Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 12:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Amalgámové plomby

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Jednoduchá otázka... Né všichni lidé se stihnou vzpamatovat ze špatných návyků včas , aby na své cestě nezískali handicap
ve formě provrtaných zubů... Je mi teprve 22 a už mám 3 amalgamové plomby...

Párkrát jsem četl, že amalgamové plomby údajně mají potenciál uvolňovat po malých dávkách dlouhodobě rtuť do těla, což jej zatěžuje a spotřebovává i další energii , kterou musí tělo vynaložit na její vylučování...

Ani bych to tak neřešil, kdybych už dvakrát, při sedmidenním půstu v březnu a devítidenním půstu v dubnu nepozoroval sám na sobě, jak mi po zubech a dásních teče během čtvrtého , pátého dne nějaká sračka a z žádného jídla ani z průsvitné destilky to být nemohlo... Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo všichni ,kdož máte tady 21 a víc , máte zuby celý život bez kazu?...

Dokonce jsem zde myslím i četl příběh nějaké paní, či slečny, která během delšího půstu dostala vnitřní impuls k výměně amalgamových plomb za bíle... U těch jsem zase četl, že v nich může být skulinka, kterou do zubu nalezou další bakterie a že celkově jsou stejně jednou vyvrtané umrtvené zuby potenciálním zdrojem infekce...

Příští rok od ledna mám z ušetřených peněz v plánu jít do pronájmu na 3 měsíce a zkusit nejdelší možný půst, kam až mě tělo pustí , bude to během té doby jediný můj úkol, žádné jiné povinnosti - společenské ani pracovní... Doma totiž bez povšimnutí víc , jak těch 9 dní asi fakt nedám...

A chtěl bych být na to co nejlépe připraven a proto jako jednu z dílčích částí přípravy vidím i nějakou alternativu pro tři amalgamové plomby, které zřejmě mohou uvolňovat při půstu nějaký sajrajt, který zkomplikuje tělu proces čištění, o což nestojím...

Někdo se zkušenostmi , souvisejícími s tímto tématem?Budu moc vděčný , děkuji...


Hodnocení: 0
úte 05.07.2016, 17:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Amalgamové plomby - rtuť + půst - zkušenosti
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Můžu tě ujistit že amalgám v zubech není při půstu problém. Nechávám si dávat amalgámový plomby, vydrží víc než ten bílej šmejd. Rtuť je metabolizovatelná, tělo se jí dokáže zbavit.


+ANTONÍN, +Bojovnik0806, +Panda Hodnocení: +3
úte 05.07.2016, 21:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Amalgamové plomby - rtuť + půst - zkušenosti

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Zajímavé... To potom znamená, že v dásních mám něco jiného špatného, co se půstem uvolňuje... už se vám stalo, že jste se na sebe během půstu usmáli do zrcadla a po zubech a dásních vám stékalo něco nevábného? No nevadí... Pokud je člověk s tím schopný dat i 40cet , tak to snad taková hrůza nebude :D :)


Hodnocení: 0
stř 06.07.2016, 08:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Amalgamové plomby - rtuť + půst - zkušenosti
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Tělo čistí lecos.
A ví co má dělat. Napadlo mě, že bys mohl destilkou kloktat.
Zuby předpokládám pravidelně při půstu čistíš a to bez pasty. Zkoušel jsi škrabku na jazyk?

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
stř 06.07.2016, 08:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Amalgamové plomby - rtuť + půst - zkušenosti

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Zuby při půstu jen proplachuju...Jo příště to kloktání zkusím... Ono jako se to vždycky stalo tak během 5.-6. dnu a pak už se to nevracelo...Škrabku na jazyk jsem nepoužíval ten bílý povlak mě tolik nepohoršoval... I teď mimo půst ho mám... Zřejmě ještě střeva nejsou ideálně vyladěné... Ale oproti předchozímu životnímu stylu jsem se tak 1000x polepšil... Už nepiju , nekouřím, ani neexperimentuju s ničím... pravidelně sportuju, maso jím maximálně jednou denně až po práci a po sportovním výkonu a vždy jen s listovou zeleninou... navíc střídam s quinoou, at nemusim jist maso kazdy den... jinak prevážně ovoce a zelenina... a kokosový olej... už jen teď do konce roku našetřím dostatečnou finanční rezervu na pronájem a od příštího roku v lednu najedu na pořádný půst, kam až mě tělo pustí :) neboť rodiče by byli velkou komplikací... nejen že by nebyly žádnou podporou , ale spíše by mě ještě od toho zrazovali... tahle cesta je jim cizí...


Hodnocení: 0
stř 06.07.2016, 09:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Amalgamové plomby - rtuť + půst - zkušenosti
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Můžu tě ujistit že amalgám v zubech není při půstu problém. Nechávám si dávat amalgámový plomby, vydrží víc než ten bílej šmejd. Rtuť je metabolizovatelná, tělo se jí dokáže zbavit.
Bilej smejd mi vzdycky vyskakal ze zubu behem par mesicu:).
Jen jsem za nej platil svyho casu jako idiot, pac mudr pres tesaky mi jej doporucila:).
Dneska uz jsem "velkej" a vim ze kvuli me to nebylo:).


+Bojovnik0806 Hodnocení: +1
stř 06.07.2016, 14:12
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Amalgamové plomby - rtuť + půst - zkušenosti
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
To jsem rád že někdo došel k tomu samýmu.


Hodnocení: 0
stř 06.07.2016, 17:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Amalgamové plomby - rtuť + půst - zkušenosti

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Tak díky za odpovědi pánové... Je pravda, že na to , abych si poctivě vydělával a utrácel , co pár měsíců tisíce , za vyskakující bílé srandy fakt nemám :D :D ...


Hodnocení: 0
stř 06.07.2016, 18:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Amalgamové plomby - rtuť + půst - zkušenosti
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Opravy zubů mám zdarma na pojišťovnu a s bílou placenou plombou jen negativní zkušenost.


Hodnocení: 0
stř 06.07.2016, 20:39
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Amalgamové plomby - rtuť + půst - zkušenosti
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Zubařka mi už několikrát lepila na přední strany zubů bílé plomby, pokaždé díry zvětšila, pokaždé to do týdne vypadlo, tak jsem to už vzdal a nechal si tam raději díry.


Hodnocení: 0
stř 06.07.2016, 21:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Amalgamové plomby - rtuť + půst - zkušenosti
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
V normalnim svete a za normalnich okolnosti by jim to mel mit clovek moznost omlatit o hlavu i s tou jejich lampou kterou na to sviti.


Hodnocení: 0
stř 06.07.2016, 21:47
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz