Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invaliditě?

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
K této úvaze mě inspirovala Wewe, dlouhodobá půstařka/breatharianka. Se svojí starostí o doplňování minerálů. Jak to? Nedávno jsem si nechal udělat analýzu vlasů. S výsledkem dosti tristním - mám značný deficit skoro všech minerálů, oproti běžné populaci. Jak to? Žádný vyhraněný směr ve stravování nedodržuji. Dříve jsem absolvoval dlouhodobější půsty (21 a 28 dní), nyní již jen kratší tak do 3 dnů. Ale držím je často, dá se říci kaskádově (destilovanou vodu - spíše z RO - piji jen příležitostně). Když jsem však pročítal zdejší fórum o půstu, tak mi to sepnulo.

Podle rad Jardy Zajíčka ze zdravi-az.cz je ke správnému vstřebávání minerálů nutná přítomnost HCL v žaludku, z čehož plyne potřeba odkyselení organizmu (dle jeho zkušeného pozorování není-li kyselost v žaludku, je v ostatních částech těla a naopak). Podle lékařské teorie tělo nutně musí udržovat striktní pH krve. MUDr. Ladislav Šafránek píše:
"Pro lidský organismus je udržení přesného pH krve otázkou života či smrti (doslova!) 
Ideální hodnota pH krve je 7,4 a pohybuje se v nepatrném rozmezí od 7,35 do 7,45. To znamená, že v krvi musí být neustále lehký přebytek zásaditých látek - především jsou to minerály. Tělo tedy musí nepřetržitě a za KAŽDOU CENU udržet pH v nepatrném rozptylu uvnitř těchto hraničních hodnot, jinak umíráme.
"

Což staví opakované dlouhodobé půsty do nepříznivého světla. Má-li tělo minerálů (či jiných neutralizujících mechanizmů) v zásobě dostatek, může se vše odehrávat naprosto v pořádku. Vyčerpané zásoby se po půstu postupně doplní a tělo je pak čistější, vytrénovanější. Ale co když se nedoplní? U mě osobně, pokud se z nějakého nerozumného důvodu (oslava atpod.) tělo propadne do výrazné kyselosti, okamžitě to poznám na zubech. Tělo si prostě vezme vápník ze zubů na neutralizaci kyselin. To jistě optimální není, ale mé tělo už zřejmě nemá kam jinam sáhnout. Co kdybych se nyní rozhodl (pro získání dokonalého zdraví, či ze "spirituálních" důvodů) pro Máchův půstovací kalendář? S destilovanou vodou?

Pro výsledek nemusíme chodit daleko, stačí svědectví zdejších dlouhodobých půstařů. Lyře, po opakovaných 40kách (dnů půstu, nikoli horečky), jí byla diagnostikována, jako třicátnici(!), únavová zlomenina. Zlomila si nohu, aniž by si toho všimla. To už tedy naznačuje notně zhuntovaný skelet ("od kdy půstuju, tak vědomně asi od dvaceti, ale vím že už jako malé dítě jsem věděla, že když nejím, tak je mi dobře." ... "Natáhla jsem se tehdy na parketách. Doktor když to viděl, tak mi řekl, že by něco takového v mém věku čekal po těžké autonehodě, a ne že jsem šla po parketách.")

Cepheus, tzv. Máchův "učitel půstu" bezděčně vykresluje možný výsledek svého učitelování:
"kdyz jsou i jen vlasovy trhlinky na kloubkach, tak se to casem zacne o sebe drit, vysvetlovali mi to dlouze ortopedove, proc by byt nou radeji sli do totalky (endorpotezy) a znelo mi to dost logicky:)." ... "U me kdyz to prezenu s malo oblecenim a jsou mrazy, me tak slene berou kolena a klouby vubec, ze bych zblaznil, an se bolesti nezvednu ze stolcky (z hlubokyho sedu) musim si pomoct rukama jak to boli svine svinuta"

Ke správné stavbě kostí (tj. bez trhlinek) je potřebný nejen vápník, hořčík, mangan, ale i třeba stopové stroncium. A co když chybí, protože organizmus použil co měl momentálně po ruce, aby zabránil akutnímu nebezpečí kyselé krve? No tak se staví bez něj, s nevalným výsledkem.

Na vitarianu.cz před léty se nebohý Martin čistil půsty tak dlouho, až ho resuscitovali v nemocnici minerálními kapačkami (Máchovi od té doby nemůže přijít na jméno).

Půstař má tedy příjem minerálů značně ztížený. Nejen samozřejmě během půstu, ale i po něm, než se naplno rozeběhnou trávicí kyseliny. A ty se nemusí rozeběhnout naplno vůbec, to není vyjímečné u dnešní zakyselené populace. A protože během půstu zakyselení organizmu při štěpení tuků v důsledku ketoacidózy ještě mnohem více stoupá, stoupá logicky i spotřeba minerálů (hodnota pH má logaritmickou, nikoli lineární křivku). Nu a k tomu připočtěme ještě Máchovu umanutost - destilovanou vodu. Která má pochopitelně mnohem větší absorpční potenciál něž voda s nebe na zem spadlá a tedy následně mineralizovaná, na kterou jsou naše těla přivyklá odjakživa (nepijeme se zakloněnou hlavou při dešti). Nevíme, jaký má destilka vliv např. na reabsopci iontů v ledvinách při vytváření moče. Kdysi jsem se pokoušel s Máchou na téma destilky diskutovat, ale to je jako diskutovat s jehovistou o Jehovovi. S tím rozdílem, že Svědkové Jehovovi jsou morálně mnohem výše a Mácha se s nimi srovnávat nemůže (kam se asi podějí jeho "učitelé půstu", co "chtějí učit", pokud by se měli zodpovídat za nežádoucí důsledky svého věrozvěstování; samotný Mácha se skrývá v zahraničí a i svoji IP adresu anonymizuje).

Půst je jistě mocný léčebný nástroj, ale je třeba k němu přistupovat s rozvahou a zdravým rozumem. Jako ke každému účinnému nástroji. O kterém navíc víme o mnoho méně, než bychom vědět měli.


+Panda Hodnocení: +1
úte 06.02.2018, 00:19
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Malá úvaha k tomu - asi je potřeba ještě zohlednit, jak dotyčný ten půst zvládá. Jeden extrém je jedinec, který při půstu trpí a rychle mu klesá váha. Jeho tělo čerpá pouze ze zásob (rozpad tkání). Druhý extrém je ten, kdo půst snáší dobře a váha mu skoro neklesá. Jeho tělo čerpá hodně z prány. V prvním případě bude i velký úbytek minerálů, takový typ člověka by neměl dělat půsty příliš často (spíš dělat krátké půsty), protože mu půsty mohou škodit. Dalším efektem častého rozpadu tkání je i rychlejší zkracování telomerů, tedy tento člověk si častými dlouhými půsty zkracuje délku života a měl by je dělat jen občas, ze zdravotních důvodů. Druhý případ je už skoro breatharián, tomu půsty zřejmě moc neškodí (protože se nečerpá z rozpadu tkání) a může dělat půsty i jen z duchovních důvodů. Půst má člověka zatěžovat jen přiměřeně, má být spíš radostí (=osvobození) než utrpením. Pokud při něm příliš trpí, je to znamení že mu může už škodit. Nemělo by se zde používat tlačení silou vůle. Zvířata také půstují dobrovolně při nemoci, protože tělo to vyžaduje, rozhodně k tomu nepoužívají sílu vůle. A to samé platí i pro návratovku - pokud se musí příliš používat síla vůle, je to špatně.


+detox Hodnocení: +1
úte 06.02.2018, 00:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Ony by ty dlouhé půsty pokud se to s nimi nepřehání co do častosti nebyly takový problém, kdyby se pak lidé živili zeleninou nabitou minerály. Komerčně pěstovaná zelenina má zhruba 20-40% minerálů oproti zelenině správně pěstované. To se týká všeho co roste v zemi,, tj. obilí, rýže, ovoce atd. Proto si pěstuji sama všechnu zeleninu a ovoce, mám sklep a dva mrazáky, a ještě celou zimu v zimní zahradě pěstuji výhonky - microgreens, které obsahují naopak o 20-80% minerálů a vitamínů více než správně pěstovaná zelenina. To doplňuji šťávou z jedlých plevelů, sbíraných bobulí a pod., což je obrovský zdroj vitamínů-minerálů.
Pokud chce být v dnešní době člověk zdravý, nesmí celé dny vysedávat u kompu a musí pro to něco udělat.


Hodnocení: 0
úte 06.02.2018, 07:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Panda píše:
Malá úvaha k tomu - asi je potřeba ještě zohlednit, jak dotyčný ten půst zvládá. Jeden extrém je jedinec, který při půstu trpí a rychle mu klesá váha. Jeho tělo čerpá pouze ze zásob (rozpad tkání). Druhý extrém je ten, kdo půst snáší dobře a váha mu skoro neklesá. Jeho tělo čerpá hodně z prány. V prvním případě bude i velký úbytek minerálů, takový typ člověka by neměl dělat půsty příliš často (spíš dělat krátké půsty), protože mu půsty mohou škodit. Dalším efektem častého rozpadu tkání je i rychlejší zkracování telomerů, tedy tento člověk si častými dlouhými půsty zkracuje délku života a měl by je dělat jen občas, ze zdravotních důvodů. Druhý případ je už skoro breatharián, tomu půsty zřejmě moc neškodí (protože se nečerpá z rozpadu tkání) a může dělat půsty i jen z duchovních důvodů. Půst má člověka zatěžovat jen přiměřeně, má být spíš radostí (=osvobození) než utrpením. Pokud při něm příliš trpí, je to znamení že mu může už škodit. Nemělo by se zde používat tlačení silou vůle. Zvířata také půstují dobrovolně při nemoci, protože tělo to vyžaduje, rozhodně k tomu nepoužívají sílu vůle. A to samé platí i pro návratovku - pokud se musí příliš používat síla vůle, je to špatně.

Ano, více tuku => více odbourávání => větší acidóza => větší potřeba minerálů. Pomoci od acidózy může ale také hluboké dýchání (někde na videu přeborník na mrazy Wim Hof mluví o brzkém a silném zmodrání pH papírku) - já jsem tuhle možnost u půstu úplně podcenil/vynechal.

Ale ten druhý případ je právě Lyra ("Pamatuju si, jak mi babička vynadala, když jsem 9 dní na chalupě nejedla" - vzpomíná z dětství). Na varování lékařů, co se kostí týká, si i přes tříštivou a námahovou zlomeninu jen povzdechne "Ach ti doktoři".
Dlužno podotknout, že se necítím být o nic lepší. Byl jsem pevně přesvědčen, že mám tělo zaneseno těžkými kovy:). Už jsem plánoval, jak si nechám odvrtat všechny amalgámy. Objednal jsem superčistící bylinný prostředek z iHerbu. A pak přijdou výsledky z analýzy vlasů – a taková pecka – nemám nic:) (tedy pokud se dá věřit, že minerální složení vlasů odráží složení ostatního těla).


Hodnocení: 0
úte 06.02.2018, 21:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Lenuška píše:
Ony by ty dlouhé půsty pokud se to s nimi nepřehání co do častosti nebyly takový problém, kdyby se pak lidé živili zeleninou nabitou minerály. Komerčně pěstovaná zelenina má zhruba 20-40% minerálů oproti zelenině správně pěstované. To se týká všeho co roste v zemi,, tj. obilí, rýže, ovoce atd. Proto si pěstuji sama všechnu zeleninu a ovoce, mám sklep a dva mrazáky, a ještě celou zimu v zimní zahradě pěstuji výhonky - microgreens, které obsahují naopak o 20-80% minerálů a vitamínů více než správně pěstovaná zelenina. To doplňuji šťávou z jedlých plevelů, sbíraných bobulí a pod., což je obrovský zdroj vitamínů-minerálů.
Pokud chce být v dnešní době člověk zdravý, nesmí celé dny vysedávat u kompu a musí pro to něco udělat.

Tak hezky se to čte, vypadá to rozumně. Ale chtělo by to nějaká tvrdá, ověřená data, Lenuško:). Třeba analýzu vlasů. Abys pak třeba jednou se sebou nesekla na parketách s tříštivou zlomeninou jak při autonehodě.


Hodnocení: 0
úte 06.02.2018, 21:51
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Nepotřebuji berličky ve formě analýzy vlasů a pod. Pro mne je dostatečným důkazem to, že jsem se párkrát vysekala na kole, nebo uklouzla na náledí a prudce sedla na zadek, a nic jsem si nezlomila. Pleť mám hladkou, vlasy husté, nehty rostou, v okolí lidé lehají s virózami a chřipkami, já stále zdravá..., mám pokračovat?
Největší důkaz správnosti mé cesty pro mne je to, že jsem šťastná. To co dělám mne naplňuje, baví mne to.
Každý člověk to má ve své moci - změnit svůj život tak, aby se cítil dobře, Zdeňku. Tebe se to týká také...


+Ladič Hodnocení: +1
stř 07.02.2018, 07:11
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Ještě k té analýze vlasů: znám člověka podobně úzkostného, který si nechal udělat současně analýzu vlasů hned ve dvou laboratořích najednou. Přišly mu naprosto rozdílné výsledky.
Toto potvrzuje i článek: Michael Kučera - Je analýza vlasů spolehlivá? Dá se stáhnout v PDF u strejdy Gugla.

Zdeňku, tvá mysl žije ve strašidelném zámku, kde na tebe vyskakují různé příšery. Ten strašný zámek je však jen pomalovaná pouťová bouda, příšery jsou kašírovaní draci, a ty jedeš v dětském vláčku, že kterého můžeš kdykoliv vystoupit. Až se k tomu rozhodneš, uleví se ti...


Hodnocení: 0
stř 07.02.2018, 16:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Lenuška píše:
Ještě k té analýze vlasů: znám člověka podobně úzkostného, který si nechal udělat současně analýzu vlasů hned ve dvou laboratořích najednou. Přišly mu naprosto rozdílné výsledky.
Ano, vím o tom, jsem si toho vědom.

Lenuška píše:
Největší důkaz správnosti mé cesty pro mne je to, že jsem šťastná. To co dělám mne naplňuje, baví mne to. Každý člověk to má ve své moci - změnit svůj život tak, aby se cítil dobře, Zdeňku. Tebe se to týká také...
Děkuji za laskavé usměrnění Lenuško :sun:

Snad bych jenom připomenul, že tvrvalého štěstí nenalezneme skrze zábavu, ani skrze jemné stravování, ani skrze breathariánství, ani skrze malování, dokonce ani kdyby nám patřil a uspokojoval nás svět. To jsou jenom berličky, které nám pomáhají (tudíž bychom je neměli odmítat), anebo už nepomáhají, protože už to jde i bez nich (tudíž bychom neměli odmítat se jich vzdát).

Někdy je svět dobrý, aby nás naštval, znechutil, abychom se zde moc nezabydleli a nezapomněli, odkud jsme přišli a kam se chceme vrátit.
Vždyť jak praví stařeckým, moudrým, prstemzdviženým hlasem Eduard Tomáš:
Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa. Je v nás.

(..no, takže už zbývá se jen trvale najít)


+GreenApple, +Panda, +Renáta Hodnocení: +3
stř 07.02.2018, 20:43
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Zdeněk píše:
...Snad bych jenom připomenul, že tvrvalého štěstí nenalezneme skrze zábavu, ani skrze jemné stravování, ani skrze breathariánství, ani skrze malování, dokonce ani kdyby nám patřil a uspokojoval nás svět. To jsou jenom berličky, které nám pomáhají (tudíž bychom je neměli odmítat), anebo už nepomáhají, protože už to jde i bez nich (tudíž bychom neměli odmítat se jich vzdát).

Někdy je svět dobrý, aby nás naštval, znechutil, abychom se zde moc nezabydleli a nezapomněli, odkud jsme přišli a kam se chceme vrátit.
Vždyť jak praví stařeckým, moudrým, prstemzdviženým hlasem Eduard Tomáš:
Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa. Je v nás.

(..no, takže už zbývá se jen trvale najít)

To jsi napsal moc hezky. Ve své předešlé odpovědi jsem se pokoušela popsat i svůj duchovní posun a rozvoj, ale nedokázala jsem jej verbalizovat tak, abych se nevyjadřovala zjednodušeně a ploše. Raději jsem popsala vnější projevy. A pak mi došlo, že je to tak správně. Než abych se uchylovala ke známým citátům, když se nedokážu vyjádřit, popsala jsem viditelné změny, které mi "byly dovoleny" popsat.

Povšimla jsem si u lidí jedné věci: čím více přečtou o dané tématice knih, absolvují různých seminářů, přednášek, cest, pobytů v klášterech, dokáží citovat a pod., tím méně mají šancí na opravdovou duchovní proměnu. K oné proměně se musí člověk prožít právě i tím tebou zmiňovaným "jemným stravováním, brethariánstvím, atd". Svou změnu musí ŽÍT !

Ještě k tomu "trvalému štěstí": nehledám je. Ono ani není trvalé, jen se občas mihne kolem, zavane jemně na šíji, a já si uvědomím jedinečnost té chvíle...


+GreenApple, +Panda, +Renáta, +Zdeněk Hodnocení: +4
stř 07.02.2018, 22:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Lenuška píše:
Zdeněk píše:
...Snad bych jenom připomenul, že tvrvalého štěstí nenalezneme skrze zábavu, ani skrze jemné stravování, ani skrze breathariánství, ani skrze malování, dokonce ani kdyby nám patřil a uspokojoval nás svět. To jsou jenom berličky, které nám pomáhají (tudíž bychom je neměli odmítat), anebo už nepomáhají, protože už to jde i bez nich (tudíž bychom neměli odmítat se jich vzdát).

Někdy je svět dobrý, aby nás naštval, znechutil, abychom se zde moc nezabydleli a nezapomněli, odkud jsme přišli a kam se chceme vrátit.
Vždyť jak praví stařeckým, moudrým, prstemzdviženým hlasem Eduard Tomáš:
Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa. Je v nás.

(..no, takže už zbývá se jen trvale najít)

To jsi napsal moc hezky. Ve své předešlé odpovědi jsem se pokoušela popsat i svůj duchovní posun a rozvoj, ale nedokázala jsem jej verbalizovat tak, abych se nevyjadřovala zjednodušeně a ploše. Raději jsem popsala vnější projevy. A pak mi došlo, že je to tak správně. Než abych se uchylovala ke známým citátům, když se nedokážu vyjádřit, popsala jsem viditelné změny, které mi "byly dovoleny" popsat.

Povšimla jsem si u lidí jedné věci: čím více přečtou o dané tématice knih, absolvují různých seminářů, přednášek, cest, pobytů v klášterech, dokáží citovat a pod., tím méně mají šancí na opravdovou duchovní proměnu. K oné proměně se musí člověk prožít právě i tím tebou zmiňovaným "jemným stravováním, brethariánstvím, atd". Svou změnu musí ŽÍT !

Ještě k tomu "trvalému štěstí": nehledám je. Ono ani není trvalé, jen se občas mihne kolem, zavane jemně na šíji, a já si uvědomím jedinečnost té chvíle...

Obrázek


+Panda Hodnocení: +1
čtv 08.02.2018, 11:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Zdeněk píše:
Lenuška píše:
Zdeněk píše:
...Snad bych jenom připomenul, že tvrvalého štěstí nenalezneme skrze zábavu, ani skrze jemné stravování, ani skrze breathariánství, ani skrze malování, dokonce ani kdyby nám patřil a uspokojoval nás svět. To jsou jenom berličky, které nám pomáhají (tudíž bychom je neměli odmítat), anebo už nepomáhají, protože už to jde i bez nich (tudíž bychom neměli odmítat se jich vzdát).

Někdy je svět dobrý, aby nás naštval, znechutil, abychom se zde moc nezabydleli a nezapomněli, odkud jsme přišli a kam se chceme vrátit.
Vždyť jak praví stařeckým, moudrým, prstemzdviženým hlasem Eduard Tomáš:
Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa. Je v nás.

(..no, takže už zbývá se jen trvale najít)

To jsi napsal moc hezky. Ve své předešlé odpovědi jsem se pokoušela popsat i svůj duchovní posun a rozvoj, ale nedokázala jsem jej verbalizovat tak, abych se nevyjadřovala zjednodušeně a ploše. Raději jsem popsala vnější projevy. A pak mi došlo, že je to tak správně. Než abych se uchylovala ke známým citátům, když se nedokážu vyjádřit, popsala jsem viditelné změny, které mi "byly dovoleny" popsat.

Povšimla jsem si u lidí jedné věci: čím více přečtou o dané tématice knih, absolvují různých seminářů, přednášek, cest, pobytů v klášterech, dokáží citovat a pod., tím méně mají šancí na opravdovou duchovní proměnu. K oné proměně se musí člověk prožít právě i tím tebou zmiňovaným "jemným stravováním, brethariánstvím, atd". Svou změnu musí ŽÍT !

Ještě k tomu "trvalému štěstí": nehledám je. Ono ani není trvalé, jen se občas mihne kolem, zavane jemně na šíji, a já si uvědomím jedinečnost té chvíle...

Obrázek


Hm zakonitosti niesu right alebo wrong. A nepotrebuju nikoho right ani wrong. Bud ich respektujes a ziskavas alebo nerespektujes a stracas. Ale chapem co si tym myslel, len pozor na duchovny relativizmus.
K teme, ked dvaja robia to iste nikdy to neni to iste. Ja som si postami a destilkou spravil zuby. Dovtedy som jedol mineralov celu lopatu a zuby sa kazili. Po postoch na destilke som prestal mat problemy. Pritom sa niejako specialne nestravujem. Takze nepozname nastavenie dotycnych co skoncili na iske. Podla mna to silili a "bojovali" a nepocuvali srdce. V dnesnych debatach sa vytvaraju nazorove barikady. Kazdy ma svoju pravdu. Zacnime tam kde sa zhodneme. :)
K tomu pravdivemu od ET :Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa. Je v nás. Este dodam. "Nech su stastne vsetky bytosti sveta"

Co je s Cefem? Preco uz neni PM dychacom? Uslo mi nieco? :)


Hodnocení: 0
ned 11.02.2018, 14:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 27.02.2016, 06:03
Příspěvky: 24
pestrá strava dosažený půst 1 den pozor kouše!
Reputace: +4
GreenApple píše:
Co je s Cefem? Preco uz neni PM dychacom? Uslo mi nieco? :)

Ušlo. Hóóódně. Zeptej se ho na vitoši.


Hodnocení: 0
ned 11.02.2018, 19:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Našel jsem zajímavou studii (v angličtině - lze stahnout jako pdf) monitorující 382denní půst. Šlo o muže, 27let, zhubl z 207 na 81kg, žádné zdravotní komplikace nenastaly. Po pěti letech od půstu byla jeho váha stabilizována na cca 89kg. Což je myslím obrovský úspěch.
Během půstu bral vitamíny (B,D,H,C), 93 – 162 den bral draslík a od 345 – 355 dne chlorid sodný. Nekalorické tekutiny dle potřeby (což bohužel není blíže specifikováno).
V závěru autoři zmiňují, že krátké (? podle všeho tím míní 1-3 měsíce:) půsty mají na obezitu chabý terapeutický efekt, kvůli jojo efektu. Avšak prodloužená hladovka dle nich může být bezpečná terapie obézních lidí vedoucí k nalezení ideální váhy.

Co je v tomto tématu zajímavé, byl systematický pokles draslíku a hořčíku v krevní plazmě během prvních týdnů. A velké vylučování minerálů močí ve druhé polovině půstu (tedy když už tukové rezervy značně ubyly?) – viz Fig. 3.

Pozoruhodný je také onen příjem NaCl, čili kuchyňské soli, 2,5g denně. Nevedlo k žádným komplikacím (mám podobnou zkušenost po nechtěném požití soli ve šťávě z kys. zelí, 2. den návratovky po 4týdenním půstu, vůbec žádné komplikace, naopak, ta šťáva na mě působila jak voda živá).


Hodnocení: 0
pon 12.02.2018, 14:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
GreenApple píše:
Ja som si postami a destilkou spravil zuby. Dovtedy som jedol mineralov celu lopatu a zuby sa kazili. Po postoch na destilke som prestal mat problemy. Pritom sa niejako specialne nestravujem.

S tím braním minerálů je to ošemetné, někdy nesprávná kombinace či množství může naopak vést k jejich vyplavení.

Mě se zuby kazily furt a čistil jsem si je. Zlom nastal, když jsem se odkyselil. Pak se kazit přestaly (a nějakému kór čištění už moc neholduji :-[).


Hodnocení: 0
pon 12.02.2018, 15:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
GreenApple píše:
Hm zakonitosti niesu right alebo wrong. A nepotrebuju nikoho right ani wrong. Bud ich respektujes a ziskavas alebo nerespektujes a stracas. Ale chapem co si tym myslel, len pozor na duchovny relativizmus.

Jenomže tím právě dobro a zlo relativizuješ. Tedy ne že by nebyly relativní, ale jak pro koho a jak kdy:)

Co jsem tím obrázkem myslel je: mějme se napozoru, nenechme se ukolébat, buďme ostražití, bdělí:)


Hodnocení: 0
pon 12.02.2018, 15:24
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Zdeněk píše:
Našel jsem zajímavou studii...
Bylo tím hladověním myšleno, že neměl žádný příjem živin, jen voda + nějaká suplementace minerálů? To jsem tam nějak nevyčetl, co tím půstem přesně myslí.


Hodnocení: 0
pon 12.02.2018, 15:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Panda píše:
Bylo tím hladověním myšleno, že neměl žádný příjem živin, jen voda + nějaká suplementace minerálů? To jsem tam nějak nevyčetl, co tím půstem přesně myslí.

Tak sice žádný extra angličtinář nejsem, ale vcelku je to tam popsáno:
"During the 382 days of his fast, vitamin supplements were given daily as 'Multivite' (BDH), vitamin C and yeast for the first 10 months and as 'Paladac' (Parke Davis), for the last 3 months. Non-caloric fluids were allowed ad libitum. From Day 93 to Day 162 only, he was given potassium supplements (two effervescent potassium tablets BPC supplying 13 mEq daily) and from Day 345 to Day 355 only he was given sodium supplements (2 5 g sodium chloride daily). No other drug treatment was given."
...
"No faecal collections were made, but evacuation was in fact infrequent, there being 37-48 days between stools latterly."

Nicméně, nakonec jsem našel i článek v češtině (a ono "Non-caloric fluids were allowed ad libitum" je zde specifikováno):)


Hodnocení: 0
pon 12.02.2018, 16:19
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Aha tak to už je přesnější specifikace, tedy "voda + káva + čaj a jiné bezkalorické nápoje + vitaminové doplňky". (zmínku o Non-caloric fluids jsem mezi těmi suplementy přehlédl) Jo tak takhle bych chápal půst "bez jídla". Zajímavé že prvním jídlem po roce hladovění bylo vajíčko + chleba s máslem, tedy něco co bychom běžně označili za zabijáka v návratovce. :-)


Hodnocení: 0
pon 12.02.2018, 16:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Tak optimální to první jídlo určitě nebylo, ale zvládl to zdá se bez větších potíží. O návratovce se pokud vím nezmiňují, takže si s ní asi hlavu moc nelámali.

Snad to způsobily káva + čaj + doplňky? Těžko říct, jak by dopadl bez nich. Ale ke striktnímu destilkovému půstu dnes nevidím žádný důvod – i breussovka léčí raka efektivně. A když si vzpomenu, jak jsem z chřipkového stavu těsně po půstu po požití šťávy z kysaného zelí zázračně ožil během hodiny...

Dlužno podotknout, že onen draslík bral šumivý (rozpustný), jakož předpokládám i vše ostatní.


Hodnocení: 0
pon 12.02.2018, 20:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Zdeněk píše:
GreenApple píše:
Ja som si postami a destilkou spravil zuby. Dovtedy som jedol mineralov celu lopatu a zuby sa kazili. Po postoch na destilke som prestal mat problemy. Pritom sa niejako specialne nestravujem.

S tím braním minerálů je to ošemetné, někdy nesprávná kombinace či množství může naopak vést k jejich vyplavení.

Mě se zuby kazily furt a čistil jsem si je. Zlom nastal, když jsem se odkyselil. Pak se kazit přestaly (a nějakému kór čištění už moc neholduji :-[).

Moze byt, ze som sa proste zladil ako piano. A post je dobra ladicka :)


Naposledy upravil GreenApple dne úte 13.02.2018, 11:06, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
úte 13.02.2018, 10:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Zdeněk píše:
GreenApple píše:
Hm zakonitosti niesu right alebo wrong. A nepotrebuju nikoho right ani wrong. Bud ich respektujes a ziskavas alebo nerespektujes a stracas. Ale chapem co si tym myslel, len pozor na duchovny relativizmus.

Jenomže tím právě dobro a zlo relativizuješ. Tedy ne že by nebyly relativní, ale jak pro koho a jak kdy:)

Co jsem tím obrázkem myslel je: mějme se napozoru, nenechme se ukolébat, buďme ostražití, bdělí:)


Ak si to myslel takto tak v pohode. Acedia - duchovna lenivost, smrtelny hriech :) Snad sa zhodneme, ze Severka bude este par tisic rokov ukazovat na sever? Ja viem, ze sa zemska os naklana a kuzelovite rotuje, ale na tu Severku by som sa zatial spoliehal :)


Hodnocení: 0
úte 13.02.2018, 11:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
GreenApple píše:
Acedia - duchovna lenivost, smrtelny hriech :) Snad sa zhodneme, ze Severka bude este par tisic rokov ukazovat na sever? Ja viem, ze sa zemska os naklana a kuzelovite rotuje, ale na tu Severku by som sa zatial spoliehal :)

Tak acedii jsem nemyslel (ta by ještě šla skousnout:). Jak bych to... jde o temnou stranu vesmíru:). Ta je mnohem mocnější než světlá strana, kterou můžeme poznat. Pokud rozsvítíme, poznáváme světlo, nikoli tmu, která už tam není. Avšak za osvíceným leží - nekonečný vesmír. Někdy se zkouší poznat tak, že se (obrazně či doslova) zavřou oči, aby se skrze tu tmu poznalo, kam světlo nedohlédne (čili se poznala prázdnota, buddh. šúnjata).

Proto s prstem zdviženým říkám – buďme bdělí. Nenechme se okecat. Protože – "už to mám", "už jsem na to přišel" atd. je vytáhnutí toho na světlo, nevědomé otevření očí, kdy jsme celý nekonečný vesmír vyměnili za drob, jako prvorozený Ezau své dědictví za misku čočky.

Tak tuhle Severku jsem myslel.


Hodnocení: 0
úte 13.02.2018, 19:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Zdeněk píše:
Proto s prstem zdviženým říkám – buďme bdělí. Nenechme se okecat. Protože – "už to mám", "už jsem na to přišel" atd. je vytáhnutí toho na světlo, nevědomé otevření očí, kdy jsme celý nekonečný vesmír vyměnili za drob, jako prvorozený Ezau své dědictví za misku čočky.

Zdenku absolútny súhlas!

Zdeněk píše:
Jak bych to... jde o temnou stranu vesmíru:). Ta je mnohem mocnější než světlá strana, kterou můžeme poznat. Pokud rozsvítíme, poznáváme světlo, nikoli tmu, která už tam není. Avšak za osvíceným leží - nekonečný vesmír. Někdy se zkouší poznat tak, že se (obrazně či doslova) zavřou oči, aby se skrze tu tmu poznalo, kam světlo nedohlédne (čili se poznala prázdnota, buddh. šúnjata)


Tma je nicota, neni co poznavat. I mala sviecka osvieti cely chram a tma hned zmizne. Mala sviecka a tma je prec, cize nemyslim si, ze temna strana je ovela mocnejšia. Nefunguje to naopak, tma sviecku nezhasne. Tak v hmotnom svete, rovnako ako vo svete "obraznom". To čo ty nazývas tmou ja nazývam svetom intuicie, svet, ktorý možem zachytit intuíciou, vnuknutím, pocitom, mimo telesných zmyslov.
Ale som presvedčený, že myslíme to isté, len pojmový aparát máme rozdielny.


Hodnocení: 0
stř 14.02.2018, 09:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
GreenApple píše:
Tma je nicota, neni co poznavat. I mala sviecka osvieti cely chram a tma hned zmizne. Mala sviecka a tma je prec, cize nemyslim si, ze temna strana je ovela mocnejšia.

A co když svíčka dohoří, a světlo zhasne. Zhasne tma? :-) A co za zdmi chrámu, skrze které světlo svíčky nedosvitne.
Vidíš, tam všude je obrovské království Tmy. Prach jsi a v prach se obrátíš.

Pěkné pojednání o prázdnotě je tady.


Hodnocení: 0
stř 14.02.2018, 21:33
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Ale no tak Zdenku. :)

a predsa je okolo ta krasa, neni to panstvo tmy a prachu. Sviecka sa od sviecky rozhori a clovek sa z cloveka narodi. :)

Dik pozriem.

Ked sa bavime o prazdnote, vzdy ma napadne scena z Neverending story. "Dira by bylo neco, jenze tam nebylo nic." :D

https://www.youtube.com/watch?v=9lIO6iX26z8&feature=youtu.be&t=905


Hodnocení: 0
čtv 15.02.2018, 10:21
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Světlo a tmu chápu tak, že světlo = bůh, uspořádanost, vědomí, probuzení, tedy nejvyšší stav bytí boha, ke kterému spějeme svým vývojem, koncový stav sebeuvědomění. Tma = chaos, neuspořádanost, bezvědomí, počáteční stav než se bůh začal probouzet k vědomí. I z fyzikálního hlediska znamená světlo vlnění, tedy uspořádanost stavu. Světlo neznamená že by se něco objevilo nebo zaniklo, všechno tam je stejně, pouze se dostane do uspořádané formy.


Hodnocení: 0
čtv 15.02.2018, 11:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Možná pojem světla nebyl nejvhodnější, snad lépe hodil by se pojem forma. Co formuje formu? NE-forma. Co je NE-forma? Všechno co je mimo formu. Můžeme extrémně zúžit svoje vědomí na formu a NE-formu považovat za nicotu. Jako mladík zamilovaný do své dívky. A jako Ezau pak přijít o své dědictví.

Může snad ocenit krásu dívky jen zamilovaný? NEzamilovanému je jedno, že s ním nechce chodit:) - i přes to může krásu dívky ocenit. Protože jeho vnímání (byť třeba jen v tomto případě) není egem zúženo.

------

Ještě bych snad doplnil, význam tohohle filosofování nemůže být než klábosení baťůžkářů někde v hostelu o tom, kde byli a kam by se ještě chtěli podívat. Ale pokud pak skutečně na ta místa neodjedou, nemá to žádný význam. Dokonce to může být škodlivé, jak to naznačuji jinde. Protože realizace není myšlenka o ní (tak jako prst na kótě v mapě není stát na vrcholu hory).

Souhlasila by moje mysl kdysi před mou barmskou zkušeností s tím, co jsem tu napsal? Určitě, je to takové paradoxní, líbivé. A protože (nevědomě, bezděčně) zaměňovala mapu krajiny s krajinou samotnu, tak když se v té krajině ocitla, tak ji vůbec nepoznala, myslela si, že jela někam blbě. Ale protože jsem tehdy skutečně usilovně cvičil (byť z jiného důvodu, neboť mysl byla oklamána), tak jsem tam skutečně došel (čímž rozhodně neříkám, že jsem došel na vrchol hory, spíš tak někam na úpatí:).

Proto se mějme na pozoru, buďme bdělí! Nenechme se oj.. é .. oklamat! Mysl je dobrý sluha, ale zlý pán (a Zdeněk dokonce není ani dobrý sluha).


Hodnocení: 0
čtv 15.02.2018, 21:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Tak jsem narazil na další zajímavou studii. 30 mužů drželo 40 denní půst. Rozděleni do 4 skupin, jedna brala během půstu sójový protein, druhá kolagen, třetí draslík a čtvrtá nic.
Zajímavé bylo zjištění, že třetí skupina, která brala draslík, měla větší ztráty minerálů než čtvrtá skupina, která nebrala nic. Autoři tvrdí, že suplementace draslíkem redukuje produkci amoniaku v ledvinách (ammoniagenesis), což způsobuje větší acidózu, tedy i větší výdaje minerálů. Na druhou stranu však vyzdvihují právě fakt, že suplementace draslíkem během půstu významně snižuje ztráty dusíku a tedy snižuje ztráty netukových tkání.

Eliminovat acidózu během půstu jsem měl v úmyslu kdysi před léty, živou (zásaditou) vodou, která vzniká polarizací vody při působení stejnosměrného proudu. Dokonce jsem si (coby tenkrát skoro elektrotechnický analfabet) sestrojil jakýsi usměrňovač proudu z 220V zásuvky. Kupodivu mě to nezabilo a skutečně se mi podařilo (skrze jakýsi vinařský filtr) zásaditou a kyselou frakci vody vytvořit. Nevyřešil jsem ale jednu banální věc - jak v amatérských podmínkách oddělit dva prostory (skleněné nádoby) se společnou mezistěnou filtru. Tedy aniž bych musel použít lepidlo či tmel (protože by se elektrolýzou zřejmě dostaly do roztoku a pít jsem je tedy nechtěl) a přitom to celé utěsnit, aby to nikde neteklo a ev. někoho nezabilo.


Hodnocení: 0
pát 23.02.2018, 22:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Zdeněk píše:
Možná pojem světla nebyl nejvhodnější, snad lépe hodil by se pojem forma. Co formuje formu? NE-forma. Co je NE-forma? Všechno co je mimo formu. Můžeme extrémně zúžit svoje vědomí na formu a NE-formu považovat za nicotu. Jako mladík zamilovaný do své dívky. A jako Ezau pak přijít o své dědictví.

Může snad ocenit krásu dívky jen zamilovaný? NEzamilovanému je jedno, že s ním nechce chodit:) - i přes to může krásu dívky ocenit. Protože jeho vnímání (byť třeba jen v tomto případě) není egem zúženo.

------

Ještě bych snad doplnil, význam tohohle filosofování nemůže být než klábosení baťůžkářů někde v hostelu o tom, kde byli a kam by se ještě chtěli podívat. Ale pokud pak skutečně na ta místa neodjedou, nemá to žádný význam. Dokonce to může být škodlivé, jak to naznačuji jinde. Protože realizace není myšlenka o ní (tak jako prst na kótě v mapě není stát na vrcholu hory).

Souhlasila by moje mysl kdysi před mou barmskou zkušeností s tím, co jsem tu napsal? Určitě, je to takové paradoxní, líbivé. A protože (nevědomě, bezděčně) zaměňovala mapu krajiny s krajinou samotnu, tak když se v té krajině ocitla, tak ji vůbec nepoznala, myslela si, že jela někam blbě. Ale protože jsem tehdy skutečně usilovně cvičil (byť z jiného důvodu, neboť mysl byla oklamána), tak jsem tam skutečně došel (čímž rozhodně neříkám, že jsem došel na vrchol hory, spíš tak někam na úpatí:).

Proto se mějme na pozoru, buďme bdělí! Nenechme se oj.. é .. oklamat! Mysl je dobrý sluha, ale zlý pán (a Zdeněk dokonce není ani dobrý sluha).

Presne si to napisal Zdenku. Nenechat sa oj... :) Ty sa snazis zavriet oci a vypnut mysel. Ja si osobne myslim, ze to ide aj s otvorenymi ocami a logickym usudkom a SRDCOM. Pravda nepozna rozpor, tieto zlozky nie su v rozpore. Len tak dosiahneme komplexne poznanie. Nie tym, ze si vypnem mysel, zavriem oci a zatvrdim srdce. Neviem tak to citim ja. Moj pocit moja cesta. Chapem, ze ked chcem pocut sepot musim vsetko stisit, aby bol pocut. Jo preco nie. Kazdy extrem, potom zanedbava dalsie zlozky. Uplny materialista co cely svet vnima cez hmotu a clovek je len stroj zlozeny z hmoty, jogin s vysychajucou koncatinou, čakra master co uz len ladi čakry a zivot ide nejak mimo, ktory sa odpaja od sveta a . Uleteny snilek, ktory realitu nahradil iluziou a bludom (spoznas to podla toho, ze v realite je mimo, na peniazoch, rodine, priateloch a pod...). Je to vsetko o ten uz tolko krat spominanej ROVNOVAHE a balance.

Jj ako pises. Vela mudrosti je napr. v ludovych porekadlach (lidovych rceni). Reči sa vedú a chlieb sa je. Alebo bez práce nie su koláče. Alebo mysliet znamená hovno vedieť. (evidentne LEN mysliet a kecat nestaci) :)

Som zastancom integralneho poznania. Meditacia, rozum, cit, oci a dalsie a tieto nie su v rozpore, potom mozeme povedat, ze sme sa dotkli "PRAVDY". Vtipne je, ze to v skutocnosti moze byt jedno a to iste v roznych oktavach. Tak to nejako vidim ja, z mojeho uhlu pohladu. Neda sa to poriesit v rychlokurze osvietenia s 25% zlavou pod vedenim guruho, ani v style snadno a rychle. Je to celozivotna cesta skladania mozaiky a obrazu a snad to dame uz tomto kole, alebo snad v nejakom dalsom ... Ty mas kusok pre mna, ja mam dalsi kusok pre teba a vo vzajomnej interakcii sa obohacujeme ako zberatelia znamok.

Ale ked sa vratim k teme. Post je mocny nastroj, a ked sa k nemu tak pristupuje a neni to len nejaka forma uniku, forma chudnutia, forma sebanenavisti/sebatriznenia, dokazovania si niecoho, je to zazrak. Umozni ziskat sebapoznanie, rozvoj vole, schopnost prenikavejsieho myslenia, omladzovaci efekt, zdravie, u chlapskej casti potencia (jj uz vidim ako to kazdeho zaujalo ;-) ), zvladanie psychickych obsesii a pod. V kazdom pripade mat nastudovane, brat dobre mierene rady skusenejsich a zacat postupne a nic si nedokazovat.
Sry za opozdenie.


Hodnocení: 0
pát 23.02.2018, 22:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Časté dlouhodobé půsty. Cesta ke zdraví, nebo k invalidi
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Zdeněk píše:
Tak jsem narazil na další zajímavou studii. 30 mužů drželo 40 denní půst. Rozděleni do 4 skupin, jedna brala během půstu sójový protein, druhá kolagen, třetí draslík a čtvrtá nic.
Zajímavé bylo zjištění, že třetí skupina, která brala draslík, měla větší ztráty minerálů než čtvrtá skupina, která nebrala nic. Autoři tvrdí, že suplementace draslíkem redukuje produkci amoniaku v ledvinách (ammoniagenesis), což způsobuje větší acidózu, tedy i větší výdaje minerálů. Na druhou stranu však vyzdvihují právě fakt, že suplementace draslíkem během půstu významně snižuje ztráty dusíku a tedy snižuje ztráty netukových tkání.

Eliminovat acidózu během půstu jsem měl v úmyslu kdysi před léty, živou (zásaditou) vodou, která vzniká polarizací vody při působení stejnosměrného proudu. Dokonce jsem si (coby tenkrát skoro elektrotechnický analfabet) sestrojil jakýsi usměrňovač proudu z 220V zásuvky. Kupodivu mě to nezabilo a skutečně se mi podařilo (skrze jakýsi vinařský filtr) zásaditou a kyselou frakci vody vytvořit. Nevyřešil jsem ale jednu banální věc - jak v amatérských podmínkách oddělit dva prostory (skleněné nádoby) se společnou mezistěnou filtru. Tedy aniž bych musel použít lepidlo či tmel (protože by se elektrolýzou zřejmě dostaly do roztoku a pít jsem je tedy nechtěl) a přitom to celé utěsnit, aby to nikde neteklo a ev. někoho nezabilo.


ja uz neviem kde som to cital, ani zdroj pozriem dohladam. Pocas dlhodobeho hladovania sa metabolizmus nastavi tak, ze dokaze syntetizovat aminokyseliny zo vzdusneho dusika (je ho docela slusne mnozstvo vo vzduchu). Po postoch 21 dni som ubytok svaloviny vratil velmi rychlo (dva tri mesiace), ale fakt je, ze ani jeden den som nebol bez cvicenia, behu, prechadzky do kopca apod. Dokonca mam pocit, ze som este nabral aj nieco naviac.


Hodnocení: 0
pát 23.02.2018, 23:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz