asi, že si nevieme predstaviť nepoznané, lebo na práne sú iste tiež nejaké pôžitky - len ich nepoznáme. Asi sa z nej človek nemôže prejsť a nenafukuje ho - to sú tie nie práve naj pôžitky z klasicekj stravy. Hoci precpať sa viem aj s melónom - to už nie je pôžitok, ale pažravosť :-[
No, Cef, predsa len budem nejaká čudná. Ja mám tiež malú potrebu spánku počas pôstu, ale potrebu ležania v posteli mám. a to je tiež o pôžitku - zo zaspávacieho rituálu s mojím mužom. No...


+Panda Hodnocení: +1
stř 28.03.2012, 21:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Strcim to z pravidel sem k Tobe s dovolenim :
Ty jses taky oblatka :). Toto co mylsim je Zlaty rez (Taky Stvoritelsky rez) neznas ??
Vsecko je v tom Vesmiru dle neho vyvazene, neni ani horko ani zima, spise teplo, ani tma ani svetlo, spise svetlo, ani maso ani vita, ma ale prevladat vita, vsecko jak ma byt, zadny krajni doraz, zivot probiha nekde kapku mimo stred tohoto vseho, verim zkratka tomu:). http://www.google.cz/search?q=zlat%C3%B ... 4QS-nY2yDw
Vis, ze kdyby nase Koule obihala jen o chlup dal od Slunicka, nebo o chlup bliz tak bud pomrzneme, nebo se upeceme ?
Ja v tomto aspon spatruju nenahodu a neskutecnou moudrost a plan stvoritele a v tomto svetle mi pripadaji i debaty o fruktoze komicke:).
"A bylo rano den sesty a vse co Buh stvoril bylo dobre". Toz asi tak nejak:).
-------------
Taky si rad polezim, je to super kdyz se rano clovek probudi, za oknem uz sviti Slunko a rekneme si "Zase jsme tu dalsi den" .. a jeste pridrimneme :-) .


+Panda Hodnocení: +1
stř 28.03.2012, 21:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Cef, ale veď v pravidlách nie je napísané Srandovať zakázané. :-)
No, tak nežne, že oblatka, mi ešte žiadny chlap nepovedal :-*
Veď ja viem, jin-jang rybička ;-)


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 21:36
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Ďalej pokračujem v "očiste" len pitím green smoothies a stále mi to chutí. Najviac sa však teším z toho, že aj muž a chalani vypijú minimálne 7 dl tohto zeleného zázraku denne. Ja si ho dávam 2 x denne celkom cca 1,4 litra. Mňam :-) Podiel zeleného v smoothie je cca 40 až 60 % (dnes ráno zelenú zložku tvorili listy rímskeho šalátu a mangoldu - na trhu mala tieto šaláty len jedna trhovníčka z vlastnej produkcie, žiadny veľkoobchod).
Cítim v celom tele zváštne mravčenie - akoby sa mi čistili cievy, či čo. Je to zvláštny pocit. Čosi podobné som cítila, keď som robila kúru s bobkovým listom, len vtedy skôr len v rukách.


+Panda Hodnocení: +1
sob 31.03.2012, 10:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Bebe píše:
Otvorenosť je skvelá vec a ja Ti v dobrom závidím, že patrí k Tvojej prirodzenosti. Ja sa k nej musel dopracovávať krok za krokom, lebo so mnou to bolo tak, že polovicu svojho života som tvoril okolo seba hradby a druhú ich zas postupne rozoberal.. Dnes sú našťastie z nej iba ruiny. :)


Bebe, hovoril si o otvorenosti, tak sa podelím o svoju čerstvú skúsenosť. Tak som sa pred pár dňami presvedčila, že otvorenosť mi priniesla výbornú skúsenosť. Veľmi sa mi oplatilo byť otvorená. Na jednom fóre som sa roky s ľuďmi delila o radosť aj o smútok, Písala som hodne aj o osobných témach, mala som silný pocit, že som medzi ľuďmi, ktorí mi prajú, že sme tam priatelia. Azda vďaka tomu (dúfam, že to nebude znieť nabubralo, ale myslím, že otvorenosť prináša otvorenosť) sa aj niektorí ďalší podelili so svojimi nielen radosťami, ale aj trápeniami, ktoré prežívali napríklad vtedy, keď im umierali blízki. Písali sme si dosť o osobných témach do svojich denníkov i do kecární. Pred pár dňami mi jeden človek vyhodil na oči práve toto konanie, že som tam písala osobné témy a prežívania (napríklad pôstov alebo úspechy môjho syna vo vodáckych pretekoch) a ďalší sa smiali, ako pekne trafil kliniec po hlavičke. Som veľmi vďačná za túto skúsenosť, bez nej by som si asi nevedela spraviť celkový obraz o tom, s akými až ľuďmi som mala tú česť. Takže otvorenosť je super, zbaví vás nepriateľov a neprajníkov, keď sa vďaka vašej otvorenosti naplno pejavia :ok: A vy viete, čo bola strata času a už vám potom nie je ľúto, že ste prišli o takú spoločnosť :-) Táto skúsenosť ma rozhodne neobrala o radosť, ktorú cítim, keď sa ľudia delia o svoje radosti a ani o pochopenie, ktoré mám, keď píšu o svojich ťažkostiach. Posunulo ma to o hodne ďalej v mojom vzťahu k ľuďom.


+Panda Hodnocení: +1
sob 31.03.2012, 12:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Dnes som našla absolútne presvedčivý vedecký argument, prečo nekonzumovať tepelne upravenú stravu a pritom nie je vôbec reč o strate výživných látok, s ktorou sa najčastejšie argumentuje. Zapôsobilo to na mňa tak silne, že už nemám absolútne žiadnu pochybnosť o škodlivosti varených jedál (aj keby boli pripravené z bioproduktov) a veľmi ma to posilnilo v presvedčení, že konzumovať len surovú stravu je viac ako potrebné. Už len dokázať aj vo famílii výrazne znížiť počet varených jedál - lebo naozaj nejde o nejaké filozofické doťahovanie, ale o zdravie a zaáleží mi na tom, aby aj môj muž a deti pochopili, o čo ide. Ide o širokú skupinu obzvlášť škodlivých látok, ktoré sa vyskytujú v bežnom jedle ako výsledok zahrievania. V procese varenia (miera ničenia stúpa s každou minútou zahrievania) sa glukóza viaže na bielkoviny a vytvára abnormálne tesné (glykátové) komplexy.Tie sa nazývajú pokročilé glykooxidačné produkty (AGE). Varené jedlo môže byť významným zdrojom AGE, čo môže predstavovať chronický rizikový faktor u kardiovaskulárnych chorôb, poškodení obličiek (ledvin) a ďalších ochoreniach, napríklad aj strate flexibility šliach a úponov. Pre príklad surové jablko obsahuje na 100 g len 13 AGE (klJ/porcia) a pečené už 45. Pečené makaróny so syrom majú obsah tých jednotiek na 100 g až 4070. Hpvädzie mäso varené 7 minút ich obsahuje 6736 a pečené 5 minút až 10 243 - hm, ani si neviem predstaviť, aké množstvo musí byť v gulášiku, čo sa varil riadne dlho... Zanesenie organizmu týmto humusom sa prejavuje napríklad pečeňovými škvrnami na pokožke (hnedé škvrny). Výskumy na ľuďoch potvrdili, že okolo 10 % AGE prijatých v jedle sa vstrebáva v organizme...
Ak by bol záujem o viac info, dajte vedieť. Nechcem to tu zahltiť. Doteraz som o tomto nevedela, pričom vraj ešte v roku 2003 navrhol profesor Fogliano z Talianska, aby sa začal celoeurópsky výskum možných dôsledkov varenia na ľudské zdravie a 27 európskych štátov podpísalo memorandum nazvané "Tepelne spracované potraviny: možné zdravotné dopady". Celkom si viem predstaviť tie tlaky potravinárskeho priemyslu... je to rovnaký biznis ako farmabiznis. :-(


Hodnocení: 0
sob 31.03.2012, 19:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Teším sa, že green smoothie chutí aj môjmu otcovi - mali sme dnes špenátovo-jahodové smoothie k slávnostnému obedu ako prípitok :-)
Včera sme boli na veľkonočnej vigílii, syn manželovej sestry v rámci nej prijal tri sviatosti - krstu, birmovania a eucharistie. Mali sme veľmi pekný duchovný zážitok. Po dlhom čase som pri tejto príležitosti absolvovala spoveď v príjemnom rozhovore s kňazom.


Hodnocení: 0
ned 08.04.2012, 22:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
V našich reštauráciách ešte stále nie sú pripravení na záujemcov o alternatívnu stravu, ale aspoň sú ochotní vyjsť v ústrety a obmeniť ponúkané jedlo. Včera na rodinnej oslave som si pochutila na talianskom šaláte - asi 4 druhy listovej zeleniny, cherry rajčinky a poprosila som ich, aby mi do šalátu nedali soľ a dressing, ani šunku, ani syr, ktoré boli v pôvodnom recepte. Mali aj čerstvo vytlačené ovocné šťavy. Tak som bola spokojná ako blcha. Deň predtým sme doma robili bryndzové halušky, tie som mala vždy rada, tak som ochutnala a zjedla množstvo menšie ako detská porcia. Bola som zvedavá, čo to povie po rade dní na green smoothies. Boli výborné na chuť, ale už nie pre mňa. Bola som rada, že som z nich okoštovala, zvláštna skúsenosť. Už ma to neťahá týmto smerom - chýba mi tá sviežosť, ktorú v sebe varené jedlá nemajú. Úplne ma vysušili a necítila som po nich ten prílev energie, ako keď zjem čerstvé ovocie alebo zeleninu. Je to zvláštne, toľko krát som sa pokúšala o prechod len na vita stravu na dlhšie obdobie, ale až teraz som došla do bodu, keď to cítim ako svoje, ako čosi prirodzené. Dnes som s našimi obedovala len moje smoothie a misku šalátu a cítila som sa fajn nasýtená a spokojná. Som rada, že ani otec nemal potrebu to komentovať. Je príma pocit, keď nemusíte s okolím bojovať, lebo tie zbytočné boje sú také unavujúce. Myslím, že teraz to ide fajn aj vďaka tomu, že som si "upratala" v sebe a okolo seba. Odišla som z demotivujúceho prostredia plného hádok a inšpirujem sa ľuďmi, ktorí aj vďaka surovej strave našli zdravie a poriešili si aj veľmi vážne diagnózy.


+Panda Hodnocení: +1
pon 09.04.2012, 00:28
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3262

Reputace: +1691
Renáta píše:
...chýba mi tá sviežosť, ktorú v sebe varené jedlá nemajú. Úplne ma vysušili...
Tohle také cítím jako jeden z největších rozdílů, chybí mi ve vařeném ta svěžest co je v živé stravě. Je to cítit např. u mražené zeleniny, zda je pasterizovaná umrtvená (mdlá) nebo ještě živá svěží.


+Renáta Hodnocení: +1
pon 09.04.2012, 10:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Mirko, ja som to prvý raz cítila tak absolútne výrazne. Mala som aj po malom množstve vareného veľký pocit vyprahnutosti a nútilo ma to piť veľké množstvá vody - ten smäd bol neuhasiteľný. A krátko po zjedení som výrazne cítila, že všetka energia sa stiahla na trávenie, aby som sa s tým vysporiadala a padol na mňa pocit únavy. Tieto pocity nemám nikdy po surovej strave, tam je to naopak. Tak som rada, že som si to mohla takto prežiť a uvedomiť.
Práve raňajkujem žltý melón. Dosť sme váhali, či ho kúpiť, keď ešte nie je sezóna, či bude dobrý. Ale voňal aj cez šupu a dobre sme spravili, je lahodný. :delicacy:


+Panda Hodnocení: +1
pon 09.04.2012, 10:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Miro, Reno, mame to stejne, momentalne hucim do zeny at vyklidi komplet vsecky 3 supliky v mrazaku a necha je na zmrzlinu, nebo docasne mrazene potraviny. kdyz uz se bez nich neobejde.
Mrazene (myslim dlouhodobe) jidlo je chutove i pocitove ta nejvetsi mrtvola, kterou jsem po pustech strkal do pusy, i ten cerstvy steak je lepsi volbou jednou za cas, nez ty mrazene hadry co zbudou za par mesicu v mrazaku po zelenine a jinem jidle.
Mrazaky jsou komunisticky prezitek z dob, kdy se kreckovalo zabijackove "domaci" maso do truhlicovych mrazaku.
Mimochodem nejvetsi zrout elektriky (a mista) v domacnosti co jsem vyhodil uz pred lety jako prvni ze spotrebicu.
Lidi si neumeji totiz vetsinou ani spocitat na kolik je pul roku mrazeneho cunika vyjde ve finale.
A kolik by za usetrene centiky meli cerstveho jidla, zel je to tak .. :nausea:
-------------
Jinak po gepech stave a pomerancich vyskocim kazde rano plny energie padim neco delat, na rozdil od ranniho peciva, uplne jsem mu odvyknul.
Nerikam pres den trochu (miluju cerstvy krupavy chleba+cerstve maslo+cerstve rajske, mnammmm!):) ale rano nic takoveho do sebe nedostanu:).


Hodnocení: 0
pon 09.04.2012, 10:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No, tie pocity som nezaznamenala, keď som si do smoothie pridala rozmrazené čučoriedky alebo jahody. Tam to bolo ok.


Hodnocení: 0
pon 09.04.2012, 11:03
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3262

Reputace: +1691
S mražením obecně si nejsem tak úplně jistý, zda je vždy mrtvé. Někde se tvrdilo, že semínka přečkají i dost vysoké mrazy, tak je možné, že některé zeleniny přečkají v pořádku i mrazničku. Ale - jestli jsem to správně pochopil - tak mražené potraviny prodávané v supermarketech se před mrazením pasterizují (zahřátím), aby buňky mrazem nepopraskaly a nebylo z toho bláto, proto mraženiny ze supermarketů jsou už mrtvé. Ale domácí - nevím, nedá se nic mrazit šetrně, bez tepelných úprav a bez poškození, co by zůstalo živé?

Jo, myslím že po domácku mražené čučoriedky by mohl být ten případ, kdy je to ještě ok. .. a jahody - sice je z nich pak břečka, ale bez předchozí tepelné úpravy, možná enzymy zůstanou nepoškozené?


Hodnocení: 0
pon 09.04.2012, 11:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Zelenina sa pred mrazením zvykne blanšírovať. Doma zamrazujeme neblanšírovanú - pri spracovaní prebytkov zo záhrady na zimu, no i tak sa z nich pripravujú varené jedlá, takže je to jedno. Pre surovú stravu to nepoužívam. Len trochu toho mrazeného ovocia na obmenu chute smoothies.


Hodnocení: 0
pon 09.04.2012, 11:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Asi to bude Miro v dlouhodobosti - myslim takovy ten divny plasticky smrad, ktery ziskaji vsecky balicky po delsi dobe ulozene v mrazaku, jeden jako druhy (temer).
No, kazdopadne jsem nemyslel mak ci semena, myslel jsem dlouhodobe mrazene cokoli (maso, zeleninu, predvarene i nepredvarene), pak to smrdi jednotnym smradem a vyhazuju to kdyz se moje nediva, hihi O:-) :innocent:
Ale zase nejak do hloubky tomu mrazeni nerozumim, preferuju vzdycky cerstve, nejlepe z kvetinace doma ci zahradky:).


Hodnocení: 0
pon 09.04.2012, 11:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Mražení neškodí vůbec tuku. S ostatními vita potravinami je to horší, to už může ničit i některé enzymy.


Hodnocení: 0
pon 09.04.2012, 11:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ano ravima, tuk jen ztuhne a zase povoli, pravda ..


Hodnocení: 0
pon 09.04.2012, 11:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Áno, do mrazničky dávam aj napríklad vlašské orechy, keď ich mám viac vylúskaných, aby nepotuchli.


Hodnocení: 0
pon 09.04.2012, 12:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Zdá sa, že green smoothie môjmu tatinovi zachutilo. Volal mi a musela som mu podrobne vyrozprávať, čo o green smoothies viem. Tak už mu len kúpime dobrý mixér a máme ďalšieho do partie. Viem, že svoje stravovacie návyky úplne nezmení, ale keď neprší, aspoň nech kvapká. Teším sa :-)


+Cef, +Panda Hodnocení: +2
pon 09.04.2012, 22:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
I ja se tesim:), podobne jsem "zlomil" zenu na kazdodenni ovocne stavy takmer ze vseho:).


Hodnocení: 0
pon 09.04.2012, 22:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Na chutné sa ľahko zvyká. Keby tam nebolo rozmixované aj ovocie, tak by to iste nepil - a veru ani ja :-D Ale takto je to iná reč :-)


+Panda Hodnocení: +1
pon 09.04.2012, 22:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
To vis ze jo, vsecka Bozi celadka, hmyz, vcelky, ptaci a vsecka ta ziva havet lita na sladke plody, aby se mohly rostliny rozmnozovat, jen nekteri lidi myśli, ze to je spatne a skodi to, radsi dal nerozvadim:)).


+Panda Hodnocení: +1
pon 09.04.2012, 22:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
So zubom som sa rozlúčila včera večer na pohotovosti. Ale sa držal statočne, :-) 3x si pán doktor menil kliešte. Poučenie do budúcnosti - spoliehať sa len na orechy, ktoré si sama vylúskam, len tak viem, že v nich nie sú aj kusy škrupín...
Dostala som poučenie, že sa mám zdržať konzumácie mliečnych výrobkov - no, neviem-neviem, ako to vydržím :lol:
Dnes to vyzerá na pôst, nemám špenát do smoothie. A nemám ani chuť na jedlo. Tak poslúchnem organizmus, nech si oddýchne.


Hodnocení: 0
stř 11.04.2012, 10:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 847 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz