Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 21:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Nepříjemné stavy při půstu

Registrován: ned 06.08.2017, 14:20
Příspěvky: 3

Reputace: +1
Dobrý den. Před týdnem jsem se rozhodl začít s půstem. Nestanovil jsem si jasně délku, začal jsem jen s představou, že by bylo fajn vydržet to 14 dnů. V minulosti jsem absolvoval několik jednodenních, dva třídenní a jeden sedmidenní půst. Momentálně se nacházím v šestém dni půstu o vodě, ale dělají mi starost velmi nepříjemné stavy. Začalo to třetím dnem a od té doby se to zhoršuje. S hladem problém nemám, ale cítím se velmi slabý, pokaždé když vstanu z postele nebo křesla se mi motá hlava a je mi na omdlení. Často přes den (i v noci) cítím silné bušení srdce, které mi také bije rychleji než obvykle (v klidu po probuzení 100bpm, když vstanu tak 120-140), třetí den po probuzení mi tep vystřelil skoro k 200bpm, myslel jsem, že dostanu infarkt. Tlak mi kolísá. Jednou si naměřím 107/73 a za půl hodiny 140/80. Často mě bolí hlava a od pátého dne cítím silnou nevolnost, někdy pocity na zvracení. Od začátku půstu jsem se snažil pít minimálně 2L vody, ale teď uz nemůžu - dělá se mi z vody špatně (piji kojeneckou vodu - destilku jsem nesehnal) - nicméně moč mám stále světlou. Každé ráno dělám klystýr po kterém se mi někdy mírně uleví, ale ne moc. Navíc od třetího dne mám deprese. Přemýšlím jestli něco s tak nepříjemným průběhem může mít skutečně ozdravné účinky. Slyšel jsem hodně lidí mluvit o půstu, prý se cítí v mírné euforii a plní života - já jsem nikdy nic takového nezažil, spíše naopak. Můj poslední sedmidenní půst před půl rokem byl podobně nepříjemný-navíc mi tekla krev z nosu. Dělám něco špatně? Je tohle normální a mám v půstu pokračovat? Přemýšlel jsem o tom, že bych dál pokračoval půstem o zeleninových a ovocných šťávách. Někde jsem četl, že je zdravější než půst o vodě, protože tělu nechybí potřebné živiny. Možná by se potom i moje stavy mohly zlepšit a mohl bych v půstu pokračovat. Co myslíte? Budu rád za vaše názory a odpovědi. Pěkný den. Jaro


Hodnocení: 0
ned 06.08.2017, 15:00
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Nepříjemné stavy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Je to v pořádku a obvyklé, klesá tlak (=je potřeba s tím počítat a např. vstávat pomalu), tělo je zaplněné acetonem a proto se cítí slabě (=pomůže vydýchávání acetonu), vylučování toxinů přes žaludek (nevolnost), deprese (na začátku půstu velmi obvyklé, je to chemie v mozku). Jsou to projevy silného zanesení organismu, po více půstech se pročistí a přizpůsobí a pak už mohou přicházet euforie. Šťávy to už je normální jídlo, dieta na které se dá být i dlouhodobě - pročišťuje, ale nezajistí restart organismu.


Hodnocení: 0
ned 06.08.2017, 15:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Nepříjemné stavy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Ahoj vítáme Tě,
ve své podtatě napsal všechno Panda. Silně zanesený organismus.
Nicméně bylo by vhodný kdyby si napsal alespon kolik je Ti let, jestli se věnuješ nějakému sportu nebo alespoň jestli máš nějaký aktivní pohyb, proč si se začal postit, zda ze zdravotních důvodů nebo jak si vlastně k pustu došel ;-)


Hodnocení: 0
ned 06.08.2017, 18:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Nepříjemné stavy při půstu

Registrován: ned 06.08.2017, 14:20
Příspěvky: 3

Reputace: +1
Děkuji za odpovědi. Tak tedy - je mi 29 let. Popravdě co se týče pohybu, není to žádná sláva, mám převážně sedavé zaměstnání, sportu se nevěnuji a přemýšlím, že bych měl začít. Ale jinak se snažím žít zdravě. Jím hodně zeleniny a minimum živočišných a moučných produktů. Nekouřím, alkohol jen zřídka. Proto se divím, že by byl můj organismus až tak zanesený. Navíc nějaké menší půsty už jsem absolvoval. Před půl rokem jsem začal mít problémy se srdcem (arytmie), doktor mi dal nějaké prášky, ale já jsem touto cestou jít nechtěl. Chemii beru jako až poslední možnost. Tak jsem začal s prvním sedmidenním půstem a už třetí den jsem byl naprosto bez obtíží. Sice se to po návratu na stravu velmi mírně vrátilo zpátky, ale zlepšení je tak o 90 procent a přetrvává! V poslední době mi ale začaly podivně cukat svaly po celém těle a bouchat v uších. Nechci už doktory a prášky, tak jsem se v naději na zlepšení pustil do nynějšího půstu. Jsem v 6. dni, ale tentokrát se problémy spíš horší-tak nevím, ale zatím hodlám pokračovat. Uvidíme co se stane. Kdyby měl pro mě někdo nějaký tip, určitě to uvítám.


Hodnocení: 0
ned 06.08.2017, 20:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Nepříjemné stavy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
oslavjaro píše:
V poslední době mi ale začaly podivně cukat svaly po celém těle a bouchat v uších ... Kdyby měl pro mě někdo nějaký tip, určitě to uvítám.
Zdarec pustaru ! :))
Mozna bych to videl na nedostatek horciku, v dnesni pude uz neni ani tuk a tak neni divu, ze jej nema ani ten zelovoc, holandske Amarouny ze vsemoznych lidlu a spol. uz vubec ne:) .
Urcite to zabira na nocni krece lytka apod., utlumi to i piskani v usich (oboje vyzkouseno), zkus si o tom neco nagooglit, dobre info o horciku je i na AZ :-) .
Samoze horcik suplementovt mimo pusty:) .

Link na horcik (MgCl2 = ucinna latka v predrazenych tabletkach z lekaren) :
http://www.fichema.cz/120-chlorid-hoenat-mgcl2
Idealni (vicemene presne kolik telo potrebuje) vstrebavani je pri koupelich s MgCl2, ale lze i oralne, pr "predavkovni" se akorat po..... no vis co:) .
Tak jednoduse snizis davku na posledni snesitelnou:) .

I ty zminovane "srdecni problemy" v Zajickove clanku na Tebe sedi jako ulite .
http://www.zdravi-az.cz/doc/R04_58-59_K ... EPRESE.pdf


Hodnocení: 0
ned 06.08.2017, 21:21
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Nepříjemné stavy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Cefíku,
to by mohlo odpovídat potížím ;-)

Oslavjaro
dotáhni do 7 určitě a pak vzorvou návratovku ;-)
Už v návratu začni s pohybem, nepřemýšlej o tom a opravdu JDI i kdyby rychlejší procházka, hlavně nějaký aktivní pohyb jakýkoliv. Výborné na psychiku.
Až se srovnáš nabudeš nějakou fyzičku, zkus další 7 a když se ty potíže neboudou opakovat tak zkus protáhnout den po dni jak to půjde do 14 ;-)
pak zas návrat a pohyb..a tak dále a tak dále do 21.
při normál stravě vyzkoušet doplnit hořčík, nicméně myslím si že se to srovná. Udělej si plán a vykoušej to obojí (s hořčíkem i bez) není kam spěchat. ;-) ten pohyb by tam měl být ale každý den, tak jako se každý den myješ tak se každý den aktivně hýbej.
Mety zdolávek postupně.
držím palce ;-)


Hodnocení: 0
ned 06.08.2017, 22:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Nepříjemné stavy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jasneze Abi, pohyb je pro nas no.1 :) ..
Ten horcik je jen jakasi "prvni pomoc", kdyz uz to zajde do techto srajd, dlouhodobe se tim nekrmim :-) .


+ABCD Hodnocení: +1
pon 07.08.2017, 14:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Nepříjemné stavy při půstu

Registrován: ned 06.08.2017, 14:20
Příspěvky: 3

Reputace: +1
Díky všem za rady! At se daří! :-)


+Cef Hodnocení: +1
pon 07.08.2017, 21:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Nepříjemné stavy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
At se Ti taky dari a dej casem vedet jak to dopadlo, on feedback ostatnim pustovnim lidickum neni nikdy na skodu :) .


Hodnocení: 0
pon 07.08.2017, 21:22
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz