Na diskuzi  

Upozornění: Plánované ukončení provozu těchto www stránek ke dni 31.12.2026.

Fruktariánství

Fruktariánství je vyšším stupněm vitariánství a fruitariánství. Znamená stravování se pouze sladkým ovocem (od toho název - fruktóza, neboli ovocný cukr). Nekonzumuje se žádná zelenina, ořechoviny ani semena.

Z hlediska zdravé stravy se fruktariánství jeví jako silně nevyvážená strava, se silným nedostatkem minerálů a bílkovin (převažující složkou jsou cukry, jako zdroj energie). K fruktariánské stravě ovšem nelze dospět ihned. Vyžaduje nejdříve podstoupit očistná období postupnými odlehčujícími stravovacími směry (např. vegetariánství, poté veganství a nakonec vitariánství) a půsty. Těmito přípravnými kroky dochází k postupné regeneraci organismu, uzdravování orgánů a zbavení se většiny toxinů. Díky tomu nepotřebuje již tělo tolik stavebních látek (např. běžně spotřebuje mnoho minerálů z jedné potraviny na správné trávení jiné potraviny). Díky správnému fungování organismu je tělo již schopno si mnoho potřebných látek vytvářet samo z vlastních zdrojů a to především za podpory čakrálního systému, který se díky odlehčené stravě začíná více uplatňovat. To může být také jeden z hlavních důvodů přechodu na fruktariánskou stravu - probudit čakrální systém a umožnit tak pozdější přechod k vyšším stravovacím úrovním.

Při přechodu na fruktariánství se mohou projevovat zvýšené detoxikační příznaky (protože ovoce je silně pročišťující potravina) - povleklý jazyk, pocit chladu, slabosti, pobolívání hlavy, deprese (často se střídající s euforií), pocit, že je člověk mimo realitu.

Diskuze k článku "Fruktariánství"

Miroslav Němeček