Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 06:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 872 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 24.04.2019, 09:26
Příspěvky: 4
vegetarián vegan dosažený půst 7 dnů
Reputace: 0
Panda píše:
Rostlinné oleje až tak moc nevadí jak živočišné tuky, ale i tak by se mělo jim minimálně do půlky návratovky vyhýbat úplně a pak přidávat jen opatrně. I ty sýry by bylo dobře odložit co nejpozději, až ke konci návratovky. Pečivo celkově, kromě lepku, mívá dost vysoký obsah soli, škroby, vysoký GI index, úprava vysokou teplotou - tomu by také chtělo se hodně dlouho vyhýbat.

S melounem opatrně s množstvím - ledviny budou zpočátku pracovat pomalu, mohly by se objevit otoky z nadbytku vody.

Šťávové půsty se dělávají spíš i se zeleninou, jen s malým podílem ovoce. Šťáva z ovoce mívá příliš mnoho cukrů, jako hlavní strava se nedá použít dlouhodobě, tělo by se přesytilo cukry a mělo by deficit živin. Celé ovoce (ne šťáva) je na tom líp, tělo nedostane tak velký šok. Dělává se např. melounová dieta, ale s množstvím se musí opatrně.


Děkuji. Cítím se informačně vybaven a už z návratu nemám takové obavy :)
Díky.


Hodnocení: 0
čtv 25.04.2019, 17:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 31.03.2021, 08:00
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Zdravíčko, drží teď někdo půst ? Fíčím už 3 týden :).


Hodnocení: 0
stř 31.03.2021, 08:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: ned 04.02.2018, 19:32
Příspěvky: 10

Reputace: +1
Dobrý den,
měl bych končit 14-denní půst, ale objevilo se něco, co klade otázku, zda ještě pár dní nepřidat. Chtěl bych se zeptat, zda to má nějaký význam a zda se s tím někdo také setkal.
Na okraj: Nejsem úplně úplný začátečník, 2 půsty 10-12 dní, jsem v minulosti absolvoval, a patřím k hodně dříve narozeným.
Hříchy během půstu: Prvních 6 dní dost minerálky, obava z křečí, opravdu hodně jimi trpím.

Zažívání: Průběžně se vylučovaly hleny, ale 10.den se přidal přidal "výstřel hnědočerného sajrajtu", doprovázený plynatostí. Chová se to jak při "šance" a dostaví se cca 1x za den, jakoby se trávilo něco hodně špatného... Ale kde se to tam proboha vzalo, dělal jsem šanku před půstem, abych rychleji nastartoval.

Pokus o vysvětlení:
Jsem silný kafař, a do jogurtu si občas sypu práškové kakao (teď mi došlo, jaká je to pitomost). Kdysi jsem četl, že kafařům se tvoří usazeniny ve střevech. Ale co tom trávit? Naopak usazené kakao by se asi trávit dalo. Tak zvažuji, počkat až to zmizí, nebo už říct dost? Potkalo to zde někoho?

Ještě jedna věc:
Zdá se mi, že půst nad cca 1 týden pomáhá léčit záněty, pozoroval jsem trochu již v minulosti, nyní silněji (polevil vleklý zánět vedlejších dutin). Nemáte s tím prokazatelnou zkušenost?

Předem děkuji za případné reakce všem, co k tomu mají co říci.
Karel


Hodnocení: 0
ned 20.02.2022, 10:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: ned 04.02.2018, 19:32
Příspěvky: 10

Reputace: +1
PS: Ještě tohle - jaký je váš názor případně zkušenosti s dýni hokaido v návratovce?


Hodnocení: 0
ned 20.02.2022, 12:07
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Také si myslím, že to budou starší střevní usazeniny. A je to docela běžné po více dnech půstu že se nastřádají "tmavé ošklivosti", neměl by to být důvod k měnění délky půstu. Obavy by mohly být, kdyby to byla strávená krev, kdyby se něco "rozsypalo", ale špatně se to poznává a nebývá to běžné.


Hodnocení: 0
ned 20.02.2022, 13:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: ned 04.02.2018, 19:32
Příspěvky: 10

Reputace: +1
Děkuji, jen jsem si říkal, že je to vzácná příležitost to odstranit. Normálně se toho člověk nezbaví, dojde na to, až "když jsou sýpky prázdné". "Propláchnutí " to asi také úplně neřeší, tohle je asi jediná možnost. Asi ani ty klistýry, co si lidi nechávají za peníze dělat, s tím nehnou. No, nebudu to hrotit.

Jinak "tmavé ošklivosti" - moc hezky řečeno. budu si pamatovat, až budeme probírat s kamarádkou. Nedávno přiznala, že si tím před mnoha lety pomohla od rakoviny namísto operace. Jistě, takové případy tu byly popisovány.

Ještě bych prosil to hokaido, rád bych brzy, zařadil.


Hodnocení: 0
pon 21.02.2022, 03:41
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Na hokaido mi nepřijde být nic závadného. Spíš forma přípravy, rozhodně ne s nějakým tukem.


Hodnocení: 0
pon 21.02.2022, 05:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Ahojte,
tak sa pridávam k pôstujúcim. Mám za sebou niekoľko 1 a 2 od mája, od septembra som nabehla na Pavlovu tabuľku, takže v októbri som robila prvú 3ku a momentálne som na 6. dni z mojej prvej 7ky :dance: Načítanú mám Pavlovu učebnicu pre pôstujúcich a momentálne čítam Malachova.
Veľmi sa z toho teším, lebo som mala malú vieru v seba a veľké obavy, že to nezvládnem. Poslednú dvojku som totiž ukončila čerstvým smoothie a pol balíka slaných tyčiniek k tomu :roll:
Začiatok nebol vôbec jednoduchý - bola som po rôznych oslavách a navyše v PMS, keď sa vždy doslova napchávam, ale vydržala som. Zatiaľ som klesla asi o 5,5kg, viditeľne sa mi zlepšil tenisový lakeť (po mesiacoch už vystriem ruku do pôvodnej polohy, bolesti už sú len minimálne) a včera ma pochválila aj moja fyzio - že som svalstvo nemala lepšie, než teraz.
Pôstuje tu ešte niekto?


Hodnocení: 0
úte 08.11.2022, 13:44
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Blahopřeji, a drž se. :-)

Taky jsem si poslední dobou navykl na 1 až 3 denní půst každý týden, je to spolehlivá cesta k vylepšování zdraví.


Hodnocení: 0
úte 08.11.2022, 14:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Ďakujem. Už ma pochválil aj kolega, že som viditeľne zoštíhlela a vraj len tak žiarim :)

Dnes mám posledný deň, včera sa už dostavila aj MS a zdá sa byť všetko v pohode. Váha sa posledné dva dni moc nepohla, len 0,8kg. Ale asi v pohode, aj pri MS mi zvykne na začiatku stúpnuť.
Od rána uvažujem, či ešte pár dní pridať, alebo sa držať kalendára. Na jednej strane mám pred očami Pavlove slová - trpezlivosť, niet sa kam ponáhľať - ešte mi to aj časovo viac vyhovuje ukončiť do podľa plánu, na druhej strane - idem 23/11 na lekársku prehliadku a rada by som pomohla výsledkom :-D

Zdá sa mi, že mám bielka nejaké jemne žlté už pár dní a sem-tam cítim taký tlak a pálenie pod pravým rebrom - žeby pečeň? Rada by som telu pomohla, keď už som rozbehnutá, ale akosi hlava sa už chystá a teší na návrat :-)
Tak to asi ukončím dnes, skúsim podľa Malachova navečer mrkvovou šťavou a o mesiac hurá na 15ku.


Hodnocení: 0
stř 09.11.2022, 12:29
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Raději nespěchat, když se nehasí nějaký průšvih, a pomalu si přivykat. Je nebezpečí, že by se to pak mohlo ukázat nad síly a mohl by se pokazit vztah k půstům. Malé zežloutnutí je v pořádku, uvolňují se toxiny.


Hodnocení: 0
stř 09.11.2022, 17:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Panda píše:
Taky jsem si poslední dobou navykl na 1 až 3 denní půst každý týden, je to spolehlivá cesta k vylepšování zdraví.


Pando! Závidím! :mrgreen: O:-)
Jak to, že to teraz ide?
Daj nejaké fígle, tipy a triky!! ;-)
Pre tých, čo furt len chcú a chcú a večer aj tak skončia pri nejakej konzerve... :remorse:


Hodnocení: 0
stř 09.11.2022, 18:18
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Fígl je v tom, skončit práci se stresem a jít do důchodu. :-[


+detox Hodnocení: +1
stř 09.11.2022, 20:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
No jo...
ja mám do dôchodku ďaleko. A v práci to neviem inak, len so stresom.
Už sa zmierujem s tým, že v tomto živote nič z toho. Ani prána, ani pôsty.
Síce chcem, ale to nestačí.

Ale len pôstujte, nech sa vám darí. Veď sa hovorí, že čím viac ľudí na Zemi je na "vyššej frekvencii", tak tým to ostatným pôjde ľahšie. :-D Takže do toho! :-D
Aj keď obávam sa, že ono to asi nefunguje tak, že niekto to odmaká, a ostatní sa už len zvezú. :innocent:


Hodnocení: 0
stř 09.11.2022, 20:42
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jsou případy breathariánů, kteří až v pozdějším důchodovém věku začali půstovat, poustevničit a přešli na pránu, tak si myslím že není ještě nikdy nic ztraceno a vždy je šance. Stres běžného pracovního života je velká zátěž.


Hodnocení: 0
stř 09.11.2022, 20:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Len ja už sa dôchodku ani nedožijem. To je strašne ďaleko. A pri súčasnej hladine stresu... a mojej neschopnosti konať... žiaden dôchodok nebude.


Hodnocení: 0
stř 09.11.2022, 21:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Tak som sa rozhodla ukončiť to podľa tabuľky :-) Už som si dala mrkvovú šťavu a pevne verím, že zvládnem aj celú návratovku. Na prechádzke už akoby žalúdok protestoval proti pokračovaniu a mala som fakt pocit, že by to už bolo silené. Tá hlava bola predsa len nastavená na 7ku.
Každopádne som na seba neskutočne hrdá, fakt som mala o sebe veľké pochybnosti. Ale dala som si zámer, ten som posilňovala každý deň a šlo to, aj keď výsledky ešte nie sú nejaké hmatateľné. Teda po zdravotnej stránke, tie komplimenty ma tešia :-D

Detox a čo sa ti nedarí? Nečítala som celé vlákno, tak neviem.


+Panda Hodnocení: +1
stř 09.11.2022, 23:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
sisaB píše:
Detox a čo sa ti nedarí? Nečítala som celé vlákno, tak neviem.

Nedarí sa dokopať na pôstovú/pránickú úroveň aj psychiku. Absťáky, výkyvy nálad, pocit nezmyselnosti bytia a podobné duchovno-psychologické lahôdky vždycky ukončia môje pránicko-pôstové naladenie ešte skôr než sa stihne vôbec začať. Pričom viem, že raw/pôst/liquid/prána zlepšujú dosť výrazne aj fyzický stav. Ale zjavne ani fyzické problémy ma nedokážu správne namotivovať a nedokážu prekonať ten psychický blok (závislosť na jedle).


Hodnocení: 0
čtv 10.11.2022, 07:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
detox píše:
Nedarí sa dokopať na pôstovú/pránickú úroveň aj psychiku. Absťáky, výkyvy nálad, pocit nezmyselnosti bytia a podobné duchovno-psychologické lahôdky vždycky ukončia môje pránicko-pôstové naladenie ešte skôr než sa stihne vôbec začať. Pričom viem, že raw/pôst/liquid/prána zlepšujú dosť výrazne aj fyzický stav. Ale zjavne ani fyzické problémy ma nedokážu správne namotivovať a nedokážu prekonať ten psychický blok (závislosť na jedle).

Teda ani 1ky, ak som správne pochopila? Ja pri nich dosť často bojujem so sebou, prídu mi ťažšie, než tie neskoršie dni. Od septembra sa ku mne pridal aj môj manžel a teda veľmi mu to prajem, ale mávam z toho psychickú nepohodu. Prišla som na to, že som dosť súťaživá :remorse: A proste keď cítim, že to v ten deň nezvládnem, tak idem normálne na obed a pokúšam sa ďalší deň. Ale potom ma strašne moc škrie, ak to manžel dá a bývam z toho dosť nervná :mad: Lepšie mi je samej pôstovať.

A Panda mal tiež zrejme nejaký problém.?


Naposledy upravil sisaB dne čtv 10.11.2022, 12:48, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
čtv 10.11.2022, 12:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Ja som cítila ráno trochu tlak pod rebrami, prevažne na pravej strane. Brucho vydáva kadejaké zvuky, ale nechcem to riešiť, k tejto situácii prispieva asi aj MS. Celkom som rada, že to je v takejto minimálnej miere oproti bežnej divočine počas mojich dní :-D Cítim sa veľmi dobre.
Dnes fičím na zriedenej prevažne zeleninovej šťave, viac sa mi zatiaľ nežiada. Uvidím, čo bude poobede, možno na večeru skúsim kúsok zeleniny na pare.


Hodnocení: 0
čtv 10.11.2022, 12:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
sisaB píše:
Teda ani 1ky, ak som správne pochopila? Ja pri nich dosť často bojujem so sebou, prídu mi ťažšie, než tie neskoršie dni. Od septembra sa ku mne pridal aj môj manžel a teda veľmi mu to prajem, ale mávam z toho psychickú nepohodu. Prišla som na to, že som dosť súťaživá :remorse: A proste keď cítim, že to v ten deň nezvládnem, tak idem normálne na obed a pokúšam sa ďalší deň. Ale potom ma strašne moc škrie, ak to manžel dá a bývam z toho dosť nervná :mad: Lepšie mi je samej pôstovať.

Ani jednotky. Hej, čiastočne sa stotožňujem s tým, že prvý deň je možno najťažší. Človek musí začať. A keď nemáš správnu motiváciu, alebo zvíťazí pohodlnosť, alebo zvíťazí, že "no tak zajtra", tak proste ani nezačneš.
Hej - okolie, rodina - to je dôležitý faktor, ktorý nás buď podporuje, alebo pravý opak. To, že manžel sa pridal, môže mať aj určité negatíva. Ale zas, keby sa nepridal a keby Ti chodil po byte so samými dobrotami, tak to by tiež nemuselo byť najjednoduchšie. Ono asi nič nie je lepšie. Žiadna situácia nie je lepšia. Situácia je taká aká je, a ide len o ten NÁŠ prístup. Keď momentálne máš na to, tak to dáš aj keď manžel pôstuje s Tebou, alebo naopak, aj keď si vyvára dobroty, alebo aj keď Ťa všetci naokolo odrádzajú a komplikujú Ti život svojimi obavami a posmeškami a hocičím.

sisaB píše:
A Panda mal tiež zrejme nejaký problém.?

Panda má za sebou dosť skúseností. A čím viac skúseností, tým lepší prehľad a tým lepší nadhľad. A to je to pozitívum, ktoré nás čaká, ak sa niečomu venujeme dlho. Či už nám niečo vyjde podľa našich predstáv alebo nie, skúsenosť získavame tak či tak.


Hodnocení: 0
čtv 10.11.2022, 13:24
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
I selhání při půstu je velmi užitečné - k získávání zkušeností. Člověk si analyzuje své pocity které ho k tomu stavu přivedly. Zkoumá části svého Já, co to je to co ho ovlivňuje, a kým vlastně je?


+sisaB Hodnocení: +1
čtv 10.11.2022, 14:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
detox píše:
...Ale zas, keby sa nepridal a keby Ti chodil po byte so samými dobrotami, tak to by tiež nemuselo byť najjednoduchšie...

On teraz nedržal so mnou 7ku a veselo varí a vypeká dobroty, ktoré veľmi skúšajú moju vytrvalosť :-D Ale som nesmierne vďačná, že som nemusela variť ja. Stačí mi, že mám doma štyroch jedákov a mám pocit, že od rána do večera furt každý čosi žuje. V tomto smere ma vôbec nešetria. Ale zvládla som to a som spokojná.


+Panda Hodnocení: +1
čtv 10.11.2022, 14:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Ahojte,
tak ja neviem, či som zvládla návratovku, lebo som mala večer nafúknuté brucho a tlaky v ňom. Keď som šla večer z práce, tak som uvažovala, či sa vôbec najesť, lebo som nemala na nič chuť. Doma som ešte meditovala nad tou zeleninou, či je to dobrý nápad, keď sa mi nežiada, ale nakoniec som si urobila za hrsť naparenej zeleniny (bez ničoho, len umytá a naparená). Aj keď som na seba tlačila, večera mi chutila, len potom prišli tie divné stavy a dnes ráno plynnatosť. Urobila som niekde chybu?


Hodnocení: 0
pát 11.11.2022, 12:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Chybu spraviť nemôžeš. Všetko sú len skúsenosti. :-)
Všetci sme iní a všetci reagujeme inak. Neexistuje jedno správne jedlo, ktorým treba začať po pôste. Každému vyhovuje v každej chvíli niečo iné. Chce to len odpozorovať, čo vyhovuje Tebe. A zase sme pri tých skúsenostiach...
A keď nemáš chuť, tak načo jesť?


+Panda Hodnocení: +1
pát 11.11.2022, 12:38
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Když není na to chuť může to znamenat, že tělu to nesedne a je škoda mu to nutit, tělo asi tušilo předem možný problém. Ze začátku návratovky je lepší ne přímo napařená zelenina, ani syrová, raději něco mezi tím, jen lehce spařená.


Hodnocení: 0
pát 11.11.2022, 13:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Ona bola ľahko sparená, ešte taká polotvrdá. A teda keby som počúvla, tak proste nejem vôbec. Len som chcela nejak naštartovať trávenie po pôste, tak som sa do toho dala. Dnes ráno zas len šťava. Už som rozmýšľala, či mi tá náhodou neurobila šarapatu. Lebo zeleninu som poctivo hrýzla, 50x každé sústo, ale šťavu len tak do seba nalejem. A na dobrú noc som sa dočítala, že aj šťavu treba prevaľovať v ústach. Len by som si tam nemala dávať cviklu, lebo som farebná aj bez toho.
Tak skúsenosť dobrá :) nabudúce to skúsim zmeniť. Netušila som, že naparená rajčina tak výborne chutí.


+Panda Hodnocení: +1
pát 11.11.2022, 14:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Červená řepa je dost agresivní, ta není na začátek moc vhodná.

Napařená rajčata mi na začátku návratovky také vždy hodně chutnala - jednu dobu jsem dokonce držel sedmičky jen kvůli tomu, aby si na začátku užil té chuti lehce spařených rajčat. :-) (pak další dny už z toho není takový požitek)


Hodnocení: 0
pát 11.11.2022, 14:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
sisaB píše:
A teda keby som počúvla, tak proste nejem vôbec.

To si treba užívať!
Väčšinou to je naopak: Človek vie, že by už jesť nemal, ale tie chute...
Takže keď chuť nie je a človek je v pohode s nejedením, to si treba užívať!

Spomínam si, ako som ja kedysi mala pocit, že už nemám chute, bola to paráda...
A teraz? Teraz sa už do toho stavu neviem dostať! :remorse:


Hodnocení: 0
pát 11.11.2022, 14:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Panda píše:
Červená řepa je dost agresivní, ta není na začátek moc vhodná.

Napařená rajčata mi na začátku návratovky také vždy hodně chutnala - jednu dobu jsem dokonce držel sedmičky jen kvůli tomu, aby si na začátku užil té chuti lehce spařených rajčat. :-) (pak další dny už z toho není takový požitek)


:lol: :lol: :lol:
Ďakujem za radu. Chcela som začať čo najviac bio-eko, tak beriem zo záhradky a tam už moc na výber nemám.


+Panda Hodnocení: +1
pát 11.11.2022, 15:23
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 872 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz