Na hlavní stránku  
Právě je čtv 04.07.2024, 09:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 847 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: stř 15.02.2012, 05:05
Příspěvky: 9

Reputace: +4
Jezis to je pako.
A ja ze co si taka strucna.

Len aby mu z toho zeleneho aj mozog nezozelenal. Prave sa mi tu rozmrazuje banan vo vitamixe a uz som k nemu hodila dva listy kale (kuceravy kel). Este volake bobule a vecera bude hotova.


Hodnocení: 0
pon 19.03.2012, 20:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No, mix mám dosť podobný tvojmu - 3 listy kelu, 1 zelerová stonka, kus petržlenovej vňate, 1 malý banán, 1 jablko a za lyžička chia seedes zmixované s vodou. Mám to asi na celý deň, je toho cca 6 dl a dosť hustééé.


Hodnocení: 0
úte 20.03.2012, 11:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: stř 15.02.2012, 05:05
Příspěvky: 9

Reputace: +4
Ty mas podviazany žalúdok? 8-o
Za 2-3 hodiny som hladná.


Hodnocení: 0
stř 21.03.2012, 04:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Jani, podviazaný nie, ale roztrasený ešte riadne áno :-(
Ale už je to lepšie.
Dnes dopoludnia smoothie a teraz som mala tie raw cukinové špagety - to je veľká dobrota. :delicacy: Okrem toho zelený čaj.


Hodnocení: 0
stř 21.03.2012, 20:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
V podstate od pôstu žijem viac-menej na green smoothies. Tvoria základ mojej stravy. Pridávam už aj strúhané jablko-mak-škorica. Super lahôdka, mňam. Úplne som nakazila okolie a črtá sa tu zopár nadšencov pre raw food. Niektorí si ešte myslia, že ich deti nemôžu žiť bez vyprážaných rezňov. Nevadí, mňa to v bruchu netlačí a ani v mysli. Dajte si smoothie, ľudia to je dobrota! Dnes som kukla nejaké videjko ako Sergej Boutenko vyrába pomazánku z púpavových listov - zatiaľ na také tuhé veci nemám chuť, ale nápad dobrý. Nemám chuť ani na také tie raw semiačkové placky, čo si viťoši dávajú namiesto chleba, takže neviem, s čím by som to jedla - napríklad natreté na plátkoch uhoriek? Hm, to by šlo, ale keď si predstavujem rôzne jedlá, tak mám aj tak chuť na smoothies a na nič iné v podstate. Nejako mi to v tej hlave preplo... Od pondelka nastupujú pravidelné pôstovacie 36-hodinovky. Ostatné dni najmä smoothies + jedno iné jedlo denne (len surové). Tak to nejako naskočilo samo po tomto pôste. Teraz sa čudujem, prečo mi to tak dlho trvalo. Asi to tak malo byť. Škoda, že sa tu viac nedebatuje aj o takejto strave. No, chápem, že je to tu o inom. Asi nie je dobré moc vypisovať o jedle. Neviem, či to neodvádza pozornosť a sústredenie sa na hlavnú myšlienku toho fóra. Mám z toho zmiešané pocity.


Hodnocení: 0
čtv 22.03.2012, 12:01
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3262

Reputace: +1691
Smoothies je plně k tématu. Jistě Ti vadí na plackách jejich "suchost" - což by měl být přirozený trend při odlehčování stravy, kdy člověku stále více vadí hutná strava a směřuje stále k lehčí a řidší - od těžkých vařených jídel, přes lehčí vegetarinánskou stravu, pak ještě lehčí "svěží" vitariánská, pak potřeba ještě více odlehčit buď přes smoothies nebo až na šťávy, a nakonec čaje a pak prána. Je to přirozený vývojový trend a i když si nemyslíš, že by Tě téma breathariánství zajímalo, tak k tomu stejně přirozenou cestou směřuješ. Bude pak záležet jen na Tvém rozhodnutí, zda se na nějakém stupni zastavíš nebo budeš pokračovat dál. Např. Květa se zastavila na fruktariánství, protože chtěla zůstat na radosti z požitku stravy, ale kdyby se rozhodla tak klidně by mohla stravu vypustit úplně.


Hodnocení: 0
čtv 22.03.2012, 12:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Mirko, neviem. Myslím, že pokiaľ žijem to, čo žijem (myslím moja práca, rodina atď.), tak breathariánstvo u mňa neprichádza do úvahy. Viem si predstaviť, ako tak žijú ľudia čo sa môžu zasvätiť meditácii a svojmu rozvoju a teda odtiaľ čerpajú zrejme energiu. Ja ju myslím potrebujem dopĺňať aj jedlom, lebo väčšinu dňa som v práci a venujem sa "prízemným" záležitostiam. Chodila som do práce aj počas všetkých pôstov a počas 38dňovej Breussovky a viem, že som sa ku koncu cítila vyčerpane. Pre mňa je nezlúčiteľný život z prány s mojím súčasným životným štýlom a keďže som živiteľka rodiny spolu s mojím mužom, nemôžem si dovoliť odstrihnúť sa a len duchovne rásť. Ale to sa nesťažujem, v tomto živote to mám takto.


Hodnocení: 0
čtv 22.03.2012, 13:16
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3262

Reputace: +1691
Je hodně breathariánů, kteří žijí úplně běžný život, není třeba se věnovat jen duchovnu. Ale to není důležité, není třeba dělat něco jiného než co člověk cítí, chtěl jsem tím napsat jen to, abys neměla výčitky, že sem nepatří to co píšeš. Rozhodně jsi dobrým názorným příkladem správných mezikroků, bez ohledu na to, na jaké úrovni se rozhodneš zastavit.


Hodnocení: 0
čtv 22.03.2012, 13:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Škoda, že sa aj ostatní nepodelia s tým, ako to majú - teda nielen so stravou (nech si nepripadám, že to len ja som taká ukecaná :-D :roll: )
Ale na druhej strane chápem, že je asi lepšie si veci zažiť v ústraní a nevypisovať o všetkom. K breathariánstvu sa mi to aj hodí.


Hodnocení: 0
čtv 22.03.2012, 13:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Syn začal od včera trénovať. Dnes už aj na vode, chválabohu je ok. Spravila som mu mandlové mlieko rozmixované s čučoriedkami a banánom, prihodila som tam aj zo 4 datle. Odpila som asi deci, je to fajnové, ale to zelené sa mi viac páči.


Hodnocení: 0
čtv 22.03.2012, 17:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
lva píše:
Renáta píše:
...Ostatné dni najmä smoothies + jedno iné jedlo denne (len surové). Tak to nejako naskočilo samo po tomto pôste. Teraz sa čudujem, prečo mi to tak dlho trvalo. Asi to tak malo byť. Škoda, že sa tu viac nedebatuje aj o takejto strave. No, chápem, že je to tu o inom. Asi nie je dobré moc vypisovať o jedle. Neviem, či to neodvádza pozornosť a sústredenie sa na hlavnú myšlienku toho fóra. Mám z toho zmiešané pocity.
... A Tobě Reni slibuji, že taky občas něco napíšu, ať si nepřipadáš tak ukecaná ;-)


Ahoj Ivka, tak to sa veľmi teším :-) 15 rokov pôstovania a skúšania rôznych techník očisty, tomu vravím nováčik ;-) Super, teším sa na tvoje skúsenosti.
Ja sa zajtra chystám ísť nazbierať cesnak medvedí. Teším sa na prechádzku. Ráno pôjdem do bazéna, tak smoothie bude až po návrate, lebo ma to vždy tak naplní, že by sa mi len ťažko hopsalo v bazéne... Ešte predtým by som však rada zašla na trh - už je čerstvý špenátik. Zatiaľ som kupovala len v obchode.


Hodnocení: 0
pát 23.03.2012, 23:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
lva píše:
Hmmm...... po patnácti letech půstování se cítit začátečníkem může být pro někoho zvláštní. ;-) :) Tenkrát mě donutil můj zdravotní stav něco rychle podniknout, měla jsem lupénku v hrozném stavu po celém těle a den ode dne se můj stav zhoršoval. Dostala se mi tenkrát do rukou kniha Sám sobě doktorem, bleskově jsem ji přečetla a rovnou po hlavě se vrhla na půstování a očistné kroky. Neznala jsem nikoho ve svém okolí, kdo by se něčím takovým zabýval, kdo by mi poradil. No učila jsem se z vlastních chyb......... a že jich bylo! Proto se cítím být začátečníkem....... letos jsem ZAČALA s půstováním s pomocí rad Vás všech ostatních. Tolik na vysvětlenou. ;-) Já bych Vám akorát tak mohla povykládat o tom jakých chyb jsem se dopouštěla. Ale lupénku se mi povedlo z 99% vyléčit.
Reni, na konci mé první 40 jsem byla plná energie, stačily mi 4 hodiny spánku, nepociťovala jsem slabost. Byla jsem naprosto spokojená s tím, že nemusím jíst a když jsem už měla začít s návratem k jídlu, tak jsem ho asi třikrát odložila. Nebýt toho, že mě manžel nutil do jídla, protože měl o mě strach a kdybych tenkrát věděla o breathariánství, kdo ví...... Zvláštní bylo, že jsem v průběhu půstu zhubla asi jen 4 kila a jen co jsem začala jíst, zhubla jsem během jednoho týdne 3 kila.
Ivka, úžasné, ako si si pomohla v liečbe ochorenia. Práve minulý týždeň som videla na stránke rodiny Boutenko, ako si jedna pani v krátkom videu pochvaľuje, ako jej dobre na psoriázu zabrali green smoothies. Tu je link http://www.rawfamily.com/films?tubepress_page=2 - Treba vyhľadať dole medzi videami - video je označené ako Reversing Psoriasis With Green Smoothies.
Máš s pôstom úžasnú skúsenosť. Doteraz som nepoznala človeka, ktorý by pri pôste o vode za tak veľa dní schudol tak máličko.
Dnes bol fajn deň - výborné papanie, hodinka v bazéne a krásna prechádzka v lužných lesoch - človek si tam teraz môže chodiť ako do záhradky - napásla som sa cesnaku medvedieho aj sme si domov priniesli a na večeru som ho mala v šaláte. Natrhali sme si aj mladulinkú žihľavku. Zajtra budem robiť surovú polievku s cesnakom medvedím.
Vlastne je to s tou návratovkou veľká švanda. lebo keď človek papá raw, tak sa moc ani nemá k čomu vracať a čo riešiť a báť sa, či čosi nepokazí. Nie je čo pokaziť, keď som na surovom ovocí a zelenine. Nemusela som nič naparovať (nechcem už jesť nič tepelne upravované - okrem čaju) a aj počas prvých dní mi bolo úplne super na green smoothies. Dnes som mala aj srandovný zážitok na trhu. Našli sme super zrelé až prezreté banániky za 50 centov kilo - tak sme si z nich zobrali a predavač sa ma pýta: Budete piecť koláčik? (asi sa mu zdalo, že väčšie množstvo má byť na koláč ;-) ) Tak som mu s úsmevom odvetila: Nie, rozmixujeme si ich so špenátom. - Takmer mu oči vypadli, ako ich na mňa vytreštil a pani, čo stála vedľa, tiež. Hm, asi ich nič nepresvedčí, že to nebola nejaká čudesná irónia... :-)

lva píše:
Ono si to moje tělo většinou řekne co potřebuje.
Hej, to je perfektné. Ja som mávala problém byť dlhodobejšie na vita. Po pár dňoch ma to ťahalo k teplému jedlu, lebo som cítila akoby chlad v žalúdku. Teraz je to odrazu úplne inak. Sama som zvedavá, aká bude tá moja cesta ;-) :-) Zatiaľ som veľmi spokojná, pokiaľ ide o jedlo.


Hodnocení: 0
sob 24.03.2012, 20:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Po poslednom pôste ma to tak výrazne ťahá k tým green mixom, že som si povedala, prečo neskúsiť pár dní len na nich, bez inej tuhej stravy. Tak som dnes začala - cca o desiatej som si dala mix 1/4 kila špenátu, pol viazaničky petržlenovej vňate, jedno jabĺko, 1 pomaranč a jeden banán pekne rozmixované + asi 3 dl vody. Bolo toho požehnane - aj mužovi zostalo 1/2 litra, ja som vypila asi 7 dl a cítim, že mám dosť do neskorého poobedia. Plán je podvečer dávku zopakovať, len obmením zloženie smoothie. Jáj, ešte som pridala za riadnu lyžicu chia seeds.
Je to naozaj zvláštne sledovať cesty iných ľudí, ako rôzne ponímajú návratovky, stravu vôbec - ako uľpievame vo svojich presvedčeniach. Iste to tak má byť, lebo najlepšie je všetko si porovnať na vlastnej koži a prehodnotiť. Preto som prišla aj k presvedčeniu, že nie je dobré radiť druhým ľuďom. Každý si potrebuje tieto veci zažiť sám a sám sa rozhodnúť, kadiaľ pôjde. Som veľmi rada, že tento posledný pôst ma posunul celkom k surovej strave a som vďačná Tatíkovi, že mi poslal do cesty Boutenkovcov (teda on mi ich posielal už predtým, len som ich "nevidela"), lebo vďaka týmto green smoothies sa mi podarilo vyriešiť problém, ktorý som mávala pri mojich pokusoch zotrvať na surovej strave. Cítievala som po pár dňoch na surovom akoby chlad v žalúdku, ktorý ma nútil siahať po varenom - parenej zelenine, ryži a tak. Teda po mŕtvej strave, lebo žiaľ, aj parená zelenina je mŕtva strava, neverím, že v pare prežijú enzýmy - napokon, stačí to otestovať chuťou - aký je to obrovský rozdiel, keď človek je parenú alebo čerstvú zeleninu. Dnes už vidím celkom jasne, ako som si konzumáciou varených jedál ubližovala, ako sa moje telo a každá jeho bunka musela vysporiadavať s intoxikáciou, leukocytózou. Chvalabohu, keď pravidelne pijem green smoothies, tento pocit chladu v žalúdku už nemám a teda úplne vymizla potreba teplých jedál. Akoby mi tie zelené kaše obalili žalúdok tak lahodne, že necítim žiaden chlad a bolesť už vôbec nie. Som za to vďačná.
A ešte jedna skutočnosť ma napĺňa blaženými pocitmi. Že moji chlapci prijali tieto mixy za svoje, o čom svedčí, že ich radia svojim kámošom, ktorí chcú nabrať svalovú hmotu a cítiť sa fit. To považujem úplne za zázrak a teším sa z toho.
Nedávno som tu niekde písala o tom, že síce nemám prístup k bio, ale že i nebio je lepšie ako ten junk food. Aj tu nastal posun v myslení. Som smutná z toho, že prevažne sme odkázaní na komerčne pestovaný ovozel a budem sa usilovať dostať k zdrojom biozeleniny. Lebo len v tej je naozaj dostatok živých látok, ktoré sa vo vyčerpanej pôde už nenachádzajú. Ujasniť si všetky tieto myšlienky mi pomohol film FOODMATTERS (Mirko, link nedávam, lebo si spomínal, že ho chceš zaradiť, tak to nechám na Teba :-) ).
Takže v strave mám jasný smer, teraz sa treba zamerať na prácu s mysľou. Dúfam, že mi to v dhšom časovom horizonte pomôže vyriešiť aj existenčné otázky.
(Jáj, ako som sa vyspovedala - tieto denníčky sú ako bútľavé vŕby. Cítim taký pokoj na duši. Aj vám prajem samé pekné pocity a krásny deň. :-) )


+Panda Hodnocení: +1
stř 28.03.2012, 12:04
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3262

Reputace: +1691
Reni green smoothies je jenom rozmixovaná syrová zelenina? Nechápu totiž jaktože je to pro Tebe takový rozdíl, že z toho necítíš chlad, v čem to je, když jde jen o jinou formu?

Ten link na Food Matters sem raději dám za Tebe, protože nevím kdy se mi podaří to zpracovat (a pro mnohé lidi je příjemnější video než psaný text): http://dokumentarni.tv/zdravi/na-jidle- ... od-matters


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 12:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Mirko, green smoothies nie sú čisto zo zeleniny - sú to mixy listovej zeleniny, bylín, divo rastúcich bylín s ovocím - dnes som mala tento, ako som písala:
mix 1/4 kila špenátu, pol viazaničky petržlenovej vňate, jedno jabĺko, 1 pomaranč a jeden banán pekne rozmixované + asi 3 dl vody.
Myslím, že ten rozdiel je práve v tej konzistencii. Aj keď som skúšala vždy napríklad šaláty riadne požuť, tak som zrejme nedosiahla tú konzistenciu ako pri týchto kašiach - lebo to smoothie naozaj pripomína hustú kašu. Akoby mi tá robila dobre na žalúdok. A možno je tajomstvo aj v tom, že ide o mix s ovocím, čo tak blahodárne na mňa pôsobí. Som rada, že je to tak. Spory ohľadom ovocia stále na vitariánovi pokračujú. No ja sa nazdávam, že pre mňa by bola veľká chyba vynechať ovocie. Myslím aj, že zásadná chyba je v tom, že si niektorí myslia, že zle trávia fruktózu a že nemôžu jesť ovocie. Pritom sa mi zdá, že problém je v tom, že jedli málo ovocia a veľa tukov (oleje, orechy, semienka, rybí olej, mäso) a to zabraňovalo vysporiadať sa s fuktózou. Z toho stavu sa dá pomôcť zvýšením podielu ovocia a úpravou jedálneho lístka, obmedzením tukov. Celý konflikt je PMN len zle pochopená výživa jednotlivca a odnieslo si to ovocie. :-)
Tak super, že si dal ten link. Dík. Je to naozaj zaujímavý dokument.


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 13:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No vidis a zena mi dnes udelala uplne suprove halusky s tvarohem a mam uplne ty same skvele pocity z hezkeho dne jako Ty :sun: .
To je super, ze je ten svet tak pestry tak jak je:)).
Ale abych nebyl uplny "vareny vyvrhel" :evil: :-) tak ted denne delame hned po ranu cca tak 2 litry pomerancove a grepove stavy, cistime si jatyrka a svedci nam to obema se zenou, energie mam(e) porad na rozdavani.
Ono Reni zase ja mam teorii ze "zlaty rez" je optimalni ve vsem, ony ty mantinely (jinak receno extremy) chteji primo mega-vuli, aby to clovek umel provozovat 100% a neuklouznout, vid Miro.
Co Tve oblibene rybky, uz taky nejis ?:)).


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 13:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Mirek píše:
Ten link na Food Matters sem raději dám za Tebe, protože nevím kdy se mi podaří to zpracovat (a pro mnohé lidi je příjemnější video než psaný text): http://dokumentarni.tv/zdravi/na-jidle- ... od-matters
Pandi, tento link je dokonce funkční a zajimaveho toho je tam vic :sun: : http://www.zlo.cz/food-matters-na-jidle-zalezi.php


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 13:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Cef píše:
No vidis a zena mi dnes udelala uplne suprove halusky s tvarohem a mam uplne ty same skvele pocity z hezkeho dne jako Ty :sun: .
To je super, ze je ten svet tak pestry tak jak je:)).
Ale abych nebyl uplny "vareny vyvrhel" :evil: :-) tak ted denne delame hned po ranu cca tak 2 litry pomerancove a grepove stavy, cistime si jatyrka a svedci nam to obema se zenou, energie mam(e) porad na rozdavani.
Ono Reni zase ja mam teorii ze "zlaty rez" je optimalni ve vsem, ony ty mantinely (jinak receno extremy) chteji primo mega-vuli, aby to clovek umel provozovat 100% a neuklouznout, vid Miro.
Co Tve oblibene rybky, uz taky nejis ?:)).



Cef, rybky neboli nikdy moje obzvlášť obľúbené - začala som ich po rokoch jesť, lebo som zle uverila radám jedného lekára. Bolo to krátke obdobie a som rada, že si telo povedalo, že nie a že som ho poslúchla.
Šťavy sú fajn, len dajte pozor po ich pití a požujte nejaký listový šalát či stonku zeleru alebo vypláchnite pusu vodou. Veď vieš.
Neviem, či mám mega vôľu, ide to samo, nemusím to tlačiť vôľou, tak sa nemusím nútiť do halušiek ani iného vareného. Nebojujem so sebou. Je mi naozaj fajn. Už nechcem tie hnusné pocity pálenia záhy z prekyslenia, keď jem varené jedlo. Sem som sa dostala ja, kde si ty, nemám potrebu komentovať. To je len tvoja vec, priateľu. Pre seba viem, že napríklad múka a mäso iste nie.


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 14:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Cef píše:
Mirek píše:
Ten link na Food Matters sem raději dám za Tebe, protože nevím kdy se mi podaří to zpracovat (a pro mnohé lidi je příjemnější video než psaný text): http://dokumentarni.tv/zdravi/na-jidle- ... od-matters
Pandi, tento link je dokonce funkční a zajimaveho toho je tam vic :sun: : http://www.zlo.cz/food-matters-na-jidle-zalezi.php



Zaujímavé. Prečítala som si názov stránok v tvojom odkaze, že zlo.cz a čosi vnútri ma od toho úplne odradilo. Nechcem otvarať čosi, čo má v názve ZLO. Keby sa to volalo dobro.cz, tak kuknem :-)


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 14:04
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3262

Reputace: +1691
Mně ten obsah připadá podobný jako dokumentarni.tv (osobně mě ten zlo-název serveru také dost odrazuje), ale v dokumentarni.tv jsou navíc popisy filmů příp. i s textovým zápisem ... Stejně nechápu, jak je možné takto nějaké filmy zveřejňovat, vždyť to musí být porušení copyrightu. Já s obavama přepisuju filmy s doplněním screen shotů a jiní takhle zveřejní celé filmy.

Reni líbí se mi, že dáváš ostatním svobodu a nenutíš je ke svému směru. To mnohým chybí, např. na Vitariánu, jak se někdo odchýlí, tak už se sesypou výčitky. Jedna z dobrých vlastnosti, o které bychom měli usilovat, je "respektuj" - to mnozí ještě neumí.


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 14:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Pandi, nad tým copyrightom som tiež uvažovala. Možno si žiadajú súhlas. Ak by si napísal tvorcom a povolili by Ti umiestnenie, tak je to v pohode. Ak by nepovolili, tak ani prepis nie je ok. Je to neoddeliteľná súčasť diela. A pokuty za porušenie autorských práv nie sú maličkosť.


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 14:20
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3262

Reputace: +1691
Možná máš pravdu, že o to žádali, i když se divím že by dostali svolení. Ale vzhledem k tomu, že inzerují "online filmy zdarma", tak to asi musí mít nějak legálně zajištěné.

... z jejich fóra někdo odkazuje sem na tento server, a tam se zdá být ještě více filmů: http://media.bloguje.cz/

Aha už jsem se u nich dočetl, že oni žádná videa na serveru neukládají (kvůli copyrightu), ale jen najdou nějaký streamový zdroj na internetu, jejich přehrávač to jenom přehrává a přidává k tomu titulky - takže autorská práva neřeší a nechávají jejich řešení na původním zdroji odkud to tahají.


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 14:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Mirek píše:
Aha už jsem se u nich dočetl, že oni žádná videa na serveru neukládají (kvůli copyrightu), ale jen najdou nějaký streamový zdroj na internetu, jejich přehrávač to jenom přehrává a přidává k tomu titulky - takže autorská práva neřeší a nechávají jejich řešení na původním zdroji odkud to tahají.


Myslím, že na súde by s tým neobstáli. Takéto odkazy boli aj na program Jste to, co jíte Prima televízie a už to všetci odstránili. Zdá sa, že telka si na to počíhala, alebo majitelia toho formátu. Dobrý právnik by ťa PMN za to riadne dodžubal.


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 15:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Mirek píše:
To mnohým chybí, např. na Vitariánu, jak se někdo odchýlí, tak už se sesypou výčitky. Jedna z dobrých vlastnosti, o které bychom měli usilovat, je "respektuj" - to mnozí ještě neumí.
Vsak jo, vzdyt pisu ze se do mouky nenutim, navic miluju cokoli z bramboroveho testa, mouky tam moc ani byt nemusi:).
Proste telo mi napriklad rekne "Dej si koleno" - dam si koleno, rekne "Mam toho dost, dej si ovozel a stavy" - dam si je a vychutnam si oboje, bez stresu a straseni sebe sameho jak mi to ci ono skodi(lo):).
Dneska uz vim, ze psychika (dusevno) je to co ridi primarne moji mobilni jednotku nikoli jidlo, to az sekundarne.
Jak si jinak Miro vysvetlis, ze po poslednim pustu jsem jedl jen kyselinotvorna jidla, ale psychicky jsem byl "nahore" jako nikdy predtim, energie no-limit na rozdavani.
A svete div se ( ! ) - pocurane modre papirky, po prekyseleni ani stopa.
Kdyz jsem na tom naopak delal systematicky melouny, okurkami (i sodou kdyz to nezabiralo - byl stres) papirky beznadejne zlute.
A mas tu pokus na vlastni kuzi a opakovane a ted mudruj:)).
-----------
Ok Reni, tak ja uz padam se svymi ovarovymi koleny z Tveho deniku, respect:).
Jdu si dat tofee zmrzu, je horko. :evil: :) .


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 16:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Cef, ty sa nechceš polepšiť :-D Dobrú chuť ti prajem. Naozaj, úprimne.
Ja mám tiež všelijaké chute. Napríklad milujem slíže s makom a práškovým cukrom. Rozmýšľala som nad tým, čo robiť s tým diktátom jazyka. A zistila som sama na sebe, že sa dá veľmi ľahko prekabátiť. Keďže som vyhodnotila pre seba cukor aj múku ako neprijateľné, tak som len pozmenila recept - namiesto slížov si dávam jablko a namiesto cukru trochu mletej škorice. Mak zostal. Najprv sa mi to zdalo nejako čudné - teraz sa mi už vidia zvláštne tie slíže. Je to otázka postoja - je naozaj až podivuhodné, ako sa môžu chute meniť a ako nás chuť a jazyk dokážu oklamať až tak, že si myslíme, že údené koleno či nebodaj klobása si naše telo žiada. Je také sladké podľahnúť tomu klamstvu - len keby to neviedlo krátkou cestou k infarktom a rakovine a spol... Je to fakt na každom, ako sa rozhodne a do akej miery si dokáže priznať pravdu o zdravotnej vhodnosti či nevhodnosti tej ktorej potraviny. Vieš, u nás sme mali herca Júliusa Satinského, ktorý sám seba volal ujo Klobása - bol to človek veselej mysle, plný optimizmu a výbornej nálady. No rakovina hrubého čreva mala navrch, teraz je už škoda myslieť na to, či spravil dobre, keď poslúchol svoj organizmus, ktorý si žiadal klobásu, ktorú ako syn mäsiara miloval odmalička. Skrátka veľmi často si vlastné chúťky a návyky zamieňame s potrebami organizmu. Pritom je také ľahké to zmeniť. Len tam musí nastať situácia, že nám to v riadiacom centre prepne. Bez toho to asi nejde. A k tomu prepnutiu vedú rôzne cesty. Jednou z nich je aj pôst. Druhou príklad z okolia - tých možností je veľa.
Rada varím a rada pripravujem dobré jedlá. S potešením som zistila, že sa dá super "variť" aj raw. Napríklad takých cukinových špagiet sa neviem dojesť. Mňam. Je to všetko len otázka pohľadu a voľby. Ja sa dívam takto a zvolila som si toto. Vidím asi inak ako ty, ale zato ešte nechcem, aby si sa pozeral mojími očami. Veľa sa učím z toho, čo píšeš a môžem aj na základe diskusie s tebou vyhodnocovať, či konám správne alebo nie. A za to som ti naozaj vďačná.


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 17:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
:sun: Ale treba se nekdy jeste polepsim, kdo vi:)
Kdyz se vule nedostavuje musi clovek se sebou vybabrat, vim presne o cem mluvis:).
(Odvyk koureni=vybabrani s prazdnyma rukama a nervama na pochodu, pusty v dilne=vybabrani s jidlem okolo doma atd.)
Delam to tak taky, ale psssssttt nikomu to nerikej :))).


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 17:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Renáta píše:
Vieš, u nás sme mali herca Júliusa Satinského, ktorý sám seba volal ujo Klobása - bol to človek veselej mysle, plný optimizmu a výbornej nálady. No rakovina hrubého čreva mala navrch, teraz je už škoda myslieť na to, či spravil dobre, keď poslúchol svoj organizmus, ktorý si žiadal klobásu, ktorú ako syn mäsiara miloval odmalička.
Toho jsem mel rad, znal jsem ho a dobre znal z filmu, skoda ho.
Ale veris, ze klobasa mi chutna, ale tak nejak podvedome uz mam zapsane, ze to je zacouzeny karcinogen a davam ji uz vyjimecne ?
Kdysi davno jsem chtel i udirnu, ted uz nechci .. mozna ve skutecnosti jen pokulhavam za Tebou a dopracuju se ke green taky :sun: .


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 17:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Chlapče, vidím, že ti je úplne jasné, o čom točím a že dobre vieš, ako na to. Teším sa veľmi :-) :clapping:


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 18:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
V súvislosti s bodom 3 Pravidiel fóra: "... zaměření serveru - kterým je pránická výživa, řešení otázek zdraví a stravy (jako součást přechodu na pránickou výživu)." mi napadá možno jedna rada pre ľudí usilujúcich o prechod na pránu. Zaznamenávam u seba, že pitím green smoothies 2 x denne mi v posledných dňoch klesala potreba konzumácie stravy v tuhej podobe, až zmizla úplne. Nepociťujem žiadny hlad a ani chute. Mám pocit plného žalúdka a uspokojenia. Preto budem pokračovať aj ďalšie dni len v pití smoothies 2x denne. Jeden ten zelený drink som mala ráno a jeden nejako pred treťou hodinou popoludní alebo tak nejako. Ten druhý pozostával zo špenátu, zelerových stoniek, jedného jablka a asi 1/4 ananásu. Bol toho zasa plný mixér, ja som vypila 7 dl. Teda za celý deń som toho vypila spolu 1, 4 litra a myslím, že aj menej by bolo dosť. Z toho množstva sa asi dá uberať. Mám pocit nasýtenia a sily, nie únavy, ako som mávala po varenom. Telo vie asi lepšie tráviť tento zelený mix, zdá sa mi.


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 18:37
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Renáta
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3262

Reputace: +1691
Dobrá inspirace ... ale začínám mít obavy, že nejdříve dospějí k práně zrovna ti, kteří se o to ani nesnaží. :-)


Hodnocení: 0
stř 28.03.2012, 18:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 847 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz