Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Artróza kolen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Ahoj všichmi "postiženi" :hyper:

Potíže začaly v roce 1991 urvanými vazy a 1.operací. Jsem bývalý sportovec, který i s temi porouchanými koleny pak sportoval ještě cca 12 let. 2011 jsem měl diagnostikovánu artrózu obou kolen. To už jsem dávno nemohl behat a mel neustálé potíže s otokama. Artróza na levém 2.-3. stupně, na pravém 3.-4. Rok 2011 byl nejhorší a já jej prožil skoro celý s bolestma a nateklýma kolenama. Tak jsem už asi po desáté podstoupil v roce 2012 artoskopickou revizi obou kolen. Ale jak po první, tak po druhé atroskopii jsem měl problémy s otokama pri rehabilitací. Vždy to trvalo 3 měsíce namísto 3-4 týdnu u většiny podobných artroskopických zákroků.. Cítil jsem, že takhle to dál nepude a na vozíku nebo s umělými klouby skončit nechci a operace a tradiční léčbu už taky nechci, protože dlouhodobý stav byl jen horší a horší. Navíc to žralo dost penez za soukromé kliniky(klasické nemocnice termínově, prostředím, odborností a ochotou personálu no comment)..
Byl jsem momentálne bez práce a mel čas. Tak jsem si uvedomil, že mám šanci a čas zastavit se, popřemýšlet a pokusit se něco zásadně změnit k lepšímu, vyzkoušet něco nového. Začal jsem brouzdat po netu, číst, poslouchat a sledovat různé alternativní způsoby léčby, navštívil několik seminářů, kurzů.. A mysl se otevřela. Narazil jsem na článek Jaroslava Duška, ve kterém se zmiňoval o léčivých účincích půstu o vodě s více než 20-letými osobními zkušenostmi. Tato metoda mne nejvíce oslovila, protože je velmi praktická, osobní, intimní, čistá a taky ušetrí množství času a u jiných alternativ mnohdy zbytečne vyhozených penez :remorse: Takže od roku 2012 jsem prošel nekolika pustama postupne od 1-denních až po 14-denní. Abych ale poznal účinky léčebného pustu do hloubky a získal vlastní zkušenosti, potrebuji a rád bych to postupne dotáhl na 40.
Pust jako léčebná metoda mne zatím nezklamala a pomohla mi zbavit se ruzných neduhu. (viz Rorobo - Muj dennik pustu). Co se týče mých kolen, tak ty jsou dnes v mnohem lepším stavu. Nevím, nakolik je to "zásluha" pustu, zmeny životního stylu a mých programu v hlave anebo tím, že jsem úplne prestal chodit k doktorum. Realita je ale taková, že bolesti a otoky zmizeli a koleno mi nateklo snad jen 1, když jsem slítl z kola a praštil s ním o kámen a pak tuším jeste 1, když jsem to na kole s celodenní záteží a ježdením kopcu prehnal a precenil..

Proč jsem ale založil tohle téma je, že bych se rád poučil od lidí, kterí mají zkušenost se stejnou diagnózou a úspečnou léčbou a taky naučil neco nového od lidí, kterí ví jak na obnovu chrupavek pťírodní cestou. Rád bych totiž v živote znovu zažil pocity z behání a tak budu rád za všechny pozitivní vedomosti, zdroje a osobní zkušenosti :heart:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Miloš vtB Hodnocení: +1
čtv 28.07.2016, 15:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Artróza kolen

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Mě taky před cca rokem začala bolet kolena, nijak moc, jenom to bylo trochu nepříjemné. Nicméně pohyb tomu neprospíval, jedno koleno trochu otékalo. Tak jsem zašel za doktorem, udělali mi asi 7 rentgenů s výsledkem artróza 1. st. Celkem už běžné v mým věku, ale nechtěl jsem to zhoršovat, našel si sedavé zaměstnání a při prvních náznacích bolesti jsem vždycky další námahy zanechal. Což bylo to nepříjemné hlavně psychicky, nemohl už jsem běhat delší tratě, ani kolo moc nešlo. Byl jsem z toho otrávenej, připadal jsem si pomalu jak na vozíku.

Pak jsem náhodou narazil na film o Bruno Gröningovi. Úplně mě to fascinovalo. Zjistil jsem, že v ČR je německá odnož Klubu přátel Bruno Gröninga. Napsal jsem tam, pozvali mě na úvodní školení. Potom mají každé tři týdny pravidelná setkání, kde se vykládá učení a společně se einstellung (= přijímání energie). Používají takovéto německé názvosloví (já jsem se včera krásně einstellung atpod.). A kromě toho by měl každý dvakrát denně dělat vlastní einstellung. Ta školení připomínají náboženský obřad. Paní vykládá, ty musíš poslouchat. Otázky se nekladou. Něco jako Jehovisti, tak mi to připadalo. Ale příjem energie jsem tam zřetelně pociťoval, jako takové brnění po těle. Zkoušel jsem jak to vypadá i u jiných skupinu, všude to ale mají velmi podobné. Vydržel jsem tři ty společné setkání, dorazilo mě, když jsem našel na netu prohlášení režiséra onoho filmu, že ta organizace vystřihává všechny pasáže, kde BG mluví o Kristu. Prý kvůli muslimům (což je nejen amorální, ale i neskonale blbé – muslimové uznávají JK jako svého proroka, v určitém ohledu významnějšího než Mohamed). Tak jsem jim oznámil, že tohle prostě pro mne není a v klidu jsme se rozešli (prý na to moc jdu hlavou, a to mi pak brání přijmout učení). Ale jinak je považuji za milé lidi, kteří se mě nikterak nesnažili využívat ani nijak na mě tlačit.

Ale proč to píšu – potíže s koleny zmizely.

Rozhodně to zkus, nic na tom finančně netratíš (nanejvýš dobrovolný příspěvek na nájem sálu), a aspoň se budeš moci podělit o zkušenosti :-).


Hodnocení: 0
úte 07.11.2017, 20:15
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Artróza kolen
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jestli teda by pomohly hlavně energie, asi by mohla pomoct i samoléčba energií, ne? Něco jako - denně si na nějakou dobu přikládat ruce k nemocnému místu (nevím proč, ale mělo by to být ne na dotyk) a vysílat si přes ruce na místa pozitivní energii. Každý člověk má v rukách tuto energii, jen si někteří myslí že ne, protože tomu nevěří. Pozitivní působení by mělo být poznat tak, že to místo začne až pálit. Podobně by mělo stačit jen si vizualizovat prosvícení nemocného místa světlem, ale to už vyžaduje docela koncentraci, působení přes ruce je snazší. Prosvětlením místa energií se odstraní to co je tam negativní.


+logos Hodnocení: +1
úte 07.11.2017, 20:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Artróza kolen

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Panda píše:
Jestli teda by pomohly hlavně energie, asi by mohla pomoct i samoléčba energií, ne? Něco jako - denně si na nějakou dobu přikládat ruce k nemocnému místu (nevím proč, ale mělo by to být ne na dotyk) a vysílat si přes ruce na místa pozitivní energii. Každý člověk má v rukách tuto energii, jen si někteří myslí že ne, protože tomu nevěří. Pozitivní působení by mělo být poznat tak, že to místo začne až pálit. Podobně by mělo stačit jen si vizualizovat prosvícení nemocného místa světlem, ale to už vyžaduje docela koncentraci, působení přes ruce je snazší. Prosvětlením místa energií se odstraní to co je tam negativní.

Určitě.

Co je nicméně fascinující na BG, že dokázal vyléčit i těžké případy během chvíle, dalo by se říci napočkání. Chromí doslova vstávali a chodili, slepí doslova viděli (nikoli ale všichni). Vedle toho by pak přechod na pránu neměl být přeci žádný problém :-).


+Panda Hodnocení: +1
úte 07.11.2017, 20:52
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Artróza kolen
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jo určitě bude velmi silným zdrojem energie, podobně jako Kristus stačila jeho přítomnost, aby se lidé léčili. Mimochodem přestože nejsem věřící, navštívil jsem nedávno jednu křesťanskou bohoslužbu a tam také dost silně vyzařovala energie - možná i tohle dokáže člověka docela léčit.


Hodnocení: 0
úte 07.11.2017, 21:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz