Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 20:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek První delší půst pocity hladu a červené skvrnky

Registrován: úte 14.04.2020, 21:22
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
pestrá strava bezlepková strava dosažený půst 1 den dosažený půst 7 dnů
Reputace: +5
Zdravím všechny,

po pár jednodenních půstech jsem začala svůj první delší půst. Měly to být 4 dny (Velikonoce). Jenže čtvrtý den jsem získala znovu sílu a přestala zvracet žluč a hleny a tak jsem půst prodloužila. Dnes mám 5. den v plánu je minimálně 7 dní.
Myslela jsem že jsem už přešla na vnitřní výživu, ale zarazilo mě, že pocit hladu mívám přes den pořád. Žaludek se prostě náhodně občas ozve. Nevadí mi to, jen přemýšlím zda je to normální?

Další příznaky pociťuji bolest zad (nemívám s tím nikdy problém) a vyskočili mi náhodně na těle červené puntíčky, nesvědí nebolí nic. Předpokládám že jak se tělo čistí dává to takto najevo?

Děkuji za tipy :)

_________________
Každý mravenec v mraveništi unese dvacetinásobek své váhy...


Hodnocení: 0
úte 14.04.2020, 21:37
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: První delší půst pocity hladu a červené skvrnky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jestli jsi měla zatím jen pár jednodenních půstů, tak průběh půstu může být dramatičtější, protože se tělo pročišťuje. Raději těch 7 dnů nepřetahuj, detoxikace by mohla být silná. Spíš prodlužovat po stupních - nad 7 jít až Ti 7-denní půsty nebudou dělat potíže.

Na vnitřní výživu jen tak brzy nepřejdeš. Tělo bývá po letech běžné stravy tak silně zatoxikované, že Tě detoxikační projevy budou držet "při zemi". Teprve až se mnoha půsty pročistíš a půsty budou snadné, tak je šance nabudit si dostatečně vnitřní energii.

Hlad v dalších dnech půstu znamená, že psychika je ještě velmi fixovaná na jídlo, má strach z vyhladovění a proto Tě vede k jídlu. Až po více půstech se podvědomí uklidní a začne důvěřovat, že se nemá čeho obávat.

Bolesti zad - při půstu se probudí i zdravotní problémy které se sice zatím ani nemusely projevovat, ale byly na spadnutí. Typicky usazeniny krystalků kyseliny močové v kloubech. Tyhle projevy pravděpodobně budou po celý zbytek půstu, vymizí až po dokončení návratovky.

Flíčky - půstem se do krve uvolňují ložiska usazených toxinů. Když je tělo nestačí odplavovat močí, začnou se zas usazovat někde kde je k tomu příležitost, typicky v kůži. Tohle by mohl být důvod proč s půstem v této chvíli nekončit - pokud možno bylo by lepší ještě chvíli půstovat, než začnou flíčky mizet. K tomu je potřeba hodně pít, mít nějaký základní pohyb a vydýchávat, aby se toxiny snáz dostávaly z těla. Když bude nutné půst ukončit ještě před dočištěním, mohou skvrny zůstat a bude se jich hůře zbavovat. Bude pak hodně záležet na rychlosti návratovky - nesmí se najet na návratovku rychle, nabíhat stravu jen velmi pomalu a pak by měly i toxiny z kůže šanci se odplavit.


Hodnocení: 0
stř 15.04.2020, 09:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: První delší půst pocity hladu a červené skvrnky

Registrován: úte 14.04.2020, 21:22
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
pestrá strava bezlepková strava dosažený půst 1 den dosažený půst 7 dnů
Reputace: +5
Děkuji za reakci :)

ohledně té vnitřní výživy jsem někde četla, že až se vrátí energie tak už to tělo je na vnitřní výživě. Mě se vrátila ten 4. den, kdy jsem měla najednou chuť celý den chodit venku (předchozí dny jsem se jen ploužila z povinosti). Proto mě zarazilo, že hlad se v průběhu dne přesto objeví. Asi je pravda, že jsem pořád fixovaná na jídlo psychicky. Chutě ale nemám vůbec.

Ohledně té délky půstu jsem teď zmatená. Znamená to, že nemám překročit těch 7 dní (to je zítra) i když mám flíčky na těle? Návratovku mám naplánovanou hrst dušené zeleninky denně po dobu 4 dní a potom přidat ovoce.

Děkuju :)

_________________
Každý mravenec v mraveništi unese dvacetinásobek své váhy...


Hodnocení: 0
stř 15.04.2020, 12:33
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: První delší půst pocity hladu a červené skvrnky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Tohle ještě vnitřní výživa nebude. :-) Je to odlehčení zaneseného organismu, kdy se organismu uleví. Přechodně, než se zas uvolní nějaké větší ložisko toxinů a zas se přitíží.

S tou délkou půstu je to v tuto dobu diskutabilní - na jednu stranu by nebylo vhodné půst moc prodlužovat, když je organismus ještě příliš zanesený tak může nastat příliš silná detoxikace, proto je lepší půsty prodlužovat po menších krocích (doporučené délky půstů 1 - 3 - 7 - 14 - 21 dnů). Na druhou stranu když se půst přeruší uprostřed silnější detoxikace, mohou se toxiny usadit na nevhodných místech (může se objevit nová nemoc). Bude potřeba zvolit kompromis, rozhodnout se pocitově o správné době přerušení. A pak bude hodně důležité dodržet pomalou návratovku - velmi pomalým náběhem návratovky se stihnou odplavit toxiny z krve a tělo se pomalu zregeneruje. Rychlou návratovkou (rychlý náběh jídla) se mohou tkáně vystavět špatně a mohou se do nich usadit toxiny, tj. účinek půstu se může rychlou návratovkou anulovat, nebo stav i zhoršit.


Hodnocení: 0
stř 15.04.2020, 18:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: První delší půst pocity hladu a červené skvrnky

Registrován: úte 14.04.2020, 21:22
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
pestrá strava bezlepková strava dosažený půst 1 den dosažený půst 7 dnů
Reputace: +5
Děkuji moc, tak jsem se rozhodla, že dnes 7. den je můj poslední. Uvidím jak mi půjde návratovka a příště zkusím třeba delší :)
Ještě se zeptám, je nějaké pravidlo, za jak dlouho po půstu si dát další půst? Nebo je to čistě individuální?
Děkuji :)
Panda píše:
Tohle ještě vnitřní výživa nebude. :-) Je to odlehčení zaneseného organismu, kdy se organismu uleví. Přechodně, než se zas uvolní nějaké větší ložisko toxinů a zas se přitíží.

S tou délkou půstu je to v tuto dobu diskutabilní - na jednu stranu by nebylo vhodné půst moc prodlužovat, když je organismus ještě příliš zanesený tak může nastat příliš silná detoxikace, proto je lepší půsty prodlužovat po menších krocích (doporučené délky půstů 1 - 3 - 7 - 14 - 21 dnů). Na druhou stranu když se půst přeruší uprostřed silnější detoxikace, mohou se toxiny usadit na nevhodných místech (může se objevit nová nemoc). Bude potřeba zvolit kompromis, rozhodnout se pocitově o správné době přerušení. A pak bude hodně důležité dodržet pomalou návratovku - velmi pomalým náběhem návratovky se stihnou odplavit toxiny z krve a tělo se pomalu zregeneruje. Rychlou návratovkou (rychlý náběh jídla) se mohou tkáně vystavět špatně a mohou se do nich usadit toxiny, tj. účinek půstu se může rychlou návratovkou anulovat, nebo stav i zhoršit.

_________________
Každý mravenec v mraveništi unese dvacetinásobek své váhy...


Hodnocení: 0
čtv 16.04.2020, 10:44
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: První delší půst pocity hladu a červené skvrnky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Obvykle se dodržuje pravidlo: 1x doba hladovění, 1x doba návratovka, 1x doba pauza (tj. 7-denní půst trvá 21 dnů). Návratovka slouží k návratu ke stravě, pauza slouží k obnovení vnitřní energie. Příliš brzké zařazení dalšího půstu může mít za následek, že nebude dostatek energie ke zvládnutí dalšího půstu.


Hodnocení: 0
čtv 16.04.2020, 19:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: První delší půst pocity hladu a červené skvrnky

Registrován: úte 14.04.2020, 21:22
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
pestrá strava bezlepková strava dosažený půst 1 den dosažený půst 7 dnů
Reputace: +5
Já to plánovala cca za 3 měsíce, tak to je v pohodě :) Děkuji za rozhovor :)
Panda píše:
Obvykle se dodržuje pravidlo: 1x doba hladovění, 1x doba návratovka, 1x doba pauza (tj. 7-denní půst trvá 21 dnů). Návratovka slouží k návratu ke stravě, pauza slouží k obnovení vnitřní energie. Příliš brzké zařazení dalšího půstu může mít za následek, že nebude dostatek energie ke zvládnutí dalšího půstu.

_________________
Každý mravenec v mraveništi unese dvacetinásobek své váhy...


Hodnocení: 0
pát 17.04.2020, 08:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz