HOREČKA <<< OBSAH >>> VYPADÁVÁNÍ VLASŮ


UVOLŇOVÁNÍ ZUBŮ

Po pár nebo i více než deseti dnech půstu můžete začít cítit, že zuby se stávají jakoby mnohem volnějšími. Lze s nim snadno hýbat prsty, až se zdá, že by šly vytáhnout. Navíc máte pocit, že z prostoru mezi zuby (obzvláště z těch horních) něco vytéká (hnis) a nepříjemně to páchne.

To je také důsledek samočisticích funkcí těla. Obvykle se tímto způsobem čistí dutiny. Mnoho lidí ani neví, že jejich dutiny jsou ucpané hlenem, protože ten se objevuje jen při půstu, během samočištění.

Po pár, příp. deseti či více dnech, se uvolnění zubů vrátí do předchozího stavu a zuby se upevní v čelisti pevněji než předtím. Sekrece hlenu a hnisu ustává dříve a stejně tak i nepříjemný zápach s ní spojený. Takže není třeba se bát, že by zuby vypadly.

Jsou-li dásně nebo zuby nemocné (např. zubní kaz či poškozená plomba), mohou se také uvolňovat a přitom vytékat krev z dásní nebo zevnitř prasklých zubů. V případě zubů je vhodné vyhledat pomoc zubního lékaře. Jde-li o dásně, je lépe počkat déle, protože nejpravděpodobněji se vyléčí samy po úplném dokončení čištění.