Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 21:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Zdá se, že Petr Mílek je již jednou nohou "tam", pokračuje velmi dobře a nadějně: http://www.breatharian.cz/topic/35-petr-milek/


Hodnocení: 0
čtv 09.02.2012, 20:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
vubec jsem netusil ze se rudolf steiner vyjadril i k nasemu tematu. diky za tip


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 22:33
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
K pustum o stavach a cajich mam sice vyhrady, ale Miro sledujes jednu vec - tech roku driny bez pustu ?:)
1987 - 2004 / 17 roku drina vseho druhu, pak pust i kdyz nedokonaly, ale presto 2004 - 2011 / 7 roku skok vpred.
24 roku driny na sobe celkem, nevypovidaji ty pocty to o necem ?:)
---------------
Uvědomuji si, že jsem do celého procesu nešel nepřipravený. V roce 1987 jsem byl v Indii a začal cvičit Yogu, 1988 jsem se seznámil s antroposofii, žil jsem vegetariánsky, v roce 1991 začal terapeutický proces a práce na sobě, která stále trvá, v roce 2000 jsem začal pravidelně, každé ráno meditovat. Od roku 2003 se učím vnímat sílu hlásek. Od roku 2004 držím pravidelně jednou ročně 12 denní půst o vánocích.


Hodnocení: 0
pon 13.02.2012, 00:29
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Tak s Ivou počítám jako zatím s nejnadějnějším nejbližším adeptem na pránu: viewtopic.php?p=1273#p1273 Protože při 40 půstu zhubnout 4 kg, nezájem o jídlo, nárůst energie při půstu - ukázkové příznaky pranariána, kterému chybí už jen poslední krok - vědomě se ke stavu nejedení rozhodnout.


Hodnocení: 0
sob 24.03.2012, 23:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Ufff! Mirku, to je ale VÝZVA!!! Jak už jsem psala někdy v lednu, zatím provádím očistu za očistou a až budu cítit, že je tělo připraveno, tak se posunu dál. Zatím pomaličku na tu změnu připravuji svou rodinu a okolí, to je pro mě zatím to nejtěžší. :-(


Hodnocení: 0
ned 25.03.2012, 09:48
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
lva píše:
Zatím pomaličku na tu změnu připravuji svou rodinu a okolí, to je pro mě zatím to nejtěžší. :-(


To si viem živo predstaviť! Blízki sa boja toho, čo sami neskúsili a čo je pre nich úplne nepredstaviteľné... Držím palce ;-)


Hodnocení: 0
ned 25.03.2012, 10:07
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ano, naši nejbližší jsou často jednou z nějvětších překážek.

Ivo promiň, nechtěl jsem tlačit. Řiď se podle sebe a svých pocitů.


Hodnocení: 0
ned 25.03.2012, 12:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22.02.2012, 22:17
Příspěvky: 11
Bydliště: Vysočina
vitarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +5
Mirek píše:
Tak s Ivou počítám jako zatím s nejnadějnějším nejbližším adeptem na pránu. Protože při 40 půstu zhubnout 4 kg, nezájem o jídlo, nárůst energie při půstu - ukázkové příznaky pranariána, kterému chybí už jen poslední krok - vědomě se ke stavu nejedení rozhodnout.
Týýý jo, při tak malém úbytku váhy už fakt nějakej příjem asi je.

Což mi připomíná jednu mně blízkou osobu, která teď jede půst 30, váha dnes po třech týdnech již stagnovala (tj. dál nehubne, ale ani nepřibírá), ale chybí tam citelnější nárůst energie a hlavně to rozhodnutí se ke stavu nejedení. Nicméně pro mne je to velmi zajímavá inspirace, obzvláště u osoby, kterou mám vyloženě "po ruce".


+Cef, +Karin, +Panda Hodnocení: +3
sob 31.03.2012, 22:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jindro verim:).
Stalo se mi neco hodne podobneho v srpnu r. 2010 mezi 30 a 40 dnem pustu, cca na 3 dny se mi vaha ani nehnula smerem dolu (avsak bez nabehu energie), pak se zase obnovilo ubyvani vahy.
Tak super, mame velice podobnou zkusenost, zadne jine logicke vysvetleni nez 3 denni (spontanni) pohon z caker jsem pro tu anomalii zatim nenasel a u Vas to bude na 100% neco podobneho:).
Jsem zvedav jak to ukocirujete, ja nebyl pripraven s tim pracovat (soustredil jsem se hlavne na zdravotni duvody) a tudiz to vysumelo vnivec.
Tak snad nekdy priste:). Drzim Vam palec at to zvladnete lip, jsem celkem zvedav jak se to u Vas bude vyvijet dal :sun: .


+Panda Hodnocení: +1
sob 31.03.2012, 22:46
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Asi špatně chápu definici breathariánství. Nějak se objevují případy lidí, co se cítí být už na 100% práně, ale přitom přijímají živiny z fyzické stravy a váha jim klesá.

stehlik - cítí se být už na práně, ale je v procesu 21 dní, čili by měl ještě pít šťávy.

Honza - je přesvědčený že je na 100% práně, ale stále "posílá pozdrav buňkám" ve formě ovocných a zeleninových mixů a váha mu klesá.

Připadá mi, že přílišná medializace lidi dost blbne, např. Jasmuheen, připadá mi to už jako fanatizování. Ale vím že nemohu moc hodnotit, dokud stavu pránické stravy sám nedosáhnu, možná tam budou oni skutečně dříve.


Hodnocení: 0
ned 27.05.2012, 08:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
I co bys nemohl hodnotit, kdyz jsou zjevne vedle jako jedle ?
Vis snad kdo prvni rekl "Cisar Pan je nahatej" .. v bajce Cisarovy nove saty ? Kdepak jinej bohatsi Cisar Pan, ditko to bylo:) maly uprimny, nezaludny (nevyspely) uprimny dite co si nic nenamlouva a vidi veci jake jsou ve skutecnosti, hihi .. vidim tady tezkou paralelu a k soudum me to samoze tim padem opravnuje :).
My uz jsme se odnaucili jako "dospeli rikat "Pane, vy lzete", v tom je zakopany pes:).
Si to dost trefil, dneska je to u nas v cz rybnicku IN, lidi uz se davno tloukli po hlavach navzajem svym "vyssim duchovnem" ci jak to nazvat a uz to nebylo jaksi ono, netahlo to .. uz nebyli IN, nebylo to atraktivni.
Tak jim HM a jini (komercni) breathariani nahrali hezky na smec a oni ted muzou divakum okolo otvirat huby zase chvili pro zmenu timto divadlem. Asi tak nejak bych to zatim videl z povzdali:).


+Panda Hodnocení: +1
ned 27.05.2012, 14:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství

Registrován: čtv 31.05.2012, 13:48
Příspěvky: 1

Reputace: 0
Tu je opravena Jasnuheen 3 knihy. Opravene poda kniznice a knihkupectva a pridane obr. z en verzie.
Dnes vysli dalsie 2 knihy, tak tie skennem sam a na cisto... da to mozno menej prace ako prerabka ale
stalo to isto za to. Konecne podklad ako cerpat, poznavat, a celkovo zit TIEZ z vyzsich zdrojov.

uloz.to/xWBUiCX/


Hodnocení: 0
čtv 31.05.2012, 14:04
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
milovatkam píše:
Tu je opravena Jasnuheen 3 knihy....
To je skvělá zpráva, to tu velmi chybělo.

V jedné je napsané "Plná digitální volná verze 2012", to znamená opravdu to co to říká, že to je volně šířitelná e-book ?


Hodnocení: 0
čtv 31.05.2012, 17:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Opravuji dřívější příspěvek, ne breatharián ale nejspíš adept, ing. Jiří Vlk: http://www.osud.cz/okoli-mi-neveri-hlid ... zcela-jist

Text článku je trochu matoucí, ale myslím že je myšleno jen že je v přechodu na pránu, další z adeptů, ale jak se zdá zatím se bez fyzické stravy neobejde.

Často se setkávám s matoucími zprávami, kdy někdo tvrdí že je na 100% na práně, přitom přijímá fyzickou stravu (třeba i jen 1 jídlo denně), a říká že cítí že je to jen psychická potřeba a že je na fyzické stravě nezávislý. Tak to bych tedy za pránickou stravu nepovažoval.

Co takhle třeba taková orientační definice, kdy lze už někoho označit za breathariána?

Breathariánem je člověk, který za týden nepřijme více než 5 kcal/kg stravy (375 kcal při 75 kg hmotnosti) a jehož hmotnost přitom nepoklesne o více než 1% (0,75 kg při 75 kg hmotnosti).

Šlo by to takhle?


+ANTONÍN Hodnocení: +1
pát 17.08.2012, 14:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Nevím kolik oficiální medicína považuje minimální kalorický příjem 8-) , ale k hmotnosti si myslím, že by týden o tomto úbytku mohl být nezávazně závazný. :hyper:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 17.08.2012, 15:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
K tomu už dávno něco psal Pavel M.
Citace:
Také se už ale říká, že když člověk občas jí, ale ne více než 300 kalorii/den, jedná se stále o breathariana/ku protože normalně prý nelze přežít na 300 kal/den, takže tento člověk musí být evidentně živen z nečeho jiného. To je samozřejmě stejně "úchylný" názor, jako v půstu pití džusu místo destilované vody. 100% breatharianství je život na 100% ze "vzduchu"...
Sice ta analogie s půstem není zrovna moc logická, ale i tak to vidím stejně. Když někdo pravidelně jí, tak je úplně jedno, na kolik kalorií se to jídlo v těle dá přeměnit běžným způsobem. Třeba jogíni běžně jí mnohem míň jídla, ale získávají z něho pránu i jinak než přeměnou sacharidů, tuků a bílkovin na molekuly ATP. Hodně prány se dá získat třeba dlouhým kousáním skrze jazyk - chuť. To bych ale nejspíš za breathariánství nepovažoval.

Mimochodem podle té tvé definice by byli breathariány mnozí lidé v 21+ půstu. Tam už se ztrácí často tak do těch 0,75kg za týden, a to úplně bez stravy. Pak v návratovce se možná taky chvíli vejdou do toho tvého limitu, a můžou klidně přibrat, pořád to ale nejsou breathariáni.

A teď jsem si vzpomněl, že Pavel k tomu něco trochu napsal přímo tady na fóru ve svém jediném příspěvku, cituju radši celý odstavec:
Citace:
stejně jako půst je breathariánství hluboce osobní věc! Nikdo nemá na čele namontovaný tachometr nebo měřák, na kterém je napsáno kolik skutečně dal. Jen učitel, který skutečně udělal 40 nebo překonal a potvrdil hranici breathariánství 80tkou, dokáže velice lehce podle projevu adepta říci, kam skutečně došel. Indikátory vývoje (patníky na cestě) jsou u každého člověka v této fázi vývoje nachlup stejné a pokud je člověk nepozná a nezažije, logicky je ani nezná a proto učitel ví, kam žák došel..
To co jsem zvýraznil tučně si myslím, že by byla docela slušná "definice".


+Pega Hodnocení: +1
pát 17.08.2012, 23:18
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Z breatharian.cz, reportáž účastníka 21denního přechodu ve Francii: http://www.galeriemagda.cz/magda/fb_prana2012.php


+Petr Hodnocení: +1
stř 31.10.2012, 01:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Adepti breathariánství

Registrován: stř 24.10.2012, 21:09
Příspěvky: 14

Reputace: +15
Myslim si, ze tak ako padajuci dazd vznika z
kolobehu vody v oblakoch, tak
by som mal poznat i miesto vzniku onej
tajomnej svetelnej energie, tzv. prany.
Mozno je to posledna hranica,
ktora vyzivove procesy tela nastartuje
inohmotnym smerom.


Hodnocení: 0
čtv 01.11.2012, 03:38
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz