Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 11:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jednoduche - lide jsou ruzni :) .


Hodnocení: 0
ned 15.10.2017, 10:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: sob 27.02.2016, 06:03
Příspěvky: 24
pestrá strava dosažený půst 1 den pozor kouše!
Reputace: +4
Kei píše:
Citace:
Tak jsem se zeptal tý paní učitelky, jestli v tý době, když tam byli Adam a Eva, jestli tam byli s nima dinosauři.
Jestli tam s nima běhali dinosauři.

Jak byste mu odpověděli vy? :)

Jednoduchá odpověď. Ano.


Hodnocení: 0
pon 16.10.2017, 01:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ladič píše:
Kei píše:
Citace:
Tak jsem se zeptal tý paní učitelky, jestli v tý době, když tam byli Adam a Eva, jestli tam byli s nima dinosauři.
Jestli tam s nima běhali dinosauři.

Jak byste mu odpověděli vy? :)

Jednoduchá odpověď. Ano.
Ladic, mas 100% jistotu, ze fosilie nejsou jen fejky ke zvyseni obratkovosti turismu (?) :) ..
Osobne jsem videl dino kost jen z rychliku nekde na fotce a k tomu neci tvrzeni, ze uhlikova (nespolehliva) metoda rika, ze to je x milionu stara dino kost:) .


Hodnocení: 0
pon 16.10.2017, 11:58
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Cefe, Ty snad nemáš VÍRU v tvrzení "vědců" a v to co nás učí ve školách? :) Opět stejné jako s jinými vírami - jsou to tvrzení, která si obvykle ani nemůžeme ověřit vlastním výzkumem, a proto můžeme jen věřit. Např. dějiny - když si někdo nahoře usmyslí, vytvoří jakoukoliv interpretaci dějin která se bude oficiálně vyučovat a stane se tak "pravdou" založenou na víře.


+Cef Hodnocení: +1
pon 16.10.2017, 12:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: sob 27.02.2016, 06:03
Příspěvky: 24
pestrá strava dosažený půst 1 den pozor kouše!
Reputace: +4
Cef píše:
Ladic, mas 100% jistotu, ze fosilie nejsou jen fejky ke zvyseni obratkovosti turismu (?) :) ..
Osobne jsem videl dino kost jen z rychliku nekde na fotce a k tomu neci tvrzeni, ze uhlikova (nespolehliva) metoda rika, ze to je x milionu stara dino kost:) .

O tom přeci nebyla řeč. Jsem si 100% jist, že Adam, Eva, dinosauři i Já i Ty jsme byli, jsme i budem. Že vše co bylo, je i bude v Bohu už je a tudíž v Bohu je vše přítomno současně. A protože tím vše myslím i to co bylo, je i bude vymyšleno, tak je úplně jedno jestli jsou to fejky nebo skutečnost.
Každopádně výskyt fosilií za fejky na zvýšení obratu turismu nepovažuji. To by byla asi nejšílenější konspirace světa.
Dovedeš si představit všechny ty dětičky školou povinné co občas na Barrandově nacházejí trilobity, všechny ty i amatérské paleontology co občas vytahují z kapes různé nálezy a ukazují je třeba v hospodě kámošům a spoustu jiných obyčejných lidí všude po světě kteří prostě něco viděli, že jsou všichni účastníci spiknutí turistických kanceláří aby se jim zvýšil obrat?


Hodnocení: 0
pon 16.10.2017, 14:15
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Adam a Eva byli ve skutečnosti dinosauři. Ale pššt, je to tajné! :-x


+Cef Hodnocení: +1
pon 16.10.2017, 16:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: sob 27.02.2016, 06:03
Příspěvky: 24
pestrá strava dosažený půst 1 den pozor kouše!
Reputace: +4
Cef píše:
"Ladic, mas 100% jistotu, ze fosilie nejsou jen fejky ke zvyseni obratkovosti turismu (?) :) .."

S tím nesouhlasím. Fosilie jsou skutečné. Otázkou je, jestli je radiouhlíková metoda průkazná. Dávky kosmického záření, jejichž úroveň je předpokladem pro radiouhlíkovou metodu se totiž mohly v průběhu dějin výrazně lišit. A zde se pak nabízí velký prostor pro manipulace s dějinami. A jestli žijeme v žumpě nebo ne je snad zde jasné každému.


+Cef Hodnocení: +1
pon 16.10.2017, 17:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Nechytej me zase tak uplne za slovo, necilim primo na cestovky, ale spis mam na mysli takovou spolecenskou objednavku, takovou spis modu, na kterou se pak nabali byznys vyrobcu stupidnich hracek, ruznych muzeji, i ty cestovky, Hollywood atd:) .
Ale jo, nejsem zabednenec a ignorant, podle zkamenelin tu probihalo brutalni horko, kdyz Buh tvoril planetu, to jsou neskutecne sily co formuji hory a udoli, pro nas mravenecky po Zemi se hemzici nepredstavitelny:) .
Dalsi nalezy napriklad svedci o potope, je zrejme, ze kde je dnes sous byvalo morske dno a naopak .. obecne samozrejme tu mohlo probihat uplne cokoli :) .

JENZE (!):) jsem u toho nebyl a diny jsem nevidel, pisemne zminky ze souziti s nema se nedochovaly (krom "vselika havet") , tak nevim, muze mi to nekdo podstrcit a me nezbyva nez verit:) .
Cize necham to pro sebe zase nadale otevrene, cas ukaze, cas vzdycky ukazal:) .


Naposledy upravil Cef dne úte 17.10.2017, 11:01, celkově upraveno 1

+Ladič Hodnocení: +1
pon 16.10.2017, 20:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Panda píše:
Adam a Eva byli ve skutečnosti dinosauři. Ale pššt, je to tajné! :-x
:lol: :-D ..


Hodnocení: 0
pon 16.10.2017, 20:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: sob 27.02.2016, 06:03
Příspěvky: 24
pestrá strava dosažený půst 1 den pozor kouše!
Reputace: +4
Co se cestovek týče, pokud to myslíš obrazně, tak máš samozřejmě pravdu. Puntičkář no :-[ , prostě jsem takový.
S tvým "JENZE (!):) " taktéž souhlas pokud bráno čistě z věcného pohledu. Já o tom psal z pohledu mé víry z pohledu Boha "JÁ JSEM". Ono jde o to, že všechny ty bytosti prostě vnímám v mé přítomnosti. Nevidím je. A za to jsem rád. To bych z toho měl v hlavě asi pěkný bordel. Jen cítím jejich přítomnost. Jsou živé a v případě potřeby s nimi mohu v jistém smyslu komunikovat.


Hodnocení: 0
pon 16.10.2017, 21:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Aha .. tak to jeste takto naciteno jako Ty nemam :-) .
Ono kazdy to mame jinak, to je normalni, nenormalni by bylo, kdybysme byli vsici stejni:) .
Buh ma rad pestrost, proto stvoreni tolika druhu tvorstva a rostlinstva, rozmanitosti barev, chuti atd:) .

Taky me zivot naucil neskocit hned kazdemu (jeho plkum) hned na spek, mockrat jsem musel sve nazory zkorigovat, cize opet vyckam a uvidim:) .
Priklad - donedavna bylo sadlo/maslo nezdrave az hruza, pak se objevily potize s jednostrannym uzivanim rostlinnych tuku (tusim zarustaly postizenm cevy ci co) a zase kotrmelec z5 k sadlu/maslu, cize asi tak nejak :) .
Preju hezky den vsem Ladicum a hledacum (a ze se zda se zase vyloupnul) :) .


Hodnocení: 0
úte 17.10.2017, 11:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: sob 27.02.2016, 06:03
Příspěvky: 24
pestrá strava dosažený půst 1 den pozor kouše!
Reputace: +4
Ahoj Cefee. Nemysli si, že jsem nějaký lovec duchů (ezomeditační zarputilec) :hyper: . Pro mne toto: "jeste takto naciteno" neplatí. Tu schopnost vnímat "věci" mám vrozenou. Jako děcko jsem některé i viděl. Jak říkáš, každý jsme jiný.


Hodnocení: 0
úte 17.10.2017, 15:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
I Ti verim, muj syn byl na tom jako decko podobne, cize jo, muze byt:) ..
Ackoli vsak jiste vis, tech ezo-spolku co Ti (za mirny poplatek, jak jinak) vyperou cakry docista do cista jsou uz dneska mraky:) .
Maji i svy vysilani za rovnez "nepatrne" telefonni poplatky, hehehe :) ..

Clovek musi byt neustale ve strehu, mam na pameti slova jednoho sveho dobreho duchovniho ucitele, ze ty nejlepsi Bozi dary jsou zadarmo:) .
Nekdo to ale ne a ne chapat, nekde jak se rika "nakoupi", pak se snazi to prodavat dal (aby nebyl "ve ztrate"), vsak to znas :) .
Nekdy to vykopnes dverma, vleze to zase dal oknem .. "Opatrnost matka moudrosti" je dobre prislovi:) .


Naposledy upravil Cef dne úte 17.10.2017, 15:57, celkově upraveno 1

+Ladič Hodnocení: +1
úte 17.10.2017, 15:48
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Myslím že všichni jsme byli v dětství na tom mnohem líp. Teď teprve objevuji věci, které vím že jsem v dětství přirozeně věděl a uměl a jen to časem zapomněl.


+Ladič Hodnocení: +1
úte 17.10.2017, 15:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: sob 27.02.2016, 06:03
Příspěvky: 24
pestrá strava dosažený půst 1 den pozor kouše!
Reputace: +4
Tak tak pánové. Souhlas a souhlas.


Hodnocení: 0
stř 18.10.2017, 10:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: čtv 15.02.2018, 04:43
Příspěvky: 2

Reputace: +1
Toto téma a příspěvky v něm mne donutilo se zaregistrovat - původně jsem hledal pouze tipy ke svému prvnímu půstu, se kterým začínám dnešní den.

Předem bych rád upozornil, že se jedna o můj názor, o který se chce podělit - o mou víru. :>


Víra není skutečná. Jak bylo uvedeno, jedná se o stav, kdy si myslíme, že víme - z důvodu logické dedukce, důvěryhodnosti daného tvrzení, jednoduchosti konkrétní pravdu akceptovat a mnoho dalšího.

Diskuze na téma křesťanství, budhismu, jednoty.. všechno je to krásné. Můžeme se stát velkými filozofy a řešit, jak vznikl svět anebo jak funguje - vzhledem k absenci důkazů či podkladů, které by jakoukoliv teorii dokazovaly nebo potvrzovaly budu věřit, že jsme součástí "nano" světa ve světě větším. Tímhle chci odradit od otázek vzniku vesmíru, jak jsme se sem dostali, co tu dělám,.. již delší dobu nekouřím konopí, abych nad tímto uvažoval.

Nad čím však uvažuji je bůh - víra v něj. Dlouho jsem ho hledal. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, co umí. Co mi má sdělit, co mi poukazuje.. bůh nestojí za vznikem života. Bůh nehýbe vesmírem a bůh není souhra všech náhod, které se ve světě dějí. Bůh není osud, protože osud neexistuje. Existují tedy náhody, které nám bůh podsouvá? Znamení? Může za to, že jsem se narodil? Že můj otec poznal mou matku? Že já poznal svou první lásku? Že má první láska do roka již láskou nebyla? :) Řekl bych, že od boha chceme hodně.

Jsou náboženství, která mají bohu více, aby to bylo praktičtější. Přece jen nemůže být jeden na miliardovou populaci, o které víme, sám. Kdo ví kolik dalšího života a v jakých formách existuje ve vesmíru a ač bychom jej pojali každý po svém, nemůže to stíhat - ať již se jedná o existenci čehokoliv vyššího. Je přeci všude a ve všem, a zároveň není synonymem života - bůh tahá za nitky, ovládá. Má zodpovědnost, má záměr, má účel... aspoň se to říká.

Když mi bylo kolem 10 let, jeli jsme se třídou na školu v přírodě. Jelikož jsme se docela nudili a fantazie nám pracovalo na 200%, vytvořili jsme si postavu velkého chlapíka s maskou, kterého když uvidíme, řekneme to ostatním z fantazírující skupinky, protože krade děti. První dny jsme ho neviděli, ale navzájem jsme se hecovali. Další dny se pomalu objevoval a v polovině pobytu jsme se o něm zmiňovali v dopisech rodičům a bránil nám usnout. Viděli jsme něco, co nebylo reálné. Věřili jsme něčemu, co nebylo reálné. Bylo to podloženo skupinou. Nebyla to halucinace, byla tu sugesce - sugesce vytvořená dětskou myslí z nudy.

Vědecky je dokázáno, že mozek si z větší částí dokresluje realitu, kterou vidí. Osobně miluji tmu a koupel v zavřené místnosti bez světel je pro mne perfektní relaxací. Tma otevírá duši a prezentuje, co je v ní - nad čím přemýšlíme, jak přemýšlíme a kdo doopravdy jsme. Bojíme-li se tmy, bojíme se našich vnitřních světů. Ve tmě ztrácíme náš hlavní smysl - zrak. A ač víme, že v dané místnosti nikdo není, jakmile je zhasnuto, může v ní být kdokoli. Ku příkladu pak v periferním úhlu pohledu zahlédnu naši bílou kočku, ikdyž to je ve skutečnosti pouze láhev šampónu. Mozek se plete. Plete se prezentace skutečnosti, kterou vnímáme.

Pak je zde ještě třetí aspekt se kterým bych rád pracoval - ostříhali jste se někdy na nějaký moderní účes? Koupili jste si barevně odlišnou čepici? Auto neobvyklé barvy? Boty, které nikdo nemá? A kde se najednou vzali všichni ti lidé, kteří mají stejný účes, stejně barevnou čepici, barvu auta jako Vy nebo ten typ botů? Denně přehlížíme spousty podnětů a vjemů, když se na ně nesoustředíme. Když se však na něco soustředíme, vnímáme to i tam, kde to není.

Výše uvedené aspekty - halucinace vytvořené myslí, funkce mozku která si dokresluje, co vidíme(především na základě zkušeností) a princip všímavosti - jsou pouze příklady. Tři dílky z obří skládačky. Avšak minimálně tyto 3 aspekty, mě utvrzují v tom, že ať věříme v Krista, Buddhu, placatou zemi, žijícího Elvise nebo mimozenšťany mezi námi, stačí se pouze vědomě rozhodnout a akceptovat bez dalšího zájmu problematiku pitvat - zde se již každý lišíme od člověka. Může to být pohodlné, akceptovatelné, vhodné nebo nám to jen dá smysl. Především bych zde viděl základní rozdělení, zda-li u člověka přednostně pracuje ID, ego nebo superego. Základem je být rozhodnutý a následně se náš mozek postará o to, aby námi akceptovaná víra byla podpořena - tím co zažijeme, jaké zázraky se stanou a jak jsme si co dali do souvislosti. Jedná se pouze o nastavený princip. Přesněji, akceptovaný princip, který nás nastavuje pro konkrétní situace. Zázrak se nemusí stát, my však danou situaci takto uvidíme - historii píši vítězové. V naší realitě jsme vítězové přeci my, pokud nás nepřesvědčí někdo jiný o své realitě anebo nám neukáže nějaký záznam, kterému stejně nebudeme chtít věřit, pokud je naše víra příliš přehnaná.


V co tedy věřím? Je to jednoduché. Bůh jsem já. Bůh jsi ty. Každý z nás je bůh. Každý bůh je ve svém světě, který si vytvoří - dle principů, jak se na tento svět dívá. Když postavím vedle sebe vědce a esoterika, budou stát vedle sebe, ale každý bude stát v jiném světě. Je to jakoby vnímali jinou délku elektromagnetického záření nebo slyšeli odlišné frekvence zvuků. Přestože stojí metr od sebe a prožívají stejný okamžik, stojí oba na jiném místě.

Osobně mi tato víra vyhovuje a zapadá do mnoha věcí. Necítím se jako něco víc, ale uvědomuji si moc kterou mám. Z depresí se dostanu a když život nejde směrem, který by mi vyhovoval - zatahám za své vnitřní nitky, abych jej nasměroval, kam uznám za vhodné. Nejsem všemocný, žiji však mezi ostatními bohy se kterými je možno vytvářet svět kolem nás. Jsme si rovni, jen mne mrzí, že si to všichni neuvědomují.

Proč neexistuje osud, zázrak nebo náhoda? Protože se situace dějí. Vzhledem k možnostem svobodné volby to ovlivňuje každý z nás. Pokud by nad tím měl ruku bůh - buď my možnost svobodné volby nemáme anebo je bůh součástí nás, zde jsme u podpory mé teorie. Každý jsme bůh. Nejsme jednotný bůh, možná až po smrti. :)) Nyní jsme každý bohem svého života. Každý se na situaci díváme jinak a můžeme ji vnímat jako zázrak, klacek pod nohy, rutinu nebo cokoliv, co uznáme.

Hlasy v hlavě a boje, které vedeme primárně vychází z ega, superega a ID. Zde je třeba zachovat rovnováhu. Zde je třeba nechat prostor vyjádřit všechny a následně rozhodnout. Nejsme toto tělo, nejsme ani tato mysl. "Já" má nadhled. A upřímně doufám, že mé já má dostatečný nadhled, aby můj první půst zvládlo. :))


+Panda Hodnocení: +1
čtv 15.02.2018, 06:11
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Proč existují bohové, Kristus, Krišna - protože lidé potřebují představu bytosti 'tam někde venku", ke komu se mohou obracet ve svých představách a modlitbách, a tím působit na svou realitu. Nechápou zatím že Bůh je samotná podstata našeho bytí a že to jsou oni kdo mohou působit na svůj svět.

"Bůh jsem já, Bůh jsi ty" - je tu ale jedna otázka. Skutečně existují jiné bytosti? Je v "ty" stejné prožívání vědomí boha jako v "já"? Nebo je "ty" jenom projekce, představa reality jak ji vidí "já", jenom prožívaný sen? V případě snu pak pozbývá význam otázka složitosti světa, protože svět je složitý jen tolik, kolik vidí "já". I Zem může být placatá, podle toho jaké zkušenosti se nám promítnou.


Hodnocení: 0
čtv 15.02.2018, 11:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: čtv 15.02.2018, 04:43
Příspěvky: 2

Reputace: +1
Je a neni. Lide jsou ruzni, tim se lisi jejich podoba vedomi. Verim, ze pro nekoho muze byt svet simulaci ve ktere je pouze on sam a zbytek populace je tu urcen pouze pro nej. Lide se casto citi centrem vesmiru a mam pocit, ze je tato teorie take nejak nazvana.

Osobne nejsem zastance, ze se vse toci kolem me. Verim, ze jini lide jsou skutecni a maji vedomi. Otazka je jak moc si jsou vedomi, jak s tim dokazi pracovat a zda nefunguji pouze na autopilota. Konfrontace s jinymi lidmi je ucelna, kdyz mam zajem ucel videt. Pokud jej nehledam a sociopatismus se dostane do urovne, kdy potrebuju lidi ignorovat a vytesnit, pak jsem jedinym vedomim v tomto svete. Respektive ve svete ja, ktere tomuto veri.

Svet je vzdy slozity tolik, kolik vidi ja. Nebo jednoduchy? Opet zalezi na ja. Pokud se nestouram do neceho hluboko, nic slozite nebude, protoze slozitosti ani nepricichnu.


Hodnocení: 0
čtv 15.02.2018, 12:57
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Podle hinduismu je vesmír snem boha Višnua. Proč ne, není možné nijak odlišit simulaci (resp. sen) od reality. Přiklonění k jedné z variant pohledu je pak už víra, tedy přesvědčení nepodložené důkazy. Není to sebestřednost, je to možná interpretace reality. A je dost pravděpodobná, protože skutečně projevy vývoje života nasvědčují tomu že hlavní je vývoj uvědomění "já".


Hodnocení: 0
čtv 15.02.2018, 13:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: sob 27.02.2016, 06:03
Příspěvky: 24
pestrá strava dosažený půst 1 den pozor kouše!
Reputace: +4
dan píše:
Toto téma a příspěvky v něm mne donutilo se zaregistrovat - původně jsem hledal pouze tipy ke svému prvnímu půstu, se kterým začínám dnešní den.

Předem bych rád upozornil, že se jedna o můj názor, o který se chce podělit - o mou víru. :>


Ahoj Dane. Vítám a přeji mnoho úspěchů v půstu a brzké zvládnutí čtyřicítky bezpečně podle http://pust.cz/
Kvituji Tvé upozornění, že se jedná o tvé názory. Sám jsem již před mnoha lety došel k poznání, že říditi se názory druhých je veskrze škodlivé až nebezpečné. Mohu jen pochválit Tvé zodpovědné jednání. :-)

Ladič


Hodnocení: 0
čtv 15.02.2018, 17:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz