Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 04:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 872 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Zdravíčko, tak jsem musel předčasně ukončit půst na 21 dnu. Bohužel chřipka, antibiotika a na ty bych si netroufl jíst je na prázdno :). Takže chvíli break a pojede se znovu.


+Panda Hodnocení: +1
úte 23.01.2018, 17:37
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
21 jen tak levou zadní? Hmmmm! :-) :ok:


Hodnocení: 0
úte 23.01.2018, 17:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
No jsem z toho zklamaný. Plán byl 40 ale tak se půjde znova no :).


+Panda Hodnocení: +1
úte 23.01.2018, 19:22
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Proč jsi vlastně přešel na antibiotika a nezůstal u půstu? Ten by měl zajistit vyléčení, ne?


Hodnocení: 0
úte 23.01.2018, 19:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
To ano :). Udělal jsem ale chybu, že jsem o to půstu řekl pár lidem, příště už ji neudělám.


+Panda Hodnocení: +1
úte 23.01.2018, 23:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Dzehenuti píše:
Zdravíčko, tak jsem musel předčasně ukončit půst na 21 dnu. Bohužel chřipka, antibiotika a na ty bych si netroufl jíst je na prázdno :). Takže chvíli break a pojede se znovu.

Ked ma chyta chripka dam post a je po chripke. A este na to antibiotika. Hm. Je to ako by si najprv pooral pole a az potom zapriahal kone. :)
Je to tvoja cesta. Je viac ciest bud ta kratka, ktoru uz vyslapali ini, skusenejsi, alebo cesta dlha a kazdu chybu si prezit a pochopit sam. Dlha cesta ma tu vyhodu, ze uz vies a nemusis verit. Idealne mat cas prejst si tu dlhu a potom sa vratit k overenej skratke a nevymyslat kolo :)


+jao Hodnocení: +1
sob 03.02.2018, 13:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Dzehenuti píše:
Zdravíčko, tak jsem musel předčasně ukončit půst na 21 dnu. Bohužel chřipka, antibiotika a na ty bych si netroufl jíst je na prázdno :). Takže chvíli break a pojede se znovu.

To je zvláštne. Nadprirodzené schopnosti ducha po pôste vieš využiť a dáš si prvý deň návratovky pivo so syrom a hranolkami. A taká "smrteľná" chrípka zahnala toho ducha až k antibiotikám ? Myslím si, že si vymýšlaš. Asi Ti to tu už nemá kto otvorene povedať, že tieto životu nebezpečné spôsoby do pôstu nepatria. To, čo si robíš so svojou telesnou schránkou je len Tvoja vec, ale pre ostatných je nutné povedať, že takéto začatie návratovky už po týždennom pôste končí s následkami v nemocnici , v tom horšom prípade natvrdo o pár poschodí nižšie.

To, že si dám indiánsku čelenku na hlavu zo mňa neurobí cez noc indiánskeho duchovného šamana.


+Ladič Hodnocení: +1
ned 25.02.2018, 21:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 13:35
Příspěvky: 21
Bydliště: Stověžatá
pestrá strava křesťan
Reputace: +16
Přízemní technická poznámka: Antibiotika jsou látky, které usmrcují bakterie (nebo jim znemožňují růst, množení, a všelijak jinak jim komplikují bio).
Chřipka je nemoc vyvolaná viry.
Čili tady se patrně někdo splet.

Zkusila bych využít léčebného potenciálu půstu, když už bych byla v tom. Aspoň pár dnů bych tomu dala. Čistě ze zvědavosti.
Když jsem nemocná (jako hodně), ztrácím chuť k jídlu. To je signál, který má svůj význam.

_________________
Karin


Hodnocení: 0
pát 23.03.2018, 03:40
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Doktoři předepisují antibiotika i při chřipce, při neustupující horečce, protože ta bývá způsobená bakteriovým onemocněním, které člověk druhotně chytne z důvodu oslabení organismu chřipkou.


Hodnocení: 0
pát 23.03.2018, 07:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: sob 21.11.2015, 11:54
Příspěvky: 12

Reputace: +4
Ahojte všem,
dlouho jsem nepsala, nějako nebyla potřeba :-) .
Teď se zase chystám na půst, abych se trochu pročistila s jarem. Takže jsem se sem uchýlila pro trochu psychické podpory, ráda jen tak pročítám.
Minulý rok zhruba na přelomu léta a podzimu jsem si chtěla konečně splnit tu 40cítku, nebudu lhát, je v tom určitá dávka ega a zadostiučinění, ale nikdy bych nešla pres svůj fyzický a psychický stav. Snažím se tělu naslouchat a určitě si nechci ublížit.

Takhle nastal jeden den (něco kolem 30tého dnu pustu) a já ráno vstávala, protože jsem si dala nelehký úkol, courat po lese a hledat houby. Touhle dobou už nemám moc spaní a tak jsem byla vzhůru před budíkem. Jak zazvonil, vystartovala jsem a šla si čistit zuby. Během čištění mě popadla dušnosti, tak jsem si sedla na vanu, nicmene jsem to nerozdychala, vyplachla jsem si pusu a že si ještě lehnu do postele než to prejde. Nicméně jsem do postele nedošla, hned ze dveří koupelny mě chytla mamka, to už jsem měla černo, tak jsem to zamluvila, aby se nebála a nenadávala (protože mé půsty moc neschvaluje, především ty dlouhodobé), ale bylo mi to prd platné, protože v zápěti jsem sebou švihla úplně. Kdyby tam nebyla, asi bych se potloukla víc a navíc by byla zděšená vidět mě ležet na zemi, bez předchozího přičinění :lol: .
Vynechám co následovalo, jen řeknu, že jsem se probrala odpočatá jak nikdy :lol: .
Samozřejmě následovalo ukončení pustu, protože moje maminka byla vyděšená a ještě k tomu to je zdravotnice, tak si to asi umíte každý představit.
Myslím si, že to bylo prahsprostě fakt, kdy jsem se po ránu pohybovala moc rychle a tělo to nějakým způsobem vykompenzovalo.
Chci se zeptat, zda máte někdo podobnou zkušenost a co si myslíte, že vám tím tělo chtělo říct. Nebo celkově co se vám nadstandartního při půstu stalo a jak jste to řešili.


+HiMoon Hodnocení: +1
čtv 19.04.2018, 15:07
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
To je ale nápad při půstu vystartovat. :-D Jasně že krev je plná toxinů a acetonu a tak toho kyslíku moc nezvládne přenést, žádné nárazovky a prudké pohyby. :-)


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2018, 17:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 08.05.2018, 08:38
Příspěvky: 2

Reputace: +1
Krásný den všem. :sun:
Jsem tu úplný nováček, tak se nezlobte, jestli budu mít na Vás průběžně milion otázek. Zítra si chci dát jednodenní půst a jelikož jsem poslední dva měsíce jedla jako prasátko, tak si dám dnes předem trošku odlehčený den. Dopoledne jen ovoce a odpoledne zeleninu. Jinak jsem přes 20 let vegetariánka a téměř 17 let abstinentka. Jednodenní půsty jsem držela už hodněkrát, jednou i 3 denní. Poslední rok ale nic a navíc to bylo docela náročné období, takže jsem to zajídala né moc zdravými jídly( ikdyž vegetariánskými). Takže se potřebuji trošku očistit. Tak mi držte, prosím, palce at to dobře zvládnu. Pak bych chtěla držet jedničky každý týden a pak zkusit zase trojku a postupně i 5 dní. Ale nebudu předbíhat :-) . Doufám, že mě to opět nakopne i v tom, že se pak budu lépe ovládat v jídle, vždycky mi to pomohlo. Ahoj :sun: :sun: :sun:


+Panda Hodnocení: +1
úte 08.05.2018, 08:59
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Vítej a držím palce! :-)


+Sluníčko Hodnocení: +1
úte 08.05.2018, 10:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 08.05.2018, 08:38
Příspěvky: 2

Reputace: +1
Děkuji za přivítání. A rovnou se zeptám :-) , zjistila jsem, že tu mám naklíčený mung dál. Je vhodné dát si ho dnes - den před půstem? A je lepší jíst jen ovoce a nebo je zelenina také v pohodě? A pokud budu držet jen jeden den, tak co se týče návratovky, můžu začít rovnou ovocem, nebo také raději spařenou zeleninu? Cetla jsem, že po jedno denním půstu se to až tak neřeší. Moc díky za odpověd.


Hodnocení: 0
úte 08.05.2018, 12:03
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
To je docela jedno. Všechna NEBO mají plus i mínus, spíš je důležitější vlastní pohled a intuice. Lepší je se neptat a vyzkoušet, dospět k vlastním závěrům.


Hodnocení: 0
úte 08.05.2018, 12:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 10.10.2017, 11:32
Příspěvky: 2

Reputace: +1
jedu druhy den, jsem sam zvedavy kam to dotahnu... osobni maximum je 14dni... ;-)


Hodnocení: 0
úte 22.05.2018, 17:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: úte 17.04.2012, 18:42
Příspěvky: 1

Reputace: 0
Dzehenuti píše:
Zdravíčko, tak jsem musel předčasně ukončit půst na 21 dnu. Bohužel chřipka, antibiotika a na ty bych si netroufl jíst je na prázdno :). Takže chvíli break a pojede se znovu.


No, nie je mi jasné, ako môže človek, ktorý už tri týždne drží pôst, dostať chrípku. Ja si myslím, že je to vylúčené. To, čo si mal, boli jednoznačne príznaky zbavovania sa nejakej chronickej choroby. Určite si nemal pôst ukončiť, a už tobôž nie antibiotikami, ale kvalitnou návratovkou. V podstate si zmaril trojtýždenné úsilie, resp. si podstatne znížil konečný efekt pôstu.


Hodnocení: 0
ned 10.06.2018, 01:16
Profil

(LUKE)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pát 07.02.2014, 01:10
Příspěvky: 16
Bydliště: Hradec Králové
pestrá strava dosažený půst 40 dnů
Reputace: +3
Ahoj, nechci zakládat nové téma. Dnes večer jsem ukončil svoji pravidelnou 21 denní hladovku a nedaří se mi najít , kdy bych si mohl dát ovčí kefír. Mám najetý jídelníček, ale rád bych zkusil i jiné možnosti a zkrátil dobu náběhu. (Pracovní povinnosti). Díky za reakce.

PS: k textu výše, 2-3x v týdnu chodíme plavat na několik minut do labe (cca 2°C), běhám po venku v kraťasech a maximum co můžu dostat je trocha rýmy. V období půstu/hladovění je tělo na vrcholu obranyschopnosti organismu, tedy jste prováděl neco špatně.

_________________
------------------------------------------------------------
VŠE CO ZDE NAPÍŠU, JSOU POUZE MOJE NÁZORY A MYŠLENKY
JEJICH UŽITÍ JE POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ
------------------------------------------------------------


Hodnocení: 0
ned 20.01.2019, 21:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Tak o kefíru při návratovce jsem neslyšel, ale Buddha, po trýznění těla za účelem osvícení, kdy se ocitl na pokraji smrti vyhladověním (nevím ale jestli to byl čistý půst v našem slova smyslu) se rozhodl s tím přestat a napil se mléka. Takže bych trochu ovčího kefíru neviděl jako problém. Tedy až jako druhé jídlo nejdříve (nemá smysl nesmyslně riskovat).

Tyjo v tomhle počasí při hladovce plavat v Labi? To seš docela borec teda. Tak nezpychni :-).


Hodnocení: 0
pon 21.01.2019, 13:59
Profil

(LUKE)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pát 07.02.2014, 01:10
Příspěvky: 16
Bydliště: Hradec Králové
pestrá strava dosažený půst 40 dnů
Reputace: +3
vzdy startuju 2dcl mrkvove stavy 1:1 s destilovanou vodou , pak davam cistou mrkvovku cca 0,4-0,5l ... dneska jsem to řezal kozím kefírem a trocha naparene mrkve, kvetaku a papriky. ted si davam 1,5 dcl ciste mrkvovky s trochou naparene zeleniny a natur ryze. Kazdy den k tomu 1,5-2l vody. Zatim vse v pohode.. A na koupani se tesim , pri hladovce je sice vetsi zima, prsty na nohou a rukou citim az tak po 15-20minutach. Telo se prohreje diky nekolika minutovemu cviceni behem chvilky. Urcite otuzovani doporucuji, co mi nedela pri hladovce je sauna.

PS: kdyz plaves a kolem tebe pada sníh je uzasny pocit , tak i ten cas rychleji utika..

_________________
------------------------------------------------------------
VŠE CO ZDE NAPÍŠU, JSOU POUZE MOJE NÁZORY A MYŠLENKY
JEJICH UŽITÍ JE POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ
------------------------------------------------------------


Hodnocení: 0
pon 21.01.2019, 19:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Taky jsem zkoušel ředěné šťávy (po 21), ale nic moc, pro mě zdaleka nejlepší jsou napařená rajčata, bez slupky (je zajímavé, že další dny už to tolik nechutná).
Lehkou saunu snáším při půstu docela dobře.

Teď bych se chtěl začít otužovat podle Wim Hofa, mnohonásobného rekordmana na mrazy, který to bere přes dýchání (což hodně to alkalizuje tělo): https://www.youtube.com/watch?v=LU6Oi80n5J4

Pokud používáš destilku měl by sis změřit minerály, jejich deficit je špatný pro fungování DNA, stavbu kostí.


Hodnocení: 0
pon 21.01.2019, 20:36
Profil

(LUKE)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pát 07.02.2014, 01:10
Příspěvky: 16
Bydliště: Hradec Králové
pestrá strava dosažený půst 40 dnů
Reputace: +3
redene stavy jsou velmi obecne.. drzim se pouze MRKVOVE STAVY , kterou si pripravuju na snekovem odstavnovaci z predem vybrane mrkve testovane na detech, tak aby byla sladka a vonela :)
naparena rajcata jsou druhou moznosti, ale moc mi tento start nesedel.

http://wimhof.cz/- znam jeho metodu a od nej jsem se i inspiroval..

mam doma destilator, ktery pouzivame jiz nekolik let a zatim bez problemu, ale ze zvedavosti zkusim nechat zmerit jak mod "destilka" to je ..

_________________
------------------------------------------------------------
VŠE CO ZDE NAPÍŠU, JSOU POUZE MOJE NÁZORY A MYŠLENKY
JEJICH UŽITÍ JE POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ
------------------------------------------------------------


Hodnocení: 0
pon 21.01.2019, 22:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Jde o minerály v těle. Před časem jsem si je nechal změřit (ve vlasech – nic lepšího asi není, hodnoty v krvi nemají potřebnou vypovídací hodnotu) a zjistili mi, že nemám skoro žádné. Tak jsem s delšíma půstama raději přestal. Protože když se podívám na moč tak to určitě není destilka. Ani voda z vodovodu. A při spalování tuků vznikají ketony, které okyselují prostředí přičemž pH krve udržuje tělo okolo 7,4 za každou cenu. A neutralizace kyselin se provádí minerály, ber kde ber. Což se může projevit špatnou stavbou kostí (křehkostí) třeba.
Ono to totiž s minerály může být jako s pránou – můžeš je přijímat jinak než klasickou cestou. Ale to neznamená, že se to podaří každému.


Hodnocení: 0
úte 22.01.2019, 17:05
Profil

(LUKE)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pát 07.02.2014, 01:10
Příspěvky: 16
Bydliště: Hradec Králové
pestrá strava dosažený půst 40 dnů
Reputace: +3
moc díky za tip, to určitě zkusím.dám vědět jak jsem dopadl (mám v okolí lékaře, který se o problematiku půstů a hladovění velmi aktivně zajímá, tak bude rád za pramen mých vlasů :lol: )

_________________
------------------------------------------------------------
VŠE CO ZDE NAPÍŠU, JSOU POUZE MOJE NÁZORY A MYŠLENKY
JEJICH UŽITÍ JE POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ
------------------------------------------------------------


Hodnocení: 0
úte 22.01.2019, 19:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 24.04.2019, 09:26
Příspěvky: 4
vegetarián vegan dosažený půst 7 dnů
Reputace: 0
Dobrý den,
mám před sebou šestý den plánovaného 7-8 denního půstu o vodě. (nyní se cítím i na delší, ale 7 dnů po konci půstu budu dva plné dny školit a musím předvést 100% výkon a předpokládám, že bych už měl mít po návratovce (Je to správný předpoklad?).

Nemám nyní žádné podstatné problémy, nemám hlad, ani větší únavu. Funguji v normálním režimu s odlehčenou zátěží a na 80% normálně pracuji (z domu). Co tělo dovolí.
Jinak jsem 30 let vegetarián, který postupně odchází od mléčných výrobků.

Kdysi jsem už půsty dělal, ale asi jsem docela flákal návratovku (kvalitou a rychlostí). Teď bych se rád polepšil :)

Prošel jsem si tu texty a našel jsem toto:
viewtopic.php?f=5&t=409

Je to prosím aktuální a nejúplnější popis návratovky? Co jsem tu našel, tak neodlišovalo délku půstu. Asi je obrovský rozdíl mezi 3 denním a 40 denním půstem.

Zatím jsem si z toho odnesl, že:
- jíst, jen když budu mít hlad (ne chuť na ty dobroty světa)
- prvním den mám jíst spařenou zeleninu (čerstvou nebo může být mražená?)
- později od druhého dne mohou jíst vařenou rýži, syrovou zeleninu a ovoce (ne dohromady)
Kdy mohu pít třeba jablečný mošt? Co sušené ovoce?
Jak to jde dál? Kdy třeba něco pečeného s olejem? Čerstvý sýr, chleba atd.
Existuje nějaká přehledná tabulka?

Děkuji za pomoc.


Hodnocení: 0
stř 24.04.2019, 10:08
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Neexistuje tabulka, protože neexistují jednoznačná pravidla. Záleží na tom, k čemu se člověk přikloní, co je mu bližší. Pomalá opatrná návratovka zajistí aby efekt půstu byl dostatečný a organismus se vracel do běžného stavu bez problémů. Rychlým náběhem se může efekt půstu anulovat nebo dokonce obrátit (po půstu může být hůř než před ním). Tedy navracet se tak pomalu, co člověk zvládá. Jsou jen některá kritéria která by se neměla překročit, z hlediska bezpečnosti: hlavně vyvarovat se tuků a soli a to pokud možno po celou dobu návratovky a i pak najíždět na běžnou stravu raději pomaleji.

Spařená zelenina čerstvá. Mražená zelenina ze supermarketu bývá už tepelně upravená. Jako první jídlo se dá použít i šťáva z mrkve, ale musí být hodně ředěná.

Jablka (a mošt) nebo citrusové ovoce raději až ke konci návratovky, protože jsou kyseliny z nich dost agresivní.

Sušené ovoce bývá pro organismus vždy zátěž, i mimo návratovku, má moc cukru a bere moc vody. Když už, tak nechat ho namočené až nabobtná.

Něco pečeného s olejem fakt až hodně pozdě (až po návratovce a ještě k tomu najíždět pomalu), to jsou jedny z největších zátěží a může to být i po 7denním půstu nebezpečné.

100% výkon už by mohl být tak po 3-4 dnech návratovky, ale jo asi je lepší si nechat čas na to "dát se dohromady".


+amil Hodnocení: +1
stř 24.04.2019, 14:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 24.04.2019, 09:26
Příspěvky: 4
vegetarián vegan dosažený půst 7 dnů
Reputace: 0
Panda píše:
Neexistuje tabulka, protože neexistují jednoznačná pravidla. Záleží na tom, k čemu se člověk přikloní, co je mu bližší. Pomalá opatrná návratovka zajistí aby efekt půstu byl dostatečný a organismus se vracel do běžného stavu bez problémů. Rychlým náběhem se může efekt půstu anulovat nebo dokonce obrátit (po půstu může být hůř než před ním). Tedy navracet se tak pomalu, co člověk zvládá. Jsou jen některá kritéria která by se neměla překročit, z hlediska bezpečnosti: hlavně vyvarovat se tuků a soli a to pokud možno po celou dobu návratovky a i pak najíždět na běžnou stravu raději pomaleji.

Spařená zelenina čerstvá. Mražená zelenina ze supermarketu bývá už tepelně upravená. Jako první jídlo se dá použít i šťáva z mrkve, ale musí být hodně ředěná.

Jablka (a mošt) nebo citrusové ovoce raději až ke konci návratovky, protože jsou kyseliny z nich dost agresivní.

Sušené ovoce bývá pro organismus vždy zátěž, i mimo návratovku, má moc cukru a bere moc vody. Když už, tak nechat ho namočené až nabobtná.

Něco pečeného s olejem fakt až hodně pozdě (až po návratovce a ještě k tomu najíždět pomalu), to jsou jedny z největších zátěží a může to být i po 7denním půstu nebezpečné.

100% výkon už by mohl být tak po 3-4 dnech návratovky, ale jo asi je lepší si nechat čas na to "dát se dohromady".


Dobrý večer,
děkuji moc za odpověď, ochotu a informace!
Motivovaný na význam návratovky jsem dost, proto jsem se tu registroval a zeptal.

Já miluji čerstvou ovoce a zeleninu, která je tedy ze začátku zapovězena. Těšil jsem se na domácí jablečný mošt. Líto mi je i toho oleje. A té pečené zeleniny. V podstatě asi z toho vypadává i caprese (mozzarella s rajčaty).
Mně z toho vyplývá, že týdenní půst je v podstatě 14 půst :) Všem říkám, že půst je v pohodě, ale návratovka je řehole. Je to bohužel tak. OK, vydržel jsem týden, vydržím i dva!

V pátek se vracím. Tedy (příklad):
D1: spařím mrkvičku (zaliji horkou vodou) a ještě dokoupím květák; případně ředěná štáva z mrkve
D2: Syrová mrkev, možná okurka, rýže. Vařené brambory jsou ok? Banán. Koupil jsem si za odměnu vodní meloun :)
D3: viz výše
D4: viz výše, třeba i vařená zelenina s rýží (bez oleje a soli)
D5: viz výše a konečně ta syrová jablíčka, mošt (snad to tak dlouho vydržím)
D6: viz výše, teď už třeba i to caprese? (bez soli, oleje a octu)
D7: viz výše

Je tam prosím něco hodně špatně?
Koupil jsem si avokáda, ale je tam dost tuku. Může být? Co ořechy, semena? Co těstoviny? Kuskus? Chleba a pečivo také asi bude mít puntík? Předpokládám, že zapovězené jsou nadýmavá zelenina jako kedlubny. Co vařená domácí vejce?
Kdy mohu prosím domácí zeleninovou polévku?

Děkuji za čas i rady.


Hodnocení: 0
stř 24.04.2019, 23:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ten tuk vadí hlavně živočišný. Ta omezení jsou hlavně z důvodu, aby si lidi "na běžné stravě" nedali hned po půstu např. řízek. Ale u člověka zvyklého běžně na jemnější stravu to není tak kritické. Se spařováním mrkve jsem se nesetkal, tak nevím zda by byla vhodná. Obvyklejší varianty první den bývají buď ředěná šťáva ze syrové mrkve nebo spařená zelenina jako např. rajčata. Druhý den bych rýži ani brambory ještě raději nedával. Jsou to hodně škrobovité věci a dost organismus zanáší. Raději neškrobovitá zelenina. I banán raději trošku později, on je také dost škrobovitý. Věci s lepkovou moukou ještě později. Střevní stěny jsou po půstu průchozí a lepek je v té chvíli pro organismus příliš velká zátěž. Pro organismus je lepek jed, na který si musí postupně pomalu zvykat a budovat si proti němu obrany.

Ono teda po 7 dnech půstu není nic přímo "zakázané. Není to ještě tak dlouhý půst, aby bylo něco přímo životu nebezpečné. Jen některé věci mohou udělat problém kvůli pomalému rozbíhání trávení - např. sůl nemusí ledviny být schopné zpracovávat a mohou vzniknout otoky (a přetížení ledvin). Jde pak už jen o optimalizaci, pro zvýšení efektu půstu. Jsou různá doporučení jaký průběh návratovky by měl být nejlepší, někde začínají i vývarem. Spíš může být lepší vypozorovat vlastní postupy a zkušenosti, jak co působí. Každý člověk reaguje jinak.


+amil Hodnocení: +1
stř 24.04.2019, 23:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 24.04.2019, 09:26
Příspěvky: 4
vegetarián vegan dosažený půst 7 dnů
Reputace: 0
Panda píše:
Ten tuk vadí hlavně živočišný. Ta omezení jsou hlavně z důvodu, aby si lidi "na běžné stravě" nedali hned po půstu např. řízek. Ale u člověka zvyklého běžně na jemnější stravu to není tak kritické. Se spařováním mrkve jsem se nesetkal, tak nevím zda by byla vhodná. Obvyklejší varianty první den bývají buď ředěná šťáva ze syrové mrkve nebo spařená zelenina jako např. rajčata. Druhý den bych rýži ani brambory ještě raději nedával. Jsou to hodně škrobovité věci a dost organismus zanáší. Raději neškrobovitá zelenina. I banán raději trošku později, on je také dost škrobovitý. Věci s lepkovou moukou ještě později. Střevní stěny jsou po půstu průchozí a lepek je v té chvíli pro organismus příliš velká zátěž. Pro organismus je lepek jed, na který si musí postupně pomalu zvykat a budovat si proti němu obrany.

Ono teda po 7 dnech půstu není nic přímo "zakázané. Není to ještě tak dlouhý půst, aby bylo něco přímo životu nebezpečné. Jen některé věci mohou udělat problém kvůli pomalému rozbíhání trávení - např. sůl nemusí ledviny být schopné zpracovávat a mohou vzniknout otoky (a přetížení ledvin). Jde pak už jen o optimalizaci, pro zvýšení efektu půstu. Jsou různá doporučení jaký průběh návratovky by měl být nejlepší, někde začínají i vývarem. Spíš může být lepší vypozorovat vlastní postupy a zkušenosti, jak co působí. Každý člověk reaguje jinak.


Děkuji.
Já myslel rostlinné oleje, lněný, olivový, bio řepkový... Jak jsem psal, jsem 30 vegetarián, takže řízek jíst nebudu :)
To se spařování mrkve je dobrá zpráva, mně to moc nelákalo. Dám si raději tu šťávu z mrkve, první den ředěnou a pak syrovou, což mi i nejvíce chutná. Rajčatům mimo sezónu moc nevěřím, ty si nechám až po návratovce. Jak je to prosím s těmi čerstvými sýry (mozzarella, lučina). S chlebem asi až ke konci(?) Zeleninový vývar je také výborná zpráva, mohu už tedy cca od 2.- 3. dne. Ale neosolený. A nakoupil jsem meloun, hrušky a další dobroty :)

Ještě jsem četl na jiném webu o šťávových "půstech". Máte s tím prosím nějakou zkušenost? To by mohlo být fajn pro změnu na podzim, kdy bude spousta sezónního ovoce a zeleniny. Není to moc o sacharidech? Děkuji.


Hodnocení: 0
čtv 25.04.2019, 16:50
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Rostlinné oleje až tak moc nevadí jak živočišné tuky, ale i tak by se mělo jim minimálně do půlky návratovky vyhýbat úplně a pak přidávat jen opatrně. I ty sýry by bylo dobře odložit co nejpozději, až ke konci návratovky. Pečivo celkově, kromě lepku, mívá dost vysoký obsah soli, škroby, vysoký GI index, úprava vysokou teplotou - tomu by také chtělo se hodně dlouho vyhýbat.

S melounem opatrně s množstvím - ledviny budou zpočátku pracovat pomalu, mohly by se objevit otoky z nadbytku vody.

Šťávové půsty se dělávají spíš i se zeleninou, jen s malým podílem ovoce. Šťáva z ovoce mívá příliš mnoho cukrů, jako hlavní strava se nedá použít dlouhodobě, tělo by se přesytilo cukry a mělo by deficit živin. Celé ovoce (ne šťáva) je na tom líp, tělo nedostane tak velký šok. Dělává se např. melounová dieta, ale s množstvím se musí opatrně.


+amil Hodnocení: +1
čtv 25.04.2019, 17:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 872 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz